Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη θελετε να μου πειτε πως δεν εχετε screen tint?.. χαχα. εγω το πηρα στα 380 απο αμαζον και εχει θεματα, να το επιστρεψω; γνωριζω ατομα τα οποια ζητησαν και 1 και 2 replacement και ολα ειχαν tint, πρεπει να ειστε πολυ τυχεροι, προσωπικα με ενοχλει ιδιαιτερα γιατι την συσκευη μου τη χρησιμοποιω κυριως το βραδυ..

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει και το δικό μου green tint και το έχω παρατηρήσει 2 φορές, αλλά δε με ενοχλεί γιατί και το βράδυ το έχω δει ελάχιστες φορές. Ακόμη και όταν διαβάζω με dark mode το βράδυ, δεν το έχω παρατηρήσει, εκτός από τις 2 αυτές φορές. Όπως και να έχει όμως, δε μπορώ να πω πως συμβαίνει σε ενοχλητικό βαθμό. Πάντα κατά την προσωπική μου άποψη, έτσι;
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν είναι απλά software bugs, πχ αυτό με τον proximity που σου γράφω το κάνει και σε custom roms..

 

Έχει ξεκινήσει tree για τον proximity sensor, που θα ενσωματωθεί και σε κάποιες custom rom.

Προσωπικά, με HavocOS, τον έχω απενεργοποιημένο ώστε να μη προκαλεί drain, και βγάζω άνετα 10 ώρες SOT από το πρωί μέχρι το επόμενο βράδυ.

 

Για να μην ξεκλειδώνει όσο μιλάω στο τηλέφωνο και πατιούνται διάφορα, απλά κλειδώνω τη συσκευή όσο μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει και το δικό μου green tint και το έχω παρατηρήσει 2 φορές, αλλά δε με ενοχλεί γιατί και το βράδυ το έχω δει ελάχιστες φορές. Ακόμη και όταν διαβάζω με dark mode το βράδυ, δεν το έχω παρατηρήσει, εκτός από τις 2 αυτές φορές. Όπως και να έχει όμως, δε μπορώ να πω πως συμβαίνει σε ενοχλητικό βαθμό. Πάντα κατά την προσωπική μου άποψη, έτσι;

 

Και μενα εχει αλλα οχι πρασινο που λενε αλλα σε μαυρο φοντο φαινεται αλλα και μενα δεν με ενοχλει γιατι ειναι αχνο το φαινομενο

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το δικό μου αγορασμένο από banggood δεν το έχει. Χαμήλωσα τέρμα τη φωτεινότητα και είχα και σκούρο φόντο σε σκοτεινό δωμάτιο και δεν παρατήρησα κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το δικό μου αγορασμένο από banggood δεν το έχει. Χαμήλωσα τέρμα τη φωτεινότητα και είχα και σκούρο φόντο σε σκοτεινό δωμάτιο και δεν παρατήρησα κάτι.
Στα 120hz?

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου Green tint ούτε σε εμένα από σκρουτζομαγαζο το πήρα

 

Παιδιά, το δικό μου αγορασμένο από banggood δεν το έχει. Χαμήλωσα τέρμα τη φωτεινότητα και είχα και σκούρο φόντο σε σκοτεινό δωμάτιο και δεν παρατήρησα κάτι.

 

Παιδάκια, φωτογραφία, or it didn't happen, το ότι δεν βλέπετε δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει.

 

Εμένα το 3o replacement έχει σε πολύ μικρότερο βαθμό και οριζόντια ώστε δεν επηρεάζει το scrolling. ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ όμως.

 

Εδώ βλέπετε την διαφορά των τελευταίων 2 συσκευών με ακριβώς ίδια settings στα τηλέφωνα.

S5bv9Cd.jpeg

 

Και εδώ η πρώτη συσκευή.

CWLj9cf.jpg

Edited by GTherion
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει green tint αλλα είναι σε μικρή ένταση. Πρόβλημα υπάρχει αν χρησιμοποιεί κανείς dark mode. Εμένα δε με ενοχλεί που δε το χρησιμοποιώ και προτιμώ περισσότερο τα λευκά φόντα.

Αν και με τρώει να το γυρίσω γιατί στη μπαταρία λέει 45 λεπτά κερδίζεις με το dark on.

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια, φωτογραφία, or it didn't happen, το ότι δεν βλέπετε δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει.

 

Εμένα το 3o replacement έχει σε πολύ μικρότερο βαθμό και οριζόντια ώστε δεν επηρεάζει το scrolling. ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ όμως.

 

Εδώ βλέπετε την διαφορά των τελευταίων 2 συσκευών με ακριβώς ίδια settings στα τηλέφωνα.

S5bv9Cd.jpeg

 

Και εδώ η πρώτη συσκευή.

CWLj9cf.jpg

 

Αν είναι τόσο ελάχιστο που δεν φαίνεται με γυμνό μάτι που είναι το πρόβλημα; Δεν το βλέπω άρα δεν υπάρχει. Θα προσπαθήσω να βγάλω φωτογραφία για να ανεβάσω από το δικό μου, για να δούμε αν φαίνεται έστω ελάχιστα.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι τόσο ελάχιστο που δεν φαίνεται με γυμνό μάτι που είναι το πρόβλημα; Δεν το βλέπω άρα δεν υπάρχει. Θα προσπαθήσω να βγάλω φωτογραφία για να ανεβάσω από το δικό μου, για να δούμε αν φαίνεται έστω ελάχιστα.

 

Εννοείται πως φαίνεται με γυμνό μάτι σε φωτεινότητα κάτω από 20-15%, δεν εκφράστηκα σωστά, εννοούσα ότι ίσως δεν το παρατηρείς λόγω της χρήσης που κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω κι εγώ μια να μου πείτε τη γνώμη σας.

 

Φίλε Vangie, αν την βγάζεις σαν screenshot δεν μπορούμε να δούμε αν υπάρχει πρόβλημα. Πρέπει να βγάλεις φωτογραφία την οθόνη του κινητού με κάποιο άλλο κινητό - φωτογραφική, με υψηλό iso και σχετικά υψηλό shutter time.

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω κι εγώ μια να μου πείτε τη γνώμη σας.
Είσαι φοβερός φίλε.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά...παρατηρώ ότι αν ρίξω το Ρυθμό ανανέωσης της οθόνης του κινητό στα 90 hz μέσω της εφαρμογής set editor μειώνεται αισθητά το πρόβλημα με το green tint....τσεκαρετε λίγο μήπως σας βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

Ανταλλάσσω το δικό μου F3 8/256 με Mi 10T pro 8/256 για όποιον ενδιαφέρεται
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Vangie, αν την βγάζεις σαν screenshot δεν μπορούμε να δούμε αν υπάρχει πρόβλημα. Πρέπει να βγάλεις φωτογραφία την οθόνη του κινητού με κάποιο άλλο κινητό - φωτογραφική, με υψηλό iso και σχετικά υψηλό shutter time.

 

Ναι το φαντάστηκα. Για δείτε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά...παρατηρώ ότι αν ρίξω το Ρυθμό ανανέωσης της οθόνης του κινητό στα 90 hz μέσω της εφαρμογής set editor μειώνεται αισθητά το πρόβλημα με το green tint....τσεκαρετε λίγο μήπως σας βοηθήσει.

 

Μπα, απλά αλλάζει όλο το gamma προς τα πάνω οπότε κάνει τα γκρι συνολικά πιο ανοιχτά απλά. Το είχα δοκιμάσει και εγώ. Αυτό που βελτιώνει κάπως την κατάσταση είναι τα 60hz.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι το φαντάστηκα. Για δείτε τώρα.

 

Στο αυτόματο την έβγαλες; κοίτα, αν βλέπεις πρασινάδα στον dialer σε dark mode ή στο google chrome σε incognito με γυμνό μάτι έχεις θέμα. Αλλιώς αν δεν σε ενοχλεί κράτα το γιατί είναι λοταρία τι θα κάτσει.

Link to comment
Share on other sites

Μπα, απλά αλλάζει όλο το gamma προς τα πάνω οπότε κάνει τα γκρι συνολικά πιο ανοιχτά απλά. Το είχα δοκιμάσει και εγώ. Αυτό που βελτιώνει κάπως την κατάσταση είναι τα 60hz.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στο αυτόματο την έβγαλες; κοίτα, αν βλέπεις πρασινάδα στον dialer σε dark mode ή στο google chrome σε incognito με γυμνό μάτι έχεις θέμα. Αλλιώς αν δεν σε ενοχλεί κράτα το γιατί είναι λοταρία τι θα κάτσει.

 

Οχι manual την έβγαλα με φωτογραφική f 2.0 shutter 1/20 iso 6400. Η αλήθεια είναι ότι ήμουν σε απόλυτο σκοτάδι και η φωτεινότητα τέρμα κάτω στο κινητό.

Στη καθημερινή χρήση δεν ενοχλεί καθόλου. Όσο ψάχνεις βρίσκεις...

 

Εμένα πιο πολύ με ενοχλεί που το λευκό της οθόνης κοιτώντας το κινητό υπό γωνία γίνεται ροζ πάρα το πρασινο σε μαύρο φόντο.

 

Έχει ωραία οθόνη πάντως σε θέαση browser social video photo κτλ.

Εγώ λίγες μέρες που το έχω την έχω ευχαριστηθεί πολύ.

Και επίσης σε δοκιμή έξω στον ήλιο ήταν άψογη φωτεινή.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως φαίνεται με γυμνό μάτι σε φωτεινότητα κάτω από 20-15%, δεν εκφράστηκα σωστά, εννοούσα ότι ίσως δεν το παρατηρείς λόγω της χρήσης που κάνεις.

 

Μα έβαλα τέρμα κάτω φωτεινότητα σε σκούρο φόντο και σε σκοτεινό δωμάτιο και δεν είδα τίποτα. Υπάρχει περίπτωση να φαίνεται μόνο μέσω κάμερας; Τέλος πάντων, θα το ξαναδοκιμάσω αύριο και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς Wifi Hotspot μέσω 5g ή 4g. Με θερμοκρασία 30 βαθμούς κελσίου αυτή τη στιγμή, βγάζει overheating κάθε 5 λεπτά downloading μέσω υπολογιστή... και μιλάμε τώρα για αρχείο κάτω από 10gb...
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=nu.lower.brightness.pro

 

Η κάποια ανάλογη εφαρμογή, εγώ έλεγξα το OnePlus 8 pro.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανταλλάσσω το δικό μου F3 8/256 με Mi 10T pro 8/256 για όποιον ενδιαφέρεται

 

Έχω το mi 10 t 8/128, από Κωτσόβολος ( στο συρτάρι,, οθόνη ips.). Ο proximity sensor έφτιαξε, με το σημερινό update σε 12.5.3 eea.( μάλλον).

To f3 έχει green tint; Εγγύηση ;

 

Επικοινωνία μετά το απόγευμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς Wifi Hotspot μέσω 5g ή 4g. Με θερμοκρασία 30 βαθμούς κελσίου αυτή τη στιγμή, βγάζει overheating κάθε 5 λεπτά downloading μέσω υπολογιστή... και μιλάμε τώρα για αρχείο κάτω από 10gb...

 

Μια βδομάδα στις διακοπές μέρα νυχτα hotspot στο γιο μου δεν κατάλαβενε τίποτα το εργαλείο. Και συγχρόνως τα πρωινα ήταν στο ταμπλό με ντάλα ήλιο για gps. Τουμπανο!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...