Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει αναφερθεί και πάλι αυτό το κινητό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=255141&page=5

 

Στην πραγματικότητα δεν υπάρχει αυτό το κινητό,αν πάρεις τηλ στην jaga θα σου πουν ότι θα το φέρουν τον Σεπτέμβρη με Οκτώβρη.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μεγαλη η γκαμα σχετικα,ολα εχουν την ιδια πλακετα οποτε το σχημα λογικα η το μεγεθος της οθονης θα ειναι αυτο που θα σε ελκυσει ποιο πολυ

http://www.e-mobilo.com/gps.html

εδω ειναι συγκετρωμενα ολα με ελληνικο μενου

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα (Δεν θυμαμαι αν ηταν μισο λεπτο,μαλλον λιγοτερο)και γραφει downloading. Θα το κανω κα θα σου πω,αλλα μετα τι?

 

Tελικα μιλησα με τον κινεζο που το αγορασα και μου εστειλε το προγραμμα και τωρα δουλευει κανονικα.

 

 

 

Μηπως μπορεις να μου στειλεις κ μενα το προγραμμα γιατι οταν ανοιγω το λογισμικο windows μολις με βγαζει στην αρχικη οθονη κολλαει αν και με το android δουλεει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το pinphone για μένα είναι το καλύτερο.

Και το κατάστημα αυτό, επίσης, είναι καλό, από ο,τι έχω δει.

 

Συγνωμη που ξεθαβω το θεμα... Υπαρχει καποιος που το φερνει Ελλαδα; Η πρεπει να το παρουμε απο ebay;;;;

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

Εδω το βρηκα σε πολυ καλη τιμη πιστευω.... Περιπου 107€ μαζι με τα μεταφορικα η εκδοση με τα 4gb... Oχι και ασχημα!!!

 

http://www.solonomi.com/index.php/hiphones/pinphone-3gs-with-multi-touch-capacitative-screen-landscape-keyboard-4-gb-memory-opera-mini-google-maps-digital-compass-1-9-mp-camera.html

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες ... Ξέρει κανείς αν το παραπάνω site είναι ασφαλές η έχει αγοράσει κανένας απο εκεί και όσον αφορά τα τελωνεία θα έχει επιβάρυνση?? Αν οχι μήπως έχετε ακούσει τίποτα για το http://www.chinagate.gr??

TY προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Κοντά στα 110€...

Βάζεις το χέρι στην τσέπη και σε 10-15 μερούλες μας γράφεις δυο λόγια για την συσκευή

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Μπα, θα περιμένω να δω σχόλια στη σελίδα του DX :grin:

 

Μην περιμένεις τέτοια...

Στα κινέζικα ψωνίζεις και έχεις προσωπική άποψη για αυτό που πήρες,δεν υπάρχουν αντικειμενικά review

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τη συγκεκριμένη συσκευή πάντως, τη βρίσκεις λίγο ακριβότερα στα μεταχειρισμένα και είσαι σίγουρος για το τι παίρνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα εγώ θα έλεγα σε ότι έχει σχέση με WΜ καλύτερα να βρίσκει όποιος θέλει κάτι αντίστοιχο σε μεταχειρισμένο επώνυμο,παρά να πάρει το κινέζικο.Όσο και να έχουν βελτιωθεί τα κινέζικα WM θεωρώ ότι ακόμα σέρνονται και είναι προς αποφυγήν

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα με βρεις απολύτως σύμφωνο μιας και τα windows builds που χρησιμοποιούν οι κινέζοι δεν είναι τα ίδια με τα original και δεν έχουν περάσει τις προβλεπόμενες δοκιμασίες για να εξασφαλιστεί η αξιοπιστία και η ποιότητά τους στην εκάστοτε συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις τέτοια...

Στα κινέζικα ψωνίζεις και έχεις προσωπική άποψη για αυτό που πήρες,δεν υπάρχουν αντικειμενικά review

Πώς το τεκμηριώνεις αυτό που λες; Εδώ πέρα τι κάνουμε, τη γνώμη μας για τα κινέζικα δεν λέμε; Προφανώς δεν υπάρχουν αντικειμενικές απόψεις, βγάζει κανείς ένα μέσο όρο όμως και αποφασίζει.

Ψωνίζω στο DX πολλά χρόνια και τα review των χρηστών είναι αρκετά σωστά και σε βοηθάνε.

 

Τώρα στα άλλα που λέτε, δύσκολα θα αγόραζα κι εγώ κινέζικο τηλέφωνο για βασικό μου, αλλά χαίρομαι που υπάρχουν κινέζικα με Windows και Android γιατί έτσι παρακάμπτεται ένα βασικό τους μειονέκτημα που είναι το άθλιο λογισμικό τους.

Κατανοώ βέβαια ότι χαλάει τη σούπα της ACE Hellas η ιστορία αυτή αλλά ποσώς με ενδιαφέρει. :grin:

Απο τη στιγμή μάλιστα που υπάρχουν μέχρι και Custom ROMs για τα συγκεκριμένα τηλέφωνα διαισθάνομαι πολύ μέλλον στη συγκεκριμένη αγορά.

 

Υ.Γ.: Ξέρω και πολλά επώνυμα που ψάχνεις να βρεις τη σωστή ROM για να μη σέρνεται. Αν την έχει φυσικά η ACE Hellas. Ευτυχώς που υπάρχουν και οι xda-developers δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Πώς το τεκμηριώνεις αυτό που λες; Εδώ πέρα τι κάνουμε, τη γνώμη μας για τα κινέζικα δεν λέμε; Προφανώς δεν υπάρχουν αντικειμενικές απόψεις, βγάζει κανείς ένα μέσο όρο όμως και αποφασίζει.

Ψωνίζω στο DX πολλά χρόνια και τα review των χρηστών είναι αρκετά σωστά και σε βοηθάνε.

 

Τώρα στα άλλα που λέτε, δύσκολα θα αγόραζα κι εγώ κινέζικο τηλέφωνο για βασικό μου, αλλά χαίρομαι που υπάρχουν κινέζικα με Windows και Android γιατί έτσι παρακάμπτεται ένα βασικό τους μειονέκτημα που είναι το άθλιο λογισμικό τους.

Κατανοώ βέβαια ότι χαλάει τη σούπα της ACE Hellas η ιστορία αυτή αλλά ποσώς με ενδιαφέρει. :grin:

Απο τη στιγμή μάλιστα που υπάρχουν μέχρι και Custom ROMs για τα συγκεκριμένα τηλέφωνα διαισθάνομαι πολύ μέλλον στη συγκεκριμένη αγορά.

 

Υ.Γ.: Ξέρω και πολλά επώνυμα που ψάχνεις να βρεις τη σωστή ROM για να μη σέρνεται. Αν την έχει φυσικά η ACE Hellas. Ευτυχώς που υπάρχουν και οι xda-developers δηλαδή...

 

Αν βρίσκεις ικανοποιητικά τα κινέζικα wm τότε παω πάσο,εγώ επιμένω ότι σέρνονται και θυμίζουν τις κακές εποχές κάποιων μοντέλων της eten.Αντίθετα θεωρώ πολυ πιο τίμιο το κλασσικό λειτουργικό των κινεζικών συσκευών.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω εαν ειμαι στο σωστο θεμα

ενδιαφερομαι για την αγορα ενο φθηνου κινητου με 2 σιμ

δεν με νοιαζει να εχει τιποτα αλλο εκτος απο ραδιοφωνο,καλη μπαταρια και καλη ληψη

καθε βοηθεια δεκτη

αν εχει και προσωπικη εμπειρια κανεις

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βρεις πολλά κινητά σε αυτή τη κατηγορία.Το πιο φθηνό για εμένα είναι σχετικό,καθώς μπορεί να πάρεις κάτι στα 30 ευρώ και να σου χαλάσει αμέσως ή να μην μπορείς να το παλέψεις καθόλου.Η πρόταση μου είναι το V200 http://cgi.ebay.com/New-Touch-Screen-Dual-SIM-Cell-Phone-Unlocked-V200-/170514783702?cmd=ViewItem&pt=Cell_Phones&hash=item27b3791dd6

Διαβάζει ελληνικά μηνύματα,έχει ελληνικό μενού,ραδιόφωνο,δεν έχει touch screen και έχει σχετικά καλή αναμονή.Το πληκτρολόγιο του δεν είναι ιδιαίτερα βολικό βέβαια και χρειάζεται λίγο να το συνηθίσεις καθώς τα πλήκτρα είναι σχετικά μικρά και έχει και μια περίεργη κούρμπα σε αυτά.Τέλος σαν υποσημείωση αν έχει καμιά σημασία αυτό,το μοντέλο είναι σχετικά παλιό,πάνω από ένα χρόνο από την στιγμή που βγήκε και τώρα σταματάει να βγαίνει

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Αν βρίσκεις ικανοποιητικά τα κινέζικα wm τότε παω πάσο,εγώ επιμένω ότι σέρνονται και θυμίζουν τις κακές εποχές κάποιων μοντέλων της eten.Αντίθετα θεωρώ πολυ πιο τίμιο το κλασσικό λειτουργικό των κινεζικών συσκευών.

Δε λέω αυτό, λέω ότι μεταξύ ενός κινέζικου feature phone και ενός κινέζικου smartphone προτιμώ το δεύτερο ;)

Και φυσικά δεν συγκρίνεται η ποιότητα των επώνυμων με τα κινέζικα σε κανένα επίπεδο.

Ούτε και η τιμή όμως ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τώρα στα άλλα που λέτε, δύσκολα θα αγόραζα κι εγώ κινέζικο τηλέφωνο για βασικό μου, αλλά χαίρομαι που υπάρχουν κινέζικα με Windows και Android γιατί έτσι παρακάμπτεται ένα βασικό τους μειονέκτημα που είναι το άθλιο λογισμικό τους.

 

Το θέμα δεν είναι τι λειτουργικό φοράει μια συσκευή, αλλά πως δουλεύει στη συσκευή. Ποιος ο λόγος να έχεις windows mobile συσκευή με απαρχαιωμένο λειτουργικό ή untested build με αποτέλεσμα να "χαλάει" τη φήμη του λειτουργικού και απλά να λέμε ότι έχουμε WM συσκευή; Ομοίως με το Android... ένα κινέζικο με Android 1.5 δεν έχει καμία σχέση με μια σημερινή συσκευή με Froyo (Android 2.2).

 

Κατανοώ βέβαια ότι χαλάει τη σούπα της ACE Hellas η ιστορία αυτή αλλά ποσώς με ενδιαφέρει. :grin:

 

Δεν γνωρίζω κατά πόσο παρακολουθείς τα θέματα των windows mobile αλλά η ACE Hellas έχει βγει από το παιχνίδι της softwarικής υποστήριξης των συσκευών της HTC εδώ και πολύ καιρό τώρα. Συνεπώς δεν τίθεται τέτοιο θέμα.

 

 

Υ.Γ.: Ξέρω και πολλά επώνυμα που ψάχνεις να βρεις τη σωστή ROM για να μη σέρνεται. Αν την έχει φυσικά η ACE Hellas.

 

Ομοίως με παραπάνω. Σε όλες τις καινούργιες συσκευές της HTC, δεν υπάρχει ACE Hellas και κατά συνέπεια δεν έχουμε κάτι άλλο να πούμε πάνω σε αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...