Jump to content

Golden Numbers


sleon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα πιο απίθανα golden numbers τα γνωρίζω από μια φίλη μου:

Ένα Vodafone (με επανάληψη του 4 και του 5 μόνο) που είχε στο παρελθόν και ένα Cosmote (που περιέχει μόνο 7 και 9 και είναι πανεύκολο έως γελοίο) που έχει τώρα. Μου έχει πει ότι είναι μέσω εταιρικής σύνδεσης που της τα έδωσε ο πατέρας της. Παραπάνω λεπτομέρειες δεν γνωρίζω... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 94
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε καρτοκινητά τί παίζει από νουμεράκια αυτή την περίοδο; Ψάχνω να βρω κανένα 6944, πρώτης γενιάς, αλλά 1)δεν κυκλοφορούν συχνά, 2) δεν βρίσκεις κάτι έστω σχετικά εύκολο... Το καλύτερο 6944 που βρήκα ήταν 5 ψηφία και ούτε καν εύκολο μοτίβο...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα παει στη Βονταφον και ηταν ενα ντουλαπι γεματο με Βονταφον αλα καρτ και επελεξα το ποιο ευκολο.

Δεν ηταν τοσο δυσκολο! :)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

sakels, ψάχνω μόνο 6944. Ίσως από τάση συλλεκτική... Βρίσκεις κατά καιρούς αλλά ποτέ εύκολα... Εύκολο (σχετικά) νο μπορείς να βρεις σε νεότερα προθέματα 6947,6948.

Επίσης κυκλοφορούν άπειρα 6942.. Μάλλον από παλιά cu πρώτης γενιάς !!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

ena oreo prwi kathws epinma ton kafe mou sto thisio skane muti kati kopelitses apo tin vodafone kai mirazan se kathe trapezi stous pelates apo ena xartaki se stil xisto to exines kai an elege kerdises epernes enan arithmo a la carte alla me eukolo noumero kai egw opos kai sxedon ena atomo apo kathe parea kerdise ! kai etsi ton tseposa ton eukolo arithmo kai milame gia pragmatika eykolo arithno ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα παει στο Γερμανο να παρω ενα πακετακι bfree πριν 4 χρονια και βρηκα ενα νουμερο με 5 ιδια ψηφια και τα αλλα δυο συνεχομενα.Απορησα πραγματικα πως και υπηρχε διαθεσιμο τετοιο νουμερο και δεν το ειχε τσιμπησει καποιος απο τους υπαλληλους.Φυσικα το πηρα και αυτο τον αριθμο χρησιμοποιω και τωρα :D
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Wirelessly posted (Nokia8910i/1.0 (04.46) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Nomizw sth voda pia den uparxoun golden eleuthera,isws oute kan eukola!An eisai bouleuths kai panw isws 'breis'...

Antitheta,se tim,cosmote mporeis na breis noumerakia me eukolo motibo (oxi golden,alla toulaxiston eukola),akoma kai se kartokinhto! Telika h voda thn exei dei polu asxhma!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Να κάνω μια ανόητη ερώτηση; τι εξυπηρετεί να έχει κανείς εύκολο αριθμό; Συνήθως όταν θες να πάρεις τηλέφωνο κάποιον, ανατρέχεις στον κατάλογο και τελείωσε η υπόθεση. Υπάρχει σήμερα κανένας που κάθεται να απομνημονεύει και να πληκτρολογεί αριθμούς; Συγνώμη, αλλά το θεωρώ βλακεία να σπαταλά κάποιος τον χρόνο του, ή το χρήμα του (αν πρόκειται να πληρώσει κιόλας για κάτι τέτοιο), για τέτοια περιττά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Να κάνω μια ανόητη ερώτηση; τι εξυπηρετεί να έχει κανείς εύκολο αριθμό; Συνήθως όταν θες να πάρεις τηλέφωνο κάποιον, ανατρέχεις στον κατάλογο και τελείωσε η υπόθεση. Υπάρχει σήμερα κανένας που κάθεται να απομνημονεύει και να πληκτρολογεί αριθμούς; Συγνώμη, αλλά το θεωρώ βλακεία να σπαταλά κάποιος τον χρόνο του, ή το χρήμα του (αν πρόκειται να πληρώσει κιόλας για κάτι τέτοιο), για τέτοια περιττά πράγματα.

Α μπράβο ρε φίλε! Με πρόλαβες..το ίδιο θα έγραφα! Είπαμε, άμα σου τύχει το παίρνεις το εύκολο νουμεράκι..αλλά μέχρι εκεί.. Σάμπως τα νούμερα που χω στον κατάλογο τα πληκτρολογώ;;Απλά επιλέγω όνομα.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Να κάνω μια ανόητη ερώτηση; τι εξυπηρετεί να έχει κανείς εύκολο αριθμό; Συνήθως όταν θες να πάρεις τηλέφωνο κάποιον, ανατρέχεις στον κατάλογο και τελείωσε η υπόθεση. Υπάρχει σήμερα κανένας που κάθεται να απομνημονεύει και να πληκτρολογεί αριθμούς; Συγνώμη, αλλά το θεωρώ βλακεία να σπαταλά κάποιος τον χρόνο του, ή το χρήμα του (αν πρόκειται να πληρώσει κιόλας για κάτι τέτοιο), για τέτοια περιττά πράγματα.

 

Φυσικα και χρησιμευει σε επαγγελματιες. Ενα παραδειγμα να σου δωσω: ΜΕΤΑΦΟΡΕΣ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ: ΤΗΛΕΦΩΝΟ 000100, ΜΕΤΑΦΟΡΕΣ Ο ΝΙΚΟΣ 245874

 

Πιανου το τηλεφωνο θα θυμασαι? ;)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και χρησιμευει σε επαγγελματιες. Ενα παραδειγμα να σου δωσω: ΜΕΤΑΦΟΡΕΣ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ: ΤΗΛΕΦΩΝΟ 000100, ΜΕΤΑΦΟΡΕΣ Ο ΝΙΚΟΣ 245874

 

Πιανου το τηλεφωνο θα θυμασαι? ;)

Σωστος!

Αλλιως ποιος ο λογος που ο ΟΤΕ τα πουλαει (τα 800/801 του) ή η φορθνετ ή γιατι οι εταιρειες προσπαθουν να εχουν ολο ιδια ή χιλιαδες σαν αριθμους κλησης; Για επαγγελματιες ειναι πολυ καλη κινηση.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

εγω λογω πολυ γνωστου ανθρωπου που δουλευε πριν τρια χρονια σε καταστημα γερμανος καταφερα με την αδερφη μου και πηραμε καποια ας πουμε καλουτσικα νουμερακια που τα εχουμε μεχρι και σημερα.

693Υ ΥΥ ΥΥ 49 και

69ΥΥ ΥΥΥ 923.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Επιτρέψτε μου να πω, ότι το νούμερο ενός επαγγελματία, δεν αποτελεί κριτήριο επιλογής του. Δηλαδή τι μου λέτε τώρα; επειδή κάποιος γράφει στον μουσαμά του φορτηγού του "Υδραυλικα Μήτσος 694500000", τραβάει πελατεία;

Εγώ ξέρω ότι αν μας ενδιαφέρει κάποιος επαγγελματίας ή κάποια υπηρεσία, γράφουμε το τηλεφωνακι του στον κατάλογο, κι ας μην είναι εύκολο. Δεν πάμε Αθήνα-Θεσσαλονίκη μέσω Ιωαννίνων.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Επιτρέψτε μου να πω, ότι το νούμερο ενός επαγγελματία, δεν αποτελεί κριτήριο επιλογής του. Δηλαδή τι μου λέτε τώρα; επειδή κάποιος γράφει στον μουσαμά του φορτηγού του "Υδραυλικα Μήτσος 694500000", τραβάει πελατεία;

Εγώ ξέρω ότι αν μας ενδιαφέρει κάποιος επαγγελματίας ή κάποια υπηρεσία, γράφουμε το τηλεφωνακι του στον κατάλογο, κι ας μην είναι εύκολο. Δεν πάμε Αθήνα-Θεσσαλονίκη μέσω Ιωαννίνων.

 

kai omos eisai apisteuta lathos. na se pliroforiso oti oloi oi epixeirimaties (kai oxi mono) thelou eukola noumera logo tou oti px ean eisai ston dromo kai deis tin diafimisi tous kai den exei xarti i stilo na to simeioseis na einai eukolo na to exeis stin mnimi sou

 

deuteron to eukolo noumero tha sou erthei pio grigora sto mialo ean gia kapoio alfa i bita logo den to exeis pia (blepe mou eklepsan to kinito i xalase kai ta eixa stin mnimi tou kinitou giati den xorane stin sim). na se pliroforiso oti tin exo patisei etsi apisteutes fores kai epeidi auta ta kseroun oi epixeimaties pragmatika skotonontai gia ta eukola noumera apo opoia etairia kai na kanoun simbolaio.

 

kai bebaia den apoteli kritirio epilogis tou, kritirio epilogis einai i douleia poy tha sou kanei kai to ti exei akoustei gia auton stin piatsa alla min mou peis ma kala tote den to exeis simeiosei se xilia meroi kai den to exoun oloi oi gnostoi filoi sou na sou to dosoun. nai tha to exoun i isos kai na to exo grapsei kai se ena xartaki alla apo tin alli den pisteuo oti oloi xrisoplironoun ana ton kosmo epixeirimaties kai oloklires poliethnikes gia na exoun eukola noumera einai koroida. kati tha kseroun parapano pisteuo ;)

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Vodafone/Sharp902SH/SHG001/1.0 Browser/UP.Browser/7.0.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 Ext-J-Profile/JSCL-1.2.2 Ext-V-Profile/VSCL-2.0.0)

 

Το πιο πιθανό, αν σου συμβεί να θες να συγκρατήσεις ένα τηλέφωνο που βλέπεις στον δρόμο, είναι να κρατάς μαζί σου το κινητό σου (οπότε, ο στύλος και το χαρτί είναι ακραία περίπτωση) και να το αποθηκεύσεις κατ' ευθείαν είτε είναι εύκολο το νούμερο, είτε όχι.

Δεύτερον αναφέρεις ακραίες περιπτώσεις. Υπάρχει κάποιος που δεν κρατάει αντίγραφα των τηλεφώνων του;

Τρίτον, με τα τόσα εύκολα νούμερα που έχουν οι περισσότερες εταιρίες, δεν μπερδεύεσαι εξίσου; (να ήταν 2-3 μόνο, εντάξει να το καταλάβω).

Τέλος, επειδή ο καθένας έχει την άποψη του, ας μην το κουράζουμε άλλο το θέμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξεφεύγουμε λίγο από το θέμα. Κάποιοι έχουν πραγματικά ανάγκη από εύκολο νούμερο αλλά και ο απλός συνδρομητής προτιμά ένα εύκολο νούμερο σε σχέση με ένα δυσκολότερο! Με τη βόντα είναι αδύνατο να βρεις εύκολο νούμερο μια και λόγω πολιτικής τα κρατάνε για "εκλεκτούς" πελάτες και δεν τα δίνουν στο ευρύ κοινό. Αντίθετα, σε TIM, cosmote, μπορείς να βρεις και καλά νουμεράκια με μία απλή επίσκεψη σε κατάστημα και χωρίς να είναι μεγαλο-βύσμα ο ιδιοκτήτης του!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξεφεύγουμε λίγο από το θέμα. Κάποιοι έχουν πραγματικά ανάγκη από εύκολο νούμερο αλλά και ο απλός συνδρομητής προτιμά ένα εύκολο νούμερο σε σχέση με ένα δυσκολότερο! Με τη βόντα είναι αδύνατο να βρεις εύκολο νούμερο μια και λόγω πολιτικής τα κρατάνε για "εκλεκτούς" πελάτες και δεν τα δίνουν στο ευρύ κοινό. Αντίθετα, σε TIM, cosmote, μπορείς να βρεις και καλά νουμεράκια με μία απλή επίσκεψη σε κατάστημα και χωρίς να είναι μεγαλο-βύσμα ο ιδιοκτήτης του!

 

distixos file mou exeis apolito dikio. stin vodafone i moni periptosi na breis eukolo noumero einai na exeis gnosto sou ton idioktiti tou katastimatos allios den sou dinoun. thimamai xaraktiristika se ena katastima vodafone pou douleuei enas ksaderfos mou pou apo oti mou eipe to afentiko prin apo 3 mines tous eixe bale polli asximo xeri logo tou oti edinan se kainourgies sindeseis kai apo ta eukola nomera otan oi pelates tous ta zitousan. to afentiko tous eipe oti mono autos exei to dikaioma na dinei eukola noumera kai otan enas pelatis epemene tha eprepe na ton fonazoun auton kai autos tha apofasize ean tha dothei to eukolo noumero i oxi.

 

oraia i politiki tis vodafone eeeeeeeee??????? :mad:

 

tora gia cosmote den ksero na so po mias kai eimai pros to paron sindromtis tis vodafone alla se ena mina pou ligei kai to simbolaio tha sou po mias kai i etairia stin opoia tha pao kai ego alla kai kapoioi alli sinadepfoi tha einai i cosmote.

 

sto etairiko tha mas bolepsoun alla ego thelo na do tin entidrasi tous otan tha pao na kano kai tin prosopiki mou sindesi. ean akouso pali mparoufes tote ti na po mia megali apogoiteusi tha iparxei mias kai i tim distixos akoma exei polli xalia sima kai den mporo distixos na tin do san enallaktiki lisi. :(

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

distixos file mou exeis apolito dikio. stin vodafone i moni periptosi na breis eukolo noumero einai na exeis gnosto sou ton idioktiti tou katastimatos allios den sou dinoun. thimamai xaraktiristika se ena katastima vodafone pou douleuei enas ksaderfos mou pou apo oti mou eipe to afentiko prin apo 3 mines tous eixe bale polli asximo xeri logo tou oti edinan se kainourgies sindeseis kai apo ta eukola nomera otan oi pelates tous ta zitousan. to afentiko tous eipe oti mono autos exei to dikaioma na dinei eukola noumera kai otan enas pelatis epemene tha eprepe na ton fonazoun auton kai autos tha apofasize ean tha dothei to eukolo noumero i oxi.

 

oraia i politiki tis vodafone eeeeeeeee??????? :mad: :(

 

 

εμένα μάλλον για πολιτική του συγκεκριμένου franchisee μου ακούγεται... απο όσο ξέρω, η voda δίνει ένα pool από "εύκολα" νούμερα, τώρα πως επιλέγουν τα κατα τόπους franchise να τα χειριστούν δεν ξέρω αν και πως ελέγχεται...Άν σου λένε συνέχεια οτι δεν έχουν κάνε μια κλήση στο 13830 και ανέφερέ το...

Link to comment
Share on other sites

εμένα μάλλον για πολιτική του συγκεκριμένου franchisee μου ακούγεται... απο όσο ξέρω, η voda δίνει ένα pool από "εύκολα" νούμερα, τώρα πως επιλέγουν τα κατα τόπους franchise να τα χειριστούν δεν ξέρω αν και πως ελέγχεται...Άν σου λένε συνέχεια οτι δεν έχουν κάνε μια κλήση στο 13830 και ανέφερέ το...

 

einai franchoze file to magazi. to thema bebaia einai oti ego den prokeitai na mpo stin diadikasia tou na kathomai na perno tilefono to 13830 i na kano ton mpampoula se kathe katastima franchize i kai ego den ksero ti. i codafone ofeili na tous elegxei etsi oste na kanoun sosta tin douleia tous.

 

apo tin stigmi pou iparxoun kai alles etairies den kinigao kanena

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει μόνο εκλεκτούς πελάτες (βουλευτές και πάνω) η βόντα, να μας το πει να το ξέρουμε! Μπορώ να πω από τεκμηριωμένη προσωπική εμπειρία ότι είναι το δυσκολότερο δίκτυο στο να βρεις κάπως εύκολο νούμερο (δε μιλάω καν για golden)...

Δικαίωμά τους, όπως και δικό μας να πάμε σε άλλα δίκτυα όπου δε χρειάζεται να έχουμε υπουργικό βύσμα για να πάρουμε ένα σχετικά εύκολο νούμερο !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...