Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα για backup και μάλιστα μου χρειάστηκε, το χρησιμοποίησα 3-4 μέρες συνεχόμενα και ομολογώ οτι εντυπωσιάστηκα (και έχουν περάσει πολλά κινέζικα από τα χέρια μου)
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για τα €100 θα έλεγα ότι είναι εξαιρετική , μόνο θέμα στο βίντεο ότι έχει αργό auto focus. Και η μπροστινή είναι μια χαρά επίσης για σέλφις. Στο σκοτάδι η απόδοση πέφτει φυσικά όπως σε όλα. Εντύπωση μου έκανε και η διάρκεια μπαταρίας, έχει καλύτερη αυτονομία από το oneplus 2 μου. Τρομερό τηλεφωνάκι σε όλους τους τομείς! Edited by dark_master
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Χρειάζομαι απεγνωσμένα τη βοήθεια σας για 2 θέματα:

 

1) Έσπασε η οθόνη μπροστά σε 2 σημεία από κακή χρήση... Υπάρχει κάποιος στην Αθήνα που να αναλαμβάνει το support τους; Σε Γερμανούς κτλ λένε ότι δε το φτιάχνουν.

 

2) Κατά την αλλαγή SIM κάρτας κλείδωσε το κινητό και ζητάει κωδικό που δε γνωρίζω (Privacy Protection Code). Έκανα factory reset αλλά δε διορθώθηκε το πρόβλημα. Το έψαξα στο internet και είδα ότι πρέπει να κάνω flash τη stock rom. Μπορεί κάποιος να μου δώσει οδηγίες για το πως και με πια εργαλεία θα το κάνω;

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω την 800αρα μπαντα στο 4g, η κανω λαθος?

 

οχι δεν εχει την 800αρα μπαντα.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Αγοράστικε από Aliexpress στα € 53,38 σε μπλε σκούρο χρώμα . Παραλαβή στις 5-4-2016 .

Γενικές Εντυπώσεις Αρκετά Καλές

1. Αρκετά όμορφο

2. Μπαταρία (αν και βρίσκετε στο στρώσιμο ακόμα) 4 μέρες με ελαφριά χρήση , 2 με μέτρια .

3. Οθόνη μέτρια προς καλή .

4. Κάμερα σίγουρα καλή για αυτό το επίπεδο των χρημάτων .

5. Wifi πολύ καλό .

6. Εξωτερικό ηχείο μέτριο σε ένταση με λίγο παραπάνω πρίμα από όσο χρειάζετε .

7. Ποιότητα ήχου κλήσης μέτρια με το ακουστικό να έχει κάπως χαμηλή ένταση .

8. Το GPS το δοκίμασα μόνο με το GPS Test προς το παρόν , με πολύ καλά αποτελέσματα .

9. Η ROM του είναι καλοδουλεμένη με πολλές επιλογές ρύθμισεις . Μέχρι τώρα το μόνο bug που διαπίστωσα είναι το double tap to wake που δεν ''πιάνει'' πάντα . Λαγκάρισμα θα παρουσιάσει μικρό μόνο αν υπάρχουν πολλές εφαρμογές που τρέχουν ταυτόχρονα . Μάλλον ο ΜΤΚ6580 ευθύνετε γι' αυτό . Αν βγει έκδοση Pro με τον ΜΤΚ6735 και λογική τιμή , θα είναι από τις πιο ολοκληρωμένες προτάσεις τις αγοράς .

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

Kι ενώ το Umi Touch μόλις έχει αρχίσει να φτάνει στους πρώτους χρήστες, η Κινεζική εταιρεία ανακοίνωσε μια νέα μικρότερη σε specs version της συσκευής, το Umi Touch X.

To Umi Touch X θα έχει το ίδιο σώμα και μπαταρία με το Umi Touch, full HD οθόνη,

την Sony Imx219 στα 8mp κάμερα, και τον MT6735A Quad core επεξεργαστή στα1.3Ghz, με 2GB RAM και 16GB ROM, 4G LTE υποστήριξη και Dual sim dual standby.

Η συσκευή θα έρχεται με Android 6 και η presell τιμή της θα ναι γύρω στα 119.00$ από τις 21 Απριλίου και μετά! iWagBMCxkdM5S0KCSmDM2kSapmPVGi4MenovrKy5PPC2Y4Swqo3q2jvciDmWol6qXxTGXTaGZ2g8XB6Caep8L789NlyfQDPKTDGaYPfP3c-m6MYfWieOws83uTOcAKJECJvmO1ZJ=s320https://docs.google.com/document/d/1T0Za7C49o58gaqXR0VTe-f0-ARB3bmKdqad_SaZevZ0/mobilebasic

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας Χρονια πολλα σε ολους. Εχω το τηλ. 3 μερες και παιδευομαι να ανεβασω την πισω καμερα στα 8 mp. Η εμπρος πηγαινει στα 5 αλλα η πισω μενει στα 5 και δεν εχει επιλογη για 8mp. Εν τω μεταξυ αν δειτε τα βιντεο στο youtube δειχνει οτι εχει επιλογη στα 8 mp. Το ιδιο λεει και το official site. Ξερω οτι η εμπρος καμερα ειναι 2 interpolation 5mp και η πισω 5mp interpolation 8mp. Αν ξερει καποιος πως φτιαχνεται θα με διευκολυνει. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδα να υπαρχει ενοτητα για αυτα τα κινητα ..

 

Σε τι μορφη πρεπει να ειναι ενα βιντεο που αποθηκευω στο κινητο για να παιζει ? Δοκιμασα σε μορφες mp4, avi και wmv αλλα κολανε και δεν παιζουν .

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Από gps φαντάζομαι ότι είναι οκ ?

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και νημα που συζητουσαμε για αυτο το κινητο εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=432795

ισως καποιος moderator να τα ενωσει γιατι υπαρχουν αρκετες πληροφοριες και ειναι κριμα να χαθουν.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα της γυναίκας ( σε 10 ημέρες απ'την παραγγελία )

Ομολογώ πως για τα λεφτά του είναι τέλειο, δεν μου άρεσε καθόλου ο launcher του αλλά με έναν nova κι όλα λύθηκαν.

Προσωπικά μετά από αρκετά φθηνά που έφερα για γνωστούς το συγκεκριμένο με ενθουσίασε ακόμα και στο unboxing του.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω το turbox 405 θα ηθελα μια μικρη βοηθεια.Μου βγαζει 2 τριγωνα προειδοποιησης πανω στην οθονη ψηλα,το ενα γραφει για χρηση δεδομενων και το αλλο χασατε την περιαγωγη.Αν ξερετε και μπορειτε να με βοηθησετε δεν μπορω να τα αφαιρεσω οσο και αν προσπαθησα.Αν μπορειτε να με καθοδηγησετε.Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα στα χερια μου. το παρηγγειλα για το ανιψακι.

παιδια; το εχει ρουταρει κανεις;

κι αν ναι, με ποιον τροπο ωστε να μπει ο supersu χωρις πολλα bloatware?

 

help!

Link to comment
Share on other sites

ζητειται οθονη digitizer απο UMI IRON smartphone, η αν καποιος μπορει να βοηθησει αν ξερει που μπορω να βρω....

δυστυχως δεν μπορω να βρω σε κανενα site...

 

pascal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι για ένα απλό κινητό και μου άρεσε αυτο το landvo xm100. Έχει και Ελληνικό μενού; Επίσης σε περίπτωση βλάβης,τι κάνεις; Το ¨κατσαβιδιάζεις¨ μόνος σου ή υπάρχει αντιπροσωπεία; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άποψη για το κινητό Landvo V80; Εντύπωση μου εκανε το οτι δεν υπαρχει στα κινεζομαγαζα αλλα μονο στο ebay απο 40 μεχρι 50ευρω.
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!

εχθές παρέλαβα & εγώ το umi touch X ...με μια πρώτη ματιά έμεινα ικανοποιημένος ,απλά με προβλημάτισε το γεγονός , ότι με ελαφριά χρήση (5 λεπτη παρακολούθηση βίντεο & 10 λεπτο παιχνίδι από τον πιτσιρικά ) η συσκευή ζεστάθηκε υπερβολικά !!!!

Εχει συμβεί & σε άλλους αυτό ;; ή κάποιος γνωρίζει τι φταίει ;;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτό το κινητό (ή τουλάχιστον ένα παρόμοιο: coolpad dazen note 3) και διαπήστωσα ότι δεν έχει play store και ούτε καν υπηρεσίες Google με αποτέλεσμα να μην δέχεται ούτε το email μου (gmail). Επίσης κατέβασα το aptoid για να μπορώ να κατεβάζω αξιόπηστες εφαρμογες (σε σχεση με το δικό του market που είναι κινέζικο και δεν το ξέρω) και πολλες εφαρμογές δεν τις φορτώνει: * είτε με πετάει έξω είτε μου λέει οτι χριάζεται τις υπηρεσίες της Google.. Το λειτουργικό του είναι android 5.1 αλλά λίγο διαφοροποιημένο. Επίσης διαθέτει δυο γλώσσες αγγλικά και κινέζικα μόνο..Ξέρει κανένας τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις και άν πέρνει διόρθωση;;;
Link to comment
Share on other sites

Ένα απίστευτα μινιμαλιστικό τηλέφωνο σε σχετικά ακριβή τιμή.

 

 

883-prod_main-JM-Punkt-2015-MP01-01.jpg.jpg

https://www.punkt.ch/en/products/mp01-mobile-phone/#null

 

Μια πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία: http://www.appcessories.co.uk/punkt-mp01-mobile-review-my-disconnected-reconnected-weekend/

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...