Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελευταία παρατηρήθηκε ότι είχε ξαναβάλει traffic shaping στο download των χρηστών. δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα αλλά γενικά η hol έχει μία προϊστορία σε αυτό θέμα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το είχαν κάνει παλιότερα αυτό με το traffic shapping, τους έκραξαν και το κοψαν και δε περίμενα να το ξαναρχίσουν, αλλά πάλι κάτι ακούγεται.. Καλή καφρίλα.
Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

λογικά θα έχουν όφελος (που δεν το καταλαβαίνω) από το traffic shaping.

πιο ανηθικο δεν υπάρχει γιατί υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που δεν το γνωρίζουν αυτό

Link to comment
Share on other sites

τελευταία παρατηρήθηκε ότι είχε ξαναβάλει traffic shaping στο download των χρηστών. δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα αλλά γενικά η hol έχει μία προϊστορία σε αυτό θέμα

 

δεν υπαρχει τετοιο θεμα παιδια το download ειναι οπως στις αλλες εταιριες δεν αλλαζει κατι

Link to comment
Share on other sites

θεμα με το download οντως δεν υπαρχει. απο τιμη σε σχεση με τον ανταγωνισμο ειναι οτι φτηνοτερο υπαρχει. σε περιοχες οχι απομακρυσμενες δεν υπαρχει ποτε θεμα αποσυνδεσεων η κατι αλλο. εχω αλλαξει ολους τους παροχους και τελικα μια απο τα ιδια. το ολο θεμα ειναι ποσο τελικα θα σου κοστιζει για να σου σερβιρουν το ιδιο γευμα..
Link to comment
Share on other sites

θεμα με το download οντως δεν υπαρχει. απο τιμη σε σχεση με τον ανταγωνισμο ειναι οτι φτηνοτερο υπαρχει. σε περιοχες οχι απομακρυσμενες δεν υπαρχει ποτε θεμα αποσυνδεσεων η κατι αλλο. εχω αλλαξει ολους τους παροχους και τελικα μια απο τα ιδια. το ολο θεμα ειναι ποσο τελικα θα σου κοστιζει για να σου σερβιρουν το ιδιο γευμα..

 

μα ακριβος ειναι το ιδιο θεμα ολοες οι εταιριες απο το ιδιο μερως περνουν δικτυο

Link to comment
Share on other sites

το ολο θεμα ειναι ποσο τελικα θα σου κοστιζει για να σου σερβιρουν το ιδιο γευμα..

 

θα συμφωνήσω. επιπλέον, είναι και η ποιότητα της τεχνικής υποστήριξης στο παιχνίδι που η hol (όπως και άλλες εταιρίες) μία τη χάνει μία τη βρίσκει

Link to comment
Share on other sites

θεμα με το download οντως δεν υπαρχει. απο τιμη σε σχεση με τον ανταγωνισμο ειναι οτι φτηνοτερο υπαρχει. σε περιοχες οχι απομακρυσμενες δεν υπαρχει ποτε θεμα αποσυνδεσεων η κατι αλλο. εχω αλλαξει ολους τους παροχους και τελικα μια απο τα ιδια. το ολο θεμα ειναι ποσο τελικα θα σου κοστιζει για να σου σερβιρουν το ιδιο γευμα..

δεν ξέρω αν έχει διορθωθεί πάντως είχε βοήξει ο τόπος πριν καιρό με αυτό θέμα στη hol. όπως και να έχει εμένα με ενοχλεί η πολιτική πωλήσεων της hol, που στέλνουν παλικαρόπουλους στο δρόμο και βαράνε κουδούνια και σου λένε ότι είναι από τον ΟΤΕ για να κάνουν μια αναβάθμιση στη γραμμή σου και άμα τους ανοίξεις σου αρχίζουν το παραμύθι!

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites



 

 

θα συμφωνήσω. επιπλέον, είναι και η ποιότητα της τεχνικής υποστήριξης στο παιχνίδι που η hol (όπως και άλλες εταιρίες) μία τη χάνει μία τη βρίσκει

 

 

Και όχι μόνο αυτό αλλά και σε επίπεδο τιμών έχει πάψει η Hol να είναι ανταγωνιστική.Έχω παρατηρήσει πολύ καλές προσφορές π.χ Forthnet με 24 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εχω οτε εδω και κατι χρονια, και με πηραν τωρα για ανανεωση συμβολαιου. τι να κανω ? να προχωρησω ? λεει εχω και 5 ευρω εκπτωση.

 

αποτι βλεπω ομως με 20 ευρω εχω τα παντα στη HOL. αξιζει ?(εχω βονταφον κινητο)

 

θεωρουμαι απομακρυσμενος στον Αγιο Στεφανο? θα εχω διακοπες και αποσυνδεσεις ? στον οτε δεν ειχα ποτε προβλημα με την γραμμη. αν αλλαξω πιστευετε οτι θα εχω θεμα ? αυτο ειναι που με καιει πιο πολυ απολα βασικα.....

 

ευχαριστώ εκ των προτερων

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

3 μερες καμια απαντηση ?:blink::worry::blink::blink:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο θα ήταν να δεις αν κάποιος γείτονας σου έχει εναλλακτικό πάροχο και με τι ταχύτητες παίζει. δεν νομίζω όμως να έχεις πρόβλημα στη συγκεκριμένη περιοχή.

μία από τις καλύτερες προσφορές που έχω δει είναι αυτή http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=841.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εχω οτε εδω και κατι χρονια, και με πηραν τωρα για ανανεωση συμβολαιου. τι να κανω ? να προχωρησω ? λεει εχω και 5 ευρω εκπτωση.

 

αποτι βλεπω ομως με 20 ευρω εχω τα παντα στη HOL. αξιζει ?(εχω βονταφον κινητο)

 

θεωρουμαι απομακρυσμενος στον Αγιο Στεφανο? θα εχω διακοπες και αποσυνδεσεις ? στον οτε δεν ειχα ποτε προβλημα με την γραμμη. αν αλλαξω πιστευετε οτι θα εχω θεμα ? αυτο ειναι που με καιει πιο πολυ απολα βασικα.....

 

 

Από θέμα ταχύτητας θα είσαι πάνω κάτω το ίδιο με όλους λόγο απόστασης.Επομένως είναι οικονομικο το θέμα και θα κοιτούσα προσφορές σαν αυτήν της Forthnet που δίνει ο φίλος.

Link to comment
Share on other sites

θεωρουμαι απομακρυσμενος στον Αγιο Στεφανο? θα εχω διακοπες και αποσυνδεσεις ? στον οτε δεν ειχα ποτε προβλημα με την γραμμη. αν αλλαξω πιστευετε οτι θα εχω θεμα ? αυτο ειναι που με καιει πιο πολυ απολα βασικα.....

Επειδή ο Αγ. Στέφανος δεν είναι και πολύ κέντρο αθήνας, κάνε μια γύρα στους γείτονες και ρώτα τι έχουν και με τι ταχύτητες μπαίνουν και αποφάσισε μετά. Κανείς από τους παρόχους δε θα σου πεί "α ξέρεις αν έρθεις σ'εμάς θα σέρνεσαι", μετά στα βγάζουν όλα που σε έχουν δέσει για ένα χρόνο και για να διακόψεις πρέπει να σκας 70ρια και 100ρια.

Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την παρεα του φορουμ...θα ηθελα να απευθυνθω μεσω του φορουμ σε πολλους που εχουν μια καλυτερη εικονα για τους παροχους απο μενα...μετα απο 5 χρονια οτε κ μενοντας κεντρο αθηνας αποφασισα, λογω οικονομικης ασυμφοριας και ταχυτητας(2mbps) να αλλαξω παροχο...1η μου επιλογη hol douple play lite με 24,70Ε για παντα, 2η CYTA με πακετακι στα 24Ε και τελος FORTHNET 2play economy με 24,90Ε για 12 μηνες...

 

και τωρα τα ζορια, ακουω στις 2 πρωτες για το πασιγνωστο προβλημα με το VOIP,επισης η πρωτη με το traffic shaping :wacko:, η CYTA τα γνωστα με τον οτε (διαβασα στο φορουμ μεχρι και 3 μηνες αναμονη) και τελος forthnet που ειναι μονο για 12 μηνες και μετα αντε παλι 35αρες στους λογαριασμους...

 

αν μπορειται ριξτε λιγο φως γιατι τελειωνουν οι προσφορες τελη του μηνα κ με βλεπω με οτε γδαρτη κ τον αυγουστο:cry:...

ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Forthnet που στα 25 έχει και 30' κινητά αν με ρωτάς. Πολύ πιο αξιόπιστη από τους άλλους δύο (η HOL κακό ιστορικό με το traffic shaping, και στη CYTA πριν 2 βδομάδες είχε μείνει η μισή ελλάδα χωρίς τηλέφωνο για 3 μέρες, θέλει δουλειά ακόμα).
Link to comment
Share on other sites

Forthnet που στα 25 έχει και 30' κινητά αν με ρωτάς. Πολύ πιο αξιόπιστη από τους άλλους δύο (η HOL κακό ιστορικό με το traffic shaping, και στη CYTA πριν 2 βδομάδες είχε μείνει η μισή ελλάδα χωρίς τηλέφωνο για 3 μέρες, θέλει δουλειά ακόμα).

Καλημέρα, τι είναι το traffic shaping; η Cyta θέλει δουλειά ακόμα, έχει η αδερφή μου και πλήρωσα τον λογαριασμό Σαββάτο μέσω winbank και τους παίρνω τηλέφωνο για να μου δώσουν φαξ και να ανοίξουν την γραμμή και μου έλεγαν ότι όταν η πληρωμή είναι μέσω ηλεκτρονικής τραπεζικής ελέγχετε από συγκεκριμένο τμήμα το οποίο δουλεύει από Δευτέρα, με λίγα λόγια μόλις θα φανεί η πληρωμή θα ανοίξουν τη γραμμή, αποτέλεσμα Σαββατοκύριακο και μάλλον και σήμερα χωρίς ίντερνετ και τηλέφωνο. Επίσης παιδιά εδώ στην Χαλκίδα τα τηλέφωνα της Forthnet η ποιότητα είναι πολύ χάλια, λες και μιλάς από κανένα πηγάδι, δεν ξέρω αν και στην Αθήνα και σε άλλες περιοχές είναι έτσι.

Link to comment
Share on other sites

και με voip δεν θα έχεις τρομερή ποιότητα τηλεφώνου. καλύτερα μην διαλέξεις cyta αφου είσαι και εκτός αθήνας. είναι λίγο τύχει να σου κάτσει καλή συνεργασία εκτός και αν υπάρχει κάποιος γείτονάς σου που έχει cyta και παίζει καλά
Link to comment
Share on other sites

με το traffic shaping ο πάροχος σου περιορίζει την ταχύτητα του download σου και η συγκεκριμένη πολιτική έχει παρατηρηθεί από τη hol
Link to comment
Share on other sites

με το traffic shaping ο πάροχος σου περιορίζει την ταχύτητα του download σου και η συγκεκριμένη πολιτική έχει παρατηρηθεί από τη hol

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται παίδες,έχει προκύψει ένα θέμα.

Από 10/5 είμαι συνδρομητής της wind,αφού έκανα φορητότητα από την hol σε αυτήν.Κάτι μέρες τώρα,χτυπούσε το τηλέφωνο(σταθερό και κινητό) ιδίως πρωίνες ώρες από έναν αριθμό..Σήμερα απάντησα,και δεν θυμάμαι τί όνομα μου είπανε,αλλά μου είπανε ότι τηλεφωνούν εκ μέρος της hol..και μου ζήτησαν την διεύθυνση κατοικίας που είχα δηλώσει όταν ήμουν στην hol για επιβεβαίωση,και ότι η κλήση ηχογραφείται . Τέσπα,μου είπανε ότι πρέπει να πληρώσω εκαθαριστικό λογαριασμό 40 ή 44€ δεν θυμάμαι το ποσό τώρα,γιο να κλείσει η καρτέλα.Μέχρι την Παρασκευή,για να μην γίνει καταγγελία .

Τί καταγγελία ;Και ποιά καρτέλα;;;;Τί δουλειά έχει να με πρήζει ακόμα η hol;Και τί θα γίνει αν δεν πάω να πληρώσω.Κάποιο χαρτί να πληρώσω δεν έχει έρθει πάντως πότε. Ρωτάω γιατί δεν έχω ιδέα.

Είχα πληρώσει τον λογαριασμό πριν αλλάξω σε wind έτσι και αλλιώς.Αυτό τί είναι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

@xtrmsnpr

Aν έχεις κλείσει χρόνο στη HOL δεν μπορούν να σου κάνουν τίποτα... και λογαριασμό εννοείται περιμένεις τον εκκαθαριστικό και μετά πας να πληρώσεις!

Τώρα αν σε πάρουν πάλι, πες του να σου στείλουν ταχυδρομικά, mail ή fax το ποσό που έχεις υπογράψει και σου ζητάνε στους όρους αυτούς.

Ποια καρτέλα να κλείσει; Και με 40€ τί καρτέλα είναι αυτή; Από φύλλα χρυσού;

Link to comment
Share on other sites

Να κλεισει η καρτελα του συνδρομητη εννοει.

 

Θελει να πληρωθει ο τελευταιος λογαριασμος σου. Τα 44€ ειναι ο τελευταιος σου λογαριασμος μαζι με παγιο και χρηση απο την ημερα που πληρωσες τελευταια φορα και εκανες την αιτηση στην αλλη εταιρεια μεχρι και την ημερα που συνδεθηκες σε αυτην

 

Ουτε τελος διακοπης σου ζητατανε για να ζητησεις ορους χρησης και σχετικα

 

Απλα ειναι ο τελευταιος σου λογαριασμος :shifty:

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε να έρθει ο εκκαθαριστικός λογαριασμός και μετά να πληρώσεις.

Σε παρόμοια περίπτωση είχα επιστροφή χρημάτων και μου λένε ελάτε στα κεντρικά στη HOL να τα πάρετε. -Αν έρθω από εκεί τους λέω θα φέρω και το 45αρι μαζί μου να δουλέψει υπερωρία :D :rocket: :D

Τελικά μετά από λίγο με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ο αντιλογισμός έχει γίνει στο Voda Shop που πληρώσατε, ενώ από το κατάστημα μου έλεγαν πως δεν μπορούν να κάνουν αντιλογισμό απόδειξης και να μου επιστρέψουν τα χρήματα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...