Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τί άκουσα; Φίλους και γνωστούς να με κράζουν που άφησα το connx και επέλεξα HOL. Ειλικρινά, μετάνιωσα και μάλλον θα επιστρέψω και πάλι στον ΟΤΕ και ας είναι πιο ακριβός, έχεις σίγουρα Internet και δεν ταλαιπωρείσαι.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλά μη το λες. Για κάνε καμια βόλτα από τα τόπικ του ΟΤΕ ή προς adslgr μεριά να δεις πόσοι έχουν κλειδώσει στα 2 γιατί οι αποσυνδέσεις δεν παίζονταν.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα,

 

ξερει κανενας αν γινεται να βαλω φραγη ενος συγκεκριμενου αριθμου εισερχομενης κλησης σε hol double play ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

ναι γινεται απο τις ρυθμισεις το ρουτερ εφοσον εισαι voip,απο τις ρυθμισεις τηλεφωνιας.

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εγω εφυγα απο την κω@#λοεταιρια και ας μην ειχα κλεισει χρονο ηθελα αλλους 6 μηνες θα πληρωσω 72 ευρω διοτι το εκανα πιο μπροστα κ τελειωσε...ολο προβληματα,μια δεν εχω ιντερνετ κ ειναι βασικο λογο επαγγελματος και το πιο κουφο επειδη μετακομισα ειχα κανει φραγη κ στο καινουργιο σπιτι δεν επερνα τηλ για 2 μηνες και μου ηρθε λογαριασμος κανονικος..και σε καθε τιμολογηση εβλεπα χρεωσεις παραπανω χωρις να τις κανω....τσεκαρισμενο διοτι ηθελα να κανω ελεγχο κ καθισα κ εγραφα καθε μηνα ποσο μιλαγα κ δεν ξεπερνουσα και αυτοι με χρεωναν..... Αντε στο δι@##$αλο τωρα...πηγα αλλου....ετσι για να χανετε πελατες κ να κλεισετε...

 

ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ HOL !!!!!!:mad:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

τα ιδια ειχα παθει και εγω....:mad:

Και ποιος χανει με τις κλεψιες τους εμεις οι καταναλωτες ? ΟΧΙ υπαρχουν αλλες εταιριες που περιμενουν σαν τα κορακια να αρπαξουν τους πελατες...ετσι να κλεισουν οι κλεφτες κ αυτοι που δεν ειναι σωστοι....:X

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα..

 

έφυγα και πήγα στη cyta, έχω κλείσει χρόνο από την hol και ήρθε την προηγουμενη βδομάδα ο τελευταίος λογαριασμός και μου χρεώνουν τέλος αποσύνδεσης 72 εουρος!!! έχω κάνει τηλέφωνα, και καλά θα με παρουν πίσω αυτοί, έχω στείλει mail αλλά .....πέρα βρέχει...

και εγώ ενώ είχα δωρεάν τους τρεις πρώτους μήνες και δεν είχαν περάσει αναγκάστηκα να μετακομίσω και μου ήρθε κανονικά λογαριασμός για τον τρίτο μήνα πέρα από το τέλος για την μεταφορά....ουστ....

I beg to dream and differ from the hollow lies....
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν είχες κάνει φασαρί από τον τρίτο μήνα? Μήπως από μόνοι τους σου είχαν αναννεώσει το 12μηνο για να σε χρεώσουν απενεργοποίηση?????:mad::mad::mad:
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα..

 

έφυγα και πήγα στη cyta, έχω κλείσει χρόνο από την hol και ήρθε την προηγουμενη βδομάδα ο τελευταίος λογαριασμός και μου χρεώνουν τέλος αποσύνδεσης 72 εουρος!!! έχω κάνει τηλέφωνα, και καλά θα με παρουν πίσω αυτοί, έχω στείλει mail αλλά .....πέρα βρέχει...

και εγώ ενώ είχα δωρεάν τους τρεις πρώτους μήνες και δεν είχαν περάσει αναγκάστηκα να μετακομίσω και μου ήρθε κανονικά λογαριασμός για τον τρίτο μήνα πέρα από το τέλος για την μεταφορά....ουστ....

 

Μια απο τα ιδια το εχουν τακτικη....εγω θα πληρωσω τα 72 ευρω με τα υπολοιπα τηλ που εχω κανει..αλλα το ποτε θα το αφησω την τελευταια στιγμη...και εγω cyta πηγα....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βασικά δε κατάλαβα τι σας κάνανε. Σας χρέωσαν τον τρίτο μήνα ενώ δε θα έπρεπε ή σας χρεώσαν τέλος διακοπής μετά το χρόνο; Γιατί να πάθατε και τα 2 τώρα, είναι λίγο δύσκολο :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βασικά δε κατάλαβα τι σας κάνανε. Σας χρέωσαν τον τρίτο μήνα ενώ δε θα έπρεπε ή σας χρεώσαν τέλος διακοπής μετά το χρόνο; Γιατί να πάθατε και τα 2 τώρα, είναι λίγο δύσκολο :)

 

Εμενα μου χρεωσανε τελος διακοπης πριν το χρονο,(αληθεια το ποσο που πληρωνεις ειναι αναλογα το ποσο καιρο εισαι συνδρομητης στην κωλ@#οεταιρια ? ) και το αλλο που μου κανανε ηταν υπερογκες χρεωσεις ( 15-20 ευρω επιπλεον ) κ το τσεκαρισα κρατωντας ημερομηνιες-χρονο-και τηλ,για ενα μηνα..να δω τη χρεωνουν... και μια ειχα ιντερνετ κ μια οχι,κ η μια τηλεφωνικη συνδεση διοτι ειχα κανει 3,ηταν σε καταστημα που ειμαι online συνεχεια για παραγγελιες,και τελικα εχασα κ πελατες,αλλη ζημια απο εκει.....και το ωραιο σημερα με καλεσαν τηλεφωνικως να μου πουν για ποιο λογο φευγω και να μου πουνε μια καινουργια προσφορα....:mad:Η απαντηση μου ηταν για ποιο λογο φευγω και στο τελος τους ειπα κ να πανε να Γαμη@#$θουν......:X (Οπως τογραφω και τους ειπα να καταγραφη η ομιλια κ το βρισιμο,οπως τοσο καιρο που επερνα για παραπονα,και για της χρεωσεις,ελεγαν οτι η ομιλια καταγραφοταν....

 

ΜΑΚΡΙΑ ΛΕΜΕ ΑΠΟ HOL...ΗΜΟΥΝ FORTHNET..3 ΕΤΗ,ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΕ ....ΜΠΟΥΡΔ@#$ΕΛΟ.....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Στη hol 72 ευρώ είναι το τέλος διακοπής. Στη wind πάει με το μήνα μη μπερδεύεσαι. Όσο για την ποιότητα και όσα πέρασες, οκ καλώς φωνάζεις αλλά α) αν εξαρτώνται οι πελάτες σου από τη σύνδεση, πας σε κάποιο επαγγελματικό πακέτο β) όσο και να βρίσεις την υπάλληλο στο τηλεφωνικό κέντρο, δε θα σε βοηθήσει και ούτε φταίει που η HOL έχει τα χάλια που έχει. τι μας φταίνε τα παιδιά εκεί!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα ένα test στο pingtest.net για να δω αν έχω packet loss... και έχω 88%! Καλό ε? :wacko:

 

http://www.pingtest.net/result/42461599.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πολύ δεν είναι; Μήπως το έκανες από wireless και με αναμένο φούρνο μικροκυμμάτων στο ενδιάμεσο; :-Ρ
Link to comment
Share on other sites

Για αυτή τη προσφορά http://www.hol.gr/default.asp?pid=24&la=1&itmid=140&ct=77&prd_st=5 αναφέρει

Για πάγιο κινητού από 35 - 59,99 € = 5 € έκπτωση

Για πάγιο κινητού από 60 - 99,99 € = 10 € έκπτωση

Για πάγιο κινητού από 100 €+ = 15 € έκπτωση

 

για το πρόγραμμα unlimited 35 με έκπτωση παγίου που φτάνει γύρω στα 21,ισχύει η 5 ευρώ έκπτωση;

λαμβάνει ως πάγιο το αρχικό του προγράμματος,το 35,ή το τελικό που πληρώνεις;

Link to comment
Share on other sites

Για αυτή τη προσφορά http://www.hol.gr/default.asp?pid=24&la=1&itmid=140&ct=77&prd_st=5 αναφέρει

Για πάγιο κινητού από 35 - 59,99 € = 5 € έκπτωση

Για πάγιο κινητού από 60 - 99,99 € = 10 € έκπτωση

Για πάγιο κινητού από 100 €+ = 15 € έκπτωση

 

για το πρόγραμμα unlimited 35 με έκπτωση παγίου που φτάνει γύρω στα 21,ισχύει η 5 ευρώ έκπτωση;

λαμβάνει ως πάγιο το αρχικό του προγράμματος,το 35,ή το τελικό που πληρώνεις;

 

λαμβανεται υποψη το αρχικο του προγραμματος και ας εχεις εκπτωση.. ειμαι σιγουρος 95% για το αλλο 5 περνα απο ενα καταστημα..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...

είχα τους τρεις πρώτους μήνες δώρο λόγω Online αιτησης αλλά αναγκάστηκα να μετακομίσω λίγο μετα την ενεργοποίηση και πήρε πάρα πολύ χρόνο για να με συνδέσουν στο καινούριο σπίτι και έτσι έχασα το δωρεάν χρόνο.Οκ ξέρω οτι έτσι κι αλλιώς θα έχανα κάποιο χρόνο αλλά σύμφωνα με τα λεγόμενα τους για τον αναμενόμενο χρόνο σύνδεσης μου έφαγαν κανα εικοσαπενταήμερο.

όσο για το τέλος ενεργοποίησης είχα κλείσει χρόνο και κανονικά δεν θα έπρεπε να με χρεώσουν. Μετά από πολλλλλλααααα τηλεφωνήματα μου ήρθε ένα μήνυμα στο κινητο μου οτι θα πιστωθεί το αίτημα μου στον επόμενο λογαριασμό. αλλα μιας και είμαι στη σύτα τώρα θα τους πληρώσω λέω μόνο ότι οφείλω χωρίς το τέλος....

I beg to dream and differ from the hollow lies....
Link to comment
Share on other sites

Στη ΗΟL η τηλεφωνία είναι απαραίτητα μέσω voip;Υπάρχει η δυνανότητα αλλαγής;υπάρχει κάποια άλλη χρέωση αν δεν είναι μέσω voip;
Link to comment
Share on other sites

Στη ΗΟL η τηλεφωνία είναι απαραίτητα μέσω voip;Υπάρχει η δυνανότητα αλλαγής;υπάρχει κάποια άλλη χρέωση αν δεν είναι μέσω voip;

 

αν το αστικο κεντρο της hol υποστηριζει μονο voip ναι.. υπαρχει δυνατοτητα αλλαγης αν αλλαξεις αστικο κεντρο δινοντας δηλαδη αλλο γειτονικο αριθμο με αλλο αστικο κεντρο και παλι μονο αν η γειτονια σου μπορει να παρει απο αλλο αστικο κεντρο (λιγο δυσκολο). οι χρεωσεις ειναι ιδιες και για voip και για κανονικη γραμμη απλα η hol δεν ειναι και εμπειρη στο θεμα voip, θα εχεις καποια προβληματακια..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Για αυτή τη προσφορά http://www.hol.gr/default.asp?pid=24&la=1&itmid=140&ct=77&prd_st=5 αναφέρει

Για πάγιο κινητού από 35 - 59,99 € = 5 € έκπτωση

Για πάγιο κινητού από 60 - 99,99 € = 10 € έκπτωση

Για πάγιο κινητού από 100 €+ = 15 € έκπτωση

 

για το πρόγραμμα unlimited 35 με έκπτωση παγίου που φτάνει γύρω στα 21,ισχύει η 5 ευρώ έκπτωση;

λαμβάνει ως πάγιο το αρχικό του προγράμματος,το 35,ή το τελικό που πληρώνεις;

 

Το πακέτο κοστίζει 35 +12% (τελη κινητης) = 39,20 -4€ (εκπτωση παγιου) -5€ απο HOL

 

Και επιπλεον εκπτωση -5€ στον λογαριασμου σταθερου

 

Η συνδιαστικη προσφορα αφορα το αρχικο παγιο του προγραμματος (οσον αφορα την vodafone)

Στην HOL στην περιπτωση ειδικης προσφορας δεν μπορεις να εκμεταλευτεις τα -5€ εκπτωση απο την Vodafone

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Στην HOL στην περιπτωση ειδικης προσφορας δεν μπορεις να εκμεταλευτεις τα -5€ εκπτωση απο την Vodafone

Και γιατί αυτό?

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτό πολύ δεν είναι; Μήπως το έκανες από wireless και με αναμένο φούρνο μικροκυμμάτων στο ενδιάμεσο; :-Ρ

 

Ναι, από wireless το έκανα το test, αλλά δεν έχω αποσυνδέσεις... YouTube, LoL και άλλα "τρέχουν" νερό. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

αν το αστικο κεντρο της hol υποστηριζει μονο voip ναι.. υπαρχει δυνατοτητα αλλαγης αν αλλαξεις αστικο κεντρο δινοντας δηλαδη αλλο γειτονικο αριθμο με αλλο αστικο κεντρο και παλι μονο αν η γειτονια σου μπορει να παρει απο αλλο αστικο κεντρο (λιγο δυσκολο). οι χρεωσεις ειναι ιδιες και για voip και για κανονικη γραμμη απλα η hol δεν ειναι και εμπειρη στο θεμα voip, θα εχεις καποια προβληματακια..

 

Πιθανόν να έχεις κάποια προβλήματα συγχρονισμού ή/και συνομιλίας με το voip...βέβαια θα μπορούσες να ζητήσεις και αλλαγή σε POTS αλλά αυτό μόνο σε σοβαρό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...