Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια χθες μιλησα με Vodafone και δεν μου ειπαν τιποτα για αυξησεις.Μαλιστα εχουν προσφορα για δυο χρονια στα 18 ευρω

 

Τι εννοείς δεν σου είπαν τίποτα, αφού έχουν βγάλει ανακοίνωση στο site τους και στον λογαριασμό που έχει ή θα εκδοθεί. Εδώ είναι και το link

https://statheri.vodafone.gr/company-news/271898/anakoinosi-timologiakon-emporikon-allagon

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς δεν σου είπαν τίποτα, αφού έχουν βγάλει ανακοίνωση στο site τους και στον λογαριασμό που έχει ή θα εκδοθεί. Εδώ είναι και το link

https://statheri.vodafone.gr/company-news/271898/anakoinosi-timologiakon-emporikon-allagon

Ερώτηση; Δηλαδή σύμφωνα με αυτά που λέει το δελτίο τύπου σημαίνει ότι όσοι έχουν αυτά τα προγράμματα π.χ. Vodafone Home double play GR + 300 θα αυξηθεί το πάγιο κατά 1Ε ή θα είναι κανονικά 23Ε μέχρι το τέλος του 24μήνου και μτ άμα θέλω να το ανανενώσω θα παέι 24; Επίσης όταν λέει ότι μπορώ να καταγγείλω την σύμβαση αζημίως τί εννοεί; Ότι εγώ που έχω ένα 24μηνο συμβόλαιο και μαθαίνω γι αυτές τις αυξήσεις μπορώ απλά να κάνω αίτησηση φορητότητας στη wind για παράδειγμα και δεν θα πληρώσω πέναλντι ή πρέπει να κάνω κάποια άλλη διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Η HOL (τώρα πια Vodafone Home) ανακοίνωσε νέες και μπολικες αυξήσεις (δεύτερη φορα μετα τις αρχές Δεκέμβρη που έγινε κι επίσημα η αλλαγή ονομασίας κτλ) και τροποποιήσεις στους όρους συμβολαιου. Τοτε δεν είχα ιδιαίτερη ορεξη να ασχοληθω με φορητότητα κι απλα βρήκα αυτό σαν πάτημα κι άλλαξα τον χρονο συμβολαίου απο 2 σε 1 χρονο, τώρα παλι μπορω να διαπραγματευθω/φύγω αζημιως/whatever. Και τώρα εχουν αλλάξει πολύ τα δεδομένα...εδώ και καμια 10ρια μέρες η Wind δίνει στην περιοχή μου Vdsl (απο το τμημα προσφορων μου ελεγαν το γενικο 30-50mbps μέσω ΟΤΕ, αλλα μιλησα και με το τεχνικό τους τμήμα και μου ειπαν οτι δίνουν απο καμπίνα, δηλαδή 50αρι θα χω).

Η HOL δεν δίνει λέει Vdsl εδώ ακόμα. Στην HOL είμαι με 21€ και 240' προς κινητά, απεριόριστα αστικά/υπεραστικά, 24αρι adsl (15.4 attainable και 13.7 actual με 6αρι snr, χωρίς αποσυνδεσεις κτλ). Έχω βέβαια σε pstn 1 νουμερο κεφαλικό κι αλλά 3 σε msn, απομεινάρι της εποχής με isdn στον ΟΤΕ...μου τα κράτησε η HOL.

Η wind για vdsl μου λέει:

300' προς κινητα, απεριόριστα αστικά/υπεραστικά, 120' προς ενα f2g μου, 1gb σε αλλη μια sim κι αν το κάνω σε public μου δίνουν και tablet που εχει υποδοχη sim για 3G και φυσικά δωρεαν vdsl router. Αυτά με 26€ για 6μηνες και 31€ για τους υπολοιπους 18. Η wind δεν μπορεί να μου κρατήσει τα υπολοιπα νουμερα σε pstn (όχι οτι τα χρειάζομαι κιόλας κι ας τα χω κάπου 15+ χρονια, ηταν για δική μας ευκολία στο σπιτι και μονο ), αλλά μονο το κεφαλικό.

Λογικά η HOL θα αντιδρασει όταν δει φορητότητα, αλλά αφού δεν δίνει για την ωρα vdsl μάλλον το παιχνιδι το χάνει πριν καν το σφυριγμα της εναρξης, εκτός αν γίνει καμια τρελή προσφορά στο υπάρχον πακέτο <15€.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα πώς φεύγεις αζημίως; κάνεις απλά μία αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρεία και όταν σε πάρει η βόνταφον της λες ότι επειδή έκανες αύξηση δεν πληρώνω τίποτα και φέυγω αζημίως πριν το 24μηνο; ή κάνεις κάποια ειδική αίτηση; και μπορείς να φύγεις αζημίως για παράδειγμα επειδή μετά τον ενσωματωμένο χρόνο αύξησε την χρέωση για τα κινητά;
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα πώς φεύγεις αζημίως; κάνεις απλά μία αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρεία και όταν σε πάρει η βόνταφον της λες ότι επειδή έκανες αύξηση δεν πληρώνω τίποτα και φέυγω αζημίως πριν το 24μηνο; ή κάνεις κάποια ειδική αίτηση; και μπορείς να φύγεις αζημίως για παράδειγμα επειδή μετά τον ενσωματωμένο χρόνο αύξησε την χρέωση για τα κινητά;

Ηδη έχω μιλήσει με την εξυπηρέτηση πελατών της Hol και παραδέχτηκαν κι οι ίδιοι οτι μπορω να φύγω αζημιως.

Ειδικα με την τελευταία ανακοίνωση οι μονομερεις τροποποιησεις των ορων προκειμενοι να αποχωρήσει κάποιος αζημιως είναι παρα πολλοί, αναφέρω μερικούς:

1. Αύξηση παγίου,

2. Αύξηση σε κοστος κλήσης προς κινητά,

3. Αύξηση σε κόστος κλήσης προς εξωτερικό,

4. Ουσιαστικα καταργηση χρησιδανειου του ρουτερ (εμείς με τα παλιότερα συμβόλαια έχουμε ρουτερ με χρησιδανειο και μέχρι τώρα μας τα άλλαζαν οποτεδήποτε είχαν το οποιοδηποτε πρόβλημα).

5, 6 Σιγουρα ξεχναω κάνα δυο ακόμα...δεν θυμάμαι απ'εξω όλες τις αλλαγες!!

 

Οποτε ναι, φορητότητα, λογικά θα καλέσουν, εξηγεις τι και πως και παπαλα, δεν θα τολμήσουν να ζητήσουν κάτι.

Αν παρόλα αυτα τολμήσουν να ζητήσουν κάτι, μια επιστολή σε ΕΕΤΤ και Συνήγορο του Καταναλωτή και ως δια μαγείας αμεσα θα ανακρουσουν πρυμνα ;)

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα πώς φεύγεις αζημίως; κάνεις απλά μία αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρεία και όταν σε πάρει η βόνταφον της λες ότι επειδή έκανες αύξηση δεν πληρώνω τίποτα και φέυγω αζημίως πριν το 24μηνο; ή κάνεις κάποια ειδική αίτηση; και μπορείς να φύγεις αζημίως για παράδειγμα επειδή μετά τον ενσωματωμένο χρόνο αύξησε την χρέωση για τα κινητά;

 

Στέλνεις φωτοτυπία της ταυτότητας σου και αναφέρεις (γραμμένο με στυλό πάνω στην φωτοτυπία) ότι καταγγέλλεις την σύμβαση λόγω τον αυξήσεων που ανακοινώσατε στις τάδε του μήνα στην σελίδα σας αλλά δεν επιθυμείς κατάργηση του βρόχου και ταυτόχρονα κάνεις αίτηση σε άλλη εταιρία για να φύγεις ή καταργείς τελείως χωρίς να πληρώσεις πρόστιμο που σταματάς πριν την δέσμευση.

Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις φωτοτυπία της ταυτότητας σου και αναφέρεις (γραμμένο με στυλό πάνω στην φωτοτυπία) ότι καταγγέλλεις την σύμβαση λόγω τον αυξήσεων που ανακοινώσατε στις τάδε του μήνα στην σελίδα σας αλλά δεν επιθυμείς κατάργηση του βρόχου και ταυτόχρονα κάνεις αίτηση σε άλλη εταιρία για να φύγεις ή καταργείς τελείως χωρίς να πληρώσεις πρόστιμο που σταματάς πριν την δέσμευση.

Που φαίνονται στη σελίδα φίλε; θέλω να το κάνω και εγώ, το δικό μου συμβόλαιο λήγει σε 15 μέρες, να το κάνω η όχι; αύριο υπογράφω για μεταφορά στον ΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Που φαίνονται στη σελίδα φίλε; θέλω να το κάνω και εγώ, το δικό μου συμβόλαιο λήγει σε 15 μέρες, να το κάνω η όχι; αύριο υπογράφω για μεταφορά στον ΟΤΕ

 

Ναι κάνε το γιατί όχι, εδώ είναι το link https://statheri.vodafone.gr/company-news/271898/anakoinosi-timologiakon-emporikon-allagon

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνε το γιατί όχι, εδώ είναι το link https://statheri.vodafone.gr/company-news/271898/anakoinosi-timologiakon-emporikon-allagon

 

το εκανα φιλε σημερα, παω για οτε ,εκτος απροοπτου φυσικα :)

Link to comment
Share on other sites

το εκανα φιλε σημερα, παω για οτε ,εκτος απροοπτου φυσικα :)

 

Μπορεί να σου ρίξει την τιμή η hol για να σε κρατήσει πελάτη. Ωστόσο έχει καλό πακετάκι και η Wind

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

είδα και εγω πως ηταν η δευτερη κατα σειρά αυξηση, ευκαιρία βασικά γιατι ειχα και θέματα συνέχεια με το internet. Φεύγω προς vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

είδα και εγω πως ηταν η δευτερη κατα σειρά αυξηση, ευκαιρία βασικά γιατι ειχα και θέματα συνέχεια με το internet. Φεύγω προς vodafone.

Φεύγεις απο vodafone και πας....vodafone?? :D

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

προς ενημερωση, μετα το fax που εστειλα για κατεγγελια συμβασης με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι πρεπει να κανω αιτηση μεταφορας σε αλλο παροχο (αλλο που δεν ηθελα εγω :lol:) ,φυσικα και θα κανω (εχω κανει ειδη) απαντησα , μου προτειναν κατι αυτοι αλλα πιστευω οταν δουν την αιτηση απομακρυνσης απο δαυτους θα κανουν κατι καλυτερο :p
Link to comment
Share on other sites

Όχι κατι το ιδιαίτερο φίλε, υπολόγισε 4 ευρώ κάτω από τα βασικά πακέτα, την άλλη εβδομάδα θα έχω μάλλον άλλη προσφορά
Link to comment
Share on other sites

 

Αν δεν θέλεις σταθερά απεριόριστα και σε ικανοποιούν τα 300 λεπτά κατεβαίνεις κάτω από τα 15 ευρώ και σου δίνει και 180 λεπτά προς κινητά για 24 μήνες συμβόλαιο. Αυτό για όσους ψάχνουν κάτι με χαμηλότερη τιμή αλλά χωρίς απεριόριστα.

Ζήτα και 2 κάρτες cu με 120 λεπτά προς όλους στη καθεμία για ένα έτος κάτι είναι και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Όχι κατι το ιδιαίτερο φίλε, υπολόγισε 4 ευρώ κάτω από τα βασικά πακέτα, την άλλη εβδομάδα θα έχω μάλλον άλλη προσφορά

 

Γνωστός μου που χρησιμοποίησε την αύξηση χρεώσεων για να σπάσει συμβόλαιο αζημίως του εστειλαν αντιπροσφορα κατι παρομοιο με εσενα, αλλα ηταν ουτως η αλλως δυσαρεστημένος με την υπηρεσία και πήγε προς forthnet. Τελικα δεν του εστειλαν νεα προσφορα μετα την φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωστός μου που χρησιμοποίησε την αύξηση χρεώσεων για να σπάσει συμβόλαιο αζημίως του εστειλαν αντιπροσφορα κατι παρομοιο με εσενα, αλλα ηταν ουτως η αλλως δυσαρεστημένος με την υπηρεσία και πήγε προς forthnet. Τελικα δεν του εστειλαν νεα προσφορα μετα την φορητότητα.

 

Πηρα και αλλη προσφορα και απο λαθος τους δεν με κρατησαν

Λεβεντες μπορω να σπασω και το κινητο καρτο προγραμμα που εχω; η ισχυει μονο για τα σταθερα;

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν ΟΤΕ και τελικά έκανα αίτηση φορητότητας για σταθερή Hol/Vodafone στην προσφορά με τα 23 ευρώ. Από χθες η γραμμή μου πέρασε και επίσημα στην Hol. Να σημειώσω ότι το snr μου το κατέβασαν αυτόματα στο 6 χωρίς εγώ να έχω ζητήσει τίποτα, και η γραμμή γύρισε σε interleaved ενώ στον ΟΤΕ ήμουν σε fastpath, θα καλέσω την Hol για να ζητήσω να μου το ξανακάνουν fastpath. Το περίεργο είναι ότι στον ΟΤΕ με snr 9 συγχρόνιζα στα 16mbps ενώ στην Hol με snr 6 συγχρονίζω πάλι στα 16mbps, ενώ η γραμμή μου είναι σταθερότατη. Ξέρω ότι παίζει ρόλο η απόσταση αλλά το κέντρο της Hol βρίσκεται κυριολεκτικά ούτε 50 μέτρα παραπέρα με το κεντρο του ΟΤΕ, και συνδέονται μεταξύ τους με οπτική ίνα (ουσιαστικά αμελητέος θόρυβος) για να παίρνει γραμμές η Hol από τον ΟΤΕ. Τέλος πάντων, το αγνοώ προς το παρόν αυτό. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής, έχει γραφτεί κανείς στο My Home Account; Εγώ προσπαθώ να γραφτώ, αλλά μου λέει ότι η υπηρεσία είναι προσωρινά μη διαθέσιμη. Είναι γενικό το πρόβλημα ή λέτε να φταίει επειδή δεν είμαι ούτε μια μέρα συνδρομητής; να περιμένω μερικές μέρες για να ενημερωθεί σωστά το σύστημα; Edited by gokuthelegend
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Πηρα και αλλη προσφορα και απο λαθος τους δεν με κρατησαν

Λεβεντες μπορω να σπασω και το κινητο καρτο προγραμμα που εχω; η ισχυει μονο για τα σταθερα;

 

Είναι συνδεδεμένο με το συμβόλαιο double play? θεωρητικά ναι, χωρίς να ειμαι σίγουρος. Και εγω θα το εσπαγα, απαράδεκτη η διπλη αλλαγη τιμής μεσα σε τοσο μικρο χρονικο διάστημα

Link to comment
Share on other sites

Εληξε το συμβόλαιο μου πρόσφατα και πήρα τηλέφωνο να δω τί προσφορές μπορούν να κάνουν αυτή την εποχή...

Μου πρότειναν τις ίδιες παροχές στα ίδια χρήματα αν ανανεώσω για 18 μήνες..

Αξίζει να το ψάξω παραπάνω ή και αλλού;

Εχω το 400 προς όλους με 750 for sharing και έξτρα 2 σιμ στα 30 ευρώ, σε συνδυασμό με double play απεριόριστα στα 18.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες!

Εδω και 2 χρονια ημουν συνδρομητης στη HOL και τη Δευτερα εκανα αιτηση για το νεο πακετο της WIND (22,5€/ χρονο).

Ενω περιμενα να με παρουν τηλ απο τη HOL για αντιπροσφορα, 4 μερες εχουν περασει και ουτε φωνη ουτε ακροαση...

Ποτε να περιμενω νεα τους? Ή να τους κανω εγω ενα τηλ να δω τι εχουν να μου αντιπροτεινουν;

Link to comment
Share on other sites

Φεύγεις απο vodafone και πας....vodafone?? :D

 

:lol::lol:σόρρυ παιδιά λάθος από κεκτημένη ταχύτητα, Forthnet εννοούσα

 

έκανα τελικά στο Super Play της Forthnet / Nova και είμαι πολύ ευχαριστημένος από ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...