Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επέλεξα 4Κ από τις ρυθμίσεις.

 

Για δοκίμασε και άλλη ώρα να δεις το ίδιο.

Μήπως το παρακολουθούσαν πάρα πολλοί ξέρω'γω και είχε πρόβλημα.

Δοκίμασα με καλώδιο , έκανε λίγα δευτερόλεπτα να φορτίσει , περίπου 20, και μετά έπαιξε μέχρι το τέλος με 2-3 μικροκολληματάκια..

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογικό.... Νομίζω πως με τέτοια ταχύτητα θα έπρεπε να παίζει μια χαρά...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογικό.... Νομίζω πως με τέτοια ταχύτητα θα έπρεπε να παίζει μια χαρά...

....τι να πω..

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα με απλό πρόγραμμα.Είναι 212 ΜΒ!!!Ένα βιντεο 3 λεπτών..Παίζει κανονικά,

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!εδώ και λίγες ημέρες έχω πρόβλημα με τον οτε.Λογω μετακόμισης αποφάσισα να κάνω διακοπή του συμβόλαιόυ με γιατί στο σπίτι που θα πήγαινα υπήρχε ήδη γραμμή(συγκατοικιση).καλεσα λοιπόν στο 13888 ώστε να προχωρήσουμε στην διακοπή του συμβολαίου μ.τοτε η τελεφωνιτρια με ανακοίνωσε ότι εάν θέλω να σπάσω το συμβόλαιο πρέπει να πληρώσω 120 € επειδή είχα κάνει ανανέωση συμβολαίου 15ημέρες πριν.Το θέμα είναι ότι εγώ δεν ανανέωσα το συμβόλαιο με ποτέ.ενα πρωί απλά με κάλεσαν να με πουν ότι μπαίνουμε στην ευριζωνικη ζώνη και αν συμφωνώ.χωρις να με πουν ότι θα υπάρξει συμβόλαιο ενός έτους.εκανα αίτημα ότι δεν ποτέ δεν συμφωνήσα σε κάτι τέτοιο.2 μέρες μετά με κάλεσε από τον τμήμα καταναλωτών μια αγενεστατη κοπέλα η οποία προσπαθούσε να με πείσει ότι έκανα ανανέωση συμβολαίου και ότι άκουσαν την ηχογραφήσεις κλήση που εγώ συμφωνώ και ότι η τιμή του συμβόλαιόυ θα ήταν ίδια με τ πρόγραμμα που είχα παλιότερα.Το καλύτερο είναι ότι εγώ ποτέ δεν υπεγραψα τίποτα..ουδέποτε παρέλαβα κάποιο έγγραφο με τους όρους αυτού του υποτιθεμενου συμβολαίου.με τα πολλά βλέποντας ότι άκρη δεν θα βγάλω αποφάσισα να κρατήσω το αριθμό και να κάνω μεταφορά της γραμμής.περιμενοντας τον τεχνικό ήρθε ο λογαριασμός μου και εκεί είδα ότι το ποσό ανέβηκε από 55 το δίμηνο σε 69€.όντας τρελαμενη καλεσα στην εξυπηρέτηση πελατών και με είπαν ότι ο λογαριασμός είναι ανεβασμένος επειδή το καινούριο συμβόλαιο κοστίζει περισσότερο.ειπα στην κοπέλα να σταματήσει την αίτηση μεταφοράς γιατί δεν πρόκειται να μείνω άλλο σε αυτή την εταιρία και να κάνουμε διακοπή.μ είπε ότι αυτό δεν μπορεί να γίνει επειδή δεν καλώ από την γραμμή που ενδιαφέρομαι να διακοψω και με παρεπεμψε να παω σε ένα κατάστημα για να κανονίσω την διακοπή.την ευχαρίστησα και κλείσαμε.μετα από λίγο ψάξιμο στο ίντερνετ καλεσα πάλι για να σιγουρευτω ότι έχουν σταματήσει το αίτημα μεταφοράς και τότε η τελεφωνιτρια με απάντησε ότι δεν μπορεί να σταματήσει εφόσον έχει ξεκινήσει η διαδικασία.της είπα ότι περιμενω εδώ και 10 ημέρες τεχνικό να έρθει για την σύνδεση της γραμμης και δεν έχει έρθει άρα μπορώ να κάνω διακοπή και όχι να αναγκαστικά να πληρώσω και 30 €για την μεταφορά που δεν θα χρησιμοποιήσω επειδή θα γίνει οριστική διακοπή του συμβόλαιο μου.τοτε με ξανακαλεσε η ίδια αγενεστατη κοπέλα από την εξυπηρέτηση καταναλωτών για να με πει ότι είμαι υποχρεωμενη να πληρώσω την μεταφορά αλλά και την ρητρα εάν επιθυμώ να σπάσω το συμβόλαιο που ουδέποτε είχα υπογράψει.τοτε λοιπόν της είπα ότι δεν έχω καμία υποχρέωση να πληρώσω κάτι που δεν έχω υπογράψει και ότι θέλω πίσω το παλιό με πρόγραμμα με τα ίδια χρήματα και με απάντησε ότι εφόσον έχω συμβόλαιο αυτό δεν μπορεί να γίνει..πριν με χρεώσουν ενα καινούριο συμβόλαιο χωρίς την συγκατάθεση με είχα ήδη συμβόλαιο (τηλεφωνικά και αυτό χωρίς υπογραφές)ενός έτους οπότε όταν εγώ την ρώτησα πως με άλλαξαν το συμβόλαιο ενώ υπήρχε άλλο η απάντηση της ήταν γινόταν τώρα δεν γίνεται.Αυτο που με ενδιαφέρει να μάθω είναι γιατί είμαι υποχρεωμενη να πληρώσω μια ρητρα ενός συμβολαίου που ουδέποτε έχω υπογράψει?κανένας ΟΤΕ δεν με έστειλε συμβόλαιο με τους όρους.στπ τηλέφωνο κανένας δεν με ενημέρωσε ότι αυτό που με έλεγαν ήταν συμβόλαιο ενός έτους και ότι υπάρχει διαφορά στην τιμή.καθε βοήθεια θα ήταν χρήσιμη..ευχαριστώ εκ των προτέρων Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

αν δεν υπογραψατε ζητηστε την τηλεφωνικη συνδιαλεξη που συμφωνησατε να κανετε την ανανεωση
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Την ρωτησα πως μπορεί να γίνει αυτό και μου είπε να κάνω αίτημα σε ένα κατάστημα και αυτοί θα αποφασίσουν ποτέ και αν θα το δεχτούν.φεξε μου και γλιστρισε δηλαδη
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αιτηση vdsl 30, 250 προς σταθερα, 30 προς κινητα.

29.κατι/μηνα.

2 χρονια.

36.κατι τέλος σύνδεσης

Νεα αριθμοδοτηση.

 

Ποτε περίπου να υπολογιζω την σύνδεση?

 

Wind περιμενα ενα μήνα, τζιφος.

Nova το ιδιο.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Ομως τα λεπτα ειναι τριλεπτα οπως στα καρτοκινητα και εχει χρεωση για αναγνωρηση κλησης.Το ιδιο εκανε ο πατερας μου και εμπλεξε.Για μενα η Forthnet αξιζει εκτος αν βλεπεις τα αθλητικα.Ο OTE TV τα εχει ολα,η Nova εχει την Superleague και κατι ξενα.Επισης αμα πας απο Forthnet στον ΟΤΕ και αντιστροφα αμα εχει δικο του δικτυο ο καθενας αλλαζεις βρογχο στη γραμμη.Διαβασε το νημα που ανοιξα να δεις τι εγινε.Τωρα για νεο νουμερο αμα η συνδεση σου για την VDSL ειναι στη καμπινα ειναι πιο καλα για εσενα και πιο αμεσα ισως να παρεις γραμμη.

Το πιθανότερο ειναι να μην καλεσω ποτε σε κινητα και ελαχιστα σε σταθερά.

Ιντερνετ θελω κυριως.

Αναγνωριση απ οσο βλεπω ειναι δωρεαν σε ολα τα προγράμματα. Δε ρωτησα, αλλα λογικα θα εχω και γω δωρεαν.

 

Μακαρι να γινει γρηγορα η συνδεση γιατι χωρίς νετ δε παλεύεται.

Παλευω με τα δεδομενα του καρτοκινητου εδω και 4 μηνες...

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!εδώ και λίγες ημέρες έχω πρόβλημα με τον οτε..........

καθε βοήθεια θα ήταν χρήσιμη..ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Ψαξε για βοηθεια σε καταναλωτικη οργανωση. Δες την "ΕΚΠΟΙΖΩ"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ψαχνοντας στο android market ενημερωσεις που μου εβγαλε μου εβγαλε και για το cosmote tv guide που ειχα περασει και κοιταω τι νεες βελτιωσεις εχει και λεει οτι : << Η εφαρμογή cosmote tv guide θα αποσυρθεί στις 31/05/2017. Με την έκδοση αυτή σας ενημερώνουμε πως μπορείτε να κατεβάσετε την εφαρμογή cosmote tv gο και να συνεχίσετε να ενημερώνεστε για το πρόγραμμα των καναλιών της cosmote tv Μετά τις 31/05/2017 το cosmote tv guide app δεν θα είναι πλέον διαθέσιμο. >> .

πηγη: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arxnet.otetvgr&hl=el , ωρα 23:18 και ημερομηνια 11/05/2017

 

καλα πανε καλα; μια εφαρμογη ειχανε και μπορουσα να δω το προγραμμα και θα με αναγκασουνε να κατεβασω την εφαρμογη cosmote tv go ενω δεν εχω κοσμοτε tv ; καλα καταλαβα; . :mad::confused:

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανονικά και εκεί το πρόγραμμα και δεν χρειάζεται να έχεις Cosmote TV.

Τώρα για το αν πάνε..Δεν το γνωρίζω..

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση.

Με πήραν σήμερα από άλλο πάροχο για προσφορά,και μου είπαν ότι η Κοτε έχει ανακοινώσει αυξήσεις,και μπορώ να φύγω χωρίς πέναλτυ.

Το έψαξα αλλά δεν βλέπω να ισχύει.Παιζει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Τους λογαριασμούς των τελευταίων μηνών να κοιτάξεις. Αν βρεις κάτι τέτοιο να αναγράφεται, έχεις ένα μήνα να προχωρήσεις σε καταγγελία σύμβασης.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

πανω απο 10 μερες που εκανα αιτηση για νεα αριθμοδοτηση στον οτε.

ακομη κανενα τηλεφωνημα να με ενημερωσουν σε τι σταδιο βρισκεται η αιτηση,

 

μπορω να την παρακολουθησω καπου ονλινε;;;

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι προσφορες παιζουν στον ΟΤΕ για φορητοτητα απο Wind;;;Και σε ποιο τηλεφωνο να καλεσω για να παρω καλη προσφορα;;;Η αθλια Wind εδω στην Αθηνα μου δινει ταχυτητα 6mbps με το ζορι,και για να αναβαθμισουν σε VDSL θελουν 24μηνη δεσμευση!!!Απαραδεκτοι!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια. Θα ανοιξω σε λιγο καιρο γραφειο και ψαχνομαι για λυσεις.

Εχω 3 χώρους στους οποιους καταληγουν 4 utp καλωδια ethernet τα οποια ολα ξεκινανε απο ενα σημειο στο οποιο ο προηγουμενος είχε καποιο ειδους κεντρο. Ετσι τωρα εμενα απλα βγαινουν οι ακρες των ethernet με τα κλιπακια τους. Θα χρησιμοποιησω τη μια θυρα σε καθε χωρο για να συνδεσω τηλεφωνο και σε εναν αλλον χωρο θελω να βαλω και φαξ.

Δεδομενου οτι φυσικα θα εχω ιντερνετ το οποιο θα προωθω στις αλλες ethernet θυρες, πως μπορω να το στησω όλο αυτο; Και χρειάζεται να εχω μια ή δύο τηλεφωνικες γραμμες για να εχω και τηλεφωνο και φαξ;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

στις 2/6 τελειώνει το συμβόλαιο με την cosmote και θα ήθελα να παραμείνω είναι η αλήθεια γιατί είμαι πολύ ικανοποιημένος. σήμερα που πήρα τηλ μου πρότειναν ουσιαστικά τα ίδια λεφτά, 31,65€ το μήνα για τηλέφωνο(έχει και για κινητά το πακέτο) και 24αρι ίντερνετ(γίνονται εργασίες σε όλα τα καφαο της περιοχής άρα σύντομα θα έχουμε και vdsl) + 20€ full pack ote tv. μπορώ να πάρω τηλ κάπου να παζαρεψω ή να δεχτώ αυτό που προσφέρουν?
Link to comment
Share on other sites

στις 2/6 τελειώνει το συμβόλαιο με την cosmote και θα ήθελα να παραμείνω είναι η αλήθεια γιατί είμαι πολύ ικανοποιημένος. σήμερα που πήρα τηλ μου πρότειναν ουσιαστικά τα ίδια λεφτά, 31,65€ το μήνα για τηλέφωνο(έχει και για κινητά το πακέτο) και 24αρι ίντερνετ(γίνονται εργασίες σε όλα τα καφαο της περιοχής άρα σύντομα θα έχουμε και vdsl) + 20€ full pack ote tv. μπορώ να πάρω τηλ κάπου να παζαρεψω ή να δεχτώ αυτό που προσφέρουν?

 

θα μιλησεις με το τμημα διακοπων συνδεσεων να σου δωσουνε αντιπροσφορα., τι προγραμμα ειχες; με απεριοριστα και 30 λεπτα προς κινητα; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος της παράθεσης αφού απαντάς στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ψαχνοντας στο android market ενημερωσεις που μου εβγαλε μου εβγαλε και για το cosmote tv guide που ειχα περασει και κοιταω τι νεες βελτιωσεις εχει και λεει οτι : << Η εφαρμογή cosmote tv guide θα αποσυρθεί στις 31/05/2017. Με την έκδοση αυτή σας ενημερώνουμε πως μπορείτε να κατεβάσετε την εφαρμογή cosmote tv gο και να συνεχίσετε να ενημερώνεστε για το πρόγραμμα των καναλιών της cosmote tv Μετά τις 31/05/2017 το cosmote tv guide app δεν θα είναι πλέον διαθέσιμο. >> .

πηγη: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arxnet.otetvgr&hl=el , ωρα 23:18 και ημερομηνια 11/05/2017

 

καλα πανε καλα; μια εφαρμογη ειχανε και μπορουσα να δω το προγραμμα και θα με αναγκασουνε να κατεβασω την εφαρμογη cosmote tv go ενω δεν εχω κοσμοτε tv ; καλα καταλαβα; . :mad::confused:

 

Υπάρχει κανονικά και εκεί το πρόγραμμα και δεν χρειάζεται να έχεις Cosmote TV.

Τώρα για το αν πάνε..Δεν το γνωρίζω..

 

καλημερα μπηκα στο ote tv go την εφαρμογη και μου λεει να κατεβασω το cosmote tv guide go αλλα επειδη δεν εχω χωρο διοτι ειναι 21mb ενω το ote tv go ητανε 5mb , γνωριζεται καμια εφαρμογη που να εχει το προγραμμα ελληνικων καναλιων και του fox; για android κινητο;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

2 του μηνός έλεγε το τηλέφωνο/ίντερνετ και 3 το ote tv. έτσι μου είχαν πει πριν λίγες μέρες. για ένα περίεργο λόγο ακόμα έχω και από τα δύο. btw έχουμε κάνα τηλέφωνο προσφορών να παζαρεψω λίγο?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω που να το ρωτησω, αλλα κι εδω δεν νομιζω οτι δεν κολαει, αφου cosmote & γερμανος ειναι πλεον ενα.

 

Μπορω να παω οποιοδηποτε τηλεφωνο, οχι smartphone, και να ζητησω απο τον Γερμανο να μου δωσουν σε αρχειο (πως;;; - με email?), ενα αντιγραφο των επαφων του τηλεφωνου;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...