Jump to content

Το έξι ετών iPhone 6S θα λάβει το iOS 15!


one2377
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τι πιστεύεις εσύ είναι εντελώς διαφορετικό από την πραγματικότητα! Είναι δυνατόν μια εταιρία σαν την Apple που βρίσκεται στην κορυφη αυτή τη στιγμή και όλοι περιμένουν να δουν το καινούργιο ios να κόβει επίτηδες features από την καινούργια έκδοση; για ποιο λόγο ακριβώς; αφού έτσι κι αλλιώς οποία νέα features δεν είναι συμβατά, δεν θα μπουν στα παλιά κινητά της. Γενικά δεν βγάζουν και πολύ νόημα αυτά που λες. Φαίνεσαι σαν κάποιος που απλά δεν χωνευει την Apple και θέλει να την κράζει χωρίς λογική...
Sorry αλλά και εσύ μου ακούγεσαι απλα για φανμπου που όπου νήμα βρεθεί(σαν είδα φως και μπήκα) και έχει μέσα την apple και έχει διαφορετική άποψη και αντίληψη πας κόντρα για την κόντρα χωρις μπεις στο νόημα του άλλου.

 

Δεν κόβει επίτηδες είπα ότι λόγο παλαιότητά hardware η software υποστήριξη μετά τα 3-4 έτη είναι limited χωρίς πραγματικό όφελος.

 

Αν δεν το καταλαβαίνεις όσο πιο απλά το γράφω εχεις πρόβλημα κατανόησης και μάλλον πρέπει επιστροφή στα θρανία.

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 74
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άρα έρχεσαι στα λόγια μου και στο σκεπτικό μου.

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

 

Οχι δεν ερχομαι στα λογια σου και στο σκεπτικο σου.

Το εγραψα πιο πισω οτι προτιμω να υπαρχει αυτη η υποστηριξη σαν επιλογη για οποιον θελει,απο το να μην υπαρχει καθολου.

 

Ουτε εμενα με ενδιαφερει προσωπικα ολο αυτο σε αυτα τα μοντελα,αλλα ενδιφερει αλλους,αρα καλο ειναι να υπαρχει για αυτους που μπορει να τους ενδιαφερει για δικους τους λογους,και ακομα καλυτερα οταν αυτο δινεται με το καλημερα τον Σεπτεμβριο,και αρα δεν χρειαζεται να περιμενει ο αλλος 1+χρονο.

 

Δες για παραδειγμα στα S21 galaxy. Νεες ναυαρχιδες και περιμενεις επομενα updates να φτιαξουν την καμερα,την αυτονομια και δεν ξερω και εγω τι.

Και εμεις λεμε για το Ios15 σε συσκευη του 2015...

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ερχομαι στα λογια σου και στο σκεπτικο σου.

 

Το εγραψα πιο πισω οτι προτιμω να υπαρχει αυτη η υποστηριξη σαν επιλογη για οποιον θελει,απο το να μην υπαρχει καθολου.

 

 

 

Ουτε εμενα με ενδιαφερει προσωπικα ολο αυτο σε αυτα τα μοντελα,αλλα ενδιφερει αλλους,αρα καλο ειναι να υπαρχει,και ακομα καλυτερα οταν αυτο δινεται με το καλημερα τον Σεπτεμβριο,και αρα δεν χρειαζεται να περιμενει ο αλλος 1+χρονο.

Δικαίωμα να προτιμάς να δίνει υποστήριξη και ας είναι λειψη εγώ το αντίθετο.

 

Το θεωρώ απλά μια τρύπα στο νερο απλά φανμπογια να την λένε στα forum ότι "κοίτα εμένα μου δίνει 6 έτη υποστήριξη ενώ στην πραγματικότητα η υποστήριξη αυτή είναι limited.

 

Στο ότι τα δίνει άμεσα αυτό ουδείς το αμφισβήτησε.

 

Δεν ξέρω εγώ μπαταρία ειχα πολύ καλή στο ένα exynos και το ακόμα πιο παραπάνω σε snap και δεν περίμενα κανένα update να στρώσουν.

 

Πάντως γενικά σύνηθες με τα updates να στρώνει αυτό ισχύει γενικά και στα Apple προιοντα, βλέπε κάμερες iPhone 12 pro max πάντα μετά 3-4 μήνες αποδίδουν το μέγιστο.

 

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και στην τελική βρε Alex άσε αυτούς που τους αρέσει το ios να χαίρονται με τη οποία υποστήριξη λειψη ή οχι. Δεν καταλαβαίνω την μεγάλη ένσταση που έχεις και υποστηρίζεις τόσο σθεναρα.
Link to comment
Share on other sites

Και στην τελική βρε Alex άσε αυτούς που τους αρέσει το ios να χαίρονται με τη οποία υποστήριξη λειψη ή οχι. Δεν καταλαβαίνω την μεγάλη ένσταση που έχεις και υποστηρίζεις τόσο σθεναρα.
Απλά η ένσταση μου πηγάζει από το κλίμα πω πω άψογη η Apple once again και έδωσε ρέστα πάλι από ορισμένους.

 

 

 

.

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Edited by Nagata

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά και εσύ μου ακούγεσαι απλα για φανμπου που όπου νήμα βρεθεί(σαν είδα φως και μπήκα) και έχει μέσα την apple και έχει διαφορετική άποψη και αντίληψη πας κόντρα για την κόντρα χωρις μπεις στο νόημα του άλλου.

 

Δεν κόβει επίτηδες είπα ότι λόγο παλαιότητά hardware η software υποστήριξη μετά τα 3-4 έτη είναι limited χωρίς πραγματικό όφελος.

 

Αν δεν το καταλαβαίνεις όσο πιο απλά το γράφω εχεις πρόβλημα κατανόησης και μάλλον πρέπει επιστροφή στα θρανία.

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

 

Το λυσαμε αυτό το ζητημα. Είπαμε τα features είναι limited σε παλιά τηλέφωνα και αυτό είναι λογικό και είναι καλύτερα από το καθόλου όπως γίνεται σε Android μετά 2 χρόνια! Εσύ είπες ότι κόβει και features από τα καινούργια κινητά επειδή δίνει updates στα παλιά. Αυτό είπα δεν βγάζει νόημα. Διάβασε πιο κάτω τα σχόλιά σου.

Τέλος κανένα fan boy δεν είμαι. Είχα μια ζωή android από εποχής LG g2 μέχρι πριν 2 χρόνια με τελευταιο android το Samsung note 10 plus. Σου φαινομαι για apple fan boy αλήθεια; Απλά δεν μπορώ να δεχθω από haters να γράφουν ότι τους κατέβει λόγω απλά αντιπαθειας για μια εταιρία...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ατέρμονες συζητήσεις, χωρίς νόημα τελικά.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το λυσαμε αυτό το ζητημα. Είπαμε τα features είναι limited σε παλιά τηλέφωνα και αυτό είναι λογικό και είναι καλύτερα από το καθόλου όπως γίνεται σε Android μετά 2 χρόνια! Εσύ είπες ότι κόβει και features από τα καινούργια κινητά επειδή δίνει updates στα παλιά. Αυτό είπα δεν βγάζει νόημα. Διάβασε πιο κάτω τα σχόλιά σου.

 

Τέλος κανένα fan boy δεν είμαι. Είχα μια ζωή android από εποχής LG g2 μέχρι πριν 2 χρόνια με τελευταιο android το Samsung note 10 plus. Σου φαινομαι για apple fan boy αλήθεια; Απλά δεν μπορώ να δεχθω από haters να γράφουν ότι τους κατέβει λόγω απλά αντιπαθειας για μια εταιρία...

Παρομοίως είχα πολλά Apple προϊόντα για να είμαι haters, αν ήμουν δεν θα είχα επί 7 έτη σερί.

 

Οχι δεν είπα ότι κόβει αλλά ότι θα μπορούσε δώσει παραπάνω και νωρίτερα στα καινούργια 2-3 ετών αν επικεντρώνει τη προσοχή της στα πιο νέα αντί να χαλάει χρόνο, χρήμα και κόπο στα 4+ έτη συσκευές της για limited υποστήριξη λόγο και παλαιότητά hardware.

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα είπαμε αλλά σαν να το πήγαμε αλλού... on topic από ΄δω και πέρα!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα είπαμε αλλά σαν να το πήγαμε αλλού... on topic από ΄δω και πέρα!
:up:

Σωστός ο nagata που σίγουρα από πολύ αξιόλογα παλιά μέλη που τον έχουν το σεβασμό όλων πιστεύω.

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δικαίωμα να προτιμάς να δίνει υποστήριξη και ας είναι λειψη εγώ το αντίθετο.

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

 

Δεν ειναι θεμα του τι προτιμαω εγω Alex,δεν εκφραζω εγω την πλειοψηφια του κοσμου.

 

Εαν γενικα δεις αντιδρασεις τωρα με την ανακοινωση αυτη γυρω απο το 6s,θα δεις γενικα να ειναι πολυ θετικη η υποδοχη του κοσμου ακομα και απο χρηστες Android.

Αρα θελω να πω οτι μονο αδιαφορη δεν ειναι τετοιου ειδους υποστηριξη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα του τι προτιμαω εγω Alex,δεν εκφραζω εγω την πλειοψηφια του κοσμου.

 

 

 

Εαν γενικα δεις αντιδρασεις τωρα με την ανακοινωση αυτη γυρω απο το 6s,θα δεις γενικα να ειναι πολυ θετικη η υποδοχη του κοσμου ακομα και απο χρηστες Android.

 

Αρα θελω να πω οτι μονο αδιαφορη δεν ειναι τετοιου ειδους υποστηριξη.

 

Βρε θετική είναι αλλά ως ένα βαθμό, οι ενστάσεις μου πάντα θα ειναι αυτές με τα λεγόμενα επιχειρήματα "5-6 έτη υποστήριξη" που διαβάζω ακούω και να βλέπουμε το δέντρο ενώ και το δάσος θα έπρεπε.

 

Αν είναι όλο μπράβο να λέμε καήκαμε.

 

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απλά η ένσταση μου πηγάζει από το κλίμα πω πω άψογη η Apple once again και έδωσε ρέστα πάλι από ορισμένους.

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

 

Αυτο βασικα πηγαζει απο το κλιμα απογοητευσης που υπαρχει σε Android μερια γυρω απο το κομματι της υποστηριξης. Θα τα δεις με το καλο απο Σεπτεμβριο οταν κυκλοφορησει και η επομενη εκδοση και ειναι οι περισσοτεροι στο περιμενε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρε θετική είναι αλλά ως ένα βαθμό, οι ενστάσεις μου πάντα θα ειναι αυτές με τα λεγόμενα επιχειρήματα "5-6 έτη υποστήριξη" που διαβάζω ακούω και να βλέπουμε το δέντρο ενώ και το δάσος θα έπρεπε.

 

Αν είναι όλο μπράβο να λέμε καήκαμε.

 

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

 

Μα λογικο δεν ειναι?Αλλο 5-6χρονια υποστηριξη(εστω και μερικη στον τελευταιο χρονο),και αλλο 2χρονια με το ζορι που συνηθιζαμε μεχρι και περυσι απο τους περισσοτερους σε Android μερια.

 

Και πολλοι το αναφερουν με την ελπιδα να δουν αναλογη υποστηριξη και σε Android μερια.

Link to comment
Share on other sites

Ουφφ, το κάνετε επίτηδες ξέρω....χαχαχαχα :p:p

on-topic, αναλύετε δευτερεύοντα πράγματα!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οπότε έλαβα την απάντηση !! Το iphone SE που αγόρασα πέρσι ως μεταχειρισμένο για δεύτερο, θα την πάρει!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οπότε έλαβα την απάντηση !! Το iphone SE που αγόρασα πέρσι ως μεταχειρισμένο για δεύτερο, θα την πάρει!

 

Ναι,αν και θα σου προτεινα πριν την περασεις να περιμενεις λιγες μερες να διαβασεις εντυπωσεις απο τους υπολοιπους/youtube.

Link to comment
Share on other sites

https://www.gsmarena.com/apple_will_continue_to_update_ios_14_even_after_ios_15_is_released-news-49502.php

 

Έρχεται και δεύτερο κανάλι ενημερώσεων μόνο για security patches στο iOS 14.

 

Πολύ θετικό αυτό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πχ εγώ αν ειχα το iPhone X να μην έπαιρνα περισσότερα αν αυτό σήμαινε να κόψει από παλιότερα.

Εξοικονομεί πόρους, χρόνο και χρήμα από τερματισμο υποστήριξη προϊόντων που έχουν κλείσει κύκλο ζωής τους υπερ των νεότερων.

Αυτό λέω.

Γιατί ως γνωστών η Apple στερείται πόρων, χρόνου και χρήματος...

Ξέρεις πολύ καλά Alex ότι η Apple δίνει λίγα (αυτό είναι στην πραγματικότητα το παράπονό σου) επειδή έτσι γουστάρει. Έτσι τα έχει υπολογίσει για να γίνεται πλουσιότερη. Το τι θα πάρεις εσύ ποσώς την νοιάζει.

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι απλά.

Οντως το iOS 15 για το iphone 6S προφανώς και δεν είναι το ιδιο με το iOS 15 που θα πάρει το τελευταίο iPhone.

Ειναι καλό το ότι θα το πάρει το iPhone 6S?

Εξαρτάται, από το αν θα έχει παρενέργειες (μιλάω για επιπτώσεις στις επιδόσεις).

Αν όχι, για μένα καλοδεχούμενο και ας μην έχω iPhone.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι απλά.

 

Οντως το iOS 15 για το iphone 6S προφανώς και δεν είναι το ιδιο με το iOS 15 που θα πάρει το τελευταίο iPhone.

 

Ειναι καλό το ότι θα το πάρει το iPhone 6S?

 

Εξαρτάται, από το αν θα έχει παρενέργειες (μιλάω για επιπτώσεις στις επιδόσεις).

 

Αν όχι, για μένα καλοδεχούμενο και ας μην έχω iPhone.

Αυτό ακριβώς.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ότι θα φτάναμε στο σημείο να μαλώνουμε επειδή δίνει updates η Apple δεν το περίμενα.

 

Γκρινιάζουμε επειδή δεν δίνουν ενημερώσεις, γκρινιάζουμε επειδή δίνουν ενημερώσεις...

Ένα δίκιο το έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έχω το iPhone 6S plus, αντέχει ακόμα εκτός από κάποια θεματάκια με την μπαταρία του και κάποιες φορές που χάνει το δίκτυο, αλλά για τα χρόνια του μια χαρά είναι
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...