Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο του, για να με κρατήσουν και να μη φύγω.

 

Την αίτηση σου τη στέλνουν ηλεκτρονικά ή με το currier και την επιστρέφεις υπογεγραμμένη;

Πότε σου τηλεφώνησαν από τη vodafone φαντάζομαι μετά την υπογραφή ρωτάω γιατί θέλω να πιάσω καλύτερη τιμή και μεγαλύτερη ταχύτητα μου είναι αδιάφορα αν θα αλλάξω εταιρία αλλά με τη hol δεν είχα κανένα πρόβλημα γενικά και καταλαβαίνεις δεν θέλω να αποκτήσω με το νέο πάροχο.

 

Έκανα και ερώτηση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6509406#post6509406 αν βοηθάει για το πρόγραμμα που μου πρότειναν.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Την αίτηση σου τη στέλνουν ηλεκτρονικά ή με το currier και την επιστρέφεις υπογεγραμμένη;

Πότε σου τηλεφώνησαν από τη vodafone φαντάζομαι μετά την υπογραφή ρωτάω γιατί θέλω να πιάσω καλύτερη τιμή και μεγαλύτερη ταχύτητα μου είναι αδιάφορα αν θα αλλάξω εταιρία αλλά με τη hol δεν είχα κανένα πρόβλημα γενικά και καταλαβαίνεις δεν θέλω να αποκτήσω με το νέο πάροχο.

 

Έκανα και ερώτηση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6509406#post6509406 αν βοηθάει για το πρόγραμμα που μου πρότειναν.

 

Η Vodafone την καλύτερη τιμή θα στην προτείνει αφού υπογράψεις συμβόλαιο με άλλη εταιρεία. Αν συνεχίσεις με vodafone δεν χρειάζεται να υπογράψεις τίποτα, γίνεται άμμεσα τηλεφωνικά η ανανέωση (απλώς σε περίπτωση που παραμείνεις στην εταιρεία να τους πεις να μην σε χρεώσουν τα 4.9€ για την ανανέωση).

Όσο για την ερώτηση που έκανες κάτω εγώ έβαλα το ίδιο πρόγραμμα με την wind αλλά από την cyta στα 23€/μήνα (και για τα 2 χρόνια) και με δωρεάν το τέλος ενεργοποίησης.

 

-----

Με πήραν και δεύτερη φορά πριν από λίγο από την βόντα μάλλον για καλύτερη (από την προηγούμενη ) προσφορά αλλά δεν είχα όρεξη και μιλήσαμε πολύ λίγο.

-Έχετε κάποιο παράπονο από την εταιρεία μας και ζητήσατε να φύγετε;

-Ναι, αρκετά τα οποία τα είπα χτες μέσα σε μια 25λεπτη συνομιλία με συνάδελφό σας. Δε γίνεται κάθε μέρα να με ενοχλείται ενώ σας έχω εξηγήσει το πρόβλημά μου και τον λόγο που φεύγω.

-Είναι η τελευταία φορά που σας καλούμαι. Δηλαδή θα θέλετε να φύγετε ακόμη και αν σας προσφέρουμε μια καλύτερη τιμή;

-Ναι!!!!

-Καλό μεσημέρι.

 

Εν ολίγοις για να αποκτήσεις κάποια καλή τιμή μετά το πέρας του συμβολαίου σου (και να τους κάνεις εσύ κουμάντο όσο άσχημο και αν ακούγεται) πρέπει να μπεις στην διαδικασία να κάνεις αίτηση σε άλλη εταιρεία, μετά από λίγες μέρες να σου προτείνουν μία καλή προσφορά την οποία πρέπει να αρνηθείς και την επόμενη σε ξανακαλλούν για μια ακόμη καλύτερη όπου και εκεί τελειώνει το όλο παιχνίδι με την απόφαση σου.

I'm a real producer and you're just the piano man!!!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone την καλύτερη τιμή θα στην προτείνει αφού υπογράψεις συμβόλαιο με άλλη εταιρεία. Αν συνεχίσεις με vodafone δεν χρειάζεται να υπογράψεις τίποτα, γίνεται άμμεσα τηλεφωνικά η ανανέωση (απλώς σε περίπτωση που παραμείνεις στην εταιρεία να τους πεις να μην σε χρεώσουν τα 4.9€ για την ανανέωση).

Όσο για την ερώτηση που έκανες κάτω εγώ έβαλα το ίδιο πρόγραμμα με την wind αλλά από την cyta στα 23€/μήνα (και για τα 2 χρόνια) και με δωρεάν το τέλος ενεργοποίησης.

 

-----

Με πήραν και δεύτερη φορά πριν από λίγο από την βόντα μάλλον για καλύτερη (από την προηγούμενη ) προσφορά αλλά δεν είχα όρεξη και μιλήσαμε πολύ λίγο.

-Έχετε κάποιο παράπονο από την εταιρεία μας και ζητήσατε να φύγετε;

-Ναι, αρκετά τα οποία τα είπα χτες μέσα σε μια 25λεπτη συνομιλία με συνάδελφό σας. Δε γίνεται κάθε μέρα να με ενοχλείται ενώ σας έχω εξηγήσει το πρόβλημά μου και τον λόγο που φεύγω.

-Είναι η τελευταία φορά που σας καλούμαι. Δηλαδή θα θέλετε να φύγετε ακόμη και αν σας προσφέρουμε μια καλύτερη τιμή;

-Ναι!!!!

-Καλό μεσημέρι.

 

Εν ολίγοις για να αποκτήσεις κάποια καλή τιμή μετά το πέρας του συμβολαίου σου (και να τους κάνεις εσύ κουμάντο όσο άσχημο και αν ακούγεται) πρέπει να μπεις στην διαδικασία να κάνεις αίτηση σε άλλη εταιρεία, μετά από λίγες μέρες να σου προτείνουν μία καλή προσφορά την οποία πρέπει να αρνηθείς και την επόμενη σε ξανακαλλούν για μια ακόμη καλύτερη όπου και εκεί τελειώνει το όλο παιχνίδι με την απόφαση σου.

 

 

Ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Κάπου αναφέρεις ταχύτητα στα 4mbps και μου έκανε εντύπωση. Με τι ονομαστική αυτό;

 

Εγώ αυτό που θέλω να αλλάξω στο δεύτερο σπίτι με 6mbps σύνδεση στο speedtest.net παίρνω με 40ms Αθήνα 5,3mbps και με το network speed test μια εφαρμογή της Microsoft στο store των Windows 8.1 παίρνω 4.35mbps αλλά με ping μεταξύ 78 και 109ms δεν μπορώ να το μεταβάλλω δεν είναι κοντά ο server που μετράει, αυτά χωρίς αυξομειώσεις σχεδόν 7 χρόνια τώρα.

Μη πάω για περισσότερα και δω κάτι κάτω από το 10 σε πραγματική ταχύτητα γιατί το netflix ο κύριος λόγος που κάνω την αλλαγή δεν θα μου δίνει HD στην οθόνη.

 

Η hol μου άλλαξε router πέρσι την άνοιξη γιατί μου χάλασε ο παλιός netfaster, μου έδωσαν ένα zte 108N στο εξοχικό δεν είναι πρόβλημα

(ο τεχνικός που ήρθε γιατί επέμενε η κοπέλα στο τηλεφωνικό "είναι με χωρίς χρέωση" και πράγματι δεν με χρέωσαν ούτε νέο συμβόλαιο έκανα) μου είπε ότι η πραγματική ταχύτητα στη σύνδεση είναι εκεί στα 4mbps και λίγο παραπάνω αλλά σε καμιά περίπτωση τα 5,3mbps του speedtest.net.

Επιπλέον αν έβαζα 24mbps σύνδεση θα είχα πραγματική 12mbps.

Του ανέφερα ότι βάση του attenuation download στο 30.5db έπρεπε να πιάνω γύρω στο 16mbps και μου είπε ότι το νούμερο αυτό θα είναι αυτό που θα βλέπεις στο speedtest.net αλλά δεν αντιπροσωπεύει τη πραγματικότητα.

Η συμπεριφορά στη γραμμή αυτή και με τα 2 router δεν άλλαξε ουσιαστικά καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από 01 Απριλίου 2016, οι συνδρομητές που βρίσκονται στο μη εμπορικά διαθέσιμo πρόγραμμα “Προπληρωμένος χρόνος 500+” (πρόγραμμα με εξοπλισμό) μεταφέρονται στο “Vodafone Home telephony basic 1” που προσφέρει 500 λεπτά ομιλίας προς εθνικά σταθερά, με μείωση του μηνιαίου παγίου τους από €20,60 σε €13. Επίσης οι συνδρομητές που βρίσκονται στα μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα “Προπληρωμένος χρόνος 1200+” (πρόγραμμα με εξοπλισμό) και “Vodafone για το Σπίτι 1.500 Σταθερά”, μεταφέρονται στο “Vodafone Home telephony basic 2” που προσφέρει 1.500 λεπτά ομιλίας προς εθνικά σταθερά, με αντίστοιχη μείωση του μηνιαίου παγίου τους από €33 και €22,49 σε €18,50. Τέλος, οι συνδρομητές που βρίσκονται στα μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα “Προπληρωμένος χρόνος 500+VF200”, “Προπ.χρόνος 500+ 60Κινητά” και “Προπ.χρόνος 500+ VF 200” μεταφέρονται στο “Vodafone Home telephony basic 3” που προσφέρει 1.000 λεπτά ομιλίας προς εθνικά σταθερά, 500 λεπτά ομιλίας προς διεθνή σταθερά επιλεγμένων προορισμών και 60 λεπτά ομιλίας προς εθνικά κινητά, με αντίστοιχη μείωση του μηνιαίου παγίου τους από €22,70 σε €22,00. Τα ανωτέρω μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα καταργούνται.

 

Επιπρόσθετα, από τον Απρίλιο 2016 και εφεξής, μεταβάλλονται τα μηνιαία πάγια των παρακάτω προγραμμάτων, με ακριβή ημερομηνία ισχύος ανά συνδρομητή την αντίστοιχη ημερομηνία μηνιαίας τιμολόγησης της σύνδεσής του: Το μηνιαίο πάγιο του μη εμπορικά διαθέσιμου προγράμματος “Προπ.χρόνος 150 Ελλάδα & Αλβανία” μεταβάλλεται από €15,40 σε €17. Επιπλέον το μηνιαίο πάγιο των παρακάτω εμπορικά διαθέσιμων προγραμμάτων Vodafone Home telephony basic μεταβάλλεται ως εξής: Για το “Vodafone Home telephony basic 1” από €11,5 σε €13, για το “Vodafone Home telephony basic 2” από €16,50 σε €18,50, για το “Vodafone Home telephony basic 3” από €20,50 σε €22, για το “Vodafone Home telephony για το εξοχικό” από €7,5 σε €9 και για το “Σταθερά 330 Ελλάδα & Εξωτερικό” από €16 σε €17,5.

 

Επιπρόσθετα, από 21 Μαρτίου 2016, η χρέωση για κλήσεις προς εθνικά σταθερά σε όλα τα εμπορικά διαθέσιμα και μη προγράμματα Vodafone Home telephony basic αυξάνεται από €0,00090/δευτ. σε €0,00200€/δευτ. και προς εθνικά κινητά από €0,00424/δευτ. σε €0,00567/δευτ. μετά την παρέλευση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας των προγραμμάτων. Το βήμα χρέωσης παραμένει το 1 δευτερόλεπτο και η ελάχιστη διάρκεια κλήσης παραμένει 45 δευτερόλεπτα.

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40363

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα! ας βοηθησει οποιος ξερει γιατι ειμαι και λιγο ασχετη.. εχω Ηοl 3 χρονια και εδω και λιγες εβδομαδες κατι εχει παθει και με πεταει ΣΥΝΕΧΕΙΑ! κανω επανεκκινηση, συνδεομαι αλλα μετα απο λιγα λεπτα με ξαναπεταει! και εξαφανιζεται το δικτυο. αυτο το πραγμα ολη την ημερα. απ'οτι εχω δει αναβοσβηνει το λαμπακι ''online'' και πιο σπανια το ''WLAN''. τι παιζει?? να ζητησω καινουργιο ρουτερ απ την Ηοl?

ευχαριστω εκ των προτερων:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Απο τον Οκτωβρη στη μια γραμμη που εχω το double play το τηλεφωνο ειναι νεκρο λογω προβληματος μεχρι σημερα.

 

Απειρα τηλεφωνηματα,καταγγελιες ΕΕΕΤ, φωνες φασαριες και μεχρι σημερα η ιδια απαντηση "Φταιει ο ΟΤΕ".

 

Καθε βδομαδα μου λενε θα φτιαχτει και αυτη η καραμελα απο τον Οκτωβρη του 2015. Οι λογαριασμοι εκδιδονται κανονικα και μου λενε οτι καποια στιγμη θα πιστωθουν.

 

Τι αλλο μπορω να κανω;

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Απο τον Οκτωβρη στη μια γραμμη που εχω το double play το τηλεφωνο ειναι νεκρο λογω προβληματος μεχρι σημερα.

 

Απειρα τηλεφωνηματα,καταγγελιες ΕΕΕΤ, φωνες φασαριες και μεχρι σημερα η ιδια απαντηση "Φταιει ο ΟΤΕ".

 

Καθε βδομαδα μου λενε θα φτιαχτει και αυτη η καραμελα απο τον Οκτωβρη του 2015. Οι λογαριασμοι εκδιδονται κανονικα και μου λενε οτι καποια στιγμη θα πιστωθουν.

 

Τι αλλο μπορω να κανω;

Αίτηση φορητοτητας και θα αρνηθείς (οριζοντίως, καθέτως και διαγωνίως) να πληρωσεις το οτιδήποτε απο Οκτώβρη και πέρα.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

μου έκαναν πολύ καλή προσφορά για να βάλω vdsl στο σπίτι (50άρα) vodafone(HOL). Ξέρουμε τι μόντεμ δίνουν και αν είναι πάνω από ένα διαθέσιμα, ποιό να προτιμήσω? :)

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

μου έκαναν πολύ καλή προσφορά για να βάλω vdsl στο σπίτι (50άρα) vodafone(HOL). Ξέρουμε τι μόντεμ δίνουν και αν είναι πάνω από ένα διαθέσιμα, ποιό να προτιμήσω? :)

Thanks :)

 

τι δε μας λες τι προσφορα πηρες;

Link to comment
Share on other sites

άσχετο με το ερώτημά μου, αλλά αφού σε ενδιαφέρει, vdsl50, απεριόριστα αστικά-υπεραστικά, 300 κινητά με 28 ευρώ τελική με όλα μέσα!

Επανέρχομαι...για ένα ΖΤΕ μου είπαν... γνωρίζει κανείς το μοντέλο?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς λεπτομέρειες για τη προσφορά που διαφημίζουν με 18 ευρώ home double play?

Ψάχνω να φύγω από wind και θέλω μόνο ίντερνετ και λίγες ώρες σταθερά στη χαμηλότερη τιμη

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς λεπτομέρειες για τη προσφορά που διαφημίζουν με 18 ευρώ home double play?

Ψάχνω να φύγω από wind και θέλω μόνο ίντερνετ και λίγες ώρες σταθερά στη χαμηλότερη τιμη

 

και εγω είμαι στην cyta και σκέφτομαι να κανω αυτό με 18 ευρω τον μήνα...

θελω κατι αλλο να ρωτήσω,εδω που μένω η ταχύτητα στο internet ειναι 11mbps μετρημένη απο την cyta,αν παω vodafone λογικά θα πίανω την ιδια ταχύτητα ή θα έχει διαφορά;

απο την cyta μου είπαν οτι δεν θα πίανω την ιδια ταχύτητα και οτι θα εχω διαφορά...ισχύει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το Vodafone Home double play ευέλικτο 300 και σκέφτομαι να μεταβώ δοκιμαστικά στο Vodafone Ηome double-play VDSL GR +300, το ερώτημα είναι αν αποφασίσω να επιστρέψω στο προηγούμενο πρόγραμμα μετά από 1-2 μήνες θα πληρώσω κάποιο πέναλτι;; απο τι είδα η αλλαγή πακέτου έχει χρέωση 15 ευρώ.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές Τιμοκαταλόγων - Υπηρεσιών

H hellas online (μέλος του ομίλου Vodafone) ανακοινώνει ότι από 1/4/2016:

· Tα προγράμματα Vodafone Home double-play ευέλικτο 700, Vodafone Home double-play ευέλικτο 1000, Vodafone Home telephony ευέλικτο 700, Vodafone Home telephony ευέλικτο 1000, και Vodafone Home adsl internet, δεν θα διατίθενται εμπορικά για νέες συνδέσεις ή για μετάβαση σε αυτά από υφιστάμενες συνδέσεις. Η λήξη της εμπορικής διάθεσης των παραπάνω προγραμμάτων δεν επηρεάζει τους συνδρομητές που διαθέτουν ενεργή σύνδεση στα προγράμματα αυτά.

· Η πρόσθετη υπηρεσία Vodafone Home internet με τη μέρα, δεν θα διατίθεται εμπορικά, ενώ θα καταργηθεί οριστικά την 31/5/2016. Οι υφιστάμενοι χρήστες της υπηρεσίας, εφόσον επιθυμούν να συνεχίσουν να έχουν πρόσβαση στο internet, μπορούν να μεταφερθούν σε οποιοδήποτε εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα Vodafone Home double play ως και την 31/5/2016 χωρίς επιβάρυνση τέλους μεταβολής. καλώντας στο 13830.

· Οι τηλεπικοινωνιακοί εξοπλισμοί (modem/router) όλων των ενεργών οικιακών τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών:

(α) Vodafone Home adsl internet και

(β) Vodafone Home double play που παρέχονται με: (β1) δρομολόγηση τηλεφωνικών συνδιαλέξεων μέσω του τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού modem/router ή / και (β2) μέσω ευρυζωνικού VDSL internet, οι οποίοι έχουν χρησιδανεισθεί στους συνδρομητές, εφόσον χρειαστεί να αντικατασταθούν για οποιοδήποτε λόγο (ενδεικτικά λόγω βλάβης), θα αντικαθίστανται από νέους εξοπλισμούς που θα πωλούνται έναντι συμβολικού τιμήματος 0,01€ (με ΦΠΑ) και θα συνοδεύονται από εγγύηση 24 μηνών. Παράλληλα με την εν λόγω αγορά, οι ως άνω συνδρομητές θα οφείλουν να επιστρέψουν στην hellas online τους χρησιδανεισθέντες παλαιούς τηλεπικοινωνιακούς εξοπλισμούς τους. Μετά δε την παραπάνω αντικατάσταση, κάθε επόμενη αντικατάσταση τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού εκτός εγγύησης (24 μηνών), θα χρεώνεται σύμφωνα με τον εκάστοτε ισχύοντα τιμοκατάλογο της hellas online, που βρίσκεται αναρτημένος στην ιστοσελίδα http://www.vodafone.gr/home

· Μεταβάλλονται οι χρεώσεις των εξερχομένων κλήσεων, σε όλα τα οικιακά προγράμματα, ως εξής:

o Για κλήσεις προς εθνικά σταθερά, η τιμή διαμορφώνεται από 0.0780€/λεπτό σε 0,1020€/λεπτό.

o Για κλήσεις προς εθνικά κινητά, η τιμή διαμορφώνεται από 0,3400€/λεπτό σε 0,4500€/λεπτό.

o Για τους συνδρομητές Vodafone Home double play lite (old), οι κλήσεις προς διεθνείς αριθμούς αυξάνονται ως εξής:

§ Ζώνη 1, σε 0,1020€/λεπτό (για σταθερά) και σε 0,4500 €/λεπτό (για κινητά). Ζώνη 2, σε 0,5600 €/λεπτό (για σταθερά) και σε 0,6500 €/λεπτό (για κινητά). Ζώνη 3, σε 2,6500 €/λεπτό.

o Για όλα τα υπόλοιπα προγράμματα, οι κλήσεις προς διεθνείς αριθμούς αυξάνονται ως εξής:

§ Σταθερά Ευρωπαϊκής Ένωσης και Αλβανίας, σε 0,5400 €/λεπτό. Κινητά Ευρωπαϊκής Ένωσης σε 0,7000 €/λεπτό. Κινητά Αλβανίας σε 0,7500 €/λεπτό. Ζώνη 1, σε 0,6000 €/λεπτό (για σταθερά και κινητά). Ζώνη 2, σε 0,7000 €/λεπτό ((για σταθερά και κινητά). Ζώνη 3, σε 1,4700 €/λεπτό (για σταθερά και κινητά).

Οι παραπάνω χρεώσεις εφαρμόζονται μετά την εξάντληση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας.

H ελάχιστη διάρκεια κλήσης και το βήμα χρέωσης διατηρούνται ένα (1) λεπτό αντίστοιχα.

 

Επιπρόσθετα, από τον Απρίλιο 2016 και εφεξής, αυξάνονται τα μηνιαία πάγια των παρακάτω προγραμμάτων, με ακριβή ημερομηνία ισχύος ανά συνδρομητή την αντίστοιχη ημερομηνία μηνιαίας τιμολόγησης της σύνδεσής του. Συγκεκριμένα τα ονομαστικά μηνιαία πάγια των ακόλουθων οικιακών προγραμμάτων αυξάνονται κατά 0,99€ ή κατά 1€, αναλόγως προγράμματος και διαμορφώνονται ως εξής: Vodafone Home adsl plus σε 26,70€, Vodafone Home double play GR σε 35,99€, Vodafone Home double play GR +300 σε 43,20€, Vodafone Home double play ευέλικτο 300 σε 27,99€, Vodafone Home double play ευέλικτο 700 σε 36,99€, Vodafone Home double play ευέλικτο 1000 σε 43,99€, Vodafone Home double play GR +300 (έως 50 Mbps) σε 51,20€, Vodafone Home telephony GR σε 25,60€, Vodafone Home telephony GR +300 σε 32,90€, Vodafone Home telephony ευέλικτο 700 σε 27,99€, Vodafone Home telephony ευέλικτο 1000 σε 33,99€, Vodafone Home double play lite (old) σε 24,63€, Vodafone Home double play lite σε 26,70€, Vodafone Home double play lite (ΚτΠ) σε 21,10€, Vodafone Home double play Vodafone Family σε 31,99€, Vodafone Home double play σε 43,20€, Vodafone Home telephony lite σε 22,50€, Vodafone Home telephony σε 32,90€ και Vodafone Home telephony unlimited σε 20,50€, Vodafone Home double play GR (έως 50 Mbps) σε 47,99€, Vodafone Home double play (έως 50 Mbps) σε 53,99€, Vodafone Home double play ευέλικτο 300 (έως 50 Mbps) σε 44,99€, Vodafone Home double play ευέλικτο 700 (έως 50 Mbps) σε 49,99€, Vodafone Home double play ευέλικτο 1000 (έως 50 Mbps) σε 51,99€.

Στις ανωτέρω χρεώσεις συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ 23%. Σημειώνουμε ότι τυχόν αποδιδόμενες μηνιαίες εκπτώσεις παγίου, υπολογίζονται επί των ανωτέρω νέων ονομαστικών τιμών.

Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών οι συνδρομητές των προαναφερόμενων προγραμμάτων έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως, εντός ενός (1) μηνός από την παρούσα ανακοίνωση.

Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε επισκεφθείτε το http://www.vodafone.gr/home

https://statheri.vodafone.gr/company-news/271898/anakoinosi-timologiakon-emporikon-allagon

Link to comment
Share on other sites

Ωρα να χαιρετισουμε την Vodafone μου φαινεται

 

Εγώ την χαιρέτησα ήδη και περιμένω να μου έρθουν τα συμβόλαια της Wind. Να δούμε και εάν θα φιλοτημηθούν να κάνουν καμιά αξιόλογη προσφορά πριν οριστικοποιηθεί το "διαζύγιο"...

Link to comment
Share on other sites

Ωρα να χαιρετισουμε την Vodafone μου φαινεται

Πλέον η διαφορά με ΟΤΕ είναι μικρή.Πχ το vdsl στη χολ κοστίζει 33 ευρώ και έχει απεριόριστα σταθερά,300' κινητά και 50 ιντερνετ.Ο ΟΤΕ έχει με 43,90 απεριόριστα σταθερά 360'κινητά και 50 ιντερνετ.Φυσικά χωρίς διαχειριστικά τέλη,χωρίς τέλη ανανέωσης πακέτου,χωρίς χρέωση στην εξ.πελατών..........

https://www.cosmote.gr/fixed/sl/201755/home_double_play_30__50?lastLayoutId=18

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μισό ρε παιδιά για να καταλαβω γιατί ... με έπιασε ενα μικρο εμφραγματάκι ...

Εγώ έχω Vodafone Home double-play GR +300 (Ταχύτητα 24 mbps)

και απ' ότι μου δείχνει στο myaccount : Έκπτωση προνομιακής προσφοράς για 24 μήνες - 19.20 €

 

Επειδή δεν καταλαβαίνω καλά από την ανακοίνωση, αυτό το πρόγραμμα που έχω εμπίπτει σε καμία από αυτές τις κατηγορίες που αναφέρονται; Γιατί άλλες λένε μέχρι 50mpbs, άλλες λένε lite .. τι εννοεί ο ποιητής;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μισό ρε παιδιά για να καταλαβω γιατί ... με έπιασε ενα μικρο εμφραγματάκι ...

Εγώ έχω Vodafone Home double-play GR +300 (Ταχύτητα 24 mbps)

και απ' ότι μου δείχνει στο myaccount : Έκπτωση προνομιακής προσφοράς για 24 μήνες - 19.20 €

 

Επειδή δεν καταλαβαίνω καλά από την ανακοίνωση, αυτό το πρόγραμμα που έχω εμπίπτει σε καμία από αυτές τις κατηγορίες που αναφέρονται; Γιατί άλλες λένε μέχρι 50mpbs, άλλες λένε lite .. τι εννοεί ο ποιητής;

 

Vodafone Home double play GR +300 σε 43,20€

 

Υποθέτω οτι στην νέα αρχική τιμή θα σου κάνουν την έκπτωση των 19,20.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χθες μιλησα με Vodafone και δεν μου ειπαν τιποτα για αυξησεις.Μαλιστα εχουν προσφορα για δυο χρονια στα 18 ευρω
Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Vodafone Home double play GR +300 σε 43,20€

 

Υποθέτω οτι στην νέα αρχική τιμή θα σου κάνουν την έκπτωση των 19,20.

 

Εννοεις 43.20-19.20 ?

Η ο,τι μεχρι να ληξει το προνομιακο προγραμμα θα εχω αυτη τη χρεωση κ μετα θα φαω το "πακετο";

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χθες μιλησα με Vodafone και δεν μου ειπαν τιποτα για αυξησεις.Μαλιστα εχουν προσφορα για δυο χρονια στα 18 ευρω

 

Αν δεν θέλεις απεριόριστα προς σταθερά μπορείς να πάρεις ανανέωση κάτω από τα 15 ευρώ και με κινητά μέσα και χωρίς να έχεις Vodafone κινητή υποχρεωτικά.

Δες τις ανάγκες σου και επέλεξε με τηλεφωνική επικοινωνία να ζητήσεις κάτι οικονομικότερο από τα 18 ευρώ.

Προσεχώς θα υπάρξει τέλος απενεργοποίησης στα 120 ευρώ δηλαδή σε 24 συμβόλαιο επιμερίζεται στα 5 ευρώ το μήνα αν φύγεις μετά τη διετία αλλά αν πλήρωνες τώρα ας πούμε 25 ευρώ η μείωση καλύπτει αυτή τη χρέωση.

Μετά τη διετία βλέπεις.

Σε ότι σου προσφέρει πχ. TV πριν δεχθείς να στο βάλει στο πακέτο να ρωτήσεις τι θα γίνει μετά αν διακόψεις γιατί έχει κόστος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

άσχετο με το ερώτημά μου, αλλά αφού σε ενδιαφέρει, vdsl50, απεριόριστα αστικά-υπεραστικά, 300 κινητά με 28 ευρώ τελική με όλα μέσα!

Επανέρχομαι...για ένα ΖΤΕ μου είπαν... γνωρίζει κανείς το μοντέλο?

 

Το VDSL σου το χρέωσαν 10,50 ευρώ αυτό από ανανέωση προγράμματος το υπολογίζω.

Είχες κάνει αίτηση σε άλλη εταιρεία πριν τη προσφορά;

Είναι ανανέωση αυτό που έκανες ή νέα σύνδεση;

Σου ανέφεραν κάτι για τέλος διακοπής στα 120 ευρώ όταν φύγεις για άλλη εταιρεία αυτό θα ανακοινωθεί, δυστυχώς θα είναι από ότι καταλαβαίνω και από τις άλλες εταιρείες σύντομα.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις 43.20-19.20 ?

Η ο,τι μεχρι να ληξει το προνομιακο προγραμμα θα εχω αυτη τη χρεωση κ μετα θα φαω το "πακετο";

 

Yeap. 43.20-19.20... Ισως για αυτό δεν στην βάζουν ποτέ την τιμή που πληρώνεις ακριβώς, αλλά ως έκπτωση μείωση παγίου. Ωστε οταν αλλάζει η αρχική τιμή να αλλάζει και η τιμή που πληρώνουν όλοι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...