Jump to content

Μεγαλύτερες μπαταρίες για τα iPhone 13, ειδικά για το Pro Max


one2377
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Του Θάνου Παλάγκα

 

Η φήμη που κυκλοφορούσε φέτος σχετικά με τα iPhone 13 ήταν ότι θα έχουν μεγαλύτερες μπαταρίες και πλέον αυτή η φήμη φαίνεται να επιβεβαιώνεται. Πληροφορίες που έρχονται από τον «LOvetodream» και ένα post στο Weibo, μας δίνουν λεπτομέρειες για τις χωρητικότητες των μπαταριών.

 

Έτσι λοιπόν, φαίνεται ότι το μικρό, 5.4 ιντσών iPhone mini θα έχει μια μπαταρία 2406mAh, μικρή αλλαγή σε σχέση με το τωρινό, στα 2227mAh.

 

Όπως και πέρσι, το iPhone13 και 13 Pro, τα οποία θα είναι στις 6.1 ίντσες, θα έχουν την ίδια μπαταρία, η οποία θα φτάσει τα 3095mAh, μια αύξηση από τον προκάτοχό τους στα 2815mAh.

 

To iPhone 13 Pro Max θα δει την μεγαλύτερη αύξηση στην χωρητικότητα της μπαταρίας. Οι πληροφορίες λένε ότι θα πρέπει να περιμένουμε να δούμε μια των 4352mAh, μια σημαντική αύξηση από τα 3687mAh, που έχουμε τώρα στο 12 Pro Max.

 

Επίσης, οι πληροφορίες μας λένε ότι χάρη σε μια νέα κατασκευαστική μέθοδο, όπου η sim θα ενσωματωθεί στην main board και θα χρησιμοποιηθούν ελαστικά ηλεκτρονικά κυκλώματα, ο χώρος μέσα στην συσκευή θα μεγαλώσει, ώστε να μπορέσει να χωρέσει αυτές τις μεγαλύτερες μπαταρίες. Κατά συνέπεια, να αναμένουμε και λίγο αυξημένο βάρος.

 

Η τελική απόδοση της μπαταρίας θα ενισχυθεί περαιτέρω με τον νέο Α15 Bionic, ο οποίος θα είναι πιο αποδοτικός ενεργειακά σε σχέση με τον τωρινό Α14.

 

Τέλος, οι Pro συσκευές πρόκειται να έχουν LTPO OLED οθόνες, οι οποίες θα είναι 20% πιο αποδοτικές στην κατανάλωση ενέργειας, αλλά θα φέρουν και τα πολυπόθητα 120Hz στα νέα μοντέλα.

 

[via]

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Εαν το 12pro max κανει παπαδες σε αυτονομια με σχεδον 3700mah,δεν θελω καν να φανταστω το 13pro max με κοντα 4350mah τι αυτονομια θα εχει.

Παρα πολυ καλο εαν ισχυει οπως και για τα μικροτερα iphone περαν του mini.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό νέο. Με βλέπω να πηγαίνω σε 13 pro max με όλα αυτά που ακούω τελευταία!

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εαν το 12pro max κανει παπαδες σε αυτονομια με σχεδον 3700mah,δεν θελω καν να φανταστω το 13pro max με κοντα 4350mah τι αυτονομια θα εχει.

Παρα πολυ καλο εαν ισχυει οπως και για τα μικροτερα iphone περαν του mini.

 

 

Πραγματικά έχω τρομάξει με την αυτονομία του 12 Pro Max.

 

 

Βέβαια αν ισχύουν οι φήμες και για την 120 Hz οθόνη, τότε λογικά η αυτονομία θα μείνει στα ίδια επίπεδα με αυτά του 12.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχω τρομάξει με την αυτονομία του 12 Pro Max.

 

 

Βέβαια αν ισχύουν οι φήμες και για την 120 Hz οθόνη, τότε λογικά η αυτονομία θα μείνει στα ίδια επίπεδα με αυτά του 12.

 

Εγω το παραπανω το λεω πιο πολυ με το ενδεχομενο να υπαρχει η επιλογη για 60hz,κυριως λογω του 13pro με την μικροτερη μπαταρια.

 

Και παλι ομως εαν εχει την αυτονομια του 12pro max με 120hz,παλι θα μιλαμε για φοβερη αυτονομια. Προσωπικα ελπιζω μπας και εχει το απλο 13 εστω 90hz,αλλιως πολυ πιθανο και εγω να παω σε 13promax παρολο που δεν θελω λογω ογκου και χρηματων.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχω τρομάξει με την αυτονομία του 12 Pro Max.

 

 

Βέβαια αν ισχύουν οι φήμες και για την 120 Hz οθόνη, τότε λογικά η αυτονομία θα μείνει στα ίδια επίπεδα με αυτά του 12.

 

Τρίζουν τα κόκαλα του Στιβ για ακόμα μια φορά...

Τι να τα κάνει τα 120HZ ένα iphone;;;

Είναι τόσο smooth λόγω ios.

Link to comment
Share on other sites

Τρίζουν τα κόκαλα του Στιβ για ακόμα μια φορά...

Τι να τα κάνει τα 120HZ ένα iphone;;;

Είναι τόσο smooth λόγω ios.

 

2 κυριες χρησεις που μου ερχονται στο μυαλο ειναι

α)πιο smooth και γρηγορο web browsing

β)παιχνιδια,να αξιοποιησουν τα iphone και τα φοβερα τσιπακια που εχουν στο κομματι καρτας γραφικων.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παραπανω το λεω πιο πολυ με το ενδεχομενο να υπαρχει η επιλογη για 60hz,κυριως λογω του 13pro με την μικροτερη μπαταρια.

 

Και παλι ομως εαν εχει την αυτονομια του 12pro max με 120hz,παλι θα μιλαμε για φοβερη αυτονομια. Προσωπικα ελπιζω μπας και εχει το απλο 13 εστω 90hz,αλλιως πολυ πιθανο και εγω να παω σε 13promax παρολο που δεν θελω λογω ογκου και χρηματων.

 

 

Αν δεν έχει 120 Hz ή δίνει τη δυνατότητα για 60 Hz, τότε το Pro Max θα βγάζει 2,5 μέρες με βαριά χρήση άνετα.

 

 

Τρίζουν τα κόκαλα του Στιβ για ακόμα μια φορά...

Τι να τα κάνει τα 120HZ ένα iphone;;;

Είναι τόσο smooth λόγω ios.

 

 

Προσωπικά δεν καίγομαι, αλλά γιατί να μην υπάρχει; Τόσα λεφτά της δίνουμε.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

2 κυριες χρησεις που μου ερχονται στο μυαλο ειναι

α)πιο smooth και γρηγορο web browsing

β)παιχνιδια,να αξιοποιησουν τα iphone και τα φοβερα τσιπακια που εχουν στο κομματι καρτας γραφικων.

 

Αυτο ακριβως κ θα πω κ κατι αλλο.. Δεν μπορω να φανταστώ με 120hz πραγματικά ποσο smooth κ πύραυλος θα ειναι η οθονη πλεον του iphone 13.. Κ γενικα στα iphone απο δω κ περα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...