Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι αυτό το κινητό δεν υπάρχει πουθενά αλλού,μόνο σε αυτό το eshop.Θα το πάρω και εγώ πάντως αυτό το κινητό, εδώ και πολύ καιρό το έχω πει ότι μ αρέσει.Θα διαβάζει και θα στέλνει ελληνικά sms με τον περιορισμό ότι στέλνει sms με ελληνικά μέχρι και 70 χαρακτήρες.Τα ελληνικά του σίγουρα θα είναι τα κλασικά χάλια που έχουν όλα τα κινέζικα αλλά είναι πολύ όμορφο πιστεύω και λεπτό.Το μόνο που θα ήθελα να μάθω είναι αν στην τv τρώει λίγο τα κεφάλια στην κορυφη ή όχι

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το κινητό στέλνει κ δέχεται κανονικά ελληνικά σμσ, μέχρι 70 χαρακτήρες.

τα κεφάλια δεν τα τρώει.

πέρα από τα κλασικά μείον που έχουν τα κινέζικα( πέρασμα επαφές,κ κινέζικα ελληνικά) δεν έχω διαπιστώσει κάποιο μείον..

ίσα ίσα όλα είναι τέλεια, έχω κ ένα handsfree samsung WEP200 κ συνεργάζεται άψογα!

 

έχει τέλεια οθόνη σε βαθμό που ακόμα κ κάποια νοκια κτλ να μην έχουν τόσο καλή οθόνη,είναι λεπτό κ γενικά πολύ όμορφο!

αν διαπιστώσω κανένα μείον θα επανέλθω!

 

π.σ

εγώ πάντως θα παραγγείλω κι άλλα...όλοι οι φίλοι κ συγγενής θέλουν από ένα :p

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!

ζητάω συγνώμη έκανα ένα λάθος,τελικά στα σμσ τα Π,Σ,Ω,Ψ κτλ δεν εμφανίζονται!

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να το παρω.Η καλυτερη τιμη που εχεται βρει ποια ειναι?σαν ποιοτητα ειναι καλο?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος ενος jaga tt30.Ψαχνω software για αυτο το κινεζικο αλλα τζιφος. Αν υπαρχει καποιος που να'χει βρει κατι...
Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω επι την ευκαιρια

 

η τν πιανει τπτ??

γενικα το κινητο τι λεει?

http://www.elink.gr

 

Internet ,Προγραμματισμός ,Smartphone Apps, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Υποστήριξη Δικτύων, Service H/Y , Graphics - Media

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω επι την ευκαιρια

 

η τν πιανει τπτ??

γενικα το κινητο τι λεει?

 

φιλε ολα τα κινεζικα με τν εχουν περιπου την ιδια ληψη.

η οποια ειανι καλή

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος ενος jaga tt30.Ψαχνω software για αυτο το κινεζικο αλλα τζιφος. Αν υπαρχει καποιος που να'χει βρει κατι...

 

δεν παιρνει παινιδια (java),θεματα,και επομενος δεν παιρνει και εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται

επειδή εδώ έχει εξαντληθεί http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/quadband-dual-sim-gsm-worldwide-tv-cellphone/

 

το βρήκα και εδώ και έκανα μια παραγγελία!

http://www.focalprice.com/M6SQ_Quad_band_Dual_Sim_Standby_Cell_Phone_Silver_MH495S_10433.html

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα συνιστούσα να ρίξεις μια ματιά σε πιο δουλεμένες συσκευές που έχουν κυκλοφορήσει περισσότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

venividivici

Ποιότητα, έχει πολύ καλή.

 

stathis123

Δεν βγάζει 2η ημέρα με μέτρια χρήση. Το περίεργο είναι ότι και με την ενισχυμένη μπαταρία της ΗΡ πάλι δεν βγάζει 2η ημέρα.

Εννοείται ότι ο φωτισμός είναι στη χαμηλότερη ευκρινή σκάλα, τα bluetothh, WiFi, GPS, GPRS είναι κλειστά, ότι δεν μιλάς πάνω από μισή ώρα και δεν στέλνεις/λαμβάνεις πάνω από 15 μηνύμτα το 24ωρο.

Αντίστοιχα το 514 μόλις που ρίχνει την ένδειξη μπαταρίας κατα μιά γραμμή από τις 4 που έχει. Αυτό τρώει τουλάχιστον την μισή μπαταρία.

 

Και μια διόρθωση:

 

Ελληνικά γράφει με εφαρμογή της Adaptx την οποία κατεβάζεις από το δίκτυο σαν "λεξικό" και έχει και τ9. Τιμή = 3 ευρώ η 3 δολλάρια (δεν θυμάμαι).

 

http://www.adaptxt.com

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το Ι9+ μου και δεν ξέρω πως να ανοίξω το πίσω κάλυμα για να βάλω κάρτα και μπαταρία!

 

δες κανα βιντεακι στο youtube

Link to comment
Share on other sites

όχι ρε τον bob τον μάστορα να δει :lol:

Βγάλε τις ζελατίνες του και τράβα το συρόμενο προς τα κάτω ή προς τα πάνω :rolleyes:

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

έχω ένα τηλέφωνο JAGA-JC51 αλλά ο τηλεφωνικός του κατάλογος είνια πολύ μπερδεμένος και ψάχνω κανένα πρόγραμμα για να τον επεξεργαστώ μέσω υπολογιστή.

Ψάχνω στο internet αλλα δεν μπορώ να βρώ τίποτα. Έχει βρει κανένας κάποιο πρόγραμμα; Έστω και για οποιοδήποτε κινητό JAGA...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω ένα τηλέφωνο JAGA-JC51 αλλά ο τηλεφωνικός του κατάλογος είνια πολύ μπερδεμένος και ψάχνω κανένα πρόγραμμα για να τον επεξεργαστώ μέσω υπολογιστή.

Ψάχνω στο internet αλλα δεν μπορώ να βρώ τίποτα. Έχει βρει κανένας κάποιο πρόγραμμα; Έστω και για οποιοδήποτε κινητό JAGA...

 

πες πιο κινητο εχεις. αν και δεν νομιζω να πειρνει κανενα κινητο της συγκεκριμενεις εταιρειας προγραματα και java

Link to comment
Share on other sites

sofos7 ο Mitsakosgr ψαχνει software για το pc. κατι παρομοιο με το nokia pc suite αλλα να λειτουργει σε μαρκα κινητων JAGA.
Link to comment
Share on other sites

sofos7 ο Mitsakosgr ψαχνει software για το pc. κατι παρομοιο με το nokia pc suite αλλα να λειτουργει σε μαρκα κινητων JAGA.

 

συγνωμη καταλαβα λαθος.αλλα δεν νομιζω να υπαρχει αυτο που ζηταει

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όσο έψαξα δεν βρήκα τίποτα.

Ευτυχώς κατάφερα να τα επεξεργαστώ λίγο με το Notepad των Windows, αφού τα μετέφερα πρώτα στην κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη ρωτατε πως θα βαλετε ρυθμισεις στα κινεζικα, σας δινω τον οδηγο για καθε εταιρεια. Πρωτα βαζετε gprs και μετα mms.

Επισης μεσω ιντερνετ εγω τις εβαλα αυτοματα στην vodafone ζητωντας ρυθμισεις του παλιου Νοκια 6220

(τα παρακατω αρχεια τα εχω παρει απο jaga.gr)

Οι ρυθμήσεις για το whats up δεν ειναι οι ίδιες με αυτές των συμβολαίων Cosmote, αν τις εχει κανενας φίλος ας τις postαρει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όσο έψαξα δεν βρήκα τίποτα.

Ευτυχώς κατάφερα να τα επεξεργαστώ λίγο με το Notepad των Windows, αφού τα μετέφερα πρώτα στην κάρτα μνήμης.

Δοκίμασε και αυτό

http://www.china-mobile-phone.com/forum/index.php?topic=15.0

και πες μας εντυπώσεις.

Είναι για επεξεργασία επαφών στο OUTLOOK.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

οντως πολυ καλο για τα λεφτα του, το εχω 3 ημερες στα χερια μου και αξιζει.

Μια ερωτηση αν ξερει καποιος , πως αποθηκευουμε τα καναλια στην ΤV?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!

ζητάω συγνώμη έκανα ένα λάθος,τελικά στα σμσ τα Π,Σ,Ω,Ψ κτλ δεν εμφανίζονται!

 

Οχι μόνο δεν διαβάζονται τα SMS αλλά και το πίσω καπάκι είναι και πολύ χαλαρό.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και αυτό

http://www.china-mobile-phone.com/forum/index.php?topic=15.0

και πες μας εντυπώσεις.

Είναι για επεξεργασία επαφών στο OUTLOOK.

 

Οι drivers που έχει είναι για Windows XP με Mobile CPU 6218 (κάπως συμβατή με την 6225 που έχω εγώ).

Δοκίμασα να συνδεθώ μέσω bluetooth και το πρόγραμμα (PC Synch) συνδέθηκε και δούλεψε κανονικά (με μερικά προβληματάκια αλλα δούλεψε).

 

Για Windows VISTA υπάρχουν drivers για το 6227 οι οποίοι θα κάνουν το κινητό να συνδεθεί μέσω καλωδίου και να δουλέψει μέσα από το PcSynch...

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Οχι μόνο δεν διαβάζονται τα SMS αλλά και το πίσω καπάκι είναι και πολύ χαλαρό.

 

επειδή έχω φέρει 4-5 δεν είναι όλα έτσι αλλά τα περισσότερα.

στα 5 τα 2 ήταν καλά

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...