Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οσο για την 100 προτεινω να δεις την επιδοτηση για οπτικη ινα μεχρι το σπιτι δες εδω https://sfbb.gr/LandingPage.html αμα σου βγαζει διαθεσιμοτητα για να παρεις την τιμη της 50ρας γραμμης για την 100ρα γραμμη!. Αλλιως πιστευω οτι ειναι αρκετα ακριβο.

 

Ναι το είχα ψάξει αυτο για 1 ψηφίο ούτε στο σπίτι ούτε στο μαγαζί με πιάνει..

 

 

 

Σήμερα ενεργοποιήθηκε η 50ρα από Cosmote με αίτημα την Παρασκευή.. Tapatalk

 

 

Και γω το ίδιο 50αρα με 120’ ομως 31,90

Βέβαια πάντα εχω πάνω απο 50

 

Ήσασταν Cosmote η κάνετε φορητότητα;

Edited by zannakis
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχα ψάξει αυτο για 1 ψηφίο ούτε στο σπίτι ούτε στο μαγαζί με πιάνει..

 

 

 

 

 

 

 

 

Ήσασταν Cosmote η κάνετε φορητότητα;

 

 

Σταθερο είχα Cosmote πάντα.Ποτέ δεν είχα πρόβλημα.Κινητά είχα Vodafone μια ζωή αλλαξα Ιούνιο σε Cosmote Gigamax Family και το έχω μετανιώσει πικρά.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα τις προάλλες να πάω από μπλε σε πράσινη στα 31,90 τελική τιμή όλα με 180' προς όλους ήταν η προσφορά μιας κι έληγε το συμβόλαιο μου στο σπίτι... απλά δεν δέχθηκα μιας και η 24αρα δείχνει να με καλύπτει στο σπίτι μου για τις ανάγκες μου (τρέχει download 14+ kai upload κλασσικά εκεί στο ένα με ένα κάτι Mbps). Τριακόσια λεπτά προς εθνικά κινητά,1500 προς wind & q 120' στο καρτοκινητό κάθε πρώτη του μήνα στα 18,90 πιστεύω ότι ήταν μονόδρομος η επιλογή μου. Σε επιχείρηση με απαιτήσεις ίντερνετ δεν το συζητώ...η πράσινη παραμένει top
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σταθερο είχα Cosmote πάντα.Ποτέ δεν είχα πρόβλημα.Κινητά είχα Vodafone μια ζωή αλλαξα Ιούνιο σε Cosmote Gigamax Family και το έχω μετανιώσει πικρά.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Γιατί το μετάνιωσες;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 36 ευρώ το μήνα δίνω για 50άρα VDSL γραμμή, με 7 ώρες προς κινητά και απεριόριστα σταθερά.

Θεωρώ όμως ότι είναι ακριβή η τιμή αυτή για τα σημερινά δεδομένα και με βάση το τι προσφέρει ο ανταγωνισμός.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχα ψάξει αυτο για 1 ψηφίο ούτε στο σπίτι ούτε στο μαγαζί με πιάνει..

 

 

 

 

 

 

 

 

Ήσασταν Cosmote η κάνετε φορητότητα;

 

 

Cosmote ήμουν από πάντα.. Δεν είναι τιμή προσφοράς σε κάτι.. Ο οποισδηποτε μπορεί να αγοράσει την υπηρεσία σε αυτά τα λεφτά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα Απεριόριστα σταθερά 4 ωρες κινητά και 50αρι vdsl 31.90 απο Δευτέρα ξεκινάει η αίτηση αντε να δουμε σε ποσο καιρο θα φύγουμε απο την κόκκινη..

A τσίμπησα και το power bank ..

Link to comment
Share on other sites

Τόσο μου το έδιναν και μένα... απλά όταν διαπίστωσα ότι δεν θα εκμεταλλευτώ την 50αρα σύνδεση αποφάσισα να παραμείνω ως έχει η σύνδεσή μου ... μεγάλη η διαφορά για 2 χρόνια συμβόλαιο βγαίνει 312 ευρώ συνολικά, άσε που οι παροχές δεν συγκρίνονται όσον αφορά πάντα τις κλήσεις ... απόλαυσε την 50αρα σου όπως και να'χει...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τεράστια διαφορα δεν το συζητώ εγω εφυγα απο την κοκκινη γιατι ειχα θεμα με το ίντερνετ απο εξωτερικό δεν μπορούσα να κανω δουλειά με τιποτα.. για παράδειγμα ελληνικούς server 48 με 53 οταν εκανα δουλεια εξω Ολλανδία Βρετανία με το ζορι 2 με 3. ελπίζω να κανω δουλεια με τον οτε η διαφορα με την κόκκινη στα λεφτά ειναι 0.50 πιο ακριβά αλλα 2 ωρες πιο λιγα κινητά
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το μετάνιωσες;

 

 

Η Cosmote εχει πολύ κακό σήμα στον Νομό Χανίων.Προβληματικο σχεδον παντου.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μήπως καμμιά υπηρεσία για επαγγελματίες ή ιδιώτες σταθερής τηλεφωνίας όταν καλούν κάποιο κινητό να εμφανίζεται απ' ευθείας στην οθόνη του κινητού, η εταιρία που τους καλεί ή ο ιδιώτης,χωρίς να το έχουν αποθηκευμένο στην μνήμη;
Link to comment
Share on other sites

Από τη μεριά αυτού που καλει, οχι.

Από τη μεριά αυτού που λαμβάνει τη κλήση, υπάρχουν εφαρμογές όπως το Truecaller ή ενσωματωμένο στο Dialer της Google.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση... Ξαφνικά εδώ κ μισή ώρα το ίντερνετ σέρνεται!! Σε τεστ εκεί που έπιανα 48-50Mbps ξαφνικά με το ζόρι πιάνω 1.5!!!κ ping στο Θεό!!! Μιλάμε ούτε το νετφλιξ δεν ανοίγει! Δοκίμασα επανεκκίνηση του ρουτερ, δοκίμασα αλλαγή καναλιού αλλά τίποτα! Καμία άλλη ιδέα;;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξανά πάλι τα ίδια!!! Το πρωί κομπλέ η ταχύτητα κ τώρα το βράδυ σέρνεται... Οπότε λογικά φταίει ο ΟΤΕ!! Δεν το σηκώνει κ πολύ το lockdown το δίκτυο του
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μήπως καμμιά υπηρεσία για επαγγελματίες ή ιδιώτες σταθερής τηλεφωνίας όταν καλούν κάποιο κινητό να εμφανίζεται απ' ευθείας στην οθόνη του κινητού, η εταιρία που τους καλεί ή ο ιδιώτης,χωρίς να το έχουν αποθηκευμένο στην μνήμη;

 

μπορεις να αγορασεις ενα ασυρματο τηλεφωνο με android σαν αυτο εδω https://www.e-shop.gr/gigaset-sl930a-android-404-ics-metal-black-p-TEL.004233?gclid=Cj0KCQiAwMP9BRCzARIsAPWTJ_FXAVPaYlxR_WAdtFep3rl51JzGbVdERVaAKh_-sjohqHizBhJuBGMaAlb3EALw_wcB και να κατεβασεις την εφαρμογη truecaller και πρεπει να ειναι συνεχεια ενεργο το wifi διοτι απο το ιντερνετ το κατεβαζει το ονομα σε καθε επαφη.

Μετα στις ρυθμισεις μπορεις να ορισεις σε κλησεις ανεπιθυμητες που εχουνε ορισει και αλλοι χρηστες αμα θα κτυπαει με δονηση ή καθολου; εντελως αθορυβο. Ολες αυτες οι ρυθμισεις τις εχω κανει σε android smartphone που εχω αλλα επειδη ξερω οτι εχει βγει android ασυρματο τηλεφωνο για αυτο και το εψαξα.

 

Ρε παιδιά μια ερώτηση... Ξαφνικά εδώ κ μισή ώρα το ίντερνετ σέρνεται!! Σε τεστ εκεί που έπιανα 48-50Mbps ξαφνικά με το ζόρι πιάνω 1.5!!!κ ping στο Θεό!!! Μιλάμε ούτε το νετφλιξ δεν ανοίγει! Δοκίμασα επανεκκίνηση του ρουτερ, δοκίμασα αλλαγή καναλιού αλλά τίποτα! Καμία άλλη ιδέα;;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εμένα το ίδιο.. Και νόμιζα φταίει η γραμμή μου... Πρόβλημα του ΟΤΕ λογικά

 

Ξανά πάλι τα ίδια!!! Το πρωί κομπλέ η ταχύτητα κ τώρα το βράδυ σέρνεται... Οπότε λογικά φταίει ο ΟΤΕ!! Δεν το σηκώνει κ πολύ το lockdown το δίκτυο του

σε τι περιοχη εισαστε; Αθηνα;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι χθες : 50vdsl με ταχυτητες 45+ και 4,7+

απο σημερα : 100 vdsl με ταχυτητες 68 max και 9,5+

Στο router δινει τιμες : 86058 και 9995

Εκανα restart στο router μπας και στρωσει αλλα δεν....

Οταν μιλησαμε για ανανεωση συμβολαιου με τη cosmote μου ειπαν για ταχυτητες 90+

Τι προτεινετε να κανω;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι χθες : 50vdsl με ταχυτητες 45+ και 4,7+

απο σημερα : 100 vdsl με ταχυτητες 68 max και 9,5+

Στο router δινει τιμες : 86058 και 9995

Εκανα restart στο router μπας και στρωσει αλλα δεν....

Οταν μιλησαμε για ανανεωση συμβολαιου με τη cosmote μου ειπαν για ταχυτητες 90+

Τι προτεινετε να κανω;;;

 

εγω λεω να μην κανεις τιποτα 86 μεχρι το 90 ειναι πολυ κοντα. Οποτε αστω , χωρια οτι η γραμμη στο 13888 ειναι υπερφορωμενη.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να μην κανεις τιποτα 86 μεχρι το 90 ειναι πολυ κοντα. Οποτε αστω , χωρια οτι η γραμμη στο 13888 ειναι υπερφορωμενη.

 

68 κλειδώνει ο φίλος.

86 είναι τι αντέχει η γραμμή του.

 

imo 68 είναι λίγα ....

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ , θα το αφησω λιγες ημερες μηπως και στρωσει , διαφορετικα θα ζητησω να επιστρεψω στη 50αρα.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Δώσε στατιστικά από το ρουτερ να δούμε τι πιάνεις γιατί μας μπέρδεψες Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Δώσε στατιστικά από το ρουτερ να δούμε τι πιάνεις γιατί μας μπέρδεψες

 

Δεν ειχα καμια διαθεση να σας μπερδεψω.

Ειχα 50 vdsl : router 49999 - 4999

εγω κλειδωνα ¨: 47+ - 4699+

Κανω ανανεωση συμβολαιου σε 100 vdsl και σε ηχογραφημενη συνομιλια αναφερθηκε οτι θα κλειδωνω πανω απο 90000+

Ομως το αποτελεσμα ειναι απογοητευτικο...

Ενω το router κλειδωνει στο 85000 εγω βλεπω ταχυτητες πολυ πιο χαμηλες.

Κλειδωνω εως 65000 το πολυ και 9800

Στατιστικα πως ανεβαζω ;;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...