Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαίνεται αρκετά καλή περίπτωση. Εμφανισιακά ένα μεταλλαγμένο iPhone-Galaxy, αλλά γενικά δείχνει όμορφο. Θα ήθελα μία μεγαλύτερη μπαταρία, αλλά για 136€ νομίζω είναι λογικό. Ο ανταγωνισμός είναι σκληρός και αυτό είναι πολύ θετικό για τους καταναλωτές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ομορφο ειναι και με καλα χαρακτηριστικα.

Αλλα αν η μπαταρια ειναι λιγοτερο απο τα 2500 που λεει, τοτε ......:X

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος κάποια διεύθυνση για αγορά οθόνης;; Πήρα κατά λάθος το εξωτερικό (digitiger) ενω έχει σπάσει το πίσω...

Υπάρχει με 50 ευρώ, μα αναζητώ κάτι πολύ πιο φτηνό...

Αν κάποιος μπορεί, εκ των προτέρων τον ευχαριστώ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρω φίλε. Στο gearbest και στην επίσημη σελίδα τους πάντως, δεν το αναφέρουν καθόλου....

 

 

ΗΡΘΕ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΡΑΔΙΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ !!

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ROOT ?

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Με γειές!

Για εύκολο / γρήγορο / αποτελεσματικό rooting χωρίς πολύ παίδεμα, δοκίμασε το Kingroot (home page εδώ).

Εγκαθιστάς το application και... πατάς ένα κουμπί!

Ή, αν το κατεβάσεις π.χ. από εδώ, δες και αυτά που γράφει παρακάτω στη σελίδα για το πώς μπορείς να αντικαταστήσεις το Kinguser (superuser application που σου εγκαθιστά με το rooting) με το 'κλασσικό' SuperSU (απολύτως προαιρετικό αυτό, για όσους δεν εμπιστεύονται το Kinguser...)

Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανεις; Αν παιζει τετοια μοντα απο minideal για ολα τα κντ που πουλαει, δεν ξανα αγοραζω απο αλλου!

 

περασαν τρες μηνες που εστειλα τηλεφωνο και καμια απαντηση. Μαλλον ο τυπος ειναι μουφα. Την αλλη βδομαδααο εισαγγελεα για παραγγελια και αρση απορρητου να δουμε ο τραχανας τι ρολο βαραει!!!!!Και θα τον βρω σιγουρα..

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή το είχε βάλει προσφορά στα 169€..Τώρα πάλι είναι στα 199.

 

Το είδα στον εκθεσιακό χώρο.. Καλή ποιότητα κατασκευής. Λαμβάνει και αναβάθμιση στην 5.1.Συνολικα τίμιο.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως κ θα σας πω απο το review παντός το android ειναι στο 4.2

 

Το λοιπόν ήρθε το κινητο.

Δεν ξέρω απο που να αρχίσω μιας κ υπάρχει σχετικό review στο site.

Θα αρχίσω απο αυτό που ρωτάνε όλοι το 3d ναι ειναι φοβερό πρέπει να το δει κάποιος για να πιστέψει τι λέω.σε γενικές γραμμές το κινητο ειναι καλό γρήγορο κανένα πρόβλημα ακόμα κ με τα βαριά παιχνίδια.η οθόνη κρύσταλλο!.

Τι δεν μου άρεσε πολλά δυστυχώς.

Το λογισμικό ειναι στο 4.2 κανείς δεν ξέρει αν θα γίνει update μιας κ κανείς δεν ξέρει την εταιρεία η οποία δεν απαντάει στα Mail..update μέσο OTA έχουν βγει..άρα θα μου πείτε ρε μεγάλε το υποστηρίζει η εταιρεία ναι μεν αλλά,οποίος έκανε update(αφορά κάποιες διορθώσεις) έχασε το 3d calibration(όχι σε όλους) το calibration το επαναφέρει μόνο η Takee.αντε ψάξε βρες δηλ.(βέβαια με λίγο ψάξιμο είδα ότι κάποιοι το επανέφεραν)το κινητο εχει air touch στα παιχνίδια σε κάποιους κ σε εμένα ειναι αντεστραμμένο το πάνω κάτω κ αντίστροφα.το ακουστικό ειναι πολυ χαμηλό πολυ δύσκολα άκουγα κ έπρεπε να rootάρω για να το ανεβάσω λίγο.καποιοι είπαν δεν κλειδώνει το gps παρά μόνο με ανοικτό το wifi,εγώ δεν είχα τέτοιο προβλημα.

Γενικά πολλά μικρό προβληματάκια.

Αξίζει η αγορα;; Θα έλεγα ναι αν διορθωθούν τα θεματάκια του αν όχι αξίζει μόνο για το 3d.

Αυτά τα λίγα οποίος θέλει να ρωτήσει κάτι εδώ είμαι

Ευχαριστώ κ χρόνια πολλά σε όλους.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

http://www.oukitel.cc/english/UploadFiles_9526/201508/2015080518414939.jpg

 

Display 5″ 960 x 540 (qHD)

Processor MTK6735 64bit Quad Core, 1.0GHz, Mali-T720 GPU

RAM 1GB

Camera 5MP Front/8MP

Connectivity Bluetooth, 3G, 4G, GPS, WIFI, GSM,EDGE, GPRS, UMTS, HSPA, HSPA+

Battery 2.050 mAh (removable)

Dimensions 14.3 x 7.05 x 0.83 cm / 5.62 x 2.77 x 0.33 inches / 150g

OS Android 5.1

Storage 8GB (expandable via microSD card slot up to 32GB)

 

Το κινητο ειναι μια στιβαρη λυση που δινει η Ουκιτελ και συναμα αξιοπιστη. Κατω απο το καπακι θα δουμε τον κλασικο επεξεργαστη 64μπιτο που τρεχει στα 1 Γιγα.

Ισως το μοναδικο κινητο που επιασα απο Κινα μερα που δεν χρειαστηκε να το ρουταρω. Ολα κομπλε, ουτε ιχνος κινεζιας επανω του.

gps, wifi... Αερα πατερα. Κλειδωσαν με την μια

Η μπαταρια θελει μια μερα για να εξαντληθει, αν του πινεις το αιμα, αλλιως μια μερα και μερικες ωρες. To 4G και εκεινο με την μια. Για Ελλαδα δεν ξερω τι γινεται καθως μενω στο εξωτερικο και με εκανε εντυπωση το ποσο ευκολα επιασε σημα

Αξιζει τα λεφτα του με τα παραπανω, και αυτο που λεει αυτο παιρνεις, οχι καποιες αλλες εταιριες που αλλα λενε και αλλα δινουν πχ Doogee :lol::lol:

To Μοναδικο μειονεκτημα κατα με, ειναι τα κουμπια ειναι μη φωτιζομενα, και θα ελεγα σχετικα κοντα το ενα με το αλλο. και ουτε εχει ειδοποιητηριο λεντακι.

Link to comment
Share on other sites

το έχω κι εγώ.

Ειναι πολυ καλό όντως.

Μέχρι τώρα λειτουργεί απροβλημάτιστα.

Τα μόνα αρνητικά που εχω βρει ειναι

- Δεν εχει led για ειδοποιήσεις

- Δεν μπορώ να αντιστοιχίσω διαφορετικό ήχο κλήσης για κάθε κάρτα sim. (εκτός κι αν δεν το εχω βρει ακόμα)

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

το έχω κι εγώ.

Ειναι πολυ καλό όντως.

Μέχρι τώρα λειτουργεί απροβλημάτιστα.

Τα μόνα αρνητικά που εχω βρει ειναι

- Δεν εχει led για ειδοποιήσεις

- Δεν μπορώ να αντιστοιχίσω διαφορετικό ήχο κλήσης για κάθε κάρτα sim. (εκτός κι αν δεν το εχω βρει ακόμα)

 

Τιμη? Κατάστημα??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... Εγώ το έχω 10 μέρες τώρα και μπορω να πω πως είμαι απόλυτα ικανοποιημένος... Πολύ καλή οθόνη με ωραία ανάλυση και φοβερή camera....και η δύο..τρελές φωτογραφίες.... Τρέχει απροβλημματιστα οτι και να έχω ανοίξει... Πολύ καλό σήμα σε wi fi σε κλήσεις και φοβερό 4G....
Link to comment
Share on other sites

Τουμπανάρα, αλλά άγνωστη μάρκα.. Με τέτοια χαρακτηριστικά και snapdragon, αν ήταν μάρκα βεληνεκούς έστω cubot π.χ. θα είχε ξεσκίσει σε πωλήσεις.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Για τον SD615 που φοράει, μια χαρά - εκεί παίζει γενικά.

Το πιο σημαντικό είναι η αίσθηση που αφήνει στο χρήστη (σε σχέση εννοώ με τα νούμερα των benchtests, που γενικά δε λένε και πολλά...) και επειδή το έχουν πάρει και κάποιοι γνωστοί μου και το βλέπω από -σχετικά- κοντά, μου φαίνεται καθ' ολα αξιοπρπεπές...!

Link to comment
Share on other sites

Leagoo Alfa 1

presale $99

 

οθονη 5.5" (1280x720)

2G/3G (οχι 4G)

δικαρτο (mini & micro)

android 5.1

επεξεργαστης 4πυρηνος 1.3ghz mtk6580

2gb ram, 16gb rom, card slot

καμερες 5 & 13mp

μπαταρια 3000mah αφαιρουμενη

παχος συσκευης 7.9mm

bluetooth, gps, otg, ...

χρωματισμοι: λευκο, μαυρο, ροζ

 

υπο διευκρινιση:

- ενοποιημενη ρομ ??

- notification led ??

- αριθμος σημειων αφης οθονης ??

- tap to wake ??

- update android 6 ??

 

 

via

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Παίδες χρόνια πολλά σε όλους. Ενδιαφερόμαι για το smart ultra αλλά έχω κάποιες απορίες. Καταρχήν ας πούμε αν φυγω απο voda σε 5 μηνες π.χ θα έχω θέμα με την συσκευή αν του βάλω sim από cosmo/wind?

Επίσης αν μπορω να του βαλω οποιδήποτε άλλη ρομ σε περίπτωση που αλλάξω εταιρεία?

Με το service τι γίνεται σε ενδεχόμενη αλλαγή εταιρείας? το πάω κανονικά στην voda ακόμα και αν είμαι σε άλλο πάροχο?

Γενικά σαν συσκευή για το κοστος της στα 169€, υπερκαλύπτει τις ανάγκες της γυναίκας μου για την οποία προορίζεται :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις σιμ οποίου δικτυου θέλεις.

Η Ρομ δεν έχει να κανει με τους παρόχους.

Σερβις απο κει που το πήρες ή στην ζτε απευθειας

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα μου αρεσει σε εμφανιση.

Βλεπω οτι η LEAGOO αντικαθιστα την σειρα ELITE με την ALFA. Και οι δυο ομως φαινονται οτι ειναι απο την ιδια ... μαμα!

Και καλη τιμη εχει.... αν ειχε και 4g θα το χτυπαγα σιγουρα.

Και θα βαλω απο τωρα στοιχημα οτι θα εχει προεγκατεστημενο το ... make up! :lol:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πήρα απο το minideal. Μέσα σε 14 μερες μου είχε έρθει απο Κίνα.

Σήμερα βγήκε επίσημη αναβάθμιση λογισμικού OTA.

Bug fixes κ διάφορα άλλα.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει εγώ παιδιά. Το τηλ είναι πάρα πολύ καλό σαν κατασκευή. Η μπαταρία με βαριά χρήση είναι στο 4ήμερο γεμάτο. Το θέμα είναι ότι σε παραμετροποίηση δεν σου δίνει πολλές επιλογές και χρειάζεται εναν καλό launcher για να το χαρείς. Κάμερα ικανοποιητικότατη, εως πάρα πολύ καλή. Βαρύ τηλέφωνο όμως, και δεν ξέρω σαν μακροχρόνια χρήση πως θα βγει.

Αν κάποιος όμως ξέρει πού θα βρω καμια καλή θήκη ας πει γιατί δεν βρίσκω πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...