Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω εχω παρη απο κινα το star2000 με gps,100 ευρω με μεταφορικα.παρα πολυ καλο ,γρηγορο ιντερνετ, καλο gps igo περασμενω μεσα,βαζης και οτη αλλο θελης, μαρκετ εφαρμογες κανονικοτατα,καμερα μονο για μερα ,οθονη 4,3 πολυ καλη,γενικα το εχω 2 μηνες το μονο που δεν κανη βιντεοκληση με skype αν και εχη και μπροστα καμερα ,η μπαταρια 1 μερα κραταει.

 

συμφωνω απολυτα μαζι σου.αν θες κατι για λογισμικο εδω http://www.forum.china-iphone.ru/viewforum.php?f=35

Edited by stargreek

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

συμφωνω απολυτα μαζι σου.αν θες κατι για λογισμικο εδω http://www.forum.china-iphone.ru/viewforum.php?f=35

εχει πολα στο φορουμ αλλα αρκει να ξερεις Ρωσικα:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Επεσε στα χρεια μου ενα ΝΟΚΙΑ Ν97 κινεζικο.Πανω απο την πισω μερια γραφει vodafon και το μονο διαφορετικο ειναι λιγο στο σηματακι της εταιριας.

Κατα τα αλλα το τηλεφωνο ειναι ολοιδιο με το κανονικο Νοκια.

Εξωτερικα λεει οτι εχει καμερα 5 mp αλλα και 32 gb αποθηκευτικο χωρο.Βεβαια τιποτε απο αυτα δεν ειναι αληθεια.Η φωτογραφιες που βγαζει ειναι η ανωτερη αναλυση 640χ480.Και χωραει καμια 30 φωτογραφιες.Οταν δε τραβαω βιντεο μου επιτρεπει μονο καμια 3 δευτερολεπτα.

Κατα τα αλλα οτι και να παω να κανω στο κινητο μου βγαζει μυνημα check operator services.Οτιδηποτε και αν θελησω να κανω στο κινητο.Παντα αυτο το μηνημα.

Ειναι σαν να ειναι κλειδωμενο.

Ξερει κανεις αν μπορω να κανω κατι?

Το θετικο για την ωρα ειναι οτι εχει πολυ καλη αυτονομια μπαταριας αλλα και touch screen.

Αυτα και ευχαριστω για την οποια απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

τηλεφωνο μπορεις να παρεις?

Αν η απαντηση ειναι ναι, τοτε στα sms, mms & data θα πρεπει να τα περασεις χειροκινητα.

Αν δεν μπορεις να παρεις ουτε τηλεφωνο, τοτε απλα δεν μπορει να δουλεψει στο φασμα κινητης τηλεφωνιας της Ελλαδας και δεν μπορεις να κανεις κατι.

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

απο που μπορούμε να το βρούμε φτηνοτερα αυτο και το star2000 ?

Εαν δεν βρεις κατι εκει που σου λεει ο απο πανω κοιτα και στο dhgate εχει πολλα

Link to comment
Share on other sites

Ναι βεβαια μπορω να παρω τηλεφωνο και να δεχτω κλησεις κανονικα.

Απο εκει και περα ειναι που λεει check operator services.

Το κινητο εχει αγγλικο και αραβικο πληκτρολογιο.Λετε να εχει καμια σημασια αυτο?Αφου μαλλον προοριζοταν για καποια αραβικη χωρα.

Ευχαριστω για την προσοχη σας.

Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωσε η ΗP το πρόγραμμά της για το webOS.

Το Οpen webOS 1.0 θα ξεκινήσει τον Σεπτέμβριο και μέχρι τότε υπάρχει χρονοδιάγραμμα, για να μην κάνω copy paste όλο το κείμενο δείτε εδώ:

http://www.engadget.com/2012/01/25/hp-webos-to-be-fully-open-sourced-by-september-enyo-2-0-framew/

Link to comment
Share on other sites

καπου εδω μεσα υπαρχουν τα σημεια που θελουν αλλαγες. βρισκεις και τις ρυθμισεις απο τον παροχο σου και τα περνας χειροκινητα.

πχ θα πρεπει να περασεις τον αριθμο για τα sms.

επειδη αυτο ειναι το πιο ευκολο (να περασεις τις ρυθμισεις για τα μηνυματα) δοκιμασε αυτο πρωτα και μετα θα φτιαξουμε και τα αλλα. δυστηχως, εχω το ιδιο κινητο αλλα "πεθανε" πριν 4 μηνες και δεν ανοιγει για να σου πω ακριβως τα σημεια που θελουν αλλαγη.

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν βρεις κατι εκει που σου λεει ο απο πανω κοιτα και στο dhgate εχει πολλα

 

Εσυ απο εκει το πηρες και ποσο??Για δωσε ενα λινκ εαν θες

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις η vodafone 355 ποιας εταιρειας ειναι;Πωλειται ανεξαρτητα;(δηλ οχι με την επωνυμια της βονταφον αλλα της κατασκευαστικης).Δεν ειναι η alcatel 355 το εψαξα(καμια σχεση).Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προχωράει το σχέδιο για το Open webOS.

Βγήκαν και τα πράγματα που ήταν προγραμματισμένα για τον Φεβρουάριο.

Στα σημαντικότερα ο browser Isis (βλέπουμε μια προτίμηση σε αρχαία ονόματα μαζί με το Enyo) ο οποίος βασίζεται στο QtWebKit, το οποίο είναι "εφεύρεση" της Nokia για το Meego.

Από την HP υποστηρίζουν ότι η Ιsis έχει δώσει καλά αποτελέσματα στα benchmarks.

 

Αναλυτικά εδώ:

http://developer.palm.com/blog/2012/02/sams-blog-february-releases-for-open-webos/

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως ενεργοποιειται ο φακος γιατι δεν εχω βρει πουθενα την συγκεκριμενη επιλογη οσο και να το εχω ψαξει.

 

κατα τ`αλλα μια χαρα κινητακι ειναι.και αυτο το ηχειο απαιχτο.ακομα και μια θεση πανω απο το αθορυβο εξακολουθει να ειναι δυνατος ο ηχος του

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω την συσκευή.. δοκίμασε να κρατήσεις πατημένο το πλήκτρο 0 για λίγα δευτερόλεπτα.
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω την συσκευή.. δοκίμασε να κρατήσεις πατημένο το πλήκτρο 0 για λίγα δευτερόλεπτα.

 

σουπερ.αυτο ηταν.και εγω εψαχνα στο μενου.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έψαξα στο forum αλλά δε βρήκα κάτι για αυτή τη συσκευή της Vodafone, το Vodafone 555.

 

http://www.telecomnews.gr/wp-content/uploads/2011/08/Vodafone-555-Blue-1-530x372.jpg

 

Διάσταση - ύψος (χιλιοστά): 110

Διάσταση - μήκος (χιλιοστά): 61,1

Διάσταση - πλάτος (χιλιοστά): 12

Βάρος (γραμμάρια): 99,35

 

Δίκτυο: Dual Band

Μπαταρία - είδος/χωρητικότητα: Λιθίου 1000 mAh

Χρόνος ομιλίας (ώρες): 14

Χρόνος αναμονής (ώρες): 960

 

Κύρια οθόνη - χρώματα: TFT 2,4'' - 262.000

Κάμερα - είδος: 2 MPixels

Κάμερα - ανάλυση φωτογραφίας: 1600x1200

Κάμερα - Flash: NAI

Εσωτερική μνήμη: 60 MB

Μηνύματα - MMS: NAI

Video κλήση: OXI

MP3 Player: NAI

 

GPS: OXI

GPS χάρτες: OXI

GPS πλοήγηση: OXI

Wi-Fi: OXI

Video: NAI

FM Radio: NAI

GPRS: NAI

 

Bluetooth - μεταφορά φωνής: NAI

Bluetooth - μεταφορά δεδομένων: NAI

E-mail client POP3,IMAP4,SMTP: NAI

Συγχρονισμός με MS Outlook: NAI

Υποδοχή για κάρτα μνήμης: NAI (micro-SD)

Χωρητικότητα extra μνήμης: Εως 16GB

 

Περιεχόμενα πακέτου - φορτιστής: NAI

Περιεχόμενα πακέτου - μπαταρία: NAI

Περιεχόμενα πακέτου- καλώδιο σύνδεσης PC: OXI

Περιεχόμενα πακέτου - hands free: NAI

Περιεχόμενα πακέτου - κάρτα μνήμης: OXI

Vodafone live! / My Web

 

3G: OXI

HSDPA: OXI

MobileType: Candy bar

Υποστηριζόμενες γλώσσες: Ελληνικά, αγγλικά, ρώσικα, ρουμάνικα

Λειτουργικό σύστημα: Vodafone

 

Αν μπορεί κάποιος που το έχει αποκτήσει και το χρησιμοποιεί να πει τη γνώμη του και γενικά τι κατανάλωση MB έχει το μήνα (αυτό βέβαια ανάλογα με τη χρήση που του κάνει!!!)

Link to comment
Share on other sites

λιοιπον εχω αποφασισει να παρω το εν λογω κινητο http://www.fastcardtech.com/goods.php?id=6801.εχω καποιες ερωτησεις ομως:

1.το εχει ηδη καποιος?για την τιμη του προσφερει πολλα κ απο οτι βλεπω στα βιντεο ειναι αρκετα γρηγορο με mtk6573 και 512 ram.

2.να το παρω απο το συγκεκριμενο καταστημα fastacardtech.com,ή εχετε να προτεινετε καποιο αλλο πιο αξιοπιστο?

3.να προτιμησω ems ή dhl για αποστολη?

4.το e-mobilo.com δεν υπαρχει πλεον ή εχει μεταφερθει σε νεα σελιδα?ειχα κανει μια αγορα απο εκει και ολα πηγαν καλα και θα ηθελα να ξαναγορασω απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τύχει να αγοράσω κάτι από το fastacardtech, ωστόσο φαίνεται αξιόπιστο. Σε άλλα καταστήματα το βρίσκω πιο ακριβό το συγκεκριμένο κινητό. Εξαρτάται βέβαια κι από τα έξοδα αποστολής.

Ανάμεσα σε ems και dhl θα προτιμούσα ems.

Το e-mobilo δεν υπάρχει εδώ και καιρό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...