Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παιδια εχω ΗΟΛ broadbandpack...αν παρω το Hi box πρεπει να ξανακανω ενεργοποιηση κτλ?(που περιμενεις 10 μερες)

 

Όχι, δεν θα χρειαστεί απλά θα πρέπει να περιμένεις ώσπου να σου αλλάξουν τη ταχύτητα της γραμμής (αν πάρεις πακέτο με υψηλότερη ταχύτητα) αλλιώς απλά θα υπογράψεις συμβόλαιο για έναν ακόμη χρόνο με την HOL... :D

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Όχι Kostakiss συνεχίζεις όπως είσαι.

 

Υπόψιν ότι όσοι έχετε συμβόλαια που λήγουν αν δεν ζητήσετε εγγράφως 45 ημέρες πριν ότι δεν θέλετε να συνεχίσετε τότε αυτομάτως ανανεώνονται για 1 ακόμα χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι Kostakiss συνεχίζεις όπως είσαι.

 

Υπόψιν ότι όσοι έχετε συμβόλαια που λήγουν αν δεν ζητήσετε εγγράφως 45 ημέρες πριν ότι δεν θέλετε να συνεχίσετε τότε αυτομάτως ανανεώνονται για 1 ακόμα χρόνο.

 

Συμβολαια εννοεις τα πακετα με 12μηνη υποχρεωτικη παραμονη ετσι? Αν δε γινει αιτηση διακοπης τοτε ειμαστε υποχρεωμενοι να μεινουμε ακομη 12 μηνες?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ακούσει οτι περί τα μέσα Ιανουαρίου η HOL θα ανακοινώσει νεες προσφορές, υψηλή ταχυτητα στο ιντερνετ και απεριοριστες τηλεφωνικές κλήσεις. Γμωρίζει κανείς περισσότερες λεπτομέρειες;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ακούσει οτι περί τα μέσα Ιανουαρίου η HOL θα ανακοινώσει νεες προσφορές, υψηλή ταχυτητα στο ιντερνετ και απεριοριστες τηλεφωνικές κλήσεις. Γμωρίζει κανείς περισσότερες λεπτομέρειες;

 

Ναι το έχω ακούσει και εγώ, θα είναι μια προσφορά ανάλογη της FORTHNET,

μην ξεχνάτε φίλοι, ότι πλέον η HOL είναι ισχυρός παίκτης στις εξελίξεις,

καθότι είναι ιδιόκτητρια εταιρεία δικτύου οπτικών ινών μήκους 250 χιλιομέτρων

έναντι της FORTHNET που έχει 25 χιλιόμετρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω ακούσει και εγώ, θα είναι μια προσφορά ανάλογη της FORTHNET,

μην ξεχνάτε φίλοι, ότι πλέον η HOL είναι ισχυρός παίκτης στις εξελίξεις,

καθότι είναι ιδιόκτητρια εταιρεία δικτύου οπτικών ινών μήκους 250 χιλιομέτρων

έναντι της FORTHNET που έχει 25 χιλιόμετρα.

Με διασύνδεση στο εξωτερικό 1,395 Gbps και σερνόμαστε όλοι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με διασύνδεση στο εξωτερικό 1,395 Gbps και σερνόμαστε όλοι.

 

Αυτο ειναι πολυ κακο σημειο της εταιριας! Αντι να επενδυσει σε Bandwidth εχει αρχισει τις μασες και σκορπαει 8 Mbit.. σε προωθητικες πρακτικες για προσελκυση πελατων! Τουλαχιστον 3 ωρες το 24ωρο τα link της με εξωτερικο ειναι πιταρισμενα.....:mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Συμβολαια εννοεις τα πακετα με 12μηνη υποχρεωτικη παραμονη ετσι? Αν δε γινει αιτηση διακοπης τοτε ειμαστε υποχρεωμενοι να μεινουμε ακομη 12 μηνες?

 

Ναι αυτό τονίζουν απο το cs.Τώρα πως μπορούν να αναγκάσουν κάποιον χωρίς να θέλει να συνεχίσει σε νέο συμβόλαιο είναι άλλο θέμα.Νομικά γίνεται και είναι καλυμμένοι κιόλας.Αλλά δεν νομίζω να τους συμφέρει να αρχίζουν τις διώξεις για κάθε πελάτη τους που δεν ήξερε για το φαξ διακοπής.

 

Το 1,395 Gbps λογικά θα αναβαθμιστεί κάποια στιγμή.Το θέμα είναι το πότε θα γίνει.Πάντως όπως και να 'χει η HOL σε μέσες τιμές ανά μήνα στα ετήσια συμβόλαια είναι κατά πολύ φτηνότερη απο όλες τις άλλες εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα οτι 3 ώρες το 24ωρο ΔΕΝ ειναι πιταρισμένο. Όποτε πάω στο site της, τα links απο/προς εξωτερικό τα δείχνει 95%+ γεμάτα πάντα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

edo des re

 

hol apath..

 

edo deite xalia me 1mb (meta anabathmisi epoxi)

 

deite tous kleftes, ta zoaa pou oute 1 sosto mb de mporoun na parexoun sto lao

 

download atm apo sendspace 10kb/sec

 

3 SPEED TESTS:

 

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e

click START to begin

13/01/2007 14:39:23

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 75.14Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 304.08kb/s

 

 

Your PC is connected to a Cable/DSL modem Your connection is: 275 Kbps or 0.3 Mbps

You downloaded at: 34 kB/s

 

Speed Test Results

Date 13/01/07 12:43:19

Speed Down 251.62 Kbps ( 0.2 Mbps )

Speed Up 80.82 Kbps ( 0.1 Mbps )

 

 

tous sixathike i psixi mou, mas doulevoun kanonika :X

Link to comment
Share on other sites

Tελικά είμαι ανάμεσα σε Forthnet και HOL. Εσείς τι έχετε να μου προτείνετε;

 

Η Forthnet έχει 2048 kbps για 3 μήνες και μετά 25€/μήνα

H HOL όπως ξέρετε έχει 1024/4 mbit για 6 μήνες.

 

Τι μου προτείνετε;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι τελειωνει 18/1 (σε λιγες μερες)..να παρω το Hi box η συμφαιρει τπτ αλλο?

 

ΥΣ με την 768 βολεύομαι μια χαρα..αλλα στα 1024 δεν θα ελεγα οχι..

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα τιμής όχι δεν συμφέρει κάτι άλλο.Αν ήσουν και σε περιοχή που σε κάλυπτε το ιδιόκτητο δίκτυο δεν το συζητάμε καθόλου.

Είχα πει και παλαιότερα ότι όσοι είμαστε παλιοί συνδρομητές και δεν ζητήσαμε αίτηση διακοπής 45 μέρες νωρίτερα,τότε αυτομάτως ανανεώνεται το συμβόλαιο.

 

DesertSMisSRaiN λες για την προσφορά x4;Αν σε καλύπτει τότε go for it.Κατά πάσα πιθανότητα θα προσφέρει στην ίδια τιμή και υπηρεσίες σταθερής (όπως το Zisto).Νομίζω όμως ότι το 6μηνο δεν ισχύει,1 χρόνος είναι το λιγότερο στο hibox

Link to comment
Share on other sites

6+3 δεν ηταν στο hibox?εμενα αυτο με συμφαιρει?δεν υπαρχει κατι αλλο αξιολογο?-δλδ δεν αξιζει τον κοπο να αλλαξω εταιρια για καποια αλλη προσφορα και να περιμενω 10 μερες για συνδεση κτλ?-
Link to comment
Share on other sites

Από θέμα τιμής όχι δεν συμφέρει κάτι άλλο.Αν ήσουν και σε περιοχή που σε κάλυπτε το ιδιόκτητο δίκτυο δεν το συζητάμε καθόλου.

Είχα πει και παλαιότερα ότι όσοι είμαστε παλιοί συνδρομητές και δεν ζητήσαμε αίτηση διακοπής 45 μέρες νωρίτερα,τότε αυτομάτως ανανεώνεται το συμβόλαιο.

 

DesertSMisSRaiN λες για την προσφορά x4;Αν σε καλύπτει τότε go for it.Κατά πάσα πιθανότητα θα προσφέρει στην ίδια τιμή και υπηρεσίες σταθερής (όπως το Zisto).Νομίζω όμως ότι το 6μηνο δεν ισχύει,1 χρόνος είναι το λιγότερο στο hibox

Ναι, είναι 12μηνη δέσμευση, όμως οι 6 πρώτοι μήνες είναι προπληρωμένοι... Λάθος το έχω καταλάβει; Δεν νομίζω, ρε συ Βασίλη... Μη μου λες τέτοια και ψάχνομαι.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Tελικά είμαι ανάμεσα σε Forthnet και HOL. Εσείς τι έχετε να μου προτείνετε;

 

Η Forthnet έχει 2048 kbps για 3 μήνες και μετά 25€/μήνα

H HOL όπως ξέρετε έχει 1024/4 mbit για 6 μήνες.

 

Τι μου προτείνετε;

 

HOL φυσικα γιατι τα 4 ειναι με αποδεσμευση απο τον ΟΤΕ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι 12μηνη δέσμευση, όμως οι 6 πρώτοι μήνες είναι προπληρωμένοι... Λάθος το έχω καταλάβει; Δεν νομίζω, ρε συ Βασίλη... Μη μου λες τέτοια και ψάχνομαι.

 

Μάλλον μπερδευτήκαμε..εγώ εννοούσα ότι το ελάχιστο παραμονής είναι 12μηνο.Τώρα πόσοι είναι προπληρωμένοι δεν θυμάμαι ακριβώς.Για να είσαι σίγουρος πόσα θα πληρώσεις να βρεις την μέση τιμή ανά μήνα που βγαίνει για όλο το συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

6+3 δεν ηταν στο hibox?εμενα αυτο με συμφαιρει?δεν υπαρχει κατι αλλο αξιολογο?-δλδ δεν αξιζει τον κοπο να αλλαξω εταιρια για καποια αλλη προσφορα και να περιμενω 10 μερες για συνδεση κτλ?-

 

κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλά κάποιοι ίσως ενδιαφέρονται να το δοκιμάσουν...

 

Οσοι έχετε κάποια χρηματα στο HOL emoney σας + είστε κάτοχοι κάποιου Windows Mobile Pocket PC με wi-fi μπορείτε να σετάρετε το HOL evoice στη συσκευή σας και να κάνετε κλήσεις κανονικά..

 

Περισσότερα εδώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1724651#post1724651

Link to comment
Share on other sites

κανεις?

 

Κωστάκη μόνος σου θα κρίνεις αν υπάρχει κάποια καλύτερη προσφορά και ποια σε συμφέρει.Δες τι τιμές έχουν οι άλλες εταιρείες και σύγκρινε.Δεν ξέρω για ποιο 6+3 λες,αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι μιλάμε για ετήσιο συμβόλαιο και οι τιμές που βγαίνουν ανά μήνα είναι:

 

768 kbps / 3Mbps - 16,35€

1024 Kbps / 4Mbps - 19,97€

2048 Kbps / 8Mbps - 32,42€

 

(Τα 3/4/8Mbps είναι για όσους καλύπτονται από το ιδιόκτητο δίκτυο)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια λογικα μεσα στον μηνα ληγει η ενος χρονου συμβαση που ειχα προπληρωσει..θα με παρουν τηλ...οταν γινει η διακοπη η θα το κανουν καποια στιμη χωρις ενημερωση???Μετα που θα ληξει...καμια συμφερουσα προταση για να βαλω???
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια λογικα μεσα στον μηνα ληγει η ενος χρονου συμβαση που ειχα προπληρωσει..θα με παρουν τηλ...οταν γινει η διακοπη η θα το κανουν καποια στιμη χωρις ενημερωση???Μετα που θα ληξει...καμια συμφερουσα προταση για να βαλω???

 

Απ' οσο γνωριζω δε γινεται καμια διακοπη αν δεν το ζητησεις! Αυτοματα μετατρεπεται σε τυπου αοριστου χρονου! Για να διακοψεις ακριβως πανω στον χρονο πρεπει να το ζητησεις 1 μηνα πριν ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας,

αφου κατάλαβα κάποιο θέμα σχετικά με τις χρεώσεις να ρωτήσω τώρα εδω κάτι.

Η HOL δινει σε ταχύτητες αυτά

Ταχύτητα κυκλώματος ΟΤΕ - Προσφορά HOL x4

768kbps 3 Mbps στα 19,44 ευρο

1024kbps 4 Mbps στα 23,44 ευρο και

2048kbps 8 Mbps στα 41,44 ευρο.

Τις ταχύτητες αυτές τις πιάνουν? Ειναι πραγματικές? Η περιοχή μου υποστιρίζει το δίκτυο της HOL και το σκέφτομαι. Για δοκιμή να ξεκινήσω με την 'οικονομική' 768/3 Mbps και μετά βλέπουμε. Αυτό που λέει οτι ο εξοπλισμός τον πρώτο χρόνο δωρεάν, μετά απο αυτόν τι γίνεται? Ανανεώνω το συμβόλαιο και τον κρατάω? ή σε αντίθετη περίπτωση τον επιστρέφω?

Πείτε την γνώμη σας και την εμπειρία σας.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...