Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξανά έκανα σήμερα αίτημα για φοροτητητα από νοβα. Το προηγούμενο* ακυρώθηκε γιατί πέρασαν 3 μήνες και δεν έγινε κατι

28.90/μηνα

Αστικα περαστικά κινητά δωρεάν

Σε 2 καρτοκινητα 10 ευρώ ανανέωση κάθε μήνα συν 1000 λεπτά προς όλους στο καθένα

Σε τρίτο καρτοκινητο εφάπαξ 100 ευρω (μπορεί να δηλωθεί ένα των παραπάνω-δηλωσα το δικό μου)

Μείον 32 ευρώ στον πρώτο λογαριασμο 

Ρουτερ (επιστρέφεται μόλις φύγεις απ την κοσμοτε)

 

*ήταν 27.90 

Μείον 64 ευρώ 

Δωροεπιταγη 50 ευρώ στο Γερμανό.

(Δε πειράζει τα χάσαμε αυτά)

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, mol said:

 

Σε 2 καρτοκινητα 10 ευρώ ανανέωση κάθε μήνα συν 1000 λεπτά προς όλους στο καθένα

 

Μου το εξηγείς λίγο αυτό σε παρακαλώ 

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, alfeios said:

Μου το εξηγείς λίγο αυτό σε παρακαλώ 

Δηλωσα 2 καρτοκινητα 

Κάθε μήνα θα μπαίνουν στο καθένα 10 ευρώ στο υπόλοιπο. Επίσης 1000 λεπτά προς όλους.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mol said:

Δηλωσα 2 καρτοκινητα 

Κάθε μήνα θα μπαίνουν στο καθένα 10 ευρώ στο υπόλοιπο. Επίσης 1000 λεπτά προς όλους.

Ταχυτητα internet ????

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mol said:

Δηλωσα 2 καρτοκινητα 

Κάθε μήνα θα μπαίνουν στο καθένα 10 ευρώ στο υπόλοιπο. Επίσης 1000 λεπτά προς όλους.

Δεν χρειάζεται να κάνεις εσύ ανανέωση χρηματικού υπολοίπου;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aenaos15 said:

Ταχυτητα internet ????

100

2 ώρες πριν, alfeios said:

Δεν χρειάζεται να κάνεις εσύ ανανέωση χρηματικού υπολοίπου;

Όχι, απ οσο γνωριζω παρατιενεται η ημερομηνία λήξης (σα να βάζεις ο ίδιος κάρτα) 

Link to comment
Share on other sites

Εχει λήξει σε καποιον το προγραμμα με επιδοτηση για γραμμη fiber ????

Τώρα πληρώνω 23,90 κι εκτος απο την οπτικη ινα στα 100 , εχω δωρεαν και αστικα υπεραστικα και κινητα.

Aν εχει ανανεωσει , σε τι τιμή εγινε η ανανέωση ????

Edited by aenaos15

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, aenaos15 said:

 

Aν εχει ανανεωσει , σε τι τιμή εγινε η ανανέωση ????

Ποιανού παρόχου είναι η υποδομή ινών; 

Αν είσαι σε οπτικές Nova τότε με 26€ έχεις 500mbps. Αν είσαι σε άλλου παρόχου, ίσως σου δώσουν με 26€ τα 100mbps ως εξαίρεση επειδή είσαι ήδη πελάτης.

Σε νέους πελάτες, όταν η υποδομή είναι άλλου παρόχου, δίνεται μόνο το 200mbps με 33€

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, paanos said:

Ποιανού παρόχου είναι η υποδομή ινών; 

Αν είσαι σε οπτικές Nova τότε με 26€ έχεις 500mbps. Αν είσαι σε άλλου παρόχου, ίσως σου δώσουν με 26€ τα 100mbps ως εξαίρεση επειδή είσαι ήδη πελάτης.

Σε νέους πελάτες, όταν η υποδομή είναι άλλου παρόχου, δίνεται μόνο το 200mbps με 33€

Δεν νομίζω ότι η cosmote διαχωρίζει τις τιμές με βάση ποιος έχει περάσει οπτικές ίνες στην περιοχή 

12 ώρες πριν, aenaos15 said:

Εχει λήξει σε καποιον το προγραμμα με επιδοτηση για γραμμη fiber ????

Τώρα πληρώνω 23,90 κι εκτος απο την οπτικη ινα στα 100 , εχω δωρεαν και αστικα υπεραστικα και κινητα.

Aν εχει ανανεωσει , σε τι τιμή εγινε η ανανέωση ????

Το ίδιο πρόγραμμα στο site αυτή τη στιγμή είναι στα 37,90. Αν δεν σε ενδιαφέρουν τα απεριόριστα κινητά λογικα θα μπορείς να πας στα 33,90 με 500' κινητα

Link to comment
Share on other sites

On 25/8/2023 at 1:30 ΜΜ, aenaos15 said:

Εχει λήξει σε καποιον το προγραμμα με επιδοτηση για γραμμη fiber ????

Τώρα πληρώνω 23,90 κι εκτος απο την οπτικη ινα στα 100 , εχω δωρεαν και αστικα υπεραστικα και κινητα.

Aν εχει ανανεωσει , σε τι τιμή εγινε η ανανέωση ????

Η αρχική ήταν 36,90€ -13€ η επιδότηση οπτικής και έβγαινε στα 23,90€.
Οπότε μόλις λήξη η επιδότηση οπτικής, θα διαμορφωθεί στα 36,90€.
Αν έχει λήξη και το συμβόλαιο, τότε θα πάει στην τρέχουσα τιμή.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, alcateluser said:

Η αρχική ήταν 36,90€ -13€ η επιδότηση οπτικής και έβγαινε στα 23,90€.
Οπότε μόλις λήξη η επιδότηση οπτικής, θα διαμορφωθεί στα 36,90€.
Αν έχει λήξη και το συμβόλαιο, τότε θα πάει στην τρέχουσα τιμή.

Πηρα σημερα τιμη , 33,90 με απεριοριστα σταθερα και 500' προς κινητά. 

Εννοειται με 100 fiber to the home.

Οπως και να το κανεις , ειναι 10 ευρω πανω.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

μετά από λήξη επιδότησης  σε nova, vodafone 34,16€ /μήνα, 100 fiber, σταθερά κινητά + μικρό πακέτο τηλεόρασης για 24 μήνες χωρίς άλλα έξοδα

η cosmote μου είχε δώσει 28,90 €

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, ένας γνωστός μου πήγε για να βάλει φοιτητικό Ίντερνετ στο καινούργιο του διαμέρισμα και ο υπάλληλος του είπε να βάλει το 50αρι με 23,90 λέγοντας ότι το 24αρι πάει να καταργηθεί και ότι στην περιοχή του (νέο ψυχικό) δεν έχει υψηλές ταχύτητες; Ξέρουμε κάτι ή το είπε έτσι για να τον πείσει να βάλει ψηλότερο πακέτο μπας και πάρει και ο υπάλληλος καμία μεγαλύτερη προμήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το 2ο αλλά γιατί να μη βάλει 50αρα;
Επίσης τη 24αρα μάλλον από καμπίνα ΟΤΕ θα την έπαιρνε άρα θα είχε φουλ 24/24.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το 2ο αλλά γιατί να μη βάλει 50αρα;
Επίσης τη 24αρα μάλλον από καμπίνα ΟΤΕ θα την έπαιρνε άρα θα είχε φουλ 24/24.

Αποκλείεται συμμετρικό να τους έδιναν. Μάλλον 24/1 εννοείς

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Έκανα φορητοτητα σε νόβα πριν λήξει το συμβόλαιο στην κόσμοτε.. Από κόσμοτε είχε εκδοθεί λογαριασμός για τον Σεπτέμβριο (το στάνταρ πόσο που πλήρωνα κάθε μήνα, χωρίς το πέναλτι αποχώρησης). Έλεγα να το πληρώσω αλλά μπαίνω στο app και δεν βρίσκω καθόλου τον αριθμό και την πληρωμή λογαριασμού (λογικό μεν αφού είναι σε άλλη εταιρεία πλέον)! Τι να κάνω; να πάω σε κατάστημα να το βρουν αυτοί να το πληρώσω ή να πιστολιασω;;!! Πιστεύω θα βγει κ άλλος ένας λογαριασμός που θα έχει το πέναλτι... Που θα έρθει τώρα αυτό δεν ξέρω.... 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, thansof_7 said:

Καλησπέρα.. Έκανα φορητοτητα σε νόβα πριν λήξει το συμβόλαιο στην κόσμοτε.. Από κόσμοτε είχε εκδοθεί λογαριασμός για τον Σεπτέμβριο (το στάνταρ πόσο που πλήρωνα κάθε μήνα, χωρίς το πέναλτι αποχώρησης). Έλεγα να το πληρώσω αλλά μπαίνω στο app και δεν βρίσκω καθόλου τον αριθμό και την πληρωμή λογαριασμού (λογικό μεν αφού είναι σε άλλη εταιρεία πλέον)! Τι να κάνω; να πάω σε κατάστημα να το βρουν αυτοί να το πληρώσω ή να πιστολιασω;;!! Πιστεύω θα βγει κ άλλος ένας λογαριασμός που θα έχει το πέναλτι... Που θα έρθει τώρα αυτό δεν ξέρω.... 

13888 και στην αυτόματη εξυπηρέτηση θα σε ενημερώσουν

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Από την Τρίτη το πρωί χτίζουν μια νέα πολυκατοικία παρακάτω από εκεί που μένω και κάτι κάνανε με τις γραμμές του ΟΤΕ και δεν έχω ιντερνετ και τηλεφωνια από τότε. Πήρα τηλ στην Cosmote, το δήλωσα βλάβη και μου δώσανε δωρεάν ομιλία και δεδομένα. Μου βγάλανε εκτιμώμενη ημερομηνία 14/9 (σημερα) και τους πηρα τηλ και μου το παίζανε τρελίτσα ότι και καλά το συνεργείο έχει φόρτο κτλ κτλ (και δεν ξέρουν πότε θα αποκατασταθεί)

Εκτός από μπόλικη υπομονη (γιατι το 4G είναι χάλια μέσα στο σπίτι), τι άλλο μπορώ να τους κάνω?

Link to comment
Share on other sites

On 24/8/2023 at 12:04 ΠΜ, mol said:

Ξανά έκανα σήμερα αίτημα για φοροτητητα από νοβα. Το προηγούμενο* ακυρώθηκε γιατί πέρασαν 3 μήνες και δεν έγινε κατι

28.90/μηνα

Αστικα περαστικά κινητά δωρεάν

Σε 2 καρτοκινητα 10 ευρώ ανανέωση κάθε μήνα συν 1000 λεπτά προς όλους στο καθένα

Σε τρίτο καρτοκινητο εφάπαξ 100 ευρω (μπορεί να δηλωθεί ένα των παραπάνω-δηλωσα το δικό μου)

Μείον 32 ευρώ στον πρώτο λογαριασμο 

Ρουτερ (επιστρέφεται μόλις φύγεις απ την κοσμοτε)

 

*ήταν 27.90 

Μείον 64 ευρώ 

Δωροεπιταγη 50 ευρώ στο Γερμανό.

(Δε πειράζει τα χάσαμε αυτά)

 

 

Και εγώ νοβα είμαι και λήγει το συμβόλαιο μου. Με είχε πάρει ένας συνεργάτης τους και μου είχε προτείνει αυτά που αναφέρεις χωρίς τα 100 ευρώ στο κινητό.  Του είχα πει ότι με ενδιαφέρει αλλά θέλω να δω πρώτα πότε λήγει το συμβόλαιο μου με τη νόβα και συμφωνήσαμε να μου ξανατηλεφωνήσει σε μία εβδομάδα. Δεν με έχει πάρει ή δεν το σήκωσα. Ξέρουμε κανένα τηλέφωνο για να πάρω εγώ;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stonec said:

Και εγώ νοβα είμαι και λήγει το συμβόλαιο μου. Με είχε πάρει ένας συνεργάτης τους και μου είχε προτείνει αυτά που αναφέρεις χωρίς τα 100 ευρώ στο κινητό.  Του είχα πει ότι με ενδιαφέρει αλλά θέλω να δω πρώτα πότε λήγει το συμβόλαιο μου με τη νόβα και συμφωνήσαμε να μου ξανατηλεφωνήσει σε μία εβδομάδα. Δεν με έχει πάρει ή δεν το σήκωσα. Ξέρουμε κανένα τηλέφωνο για να πάρω εγώ;

Στέλνω πμ το τηλέφωνο (αν δε κάνω λάθος είναι τηλεφωνικό κέντρο)

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, mol said:

Στέλνω πμ το τηλέφωνο (αν δε κάνω λάθος είναι τηλεφωνικό κέντρο)

Αν δεν σου κανει κοπο το στελνεις και σε μένα.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να πάρουμε καμία καλύτερη τιμή από τις τιμές του site για οπτική ίνα;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να πάρουμε καμία καλύτερη τιμή από τις τιμές του site για οπτική ίνα;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk



Είτε μέσω chat ζητάς προσφορά να σε καλέσουν είτε μέσω του site αλλιώς μέσω Valuedeals αυτά έχουν αναφέρει


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...