Jump to content

Golden Numbers


sleon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Basika mporeite na pate stin q , na kanete mia sindesi me ena eukolo noumero kai meta na to pate stin etairia pou thelete....

 

Dld egw piga kai ekana to eksis pragma 6996 - xy xy xy . opou kai xyxy einai to noumero tis pinakidas tou autokinitou mou . Meta to pigainetai kai stin etairia pou thelete kai exete teleiwsei... Oute tha ksana malwsete mazi tous oute tpt..

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 94
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σας θυμίσω ότι το θέμα του topic είναι "Golden numbers". Τα άσχετα posts αφαιρέθηκαν. Προσπαθήστε για μία φορά να μείνετε στο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Να σας θυμίσω ότι το θέμα του topic είναι "Golden numbers". Τα άσχετα posts αφαιρέθηκαν. Προσπαθήστε για μία φορά να μείνετε στο θέμα.

 

 

ok sorry to ksero alla den mporo na akouo ena soro p@p@ries kai na tis agnoo panta

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Dakar καλό θα είναι να μην κάνεις τέτοιους χαρακτηρισμούς, αν δεν θες ν' ακούσεις κι εσύ κάτι τέτοιο. Δεν βρίσκεσαι στο σπίτι σου. Νομίζω ότι όπως και να σου απάντησα, δεν σε πρόσβαλλα. Αν το στομάχι σου δεν αντέχει τις απαντήσεις μου, μπορείς να μου το πεις ευθέως ώστε να μην ξανανοίξω διάλογο μαζί σου και όχι να με χαρακτηρίζεις, λες και γνωριζόμαστε κι από χτες. Κατανοητόν;

 

Υ.Γ. Καλό θα ήταν επίσης, ν' αφήσεις το υφάκι του "τα ξέρω όλα" κατά μέρος.

Και μια μικρή λεπτομέρεια. Το off topic, αν ρίξεις μια προσεκτική ματιά στα posts, το ξεκίνησες εσύ με την διαφήμιση της Vodafone και όχι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Dakar καλό θα είναι να μην κάνεις τέτοιους χαρακτηρισμούς, αν δεν θες ν' ακούσεις κι εσύ κάτι τέτοιο. Δεν βρίσκεσαι στο σπίτι σου. Νομίζω ότι όπως και να σου απάντησα, δεν σε πρόσβαλλα. Αν το στομάχι σου δεν αντέχει τις απαντήσεις μου, μπορείς να μου το πεις ευθέως ώστε να μην ξανανοίξω διάλογο μαζί σου και όχι να με χαρακτηρίζεις, λες και γνωριζόμαστε κι από χτες. Κατανοητόν;

 

Υ.Γ. Καλό θα ήταν επίσης, ν' αφήσεις το υφάκι του "τα ξέρω όλα" κατά μέρος.

Και μια μικρή λεπτομέρεια. Το off topic, αν ρίξεις μια προσεκτική ματιά στα posts, το ξεκίνησες εσύ με την διαφήμιση της Vodafone και όχι εγώ.

 

ok sorry ean se ethiksa mias kai den anaferomoun se esena prosopika. tora giati to pires etsi ego den ksero.

 

auta apo emena. kai ante kalo psaksimo gia golden numbers pou einai teleios axrista kata tin gnomi pollon edo mesa kai oi etairies adikos sfagontai gia to poia tha exei to eukolotero noumero. ;)

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

ok sorry to ksero alla den mporo na akouo ena soro p@p@ries kai na tis agnoo panta
Πρώτον, πρόσεχε πως εκφράζεσαι! Δεύτερον, το να γράφεις σε όλα τα topics απλά και μόνο για να τα χώσεις στη vodafone, δεν έχει νόημα. Προσπάθησε, από εδώ και πέρα τουλάχιστον, να γράφεις όταν έχεις κάτι να πεις για το θέμα του topic.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι τα golden numbers αφορούν σε απλούς χρήστες, πόσο μάλλον σε χρήστες καρτοκινητών.

 

Αν κάποιος δεν έχει σκοπό να δημοσιεύσει το νούμερό του σε μια πινακίδα ή διαφήμιση, ποιός ο λόγος να κυνηγά και να έχει golden number? Μόνο αν είναι ψωνάρα :p

 

Στην πράξη ισχύει αυτό που είπε ένας φίλος πιο πάνω: Γραφεις τον αριθμό του άλλου στον κατάλογο και όποτε τον θες αναζητας το ονομα στις επαφές. Σιγα μην πληκτρολογεις το νούμερο καθε φορά. Και οταν ανταλλασω κινητα με καποιον απλως κανει ο ενας μια αναπαντητη στον αλλο και αποθηκευει ο ενας την εξερχομενη και ο αλλος την εισερχόμενη.

 

Αντί να ψάχνετε golden numbers που δεν χρησιμεύουν σε τίποτε στον απλό συνδρομητή καλύτερα να ψάχνετε τα οικονομικά πακέτα και τις προσφορές για να κερδίσετε ή τις κρυφές χρεώσεις και τις παγίδες για να μην χάσετε και αφήστε τα golden για τους επαγγελματίες.

 

Τώρα αν "σου κάτσει" τυχαία, καλοδεχούμενο είναι.

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Εγώ θα συμπλήρωνα, ότι έχει δωθεί δυσανάλογη σημασία σ' ένα θέμα σχετικά ασήμαντο. Τέλος πάντων.. Περί ορέξεως..

Link to comment
Share on other sites

Κάποιους ενδιαφέρει το θέμα και φαίνεται και από τις απαντήσεις!

Το συμπέρασμα είναι ότι αν δεν είσαι επαγγελματίας να θες να το βάλεις σε πινακίδα ή τεσπα κάτι τέτοιο, δεν σε ενδιαφέρει και πολύ. Όμως αυτό που βγαίνει από την όλη κουβέντα είναι και ότι η βόντα «κρατά» όχι μόνο τα golden αλλά και σχετικά εύκολα νούμερα και δεν τα απελευθερώνει στο ευρύ κοινό! Σε αντίθεση με τα άλλα δίκτυα όπου μπορείς σχετικά εύκολα να βρεις silver και αν είσαι τυχερός και golden!

Αυτό δείχνει μια νοοτροπία για την εταιρεία.

Σε καμμία περίπτωση η αναζήτηση εύκολου αριθμού δεν υποβαθμίζει τη σημασία των χρεώσεων κτλ που πρέπει πρωτίστως να ενδιαφέρουν κάθε συνδρομητή.

Απλά εδώ το θέμα είναι τα golden νούμερα και όχι οι χρεώσεις !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Για δείτε και αυτό ΕΔΩ...

 

Αρχαίο θέμα αλλά μιας και ήρθε στην επιφάνεια από το ποστ σου :p , μήπως έχεις υπ' όψιν σου τι τιμές κυμαίνονται; :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πως θα βρεις κάπου τιμοκατάλογο, αυτά είναι ανά περίπτωση και κατά τη δικιά μου άποψη όσο περνούν τα χρόνια τα πολύ εύκολα νούμερα ακριβαίνουν (οι εταιρείες πλέον κλειδώνουν σχεδόν τα πάντα, αυτοί που είναι μέσα στις εταιρείες έχουν σηκώσει μπαϊράκι και ζητάνε πολλά λεφτά πλέον για να σου δώσουν αριθμό, οι αριθμοσειρές διαθέτουν όλο και λιγότερα διαθέσιμα νούμερα κοκ).

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πως θα βρεις κάπου τιμοκατάλογο, αυτά είναι ανά περίπτωση και κατά τη δικιά μου άποψη όσο περνούν τα χρόνια τα πολύ εύκολα νούμερα ακριβαίνουν (οι εταιρείες πλέον κλειδώνουν σχεδόν τα πάντα, αυτοί που είναι μέσα στις εταιρείες έχουν σηκώσει μπαϊράκι και ζητάνε πολλά λεφτά πλέον για να σου δώσουν αριθμό, οι αριθμοσειρές διαθέτουν όλο και λιγότερα διαθέσιμα νούμερα κοκ).

 

Βασικά ίσως είναι και λάθος η σκέψη μου απλά σαν εύκολο νούμερο σκεφτόμουν κάτι που έχω στο μυαλό μου :rolleyes:

πχ όπως το 69x6974663 = 69xmyPhone :O να μπορώ να δημιουργήσω ένα νούμερο που εμένα θα με εξυπηρετεί σε κάτι :cool:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτός είναι ένας διαφορετικός τρόπος και εφαρμόζεται κυρίως στις ΗΠΑ όπως είχε και η Alpha Copy το 801-11-ΝΟΚΙΑ.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αρχαίο θέμα αλλά μιας και ήρθε στην επιφάνεια από το ποστ σου :p , μήπως έχεις υπ' όψιν σου τι τιμές κυμαίνονται; :rolleyes:

 

Δεν έχω ιδέα! Πολύ θα ήθελα να ήξερα...

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ίσως είναι και λάθος η σκέψη μου απλά σαν εύκολο νούμερο σκεφτόμουν κάτι που έχω στο μυαλό μου :rolleyes:

πχ όπως το 69x6974663 = 69xmyPhone :O να μπορώ να δημιουργήσω ένα νούμερο που εμένα θα με εξυπηρετεί σε κάτι :cool:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1758390#post1758390

Σε προλάβαμε για το συγκεκριμένο :p αλλά επειδή δεν το ανανέωσα εδώ και πολύ καιρό, ακυρώθηκε οπότε ίσως αν το ζητήσεις να σου το δώσουν :)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1758390#post1758390

Σε προλάβαμε για το συγκεκριμένο :p αλλά επειδή δεν το ανανέωσα εδώ και πολύ καιρό, ακυρώθηκε οπότε ίσως αν το ζητήσεις να σου το δώσουν :)

 

Λες να υπάρχει; :p

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Πήρα τηλ. και δεν υπάρχει :X

 

Πώς πάνε τα πράγματα όσον αφορά τους αριθμούς? Πώς τους βρίσκει κανείς την σήμερον ημέρα?

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Οι εταιρείες δεν βγάζουν με την καμία πραγματικά gold numbers. Και γράφω πραγματικά γιατί π.χ. στην Κοσμοτέ έχουν μια κατηγορία με το όνομα αυτό αλλά είναι σχεδόν τυχαία νούμερα... Ο μόνος τρόπος να τα βρεις είναι μέσω όσων έχουν... ;)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 13 years later...

Τα golden numbers είναι για εμάς Όχι για τούς άλλους. 

Αξιομνημόνευτο και ΔΕΝ κάνεις 2 χρόνια να το μάθεις με σκονακια και τετραγωνικές ρίζες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...