Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα μετά από πολύ καιρό,

 

Μία ερώτηση. Πήρα το dual γιατί θα χρειαστώ την 2η κάρτα σε ένα ταξίδι στο εξωτερικό σε λίγο καιρό.

Αυτό σημαίνει ότι προς το παρόν διαθέτω μόνο μία απλή SIM κάρτα για κλήσεις.

Βάζοντας μόνο την μία βάζω κανονικά το pin για αυτή που έχω αλλά μου ζητάει υποχρεωτικά και εισαγωγή 2ης (που είναι micro sim) και pin.

Αν δεν το κάνω δεν με βάζει και μου μετράει και αντίστροφα (αυτή την στιγμή έχω 2 προσπάθειες ακόμα).

Επίσης αν μπω στο τηλέφωνο χωρίς καθόλου κάρτες δεν έχω πρόσβαση στο config για τις κάρτες.

Πως μπορώ να κάνω skip αυτό το βήμα και πως (μέσω ποιων ρυθμίσεων) θα έχω το τηλέφωνο να δουλεύει με την μία κάρτα;

 

Θα εκτιμούσα μία απάντηση σε αυτό το θέμα

Με εκτίμηση

 

update

τελικά έκανα εισοδο και με 2η δανεική καρτα και μετα από την διαχείριση καρτών απενεργοποίησα την sim 1

Edited by mth
update μετα από ψαξιμο
Link to comment
Share on other sites

Ανακοινωθηκε το Ulefone Be Pro 2 απο την Ulefone το οποιο υποσχεται εναν καλυτερο νεοτερης γενιας επεξεργαστη απο το προηγουμενο μοντελο ενω ολα τα υπολοιπα ακομα και το design θα παραμεινουν ιδια.

 

 

http://i1.wp.com/www.gizchina.com/wp-content/uploads/images/2015/10/Be-Pro-2.png?w=640

 

Δεν ξερω κατα ποσο θεωρειται upgrade αυτο.. αλλα απο οτι διαβασα η τιμη ισως να ειναι χαμηλοτερη απο το προηγουμενο μοντελο

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετη σκεψη και μακρια απο Μητσοτακηδες κλπ :lol:

ειπα να γινω το πειραματοζωο και να δοκιμασω! Μολις το παρηγγειλλα λοιπον απο Minideal και τα νεωτερα με την αφιξη του...:)

 

Δεν δουλεψε ποτε ετσι ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεψε ποτε ετσι ;

Το αντιθετο μαλιστα:)

Το παρελαβα και μαλιστα ηταν τοσο καλο που μου το εφαγε φιλος μεσα απο τα χερια μολις το ειδε....

Πρωτο Umi που δουλευαν ολα τελεια. Φοβερη οθονη χρωματα-πολυ καλη ποιοτητα σε ολα - απιστευτο notification led εκει μπροστα που το εχει- rom pure android σφαιρα - και γενικα ολα καλα.

Το ξανα επαιρνα ανετα λεμε:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Απο καμερα και μπαταρια ελεγε τιποτα?

Κανενα χαζοπροβλημα οπως ειχε ακουστει για τα αλλα UMI?

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει ότι είχε πρόβλημα όταν ανεβαζες την φωνή στο ηχείο τέρμα το κινητό frezzare αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αληθεύει η το έφτιαξαν.
Link to comment
Share on other sites

Απο καμερα και μπαταρια ελεγε τιποτα?

Κανενα χαζοπροβλημα οπως ειχε ακουστει για τα αλλα UMI?

Καμερα πολυ καλη, το εχου γραψει σε ολα τα review.

Απιστευτη μπαταρια, το ειχα μαζι με το xiaomi note 2 με ιδιες εφορμογες, συγχρονισμους κλπ

Το xiaomi ειχε 5 φορες χειροτερη μπαταρια.

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι είχε πρόβλημα όταν ανεβαζες την φωνή στο ηχείο τέρμα το κινητό frezzare αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αληθεύει η το έφτιαξαν.

Δεν το δοκιμσα αλλα με το τελευταιο update λυθηκε σιγουρα.

 

Εδω δειτε ενα review απο εναν αντικειμενικο τυπο, αυτο ειχα δει - διαβασει και το πηρα....:)

http://s7yler.blogspot.gr/2015/07/umi-iron-in-depth-review-sony-imx214.html

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. το εχω ενα μηνα περιπου. σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος αν και μου εχει βγαλει καποια θεματακια.

1. κακο σημα σε σχεση με αλλες συσκευες στο ιδιο ακριβως σημειο

2. κολληματα που επανερχονται μονο με αφαιρεση μπαταριας

3. καλη καμερα αλλα 18αρα δεν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Vasilis hd συγκριτικα με το Letv ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

προβλημα με τον led flash τηε καμερας και καταεπεκταση του φακου...δεν λειτουργει...δεν αναβει καν εντελως ξαφνικα,εκανα και επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις μπας και διορθωθει το προβλημα αλλα τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Ξεκούμπωσε από μέσα. Συνέβη και σε ενός φίλου.

Ξεκουμπώνεις την πλάτη χρησιμοποιώντας μια βεντούζα (π.χ. κρεμάστρα πετσέτας ή αντηλιακό κάλυμμα τζαμιού αυτοκινήτου) και την ξανακουμπώνεις σωστά στο κλιψάκι της.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Vasilis_hd2 πες μας αναλυτικες εντυπωσεις. Ποσο κραταει η μπαταρια και ποση ωρα χρειαζεται για πληρη φορτιση; εχει δυνατο ηχειο;;; στις κλησεις ακους και σε ακουν ικανοποιητικα; απο ποιο μαγαζι συμφερει να παραγειλουμε; Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Vasilis hd συγκριτικα με το Letv ?

 

Το θέμα είναι αν θα είσαι και τυχερός με τη συσκευή μιας και η Umi έχει (όχι άδικα) αποκτήσει πολύ άσχημη φήμη όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής των συσκευών της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Vasilis hd συγκριτικα με το Letv ?

Νομιζω οτι ακόμη και τα 40ευρω παραπάνω που κάνει το Letv τα αξίζει και με το παραπάνω!

Εγώ ξαναπαρείγγειλα το 32αρι σε μαυρο:)

 

Vasilis_hd2 πες μας αναλυτικες εντυπωσεις. Ποσο κραταει η μπαταρια και ποση ωρα χρειαζεται για πληρη φορτιση; εχει δυνατο ηχειο;;; στις κλησεις ακους και σε ακουν ικανοποιητικα; απο ποιο μαγαζι συμφερει να παραγειλουμε;

Για 2 μερες που το κράτησα δουλεψε σε ολα με βαθμολογια πανω απο 8.

Για μαγαζι σε όλα εχει περι τα 180δολλάρια, παιρνεις τo LETV που ειναι ανωτερο σε ολα εκτος απο το καλύτερο notification led που έχει βγει ποτε και αυτο το έχει το UMI.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

το νεο κινητο στην αγορα ειναι το UMI IRON PRO , η εταιρεια υποσχεται ψηλα λεβελ ασφαλειας και προστασιας..δεν ειμαι σιγουρος με ποιον τροπο θα το κανει αυτο αλλα ειμαι πολυ περιεργος να μαθω ... :p

 

Απο οσο εχω δει το ντιζαιν θα ειναι ιδιο με το UMI IRON αλλα στο πισω μερος θα εχει συσκευη αναγνωρισης δαχτυλικων αποτυπωματων και η θυρα του θα ειναι τυπου C .

 

http://i62.tinypic.com/szua29.jpg

Edited by aicompare
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ακριβώς μοντελο LETV προτείνετε και απο καταστημα;

 

Νομιζω οτι ακόμη και τα 40ευρω παραπάνω που κάνει το Letv τα αξίζει και με το παραπάνω!

Εγώ ξαναπαρείγγειλα το 32αρι σε μαυρο:)

 

 

Για 2 μερες που το κράτησα δουλεψε σε ολα με βαθμολογια πανω απο 8.

Για μαγαζι σε όλα εχει περι τα 180δολλάρια, παιρνεις τo LETV που ειναι ανωτερο σε ολα εκτος απο το καλύτερο notification led που έχει βγει ποτε και αυτο το έχει το UMI.

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Επειδη ειδα πως δεν υπαρχει θεμα για το συγκεκριμενο κινητο αν και ειναι σε προπαραγγελια ακομη ειπα να το ανοιξω για να δουμε και τι πληροφοριες εχουμε για το κινητο και την συγκεκριμενη εταιρια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να θυμίσω ότι εδώ συζητάμε για τα της συσκευής του τίτλου και μόνο. Υπάρχουν διαφορετικά θέματα για αναζήτηση / σύγκριση συσκευών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα κινέζικα κινητά συνηθίζουν να αναφέρουν περισσότερα Megapixels ως μέγεθος αισθητήρα της κάμεράς τους από το πραγματικό. Φτάνουν αυτόν τον αριθμό megapixels στις διαστάσεις των φωτογραφιών που παράγουν μέσω μιας μεθόδου που λέγεται interlacing, η οποία κατά κάποιον τρόπο «μαντεύει» τι πληροφορίες εικόνας θα είχαν τα pixels που λείπουν. Έτσι, το αποτέλεσμα είναι φωτογραφίες υποδεέστερης ποιότητας εικόνας από εκείνες που λαμβάνονται χρησιμοποιώντας μόνο τα πραγματικά pixels που μπορεί να καταγράψει ο αισθητήρας της κάμερας. Αλλά και ικανοποιημένοι marketers στην μάχη της ποσότητας των προσφερόμενων mexapixels...

 

Το παραπάνω παρατηρείται συνήθως σε συσκευές μικρών κατασκευαστών. Μάλλον όμως και οι μεγάλοι κάνουν το ίδιο, καθώς πρόσεξα το ίδιο σε ένα Xiaomi Redmi 2: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6358058#post6358058

 

Αν μπορούσε να βρεθεί ένας τρόπος να αναγνωρίζεται ο τύπος του αισθητήρα, θα μπορούσαν να γίνονται πιο συνειδητοποιημένες και καταλληλότερες αγορές από τους καταναλωτές, όπως και να βγάζουμε καλύτερες φωτογραφίες με τις συσκευές μας.

 

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχουν προγράμματα ή άλλος τρόπος που θα μπορούσε να διαπιστωθεί ο τύπος του αισθητήρα ενός κινητού;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

OUIKITEL K6000

 

2g/3g/4g

OS : Android 5.1

επεξεργαστης ΜΤΚ 6735, Quad core, 1 GHz

ram 2 GB rom 16 GB

GPU: Mali-T720

καμερες Back-camera : 8.0MP ( Interpolation to 13.0MP )Front camera: 2.0MP ( Interpolation to 5.0MP )

οθονη 5.5inch 1200Χ720(720p)

μπαταρια 6000 mAh

 

Τιμη απο αυριο για 4 ημερες 110$

 

http://www.everbuying.net/product1106671.html

 

100 ευρω αξιζει η οχι , γιατι σκεφτομαι να το παρω

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...