Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λίγο περίεργο μου φαίνεται να έχει μόνο αυτή την επιλογή...Το Poco F3 που έχω και έχει always on display λόγω amoled έχει και άλλες επιλογές, όπως και το μόνιμα AOD...

ea9c3148730a664b1f88e63324264537.jpg

 

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://piunikaweb.com/2021/04/10/redmi-note-10-series-always-on-display-10-seconds-issue-solution/

 

Πιστεύω είναι bug και θα διορθωθεί

Link to comment
Share on other sites

https://piunikaweb.com/2021/04/10/redmi-note-10-series-always-on-display-10-seconds-issue-solution/

 

 

 

Πιστεύω είναι bug και θα διορθωθεί

Ήταν φως φανάρι ότι πρόκειται για bug, δεν υφίσταται AOD μη παραμετροποιήσημη, θα το διορθώσουν σε επόμενο update.

 

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει AOD μόνιμα.στα 10 δευτερόλεπτα σβήνει η οθόνη

 

Όποιος πάει στις επιλογές προγραμματιστών και πάει τέρμα κάτω και ξετικάρει την ''βελτιστοποίηση MIUI'' τότε θα μένει πάντα ανοιχτό.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi redmi note 10 pro 359€ ή Xiaomi mi 10 T pro 549€;;;

 

Ποιο απο τα δυο;;;

Αξιζουν τα 200 ευρω παραπανω για το mi 10 T pro;;;

 

Καλημέρα. Είχα και τα δύο. Η οθόνη του redmi κερδίζει σε θέμα media consumption. Η κάμερα είναι λίγο καλύτερη στο mi10t pro και έχει και οπτικό σταθεροποιητή που στα βίντεο μετράει πολύ. Αν η χρήση σου είναι απλή πάρε το redmi θα το ευχαριστηθείς.

Link to comment
Share on other sites

Έχω από χθες το Redmi Note 10, το οποίο έρχεται (στον φορτιστή του) με καλώδιο USB (με κόκκινες εσωτερικές επαφές) το οποίο στο Mac mini μου (με OS X 10.11.6) δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για μεταφορά δεδομένων με το Android File Transfer. Με καλώδιο με κλασικές λευκές εσωτερικές επαφές από παλιότερο μοντέλο η δουλειά γίνεται κανονικά!

 

Καμιά γνώση/γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είχα και τα δύο. Η οθόνη του redmi κερδίζει σε θέμα media consumption. Η κάμερα είναι λίγο καλύτερη στο mi10t pro και έχει και οπτικό σταθεροποιητή που στα βίντεο μετράει πολύ. Αν η χρήση σου είναι απλή πάρε το redmi θα το ευχαριστηθείς.

 

Λεω να παω στο mi 10T pro λόγω οπτικού σταθεροποιητή.

Ο οποιος απο οτι καταλαβα χρειαζεται τοσο σε ολες τις φωτογραφιες οσο και στα βιντεο. Οχι μονο στο 4K

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το πραγμα με την Xiaomi μολις ερθει μια ενημερωση να φοβασαι να την περασεις, ενταξη λιγο προσοχη παραπανω δεν βλαπτει. Το Special Edition παντως ειναι πολυ καλη περιπτωση αν και 359e.

 

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω γιατί αν σκάσει πρόβλημα δεν έχω χρόνο να τρέχω στο σερβις ούτε να περάσω άλλη έκδοση. Θα περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

Όποιος πάει στις επιλογές προγραμματιστών και πάει τέρμα κάτω και ξετικάρει την ''βελτιστοποίηση MIUI'' τότε θα μένει πάντα ανοιχτό.
Τι συνέπειες θα έχει το κινητό μας άμα το αφήσουμε μόνιμα ξετικαρισμένο αυτό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι συνέπειες θα έχει το κινητό μας άμα το αφήσουμε μόνιμα ξετικαρισμένο αυτό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

οταν υπαρχει αυτο,ορισμενες εφαρμογες (κυριως εφαρμογεςπου θελουν ρουτ) δεν θα δουλευουν οπως και το always display on οπως διαβαζω (10sec),και φυσικα θα ειναι η συσκευη εκτεθημενη σε απειλες οπως λεει η xiaomi,επισης σε οτα αναβαθμηση δεν θα προχωραει αυτη.εγω το εχω ξετικαρει στο ρμν 9 προ και δεν βλεπω προβλημα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στο redmi note 10 pro παρατήρησα πρόβλημα με το wifi, πότε πότε αποσυνδέεται και ξανασυνδέεται ύστερα από ένα λεπτό. Αν τύχει να βλέπω κάποιο βίντεο μου τρώει τα δεδομένα.
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχει το special edition?

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειναι special...:lol::D:lol:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχει το special edition?

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω μόνο έχει 8 ram αντί για 6

Link to comment
Share on other sites

Το απλο redmi note 10 pro εχει 6 GB μνημη

Το redmi note 10 pro mff εχει 8 GB μνημη

Αυτη ειναι η μοναδικη διαφορα του special

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Σήμερα πήρα το εν λόγω κινητό από πλαίσιο, μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο σοβαρό θέμα. Το πρώτο bug (ή feature) που εντόπισα είναι ότι δεν σου δίνει τη δυνατότητα να ορίσεις direct dial widget, δεν υπάρχει δυνατότητα να πατάς ένα κουμπί και να παίρνει απευθείας τηλέφωνο χωρίς δεύτερη κίνηση.

 

Επειδή διάβασα σε περισσότερες από μία περιπτώσεις ότι μετά από κάποια αναβάθμιση άρχισε να αναβοσβήνει η οθόνη κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες και κάποια επιπλέον bugs, δεν τολμώ να περάσω την αναβάθμιση που έχει έτοιμη μέχρι να μάθω περισσότερες πληροφορίες.

 

Γνωρίζει κάποιος τι παίζει;

Το έχω εδώ και μια βδομάδα.

Το πήρε ο γιος μου από amazon 280€ , για να το επεξεργαστεί λίγο και την μιά μερα που του ηρθε το έιδε, την άλλη μου το έδωσε. Βλέπετε έχει ναυαρχίδες και αυτό του φάνηκε "λίγο"...έχει δυο fold και ένα 21 ultra plus στην κατοχή του.

Εγώ είχα πριν το πολύ καλό redmi note 8 pro και έκανα την μετάβαση στο 10 pro.

Είναι η έκδοση 6/64 , έχω μέσα δυο άριθμούς και μια sd card 64, την οποία θα αναβαθμίσω. Ξέρετε μέχρι πόσο χωρητικότητας μπορώ να βάλω;

Πολύ καλό στο λίγο που το έχω επεξεργαστεί, εντάξει δεν έχω απαιτήσεις και δεν είμαι πολύ γνώστης τεχνικών λεπτομερειών, αλλά αυτό που θέλω το κάνω....

Πήρα και μια θήκη και συγκεκριμένα αυτή: https://mozik.gr/axesouar-kiniton/thikes-kiniton/thikes-xiaomi/spigen-ultra-hybrid-for-xiaomi-redmi-note-10-pro-matte-black-msxi00101-p?skr_prm=WyJmNDE3OWU1MC0zZDhkLTQ0MTUtYmFkNi04YTc3M2VmN2U1NTkiLDE2MTg4MzQxNjU3ODIseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiYiIsInRhZ3MiOiIifV0

Δύο bugs που έχω παρατηρήσει ,είναι ότι δεν υπάρχει direct dial widget, όπως λέει και ο φίλος, ώστε να προσθέσω επαφές στην αρχική οθόνη για απευθείας κλήση και δεν λειτουργούν τα gestures με τον Nova premium lancher.

Πιστεύω να φτιάξει το ένα, σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση του Nova. Το άλλο υπάρχει πιθανότητα να φτιάξει;

171305755-377037910021837-672077171361905014-n.jpg

 

171238330-137725131572595-4393514869538976189-n.jpg

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει καθόλου flickering (τρεμόπαιγμα) στην οθόνη, όπως συζητούσαν νωρίτερα;

Κατά τη διάρκεια κλήσης με το προεγκατεστημένο dialer, δίνει τη δυνατότητα ηχογράφησης;

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικό δικό μου review του Redmi Note 10 Pro (με φούλ κανονική χρήση).

Με μια κουβέντα. Εξαιρετικό.

Like & Subscribe θα εκτιμηθεί αν σας άρεσε το review μου.

 

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει καθόλου flickering (τρεμόπαιγμα) στην οθόνη, όπως συζητούσαν νωρίτερα;

Κατά τη διάρκεια κλήσης με το προεγκατεστημένο dialer, δίνει τη δυνατότητα ηχογράφησης;

Τρεμόπαιγμα δεν έχω δει ακόμη. Μόνο η εφαρμογή της vodafone Bing Bang, όταν την πρωτοάνοιξα , μου τα έβγαζε σαν τρισδιάστατα, αλλά μπες βγες στην εφαρμογή, έφτιαξε.

Δυνατότητα ηχογράφησης δεν παρατήρησα να έχει κατά την διάρκεια κλήσεων, ούτε το 8 pro που είχα πριν είχε. Νομίζω κάπου λέγανε ότι έχει αφαιρεθεί για λόγους προσωπικών δεδομένων...δεν γνωρίζω περαιτέρω.

Ένα άλλο που έχω παρατηρήσει, είναι ότι κατά τον τερματισμό κλήσης, είναι σκοτεινή η οθόνη και δεν μου δίνει τη δυνατότητα να πατήσω το κόκκινο τηλεφωνάκι τερματισμού κλήσης. Και έτσι ή πατάω το κεντρικό μπουτόν για να ανόιξει η οθόνη και να μου δώσει την δυνατότητα να τερματίσω την κλήση ή αλλιώς περιμένω να την απορρίπτει ο συνομιλητής.

Μπορεί να μου πει κάποιος αυτό που ρώτησα και παραπάνω, μέχρι τι χωρητικότητας SD card μπορώ να βάλω;

και εάν βάλω Gcam , θα έχω διαφορά στο θέμα φώτο και βίντεο;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Ο MIUI dialer είχε ηχογράφηση κλήσεων. Της Google δεν έχει.

 

και που είναι η ηχογράφηση στον MIUI και δεν τη βρίσκω; στην εικόνα είναι οι ρυθμίσεις του dialer:

IMG-20210420-125225.jpg

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

και που είναι η ηχογράφηση στον MIUI και δεν τη βρίσκω; στην εικόνα είναι οι ρυθμίσεις του dialer:

IMG-20210420-125225.jpg

 

Φίλε αυτό δεν νομίζω να είναι απο MIUI dialer...:confused:

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτό δεν νομίζω να είναι απο MIUI dialer...:confused:

Οι ρυθμίσεις είναι από το εικονίδιο της αρχικής οθόνης, που κάνω κλήσεις....δεν είμαι και γνώστης πολλών λεπτομερειών στα κινητά γενικώς.

IMG-20210420-142107.jpg

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις είναι από το εικονίδιο της αρχικής οθόνης, που κάνω κλήσεις....δεν είμαι και γνώστης πολλών λεπτομερειών στα κινητά γενικώς.

IMG-20210420-142107.jpg

 

Είναι της google αυτή η εφαρμογή για τις κλήσεις και γι'αυτόν τον λόγο δέν έχεις ηχογράφηση κλήσεων επειδή η google ακολουθεί τις οδηγείες της ΕΕ σχετικά με το GDPR.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...