Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα την γνώμη σας σχετικά με το adaptor που "διπλασιάζει" την κάρτα sim

Το άρθρο είναι κατατοπιστικό ώστε να καταλάβετε τι εννοώ. --->Αρθρο

 

Στο ebay προφανώς έχω βρεί το εξής --->Adapter

 

Βασικά θέλω να πειραματιστώ χρησιμοποιώντας το στο Ulefone Power όπου στην 2η θύρα sim έχω τοποθετήσει sd card.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Η επόμενή μου ερώτηση είναι αν μπορώ να κάνω κλώνο την κάρτα sim "Q συμβόλαιο" με αυτή την συσκευή

ώστε να έχω δύο κάρτες για κάθε μια απο τις δύο συσκευές μου. (Γνωρίζω πως μόνο μια sim μπορεί να είναι ενεργή κάθε φορά)

 

Στην ουσία είναι πρακτικά δυνατό.... ή μόνο η εταιρία κινητής τηλεφωνίας μπορεί να κλωνοποιεί κάρτες κ να είναι ενεργές κάθε φορά?

Για παράδειγμα η vodafone έχει την παροχή "Vodafone Doube"

 

 

Λογικά αυτά τα υλικά κάνουν την δουλειά που αναφέρω

Υλικό 1

Υλικό 2

Edited by wncd

>>>>>>>>>>> Ulefone Power <<<<<<<<<<<<<<

1)Οδηγίες >>> flashing + root + update rom <<< Ulefone Power

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6549905#post6549905

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο γνωστα μαγαζιά Κίνας πχ gearbest.Αν τα ακούσεις με τα αυτια σου θα καταλάβεις πως στη τιμη των 15 ευρω τα αξίζουν και με το παραπάνω.

Εχει βγαλει και καλύτερα βέβαια τουλάχιστον στα χαρτιά.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποιά είναι η άποψή σας για τα ασύρματα πληκτρολόγια; Θέλω να αγοράσω για το Lenovo TAB 2 A10-70(android) tablet μου ωστε να δουλεύω πιό άνετα επάνω σε κείμενα. Έχετε κάποια εμπειρία να μου προτείνετε κάποιο ωστε να μήν έχω προβλήματα συμβατότητας κτλ;
All for one, and one for all!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντί για απλό extender, πήρα αυτό:https://www.amazon.de/Asus-RT-N12-Diamond-Fast-Ethernet-Gastnetzwerke/dp/B00B036U3M , και βρήκα την υγειά μου. Κεραίες 5 dbi, αποσπώμενες(βάζεις και μεγαλύτερες ή και κατευθυντική αν θες), σταθερό σαν βράχος(απόσταση από μόντεμ 50+ μέτρα), κρεμιέται και στον τοίχο(έχει υποδοχές πίσω), παραπάνω λειτουργίες από απλό extender(πείραγμα, αλλαγή firmware) και συνεχή υποστήριξη με αναβαθμίσεις από την Asus. Πιστεύω να σε κάλυψα

 

 

sent from my shamu using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποιά είναι η άποψή σας για τα ασύρματα πληκτρολόγια; Θέλω να αγοράσω για το Lenovo TAB 2 A10-70(android) tablet μου ωστε να δουλεύω πιό άνετα επάνω σε κείμενα. Έχετε κάποια εμπειρία να μου προτείνετε κάποιο ωστε να μήν έχω προβλήματα συμβατότητας κτλ;

 

Έχω αγοράσει κάποιο της Anker, από το amazon. Ένα υπέρλεπτο (4χιλ. πάχος) , με μεταλλική βάση και ενσωματωμένη μπαταρία.

Για να το πω απλά, είναι καταπληκτικό. Η μπαταρία του κρατάει αιώνες , τα πλήκτρα έχουν εξαιρετική αίσθηση, παρά το μικρό πάχος και διαστάσεις, πολύ καλύτερα από πολλά λάπτοπς που κυκλοφορούν.

Άμα βρώ λίγκ θα το βάλω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι για καποιο smartwatch μεχρι 50 ευρω λογικα καποιο απο κινα σκεφτομαι..εχετε καποιο καλο στο νου σας;;ετσι για αρχη να γνωρισουμε κι αυτη την τεχνολογια;;
Link to comment
Share on other sites

Έχω μία απορία σχετικά με το πως λειτουργούν τα repeater και αν μπορούν να κάνουν αυτό που μου φαντάζει ιδανικό.

 

Έστω ότι υπάρχει το router στο σαλόνι και το σήμα του στην κουζίνα είναι 1 μπάρα και στο υπνοδωμάτιο πάλι 1 μπάρα. Για να έχουν και τα δύο καλό σήμα θα πρέπει να μπουν 2 repeater. Άρα έχουμε το router που το ονομάζουμε WiFi1, το WiFi2 που στέλνει στη κουζίνα και το WiFi3 που στέλνει στο υπνοδωμάτιο. Το πρόβλημα που υπάρχει είναι το εξής. Όταν κάποιος έχει συνδεθεί στο WiFi1, όταν πηγαίνει στην κουζίνα παραμένει συνδεδεμένος σε αυτό διότι εξακολουθεί να έχει μία μπάρα. Αν συνδεθεί στο WiFi2 (της κουζίνας) και πάει στο υπνοδωμάτιο τότε θα παραμείνει στο WiFi2 το οποίο πιάνει εκεί και έχει μία μπάρα. Με λίγα λόγια όλα τα WiFi πιάνουν παντού, αλλά σχεδόν οριακά σε σημείο που να κρατάνε την σύνδεση ζωντανή έστω και αν η λήψη περιεχομένου είναι αδύνατη.

 

Το ερώτημα λοιπόν είναι πως μπορούμε να φτιάξουμε ένα δίκτυο μέσα στο σπίτι όπου με τρεις διαφορετικούς πομπούς WiFi να έχουμε συνεχώς 5 μπάρες σήμα χωρίς να χρειάζεται να αλλάζει manually το που είναι συνδεδεμένο το κινητό;

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχουν και οι repeaters το ίδιο said , και password οπότε είναι το ίδιο WiFi παντού

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχουν και οι repeaters το ίδιο ssid , και password οπότε είναι το ίδιο WiFi παντού

make god laugh...
Link to comment
Share on other sites

Εγω αγορασει μεχρι στιγμης 3 smartwatches...

το πρωτο ηταν το u8+ (το οποιο ειχε και το καλυτερο ακουστικο)

το δευτερο ηταν το haier iron, αρκετα πιο ποιοτικο σε σχεση με το πρωτο

το τελευταιο ειναι το k88h, το οποιο μου φαινεται και πιο ομορφο

αν ξαναπαρω smartwatch θα εχει android wear (που με εφαρμογες οπως το facer αλλαζεις την οθονη του ρολογιου) αλλα ειναι και ακριβοτερα

Edited by iliasbass

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ειναι θεμα τυχης αν δουλεψουν πολυ καιρο η χαλασουν στο ασχετο...

εχω τα mk3 και απο οσα ειχα διαβασει τα εχω περισσοτερο και στο κουτι τους και δουλευω με το xiaomi bluetooth (ευτυχως παιρνει 2 κινητα)

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

Θέλω να αγοράσω ακουστικά και εχω βρει τα xiaomi piston 3

Το θέμα είναι οτι έχει δυο εκδόσεις

Τα Xiaomi Piston 3 Reddot Design

Και τα

Xiaomi Youth Edition Piston Earphone 3 Reddot Design

Τι διαφορά έχουν και πια είναι καλύτερα για να πάρω ?

Link to comment
Share on other sites

3 μηνες αντεξαν τα δικα μου και χαλασε το αριστερο ακουστικο. μονο στο τερμα ακουγεται ψιθυριστα κατι. κριμα γιατι περιμενα περισσοτερα απο την εταιρια. τα μεταχειριστηκα με μεγαλη προσοχη αλλα δυστυχως δεν αντεξαν.

 

Ακριβώς το ίδιο μετά από 4 μήνες με άψογη μεταχειριση. Τα είχα πάρει απο amazon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Έχει παρατηρήσει κανένας ότι το τελευταίο διάστηκα αρκετά ως πολλά shops δεν στέλνουν αρκετά powerbanks στην Ελλάδα; Γνωστές μάρκες με Type C compatibility και δεν στέλνουν. Θα τρελαθώ.

 

Μιλάμε για Tronsmart (PBT12), RAVPower (20100mah), iVoler (10100mah), Antek (Powercore+ 20100 <60Ευρώ) κλπ

 

Έχω φάει πόρτα απ' όλους τους amazon sellers σε de co.uk it fr ακόμα και όταν είναι fullfiled by Amazon και σχεδόν όλοι οι eBay sellers από Κίνα και όχι μόνο.

Στέλνω email στο Amazon.de , μου λέει μπορείς να το πάρεις μόνο από .it και .fr . Αμ δε. Στέλνω email στο .fr μου λένε εμείς δεν το κόβουμε, ο seller το κόβει. Στέλνω στον seller μου λέει sorry, we do not ship to greece. Τα βρίσκω στο ebay, στέλνω στους sellers αν μπορούν να προσθέσουν shipping solution για Ελλάδα (όσοι δεν μας έχουν στα exlude lists) και μου απαντάνε, το ίδιο. Κανείς τους δεν δίνει εξήγηση.

 

Έχει παιχτεί κάτι με κανένα restriction που έχουμε και δεν το ξέρω; Γνωρίζω ότι με air mail δεν στέλνουν batteries αλλά από Ιταλία-Γαλλία-Γερμανία θα έπρεπε να μπορούν αφού έρχεται με φορτηγό.

 

Έχω φάει τον τόπο να βρω PowerBank με charge&discharge από Type C USB στα 5V/3A για το Nexus μου κάτω από 50Ε και δεν βρίσκω καμία λύση.

Link to comment
Share on other sites

Εχουνζορισει τα πραγματα λιγο με οτι εχει σχεση με μπαταριες και μπορει πολυ πιθανον η κουριερ που συνεργαζονται να μην αναλαμβανουν μεταφορα μπαταριας.

 

Gearbest παντως στελνει, για ριξε μια ματια σε αυτο

 

http://www.gearbest.com/power-banks/pp_343014.html

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον τύχει να διαβάσει το topic και τον ενδιαφέρει κάτι παρόμοιο,

επιτέλους βρήκα έναν seller ο οποίος έστω και με 4Ε έξοδα αποστολής στέλνει Ελλάδα

 

Tronsmart Qualcomm Quick Charge 3.0 Type C 10400mAh Power Bank

 

My search is finally over

Link to comment
Share on other sites

Τα αγόρασα απο το Geekbuying, δεν έχουν παρουσιασει κάποιο θέμα.

Το μόνο που με ενοχλεί εμένα προσωπικά είναι το χειριστηριο αύξησης/μείωσης της έντασης.

Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

Δώσε και το λινκ να υπάρχει και είσαι αρχηγός.

 

Στάλθηκε από RN3 Pro

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Τα αγόρασα απο το Geekbuying, δεν έχουν παρουσιασει κάποιο θέμα.

Το μόνο που με ενοχλεί εμένα προσωπικά είναι το χειριστηριο αύξησης/μείωσης της έντασης.

Ολους μας ενοχλεί εκεί που είναι.

 

Sent from my i15-TCL using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δέν με πειράζει εκεί που είναι όσο το ότι δέν καταλαβαίνεις σε ποιό κουμπί βρίσκεται ο αντίχειρας σου κάθε φορά που θες να πατήσεις ένα κουμπακι.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...