Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το Redmi note 10 5G είχα από το καλοκαίρι την 14.0.3.0 γύρισα σήμερα Πολωνία και πήρε update αμέσως την 14.0.4.0 με security patch Σεπτεμβρίου 2023.

Στάλθηκε από το M2103K19G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, skorpios268 said:

Έχω το Redmi note 10 5G είχα από το καλοκαίρι την 14.0.3.0 γύρισα σήμερα Πολωνία και πήρε update αμέσως την 14.0.4.0 με security patch Σεπτεμβρίου 2023.

Στάλθηκε από το M2103K19G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Περίεργο, ισως δεν εχεις την Global (TKFEUXM).

(Τωρα είδα ότι δεν έχεις το Pro)

Edited by cagliostro
Link to comment
Share on other sites

Κάνε τις ενημερώσεις, ποιες εφαρμογές σου βγάζει για ενημέρωση.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, cagliostro said:

Μετα το update & reboot, Ελλάδα φυσικά. Με το "Πολωνία" δεν αλλάζει γλώσσα και ρυθμισεις, απλα πιστευει ότι βρισκεσαι στην Πολωνία....

Nαι σωστα,και παρατηρησα οτι σε Πολωνια δεν συγχρονιζει σωστα και την ωρα γιατι αυτοι ειναι 1 ωρα πισω!Αλλα μολις το γυρισα Ελλαδα επανηλθε.....

Παντως δειχνει πολυ καλο το Update και ας ειναι μονο ασφαλείας.Βλεπω βελτιωση σε χρονους αναμονης της μπαταριας περαιτέρω!Kαι ειναι 3 χρόνων κινητο,μην το ξεχνάμε....

 

Αντε να παρουμε και HyperOS να το κρατησουμε άλλο ενα χρονο,και μετα βλεπουμε.....

Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, chios said:

Κάνε τις ενημερώσεις, ποιες εφαρμογές σου βγάζει για ενημέρωση.

Μου βγαζει την ειδοποιηση για ενημερωση

Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογές είναι αυτές; δεν λέει;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μετα απο κολλημα εκανα επανεκκινηση αλλα με βγαζει συνεχεια σε ενα μενου με 4 επιλογες:

Reboot

Wipe data

Connect with MIAssistant

Safe Mode

Tις δοκιμασα ολες εκτος απο την Wipe data, αλλα κανει συνεχως επανεκκινησεις στο συγκεκριμενο μενου.

Καμια ιδεα τι μπορω να κανω για να μπουταρει κανονικα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αναγκαστικα το πηγα στο service οπου μαλλον το προβλημα ηταν στο software, το εκαναν hard reset και αναβαθμιση.

Τωρα ομως δεν υπαρχει καν η επιλογη στις ρυθμισεις για δακτυλικο αποτυπωμα, υπαρχει περιπτωση να εχει προβλημα ο αισθητηρας και κατα την εγκατασταση να την εκανε αυτοματα bypass το λειτουργικο;

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλιότερα για να αλλάξω την πλάτη με άλλο χρώμα έκοψα το καλώδιο του αισθητήρα δακτυλικών. Υπάρχει περίπτωση να στο άνοιξε κάποιος; Σε όλα τα μενού χάθηκε η επιλογή και πλέον ζητούσε pin.

Δες στο βίντεο περίπου στο /2:30

32 minutes ago, pantelos said:

Εγω παλιότερα για να αλλάξω την πλάτη με άλλο χρώμα έκοψα το καλώδιο του αισθητήρα δακτυλικών. Υπάρχει περίπτωση να στο άνοιξε κάποιος; Σε όλα τα μενού χάθηκε η επιλογή και πλέον ζητούσε pin.

Δες στο βίντεο περίπου στο /2:30

https://youtu.be/wk_6tK5s4Tw?si=LA0v-DnISoksIdx7&t=150

 

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, pantelos said:

Εγω παλιότερα για να αλλάξω την πλάτη με άλλο χρώμα έκοψα το καλώδιο του αισθητήρα δακτυλικών. Υπάρχει περίπτωση να στο άνοιξε κάποιος; Σε όλα τα μενού χάθηκε η επιλογή και πλέον ζητούσε pin.

 

 

Oχι μεχρι που πηγε στο service δεν το ειχε πιασει αλλος στα χερια του.

Τον τελευταιο καιρο εκανε συχνα κολληματα μεχρι που ξαφνικα κολλησε τελειως σε καποια επανεκκινηση.

Απλα μου φανηκε περιεργο το πως διαχειριζεται το λειτουργικο την απωλεια του αισθητηρα.

Σε ευχαριστω!👍

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου που ψάχνω χειροκίνητα δεν έχει έρθει ακόμα. Ποια έκδοση έχεις;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι στην νέα ενημέρωση, προστέθηκε μια εφαρμογή Mi Picks 122mb.

Τι είναι αυτή; σαν store μου μοιάζει και το κακό είναι ότι δεν γίνεται απεγκατάσταση

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα!

τωρα την κατεβαζω.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

On 16/12/2023 at 9:09 ΜΜ, ganian said:

Αναγκαστικα το πηγα στο service οπου μαλλον το προβλημα ηταν στο software, το εκαναν hard reset και αναβαθμιση.

Τωρα ομως δεν υπαρχει καν η επιλογη στις ρυθμισεις για δακτυλικο αποτυπωμα, υπαρχει περιπτωση να εχει προβλημα ο αισθητηρας και κατα την εγκατασταση να την εκανε αυτοματα bypass το λειτουργικο;

Kαλησπερα, μου περασαν την miui 14.0.3 μονο που τωρα εχει χαθει η επιλογη απενεργοποιησης της βελτιστοποιησης UI στις επιλογες προγραμματιστη, πως μπορω πλεον να κανω παντα ενεργη την AOD?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ganian said:

Kαλησπερα, μου περασαν την miui 14.0.3 μονο που τωρα εχει χαθει η επιλογη απενεργοποιησης της βελτιστοποιησης UI στις επιλογες προγραμματιστη, πως μπορω πλεον να κανω παντα ενεργη την AOD?

Στις επιλογές προγραμματιστή:

1ον πάτα πολλές φορές το "επαναφορά στις προεπιλεγμένες τιμές"

2ον θα εμφανιστεί μία καινούργια επιλογή "ενεργοποίηση βελτιστοποίησης MIUI"

Screenshot_2023-12-24-18-49-57-452_com.android.settings-edit.jpg

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά σε όλους και όλες.

θέλω να εξυπηρετήσω ένα ηλικιωμένο φίλο.

του εμφανίζει συνεχώς διαφημίσεις, ακόμη και στα καλά καθούμενα, δίχως να κάνει πλοήγηση 

βρήκα και έκανα το παρακάτω, δίχως όμως αποτέλεσμα. υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω;

https://news.xiaomi-miui.gr/how-to-remove-ads-from-miui-83754-2/

 

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...