Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην αρχική σελίδα του double play (http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/) λέει ΚΑΙ ξεκάθαρα, ούτε ψιλά γράμματα ούτε τίποτα. Μόλις μίλησα με εκπρόσωπο της wind και μου είπε πως ισχύει το ΚΑΙ. Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου όπως και να χει. :)

 

Αφου στα εδωσαν και τα δυο, όλα καλα.

Απλα απ ότι φαινεται, στα καταστήματα εχουν γραμμη, να λενε ότι περνεις ένα από τα δυο. Ισως πρεπει να το ψαξεις και να πιεσεις για να στα δωσουν. Τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

νομιζα οτι θα γραφατε για τη νεα χρεωση της hol σε καθε ανανεωση συμβολαιου..
Link to comment
Share on other sites

http://www.wind.gr/gr/wind-shop/basket/?funnel=fixed#page=1 εδω δινει μονο τα 120 λεπτα και δεν γραφει πουθενα για 25 ευρω στο δευτερο χρονο.

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/ εδω και τα δυο

ενω και η fox price εκοψε πλεον το 1gb! http://foxprice.gr/tripleplay/paketo/wind-double-play-kinhto-%CE%AE-tablet/

αντε βγαλτε ακρη!

Edited by dim74
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές Τιμοκαταλόγων - Υπηρεσιών

H hellas online ανακοινώνει ότι από 16/7/2015 μεταβάλλεται το διαχειριστικό τέλος, το οποίο θα χρεώνεται εφάπαξ, σε κάθε ανανέωση συμβολαίου που συμφωνείται με τον συνδρομητή, από €3 σε € 4.9. Το εν λόγω τέλος αφορά όλα τα εμπορικά διαθέσιμα οικιακά προγράμματα και τα μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα.

Όλες οι ανωτέρω τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ 23%.

Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών οι συνδρομητές των προαναφερόμενων προγραμμάτων έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως, εντός ενός (1) μηνός από την παρούσα ανακοίνωση.

Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε επισκεφθείτε το http://www.hol.gr

https://www.hol.gr/company-news/218922/timologiakes-allages-apo-1672015

Link to comment
Share on other sites

ξερετε κανεναν αλλο προμηθευτη προγραμματος wind που να δινει κινητο η tablet δωρο με καθε νεα συνδεση;
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές Τιμοκαταλόγων - Υπηρεσιών

H hellas online ανακοινώνει ότι από 16/7/2015 μεταβάλλεται το διαχειριστικό τέλος, το οποίο θα χρεώνεται εφάπαξ, σε κάθε ανανέωση συμβολαίου που συμφωνείται με τον συνδρομητή, από €3 σε € 4.9. Το εν λόγω τέλος αφορά όλα τα εμπορικά διαθέσιμα οικιακά προγράμματα και τα μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα.

Όλες οι ανωτέρω τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ 23%.

Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών οι συνδρομητές των προαναφερόμενων προγραμμάτων έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως, εντός ενός (1) μηνός από την παρούσα ανακοίνωση.

Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε επισκεφθείτε το http://www.hol.gr

https://www.hol.gr/company-news/218922/timologiakes-allages-apo-1672015

 

Εγω παντως που ανανεωσα 2 γραμμες την προηγουμενη εβδομαδα, το ρωτησα και μου ειπαν πως δεν θα υπαρξει αυτη η χρεωση.

Στον πρωτο λογαριασμο θα δουμε.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

σε τι τιμες και με τι παροχες συμφωνησες;

 

 

Γραφω παραπανω.

Ευελικτο 300 με 40 και 35% εκπτωση ενω τα ειχα με 45%.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Γραφω παραπανω.

Ευελικτο 300 με 40 και 35% εκπτωση ενω τα ειχα με 45%.

 

Έκανε κανείς καταγγελία της σύμβασης λόγω αυξήσεων, τι θα πρέπει να ακολουθήσουμε;

ck
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει κανείς άποψη για το Internet της hol στη Χαλκίδα από τη μεριά της Κανήθου;;
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άποψη για το Internet της hol στη Χαλκίδα από τη μεριά της Κανήθου;;

 

Δύο φίλοι μου έχουν, μένουν κάνηθο προς το τουριστικό ο ένας και ο άλλος από την πίσω μεριά που έχει και θάλασσα για μπάνιο, και στους δύο οι ταχύτητες είναι ελεεινές κοντά στα 5 mb τώρα δεν ξέρω τι φταίει αλλά συνεχώς μου παραπονιούνται.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως δουλεύουν οι προσφορές που σου κάνουν για ανανέωση; Να πω την ιστορία μου...

 

Έχω συμβόλαιο με €41, το παλιό με απεριόριστα διεθνή κτλ κτλ. Με συνδιασμό Vodafone και άλλες προσφορές αυτό έπεφτε στα €30. Οι προσφορές μου έληξαν αυτό το μήνα και το συμβόλαιο πήγε στα €36 μόνο λόγο Vodafone. Πήρα τηλέφωνο για ανανέωση και μου είπαν ότι το πρόγραμμά μου δεν είναι πλέον εμπορικά διαθέσιμο και ότι το μόνο αντίστοιχο που υπάρχει τώρα είναι αυτό που δίνει 1500' στα διεθνή και όχι απεριόριστα και το οποίο για 24μήνες θα μου έβγαινε (μαζί με συνδιασμό Vodafone) στα €28. Οκ λέω, θα ξανακαλέσω. Ξαναπαίρνω μετά από μία εβδομάδα και μου λένε ότι μου προσφέρουν ανανέωση στο υπάρχον πρόγραμμα για 12μήνες στα €26.

 

Και ερωτώ... αυτά τα βγάζουν εκείνη την ώρα από το μυαλό τους; Πως γίνεται το "σύστημα" την μία μέρα να λέει ότι το πρόγραμμά μου έχει καταργηθεί και την άλλη να μου λένε ότι μπορώ να το ανανεώσω; Και όχι μόνο αυτό, αλλά και με πολύ καλύτερους όρους και τιμή από ότι μου πρότειναν λίγες μέρες πριν.

 

Πάντως πλάκα στην πλάκα, απεριόριστα σταθερά, 2 ώρες κινητά και απεριόριστα διεθνή (χαλάμε γύρω στις 15 ώρες τον μήνα) με €26 είναι πάρα πολύ καλή τιμή. Και μόνο με 12μηνη δέσμευση, κάτι το οποίο σήμερα δεν το βρίσκεις.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως δουλεύουν οι προσφορές που σου κάνουν για ανανέωση; Να πω την ιστορία μου...

 

Έχω συμβόλαιο με €41, το παλιό με απεριόριστα διεθνή κτλ κτλ. Με συνδιασμό Vodafone και άλλες προσφορές αυτό έπεφτε στα €30. Οι προσφορές μου έληξαν αυτό το μήνα και το συμβόλαιο πήγε στα €36 μόνο λόγο Vodafone. Πήρα τηλέφωνο για ανανέωση και μου είπαν ότι το πρόγραμμά μου δεν είναι πλέον εμπορικά διαθέσιμο και ότι το μόνο αντίστοιχο που υπάρχει τώρα είναι αυτό που δίνει 1500' στα διεθνή και όχι απεριόριστα και το οποίο για 24μήνες θα μου έβγαινε (μαζί με συνδιασμό Vodafone) στα €28. Οκ λέω, θα ξανακαλέσω. Ξαναπαίρνω μετά από μία εβδομάδα και μου λένε ότι μου προσφέρουν ανανέωση στο υπάρχον πρόγραμμα για 12μήνες στα €26.

 

Και ερωτώ... αυτά τα βγάζουν εκείνη την ώρα από το μυαλό τους; Πως γίνεται το "σύστημα" την μία μέρα να λέει ότι το πρόγραμμά μου έχει καταργηθεί και την άλλη να μου λένε ότι μπορώ να το ανανεώσω; Και όχι μόνο αυτό, αλλά και με πολύ καλύτερους όρους και τιμή από ότι μου πρότειναν λίγες μέρες πριν.

 

Πάντως πλάκα στην πλάκα, απεριόριστα σταθερά, 2 ώρες κινητά και απεριόριστα διεθνή (χαλάμε γύρω στις 15 ώρες τον μήνα) με €26 είναι πάρα πολύ καλή τιμή. Και μόνο με 12μηνη δέσμευση, κάτι το οποίο σήμερα δεν το βρίσκεις.

 

Για απεριόριστα σταθερά, διεθνή, 6 ώρες προς κινητά και 24MBPS έχω συμβόλαιο στα 23E για 12 μήνες από ανανέωση...Ίσως πρέπει να τους πιέσεις λίγο. Επειδή έχει λήξει δεν τους έχω καλέσει μπας και το ρίξουν και πιο χαμηλά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το παίξω και πολύ δύσκολος διότι οι 15 ώρες στο εξωτερικό είναι σε χώρα την οποία κάνεις άλλος παροχος δεν την έχει στην λίστα του. Και πάλι καλά να λες φίλε μου, διότι αν θέλουν μου κάνουν μηδέν ευρώ προσφορά και τους λέω και ευχαριστώ. Άσε που όταν είδα ότι από μέρα σε μέρα λένε ότι να 'ναι, δεν ήθελα να το ρισκάρω άλλο. Θεωρώ τα €26 πολύ καλή τιμή.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Ανανεωσε καποιος τελευταια συμβολαιο με Ηol να μας γραψει τι πηρε και σε ποια τιμη;

 

Αρχηγέ, ρίξε μια ματιά 5 εκατοστά πιο πάνω στην οθόνη...

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Την ειδα την δικη σου ανανεωση.Περιμενω να δω και αλλες ανανεωσεις για να δω γενικα τι παιζει τελευταια στην HOL
Link to comment
Share on other sites

Η πιο ελεεινή εταιρεία που είχα ποτέ. Μου χρέωσε κλήση προς κινητό 2,5 ώρες τον μήνα Απρίλιο όταν ήμουν σε διακοπές του Πάσχα εγώ και η οικογένεια μου και δεν υπήρχε κανένας στο σπίτι. Φυσικά δεν βρήκα καμία ανταπόκριση απο τους κλέφτες και τους λεω κλέφτες γιατί αυτό έγινε δύο μήνες μετά αφού ζήτησα να μου βγαλουν τα δωρεάν κινητά. Τυχαίο; Δεν νομίζω. Για αυτό μακριά
Link to comment
Share on other sites

Η πιο ελεεινή εταιρεία που είχα ποτέ. Μου χρέωσε κλήση προς κινητό 2,5 ώρες τον μήνα Απρίλιο όταν ήμουν σε διακοπές του Πάσχα εγώ και η οικογένεια μου και δεν υπήρχε κανένας στο σπίτι. Φυσικά δεν βρήκα καμία ανταπόκριση απο τους κλέφτες και τους λεω κλέφτες γιατί αυτό έγινε δύο μήνες μετά αφού ζήτησα να μου βγαλουν τα δωρεάν κινητά. Τυχαίο; Δεν νομίζω. Για αυτό μακριά

 

να ζητησεις να σου στειλουν αναλυτικα το λογαριασμο να δεις ωρες και μερες τους αριθμους που αναγραφουν!

Link to comment
Share on other sites

Ο πατερας μου εχει στο σπιτι του σταθερο HOL & κινητο Vodafone (παγιο/συμβολαιο) οποτε δικαιουται την εκπτωση που δινουν συνδυαστικα αυτες οι 2 εταιρειες.

 

Εγω στο δικο μου σπιτι εχω Forthnet & σκεφτομαι να βαλω HOL. Εαν κανω μεταφορα προς την HOL αλλα με νεα στοιχεια (μεταβιβαση) στο ονομα του πατερα μου ξερει κανεις να μου πει εαν θα δωσουν και σ'αυτην την τηλεφωνικη γραμμη εκπτωση επειδη εχει ηδη συμβολαιο απο Vodafone;

 

EDIT: Καταφερα και βρηκα τους ορους που δινουν την συκγκεκριμενη προσφορα. Δυστυχως στο ερωτημα μου η απαντηση ειναι οχι.

" Οι συνδρομητές μπορούν να επωφεληθούν της προσφοράς μόνο για ένα συνδυασμό κινητού και σταθερού αριθμού για κάθε ΑΦΜ."

Edited by stixima
Νεα στοιχεια
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να γεμίσουμε με εμπειρίες το post.... Το ενδεχόμενο να μας πεις τι θέλεις εσύ, το συζητάμε ή όχι;

Εγω μπορει να θελω πολλα. Το θεμα ειναι τι δινει η Hol..

Edited by Alekos871
Link to comment
Share on other sites

Μερικοί εδώ μέσα απαιτούν πράγματα από τις εταιρίες όταν είναι διατεθιμενοι να πληρώσουν ποσά της τάξεως 15-20€...
Link to comment
Share on other sites

Kαί άλλοι τόσοι κάθονται και γράφουν για να περνούν την ώρα τους.

Το forum για αυτο ειναι.

Για να ενημερωνομαστε απο οσους γνωριζουν, και να βοηθουν τους υπολοιπους.

Ποιος ο λογος να γραψεις τα παραπανω απο την στιγμη που δεν βοηθας;

Oυτε μετοχος της HOL να ησουν.....

Edited by Alekos871
Link to comment
Share on other sites

Kαί άλλοι τόσοι κάθονται και γράφουν για να περνούν την ώρα τους.

 

Το forum για αυτο ειναι.

 

Για να ενημερωνομαστε απο οσους γνωριζουν, και να βοηθουν τους υπολοιπους.

 

Ποιος ο λογος να γραψεις τα παραπανω απο την στιγμη που δεν βοηθας;

 

Oυτε μετοχος της HOL να ησουν.....

 

 

 

να παρεις απαντηση σε ποιο ερωτημα περιμενεις ;

 

οι προσφορες της hol βρισκονται στο hol.gr

 

και αν κανεις τον κοπο να διαβασεις μια σελιδα πισω θα δεις τι προγραμματα και σε τι τιμες εκλεισα εγω τον προηγουμενο μηνα.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...