Jump to content

Forthnet DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο την αποστολη της αιτησης...
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση παιδιά.

Η Forthnet ποιό modem/router (μάρκα, μοντέλο) δίνει στους συνδρομητές 2play?

 

δίνουνε το us robotics9112

υπάρχει και ανάλογο θέμα 2play ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει την προσφορά ADSL-in-a-box με τα 2ΜΒps τον Νοέμβρη οπότε σύμφωνα με το συμβόλαιο θα πρέπει να το έχω για τουλάχιστον 12 μήνες.Επειδή εγώ την καλοκαιρινή περίοδο απουσιάζω,υπάρχει δυνατότητα να διακόψω την σύνδεση για αυτούς τους 2 μήνες ( Ιούλιος-Αύγουστος ) και να μου λήξει 2 μήνες μετά απ'το προκαθορισμένο?
no sig...
Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω πει ποιο παλια ΕΔΩ για την ακριβια 16 Μάρτιου οτι ΘΑ αρχισουν οι περιοχες:

Βαρνας 23106*****

Π.Μελα 23106*****

Ελευθεριο 23107*****

Χαριλαου 23103*****

Ρορταν 23108*****

Πρόσβαση μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet:

Αναμενόμενη κάλυψη: 15/06/2007

Μειώθηκε ο χρόνος αναμονής

ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση? Με το usb modem μου συγχρόνιζε..(αυτό έλεγε δηλαδή) στά 768!

 

Με το καινούριο το netgear συγχρονίζει στα 762...αυτό είναι πρόβλημα? ή είναι φυσιολογικό?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση? Με το usb modem μου συγχρόνιζε..(αυτό έλεγε δηλαδή) στά 768!

 

Με το καινούριο το netgear συγχρονίζει στα 762...αυτό είναι πρόβλημα? ή είναι φυσιολογικό?

Ειναι προβλημα.πρωτη φορα το διαβαζω αυτο...οσοι φιλοι εχουνε dsl τεοτοια ενδειξη δεν εχω :blink: ποτε.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγανακτήσει μ'αυτούς τους λογαριασμούς που μου στέλνουν.

Τους πήρα τηλέφωνο και μου επιβεβαίωσε ένας υπάλληλος τους οτι είναι λάθος και οτι θα μου στείλουν άμεσα το σωστό λογαριασμό.

Περίμενα περίμενα αλλα τίποτα. Τώρα ήρθε ο κλασικός λογαριασμός τους που λέει οτι χρωστάω για δύο δίμηνα 170 ευρό!

Έλεος δηλαδή!

Τί άλλο να κάνω;

Να τους ξαναπάρω και να τους ξεχ**ω;

...
Link to comment
Share on other sites

τελη φεβρουαριου εκανα αιτηση για τα 10mbs κ ακομα περιμενω

εχω κλεισει τουλαχιστον 10 ωρεσ με την αψογη εξυπηρετηση πελατων

κ η καθεμια μου λεει διαφορετικα πραγματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Και ανησυχούσα εγώ που έκανα την αίτηση στις 2 Απριλίου....

Δυστυχώς έχω πολύ δρόμο ακόμα......

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση? Με το usb modem μου συγχρόνιζε..(αυτό έλεγε δηλαδή) στά 768!

 

Με το καινούριο το netgear συγχρονίζει στα 762...αυτό είναι πρόβλημα? ή είναι φυσιολογικό?

 

Ναι είναι φυσιολογικό. Είναι επειδή το dslam σου και το router σου είναι adsl2+ και είναι ενεργή η λειτουργία του adsl2+ στο router σου.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Οι ημερομηνιες υλοποιησης ιδιοκτητου δικτυου στο site της Forthnet υπαρχει περιπτωση να αλλαξουν ή ειναι πραγματικες?
Link to comment
Share on other sites

Χθές μου ήρθε ο λογαριασμός να πληρώσω το dsl μου και με έκπληξη παρατήρησα πως το ποσό ήταν στα 197,97€. Μ'έπιασαν τα γέλια επιτόπου.

Μέχρι τώρα πλήρωνα τους λογαριασμους (σχεδόν όλους) μέσω internet banking εκτώς απο 2, 3 φορές που πήγα στο κατάστημα της forthnet.

Τα σχεδόν 200€ σημαίνει οτι το σύστημά τους δεν ενημερώθηκε για περίπου 9 μήνες.

Ευτυχώς που είχα κρατημένα τα αποδεικτικά των πληρωμών (τα cvs αρχεια) και τους τα έστειλα (μου ζήτησαν και απο το 2005!!). Για τις φορές που πλήρωσα τους λογαριασμούς στο κατάστημα της forthnet δεν έχω κρατήσει κάποιο χαρτί.

Ελπίζω να έχει το μπέρδεμα αυτό αίσιο τέλος

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Πολλες ώρες η Forthnet ειναι... Τους εχω στειλει mail σχετικα με την αναπτυξη ιδιοκτητου δικτυου στην Αλεξανδρουπολη που εχει ξεκινησει για να στειλω αιτηση για 10Mbps και δεν πηρα καμια απαντηση...

 

ΕΛΕΟΣ ουτε οι πωλησεις... Φανταστειτε το Support! Μαλλον πρεπει να το ξανασκεφτω γι αυτη τη συνεργασια...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μπα, έχω την εντύπωση ότι το support είναι αρκετά καλό, στις πωλήσεις όμως έχουν ΤΕΡΑΣΤΙΟ πρόβλημα.

 

Πιστεύω ότι τόσο καιρό είχαν μεγάλο πρόβλημα γενικότερα...

Τώρα τι ακριβώς πρόβλημα δεν ξέρω.

Μπορέι να ήταν λίγο απόλα... Λίγο μηχανοργάνωσης, λίγο τεχνικό, λίγο και οι καθυστερήσεις ενεργοποιήσεων στο ιδιόκτητο από οτέ.

(Το λίγο μπορεί να κυμαίνεται έως και το "πολύ"... :rolleyes: )

Αλλά τελευταία βλέπω γίνονται αρκετές νέες ενεργοποιήσεις στι ιδιόκτητο.

 

Δεν πρέπει νάναι τυχαίο άλλωστε ότι τόσο καιρό είχαν σταματήσει και οι διαφημίσεις, οι οποίες κατά ένα "παράξενο" λόγο ξανάρχισαν πρόσφατα... :shifty:

 

Το CC είναι για τα μπάζα βέβαια... Οι πιο πολλοί είναι ανίδεοι.

Και είναι κρίμα αυτό γιατί η μόνη επαφή με την εταιρία είναι το CC. :(

 

Τώρα το Τechnical Support δεν ξερώ ακόμα γιατί δεν μουχει χρειαστεί, μιας και δεν έχω ενεργοποιηθεί ακόμα... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγες ημέρες έληξε το πακέτο που πήρα για adsl και με πήραν τηλέφωνο και με ρώτησαν αν θέλω να το ανανεώσω. Εγώ τους είπα ΝΑΙ. Μετά από 2 ημέρες Ξαφνικά δεν έχω ίντερνετ. Κυριολεκτικά, από τις 3 το μεσημέρι μέχρι τις 9 το βράδυ δεν μπορούσα να βγάλω γραμμή. Ελεγε οτι είναι απασχολημένοι όλοι και να δοκιμάσω αργότερα. Και όταν δεν το έλεγε αυτό, μετά από μισή ώρα αναμονή μου απάντησε ο άλλος.

 

Και μετά από όλα αυτά μου λέει οτι διαγράφηκε ο λογαριασμός μου γιατί έγινε ένα πρόβλημα στην ανανέωση του και θα πρέπει να περιμένω 2 μέρες μέχρι να ενεργοποιηθεί.....

 

Ετσι... πλήρωσα 15 ευρώ (από κινητό) για να μιλήσω με την 4νετ...

 

 

Στον ΟΤΕ μέσα σε 3 λεπτά μιλάς. ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι απίστευτοι στην Forthnet.

Για να βγάλεις γραμμή πρέπει να έχεις το θεό μπάρμπα!!

Link to comment
Share on other sites

Μπα, έχω την εντύπωση ότι το support είναι αρκετά καλό, στις πωλήσεις όμως έχουν ΤΕΡΑΣΤΙΟ πρόβλημα.

 

Το λες μονος σου αγαπητε! Δεν υπαρχουν πωλησεις αρα δεν πουλανε οποτε το support δεν εχει δουλεια και απαντα γρηγορα! Δεν εχει σε ποιον ν παρεχει support :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έστειλα την Παρασκευή 25/5 μέσω ΕΛΤΑ την αίτησή μου για να γίνω συνδρομιτής στην 4net.Τελικά με όσα διαβάζω το μετάνιωσα. Τι λετε να παραμείνω στον ΟΤΕ kαι να έχω σύνδεση στο ιντερνετ με 1024? Και αν παραμείνω πως να ακυρώσω την αίτησή μου στην 4net? Ευχαριστώ και περιμένω απάντηση.
Sony Ericsson team
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...