Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βαρεθηκα 3,5 μηνες περιμενω να ενεργοποιηθω.

εχω ακουσει ολες τισ δικαιολογιες που μπορουν να πουν σε πελατη...

στο τελος ΕΓΩ τους λεω κοιταξτε να δειτε αν υπαρχουν πορτες και μου λενε εχεις δικιο για αυτο δεν ενεργοποιησε.

εγω επρεπε να τους το πω δηλαδη. ποσο καιρο θελει ο οτε να παραδοσει πορτες ξερει κανενας???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μια φίλη μου έχει κάνει αίτηση από 14 Οκτωβρίου και ακόμα τίποτα.

Της λένε ότι ακόμα ο ΟΤΕ δεν έχει ενημερώσει για τα όρια...

Είναι σε καινούρια πολυκατοικία, και δεν είχε ποτέ τηλέφωνο σπίτι της!

Και όταν ρώτησα τι θα γίνει και τι περιμένουμε, είπαν τον ΟΤΕ.

Μέχρι και εγώ πήρα τηλέφωνο στον ΟΤΕ μήπως και βγάλουμε κάποια άκρη, αλλά ακόμα τίποτα!

 

Άντε να δούμε τι θα γίνει.

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τελευταια εχω μεινει ευχαριστημενος με το adsl ,ελαχιστες αποσυνδεσεις..καμια μεγαλου διαστηματος..για τη τηλεφωνια ειναι καλυτερα τα πραματα,αξιζει να βαλω 2play?
Link to comment
Share on other sites

εχετε να γραψετε χιλιομετρα ταλαιπωριας......ακομη προσπαθω να εχω σωστο τηλεφωνο και τιποτα........

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

τελευταια εχω μεινει ευχαριστημενος με το adsl ,ελαχιστες αποσυνδεσεις..καμια μεγαλου διαστηματος..για τη τηλεφωνια ειναι καλυτερα τα πραματα,αξιζει να βαλω 2play?

 

σου απαντησα κιολας...λαχειο ειναι αμα σου κατσει εκατσε...εμενα δεν μου εκατσε.Εχω δωσει διορια στον εαυτο μου μεχρι την αλλη πεμπτη,να ολοκληρωθουν οι αναβαθμησεις,των μοντεμ και των dslam.Μετα ...el pulo:X

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ DOUBLE PLAY 24000mbps

ΠΑΡΑΜΥΘΙ, Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ 5000mbps.

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ?

sas
Link to comment
Share on other sites

ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ DOUBLE PLAY 24000mbps

ΠΑΡΑΜΥΘΙ, Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ 5000mbps.

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ?

Μεγαλε αμα εχει συνδεση 24000mbps κατεβαζεις 1 giga σε ενα δευτερολεπτο.Εννοεις βεβαια 24mbps.Για πες μας λιγο τι εννοεις οτι η μεγαλυτερη συνδεση που εχεις κανει ειναι 5mbps.Στατιστικα ρουτερ που συγχρονιζει snr και σχετικα γραψε.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια εσεις που εχετε ιντερνετ εστω και χαμηλα απο τηλ ειστε οκ?Εγω ειμαι κοντα σε dslam και ειμαι μονιμα 6140 συνδεδεμενος,αλλα το τηλεφωνο μια παιζει 20 δεν παιζει!!!! Μα τι παιζει τελος παντων ?

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

ενταξη η τηλεφωνια δουλευει ! εκτος κανα 2-3 νυχτες 3-4ωρα για κανα 3λεπτο !
Link to comment
Share on other sites

Έχω ADSL shared LLU HOL και θέλω να κάνω VoIp, μάλλον i-call, όχι πάντως το e-voice. Θα έχω πρόβλημα;;; Το μόντεμ είναι ξεκλείδωτο, αλλά μήπως η HOL λόγω e-voice κλειδώνει τα υπόλοιπα voip;;; 'Eχει κανείς HOL ADSL και ALTEC i-call???

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Σκέφτομαι να βάλω HOL Hibox & Double Play.Πήρα σήμερα τηλ και μου είπαν πως θα ενεργοποιηθεί η ADSL σε 15 μέρες.Ισχύει?Έχω conxx τώρα.Χρειάζεται άλλη πόρτα ή θα χρησημοποιηθεί η ίδια(είπα μ....α?)?Γενικά αξίζει τον κόπο να φύγω από ΟΤΕ?Από θέμα ποιότητας ήχου στο σταθερό.Από οτιδήποτε τελοσπάντων...Ας μου απαντήσει κάποιος παρακαλώ που έχει γνώση.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Σκέφτομαι να βάλω HOL Hibox & Double Play.Πήρα σήμερα τηλ και μου είπαν πως θα ενεργοποιηθεί η ADSL σε 15 μέρες.Ισχύει?Έχω conxx τώρα.Χρειάζεται άλλη πόρτα ή θα χρησημοποιηθεί η ίδια(είπα μ....α?)?Γενικά αξίζει τον κόπο να φύγω από ΟΤΕ?Από θέμα ποιότητας ήχου στο σταθερό.Από οτιδήποτε τελοσπάντων...Ας μου απαντήσει κάποιος παρακαλώ που έχει γνώση.Ευχαριστώ

Εμένα ενεργοποιήθηκε σχετικά γρήγορα αλλά η ποιότητα του τηλεφώνου δεν είναι πάρα πολύ καλή...αντίθετα με το δίκτυο που πάει σφαίρα!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ενεργοποιήθηκε σχετικά γρήγορα αλλά η ποιότητα του τηλεφώνου δεν είναι πάρα πολύ καλή...αντίθετα με το δίκτυο που πάει σφαίρα!

 

Μάλιστα...Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ΙΟΜΑ SORRY FRIEND ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ

Signal/Noise ratio dB 11 11

Line attenuation dB 41 22

hol ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑΣ

 

 

Με τέτοια γραμμή λογικό είναι να συγχρονίζεις στα 5 mbps ..

 

Με 41 downstream attenuation...

:(

 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις φίλε μου είναι να βάλεις τα 6 mbps...Δεν αξίζει να πληρώνεις τζάμπα τα 24

Link to comment
Share on other sites

ΙΟΜΑ SORRY FRIEND ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ

Signal/Noise ratio dB 11 11

Line attenuation dB 41 22

hol ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑΣ

Συγχρονιζεις στα 5 ή δεν κατεβαζεις παραπανω απο 5;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΥΨΗΛΟ Line attenuation?

ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΕΞΩ?

Χαμηλό attenuation θες. Όχι υψηλό. attenuation είναι η εξασθένηση του σήματος, οπότε όσο πιο μικρή η τιμή του τόσο πιο καλά.

Και όχι δεν μπορείς να το μάθεις. Το πιθανότερο είναι όλες να σου δίνουν πάνω κάτω την ίδια τιμή, γιατί εξαρτάται κυρίως από την ποιότητα χαλκού και την απόσταση από το κέντρο τους (το λεγόμενο dslam).

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ μονο 17 λεπτα ΑΝΑΜΟΝΗ στο τεχνικο τμημα 13844 !!!!!:lol:

η μοναδικη φορα με τα (30 λεπτα) - (45λεπτα) ! λετε να αλλαξαν η σημερα δεν εχουν πολλες βλαβες!

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ μονο 17 λεπτα ΑΝΑΜΟΝΗ στο τεχνικο τμημα 13844 !!!!!:lol:

η μοναδικη φορα με τα (30 λεπτα) - (45λεπτα) ! λετε να αλλαξαν η σημερα δεν εχουν πολλες βλαβες!

 

Οριστε βρε που στη σαλονικα παραπονιεστε οτι δεν σας προσεχουν οσο την πρωτευουσα......εμεις αμα δεν περιμενουμε 1 ωρα + δεν σηκωνουν τηλεφωνο...:p:p:p:p:p:p:p:p:p:

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ μονο 17 λεπτα ΑΝΑΜΟΝΗ στο τεχνικο τμημα 13844 !!!!!:lol:

η μοναδικη φορα με τα (30 λεπτα) - (45λεπτα) ! λετε να αλλαξαν η σημερα δεν εχουν πολλες βλαβες!

Το πραγματικα απιστευτο ομως που εχει κανει η ΗΟΛ ειναι αυτο που εκανε σε εμενα...

ΜΕΤΕΦΕΡΑΝ ΤΑ ΧΑΛΚΙΝΑ ΚΑΛΩΔΙΑ ΣΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΩΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!!!

 

Αυτα ειναι δυστυχως τα χαλια τους... Το μονο που κανω εδω και 1 μηνα που ειμαι χωρις σταθερο τηλεφωνο ειναι υπομονη!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ακουστε προβλημα....

εχω το netfaster router και το ολο συστημα δουλευει μονο αν το εχω συνδεσει με καλωδιο σε lan. αλλiως δεν συγχρονίζει καν το adsl και δεν εχω και τηλεφωνο. εχω δοκιμασει δυο router!

καμμια ιδεα κανείς...???

thnx anyway.......

Occupational Therapist
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η HOL δε θα κάνει καμία μείωση στις κλήσεις προς κινητά από 1/2?:mad:

 

Είναι που είναι ο ρυθμός χρέωσης ανά λεπτό...

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια και απο μενα εχω netfaster iad και προσπαθω να συνδεθω με wifi me ν95 και μετα απο δυο προσπαθειες το κινητο κανει reset ξερει κανεις κατι ? :O
we are not alone[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...