Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου πεί για ποιόν λόγο πρέπει να πληρώσω 72 ευρώ για τέλη διακοπής ενώ έχει τελειώσει το συμβόλαιό μου; Πλάκα μας κάνουν; Δηλαδή θα δώσω πιο πολλά για να το κόψω παρά να το βάλω;

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mια ερωτηση και απο εμενα σχετικα με χολ

Προκειται να μετακομισω νεα σμυρνη εντος διμηνου μαλλον καπου προς αλσος , κεντρο η καπου προς συγγρου

επειδη εχω vodafone θα βαλω μαλλον χολ για να παρω και την εκπτωση

εχει κανεις εμπειρια με χολ στη νεα σμυρνη ? αμφιταλαντευομαι μεταξυ χολ και φορθνετ...

αν εχω το ποστ σε λαθος τοπικ σορρυ ας το μετακινησουν οι μοντς στο καταλληλο...

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Έχω double play το μεγαλύτερο πακέτο περίπου 3 χρόνια και πληρώνω 41 €. Τους πήρα σήμερα τηλέφωνο για έκπτωση μιάς και είδα οτι τώρα το έχει στα 34€ και μου έκαναν έκπτωση στα 35€!

 

Πιστεύω οτι είναι καλή έκπτωση και επειδή forthnet και pOTE δεν έχουν καθόλου καλή ταχύτητα στην περιοχή μου θα τους πάρω να συνεχίσω:)

Link to comment
Share on other sites

Mια ερωτηση και απο εμενα σχετικα με χολ

Προκειται να μετακομισω νεα σμυρνη εντος διμηνου μαλλον καπου προς αλσος , κεντρο η καπου προς συγγρου

επειδη εχω vodafone θα βαλω μαλλον χολ για να παρω και την εκπτωση

εχει κανεις εμπειρια με χολ στη νεα σμυρνη ? αμφιταλαντευομαι μεταξυ χολ και φορθνετ...

αν εχω το ποστ σε λαθος τοπικ σορρυ ας το μετακινησουν οι μοντς στο καταλληλο...

 

δες τι συμφέρει την τσέπη σου, ανάλογα με τις ανάγκες σου. Πάντως Νέα Σμύρνη σκοτώνουν όλοι οι πάροχοι. Έχει και VDSL σε κάποια σημεία.

Link to comment
Share on other sites

δες τι συμφέρει την τσέπη σου, ανάλογα με τις ανάγκες σου. Πάντως Νέα Σμύρνη σκοτώνουν όλοι οι πάροχοι. Έχει και VDSL σε κάποια σημεία.

 

εγώ πάντως με hol στην νέα σμύρνη έχω αρκετά προβλήματα,στην αρχή είχα ένα netfaster 2 και έκανε από μονο του restart 2-3 φορες την ημερα,μετά μου στείλανε το netfaster 1 και από τότε ξεκίνησε το πρόβλημα στο τηλέφωνο γιατί είναι μέσο voip και όταν ξεκίναγα κατέβασμα από τα 400kb/s k μετά όταν κάποιος έπαιρνε τηλέφωνο η έπαιρνα εγώ δη ακουγόμασταν η είχε παρα πολλές διακοπές μόλις έκλεινα το internet όλα καλά,τελικά μετά από 4-5 τηλέφωνο θα το κάνουνε σε pots και τις τελευταίες 2-3 μέρες όταν κατεβάζω έστω και πάλι στα 400kb/s και πάω να μπω internet δεν μου εμφανίζει καμια σελίδα μόλις κόψω το κατέβασμα όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως με hol στην νέα σμύρνη έχω αρκετά προβλήματα,στην αρχή είχα ένα netfaster 2 και έκανε από μονο του restart 2-3 φορες την ημερα,μετά μου στείλανε το netfaster 1 και από τότε ξεκίνησε το πρόβλημα στο τηλέφωνο γιατί είναι μέσο voip και όταν ξεκίναγα κατέβασμα από τα 400kb/s k μετά όταν κάποιος έπαιρνε τηλέφωνο η έπαιρνα εγώ δη ακουγόμασταν η είχε παρα πολλές διακοπές μόλις έκλεινα το internet όλα καλά,τελικά μετά από 4-5 τηλέφωνο θα το κάνουνε σε pots και τις τελευταίες 2-3 μέρες όταν κατεβάζω έστω και πάλι στα 400kb/s και πάω να μπω internet δεν μου εμφανίζει καμια σελίδα μόλις κόψω το κατέβασμα όλα καλά

 

ακριβως και εγω το ιδιο θεμα. με την διαφορα οτι πριν κανα 1,5 μηνα ειχα σταθερη ταχυτητα στα 14,5. το κουφο ειναι οτι μεχρι το μεσημερι-απογευμα εχω 4 ταχυτητα βαρυα βαρυα. μετα παει στα 8 και προς το βραδυ επανερχεται στα 13-14. μηπως τα πρωινα κανει ο οτε καμια μπινια και δινει και σε αλλον την γραμμη μου? απλα ρωταω γιατι δεν γνωριζω πολλα περι του θεματος.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς υπερβολές πάνω από 20 φορές. Δώσανε αίτηση στον ΟΤΕ να δει την γραμμή τι συμβαίνει εδώ και 10 μέρες, και ακόμα περιμένω το πόρισμα
Link to comment
Share on other sites

Μου αλλάξανε 3 ρουτερ. Ξεκίνησα με faster iad 2 και τώρα έχω το απλό. Και το θέμα είναι ότι ο ίδιος τεχνικός μου είπε ότι είναι επιστροφές από άλλους πελάτες
Link to comment
Share on other sites

μια λύση είναι να πάρω ένα τηλ την δευτέρα και να τους ρίξω ένα καντήλι. αν πάλι αρχίσει τα χαζά ο τεχνικός θα του πώ στείλε κούριερ να πάρει τον ματρακά που δίνεται για ρούτερ.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας στον αλιμο με θεματα ταχυτητας. κατι ακουστηκε οτι προς το τελος του μηνα θα ενεργοποιηθουν ολες οι καμπινες στην περιοχη (και οχι μονο στην δικη μου) για να υποστηριζουμε και vdsl. μακαρι να γινει αλλα χλωμο τοσο νωρις:ninja::ninja: Edited by argyris21
the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας στον αλιμο με θεματα ταχυτητας. κατι ακουστηκε οτι προς το τελος του μηνα θα ενεργοποιηθουν ολες οι καμπινες στην περιοχη (και οχι μονο στην δικη μου) για να υποστηριζουμε και vdsl. μακαρι να γινει αλλα χλωμο τοσο νωρις:ninja::ninja:

τι εγινε ρε παιδια νεκρωσε το forum της hol ?? η εχει γινει μεταναστευση σε αλλους παροχους??? :cry::cry::cry:

the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ηρθε τεχνικος και εκανε ελεγχο την γραμμη στην οικοδομη μου. ειπε οτι το ανωτερο που μπορω νια πιασω ειναι 13/1050. καλα μεχρι εδω. προχθες το πρωι εκανα το εξης. με κουμπωμενο το ρουτερ της χολ συγχρονιζα στα 4. το βγαζω και βαζω ενα bautec της οτενετ. και μπενω με τα στοιχεια της οτενετ που ειχε το ρουτερ. συγχρονιζε στα 12. πως γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

μα το θεμα ειναι οτι η χολ δινει μονο τα fast iad. και αλλαγη να ζητησω παλι το ιδιο θα στειλουν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

ρε παιδια να σας ρωτησω κατι...εχω χολ εδω και 1.5 μηνα.Καθε μερα το ιντερνετ πεφτει δηλαδη το φωτακι ADSL του ρουτερ σβηνει και δεν εχω ιντερνετ.Αυτο γινεται καθε μερα και καποιες φορες κραταει πολλη ωρα!το κλεινω και το ξανανοιγω το ρουτερ,ανοιγει και εχω συνδεση για 3-4 λεπτα και μετα παλι σβηνει..τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

τωρα αρχισε και το ρουτερ να τα φτυνει. πριν λιγο εσβησαν ολα τα λαμπακια και ειχε μονο αναμενο το power :lol: μετα απο επανεκιννηση επανηλθε :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό σου λέω να πάρεις τηλ να τους πεις πως έχει τα πράγματα και να απαιτήσεις να σου στείλουν καινούριο! Το πρόβλημα ήταν στο router δεν συγχρονίζε όπως έπρεπε! ;-) μην το καθυστερεις και μείνεις χωρίς router στο τριημερο!

 

αν μεινω χωρις ρουτερ το 3ημερο με βλεπω να πεταω χαρταετο για να περασει η ωρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

ρουτερ εχω κανα 2 στην ακρη. οποτε απο ιντερνετ δεν μενω. απο vdsl αερα θα εχω ενα θεματακι :p:lol:
Link to comment
Share on other sites

μα το θεμα ειναι οτι η χολ δινει μονο τα fast iad. και αλλαγη να ζητησω παλι το ιδιο θα στειλουν.

 

Ζητα να σου στειλουν το Αlcatel Cellpipe 7130, δε δινουν μονο το netfaster iad!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

2 φορες που μου αλλαξανε ρουτερ το νετ φαστερ στειλανε. περιμενω αυριο αντικατασταση να δουμε τι θα στειλουν :D
Link to comment
Share on other sites

η hol στελνει κοπελιτσες σε σπιτια για προωθηση της εταιριας πορτα πορτα....Ασε που με εχουν ζαλισει με προωθητικα τηλεφωνα απο την εταιρια ενω ειμαι ηδη συνδρομητης.δεν τσεκαρουν λιγο της λιστες τους.
Link to comment
Share on other sites

αυτό γίνεται πολλά χρόνια και πάντα χρησιμοποιούν την ατάκα: Είμαστε από τον ΟΤΕ για μια αναβάθμιση της γραμμης σας!!!:blink:
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδευεσαι αυτο το λεει το τηλεφωνικο τηλεμαρκετινγκ του ΟΤΕ.. Νομιζω οι εναλλακτικοι το εχουν κοψει.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

και ναι ειναι γεγονος 3η αλλαγη ρουτερ. 3ο fast iad. και ναι παλι συχγρονιζει η γραμμη στα 4680. :lol: Υπαρχει περιπτωση να μπορω να κινηθω νομικα?
Link to comment
Share on other sites

και ναι ειναι γεγονος 3η αλλαγη ρουτερ. 3ο fast iad. και ναι παλι συχγρονιζει η γραμμη στα 4680. :lol: Υπαρχει περιπτωση να μπορω να κινηθω νομικα?

 

και γω με netfaster ειμαι αλλα πιιανω οσα λες και συ αλλα με χαλια γραμμη λογω αποστασης απο το καφαο. μαλλον πρεπει να παιξει καντηλι για να σου δωσουν κανα σωστο ρουτερ! :D:D

the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...