Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω,θα παρω οταν γυρισω απ τις διακοπες γιατι ο ΟΤΕ χρεωνει τις κλήσεις στην Εξυπηρετηση πελατων χρυσαφι οταν παιρνεις απο κινητο,ακομα και απο Κοσμοτε που εχω εγω...

Έχεις δίκιο αλλά αν έχεις πρόσβαση στο ιντερνετ μπορείς να μπεις στην ιστοσελίδα του ΟΤΕ και να κάνεις ''call back''.Βρίσκεται πάνω δεξιά στην ιστοσελίδα τους.Σε παίρνουν αυτοί πίσω δωρεάν!Όταν σε πάρουν πες ότι δεν δέχεσαι τις αυξήσεις.Θα σε συνδέσουν με το τμήμα διακοπών και εκεί θα σου προτίνουν το 19,90 για 2 χρόνια.Αν σε ικανοποιεί το περιεχόμενο πάρτο!Είναι καλή τιμή!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα ηδη και περιμενω τηλ τους...Θα ενημερωσω...

Οκ θα περιμένουμε!!:D;)

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μπα,τζιφος,μου ειπαν οτι πρεπει να μιλησω με το τμημα Καταργησεων με το οποιο απο το callback δεν εχουν δικαιωμα να με συνδεσουν...Δεν μου ειπε τιποτα για 19.90 με 24μηνο(αν μου την κανουν την προσφορα την πηρα,ειναι πολυ καλη),αλλα μου ειπε οτι ισως μπορουν να κανουν κατι καλυτερο στο τμημα Καταργησεων...
Link to comment
Share on other sites

Μπα,τζιφος,μου ειπαν οτι πρεπει να μιλησω με το τμημα Καταργησεων με το οποιο απο το callback δεν εχουν δικαιωμα να με συνδεσουν...Δεν μου ειπε τιποτα για 19.90 με 24μηνο(αν μου την κανουν την προσφορα την πηρα,ειναι πολυ καλη),αλλα μου ειπε οτι ισως μπορουν να κανουν κατι καλυτερο στο τμημα Καταργησεων...

Μα ναι στο τμήμα καταργλησεων θα στη δώσουν!Δεν μπορούσε από εκεί να σε συνδέσει?ΕΛΕΟΣ!Δεν πειράζει!Απλά έχε στο μυαλό σου ότι μέχρι 30/09 μπορείς διαφορεικά σημαίνει ότι δέχεσε τις αυξήσεις!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε πως μπλέκεις με ΟΤΕ :P

 

Η τιμή που είχες αφορούσε το πακέτο και ήταν προσφορά, από τη στιγμή που λήγει η τιμή κάθε υπηρεσίας επανέρχεται στις τιμές τιμοκαταλόγου, άσχετα απο την αύξηση τιμης στο φουλπακ του otetv απο τις 20/8 που είναι 5 ευρω.

 

Οπότε θα πρέπει να τους ζητήσεις συνολική προσφορά. Την έχω πατήσει με τον ΟΤΕ γιατί ακολουθεί πρακτικές παγίδες

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η γιαγιά μου δίνει τώρ στον οτε απεριόριστα σταθερά και 2 ώρες κινητά 29,90 με ληγμένο συμβόλαιο+1,23 για την αναγνώριση κλήσεων!!!ΕΛΕΟΣ!Το καλύτερο που μου δίνουν είναι στα 27,90 με τα ίδια χαρακτηριστικά +1 ώρα κινητά!Αν κάνω αίτηση φορτητότητας λέτε να πετύχω κάτι?

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Έχω ένα περίεργο πρόβλημα σήμερα όλη μέρα. Ενώ οι λειτουργίες του μοντεμ φαίνονται σωστές έχω στιγμιαίες αποσυνδέσεις ανά 5-10 λεπτά.

Από το 13888 μου είπαν να κάνω restart το modem, αλλα δεν βοήθησε, έκαναν restart της γραμμής και ξαναεβαλα τις ρυθμίσεις αλλα και πάλι δεν βλέπω διαφορά.

 

Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Οχι γιατι εχω ενα desktop με ethernet και ενα macbook συνδεδεμενο στο wifi, το πρόβλημα υπάρχει και στα 2.

Δεν έχω δει κάποια βελτίωση οπότε το έδωσα σαν βλάβη στον ΟΤΕ και αναμένω τεχνικό.

 

Το θέμα είναι πως επειδη αυτές τις μέρες δουλεύω απο το σπίτι επηρεάζει πολύ την δουλειά μου και έχω εκνευριστεί απίστευτα!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς κάποιο τηλέφωνο για προσφορά στον ΟΤΕ? Μιας και δίνουν καλύτερα πράγματα από αυτά στο σάιτ τους.

Μόνο με φορητότητα!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έρχομαι. Να ρωτήσω φορητότητα από forthnet σε οτε ποσο καιρό παίρνει?

Γύρω στις 10 εργάσιμες.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς κάποιο τηλέφωνο για προσφορά στον ΟΤΕ? Μιας και δίνουν καλύτερα πράγματα από αυτά στο σάιτ τους.

 

-210 35 81 300

-210 62 95 102

 

Αν δεν έχεις οτε τώρα, θα πάρεις σε ένα από αυτά Δευτέρα-Παρασκευή 9-21:00 και θα ζητήσεις προσφορά. Θα σε καλέσουν πίσω και θα σου πουν τα παρακάτω:

 

1) 250' σταθερά & 30' κινητά & 24mbps για 2 χρόνια στα 20.90ε

2) Απεριόριστα σταθερά & 30' κινητά & 24mbps για 2 χρόνια στα 24.90ε

3) OTE TV Full Pack στα 15.90ε το μήνα για 1 χρόνο ή 19.90ε το μήνα για 2 χρόνια

 

Και τα "ψιλά" γράμματα, 50ε κόστος εγκατάστασης για κεραία ote tv και 31.23ε κόστος φορητότητας

 

;) Εγώ κάλεσα και σύντομα θα πάω στο 1

Link to comment
Share on other sites

-210 35 81 300

-210 62 95 102

 

Αν δεν έχεις οτε τώρα, θα πάρεις σε ένα από αυτά Δευτέρα-Παρασκευή 9-21:00 και θα ζητήσεις προσφορά. Θα σε καλέσουν πίσω και θα σου πουν τα παρακάτω:

 

1) 250' σταθερά & 30' κινητά & 24mbps για 2 χρόνια στα 20.90ε

2) Απεριόριστα σταθερά & 30' κινητά & 24mbps για 2 χρόνια στα 24.90ε

3) OTE TV Full Pack στα 15.90ε το μήνα για 1 χρόνο ή 19.90ε το μήνα για 2 χρόνια

 

Και τα "ψιλά" γράμματα, 50ε κόστος εγκατάστασης για κεραία ote tv και 31.23ε κόστος φορητότητας

 

;) Εγώ κάλεσα και σύντομα θα πάω στο 1

 

Για vdsl παιζη καμια καλη προσφορα. Μιας και ειναι μονοδρομος για εμενα το vdsl λογο μεγαλης αποστασης απο το Αστικο Κεντρο.

Link to comment
Share on other sites

Για vdsl παιζη καμια καλη προσφορα. Μιας και ειναι μονοδρομος για εμενα το vdsl λογο μεγαλης αποστασης απο το Αστικο Κεντρο.

Vdsl έχει απεριόριστα σταθερά 30' κινητά και 30mbps στα 35.90 για 18 μήνες

Link to comment
Share on other sites

-210 35 81 300

-210 62 95 102

 

Αν δεν έχεις οτε τώρα, θα πάρεις σε ένα από αυτά Δευτέρα-Παρασκευή 9-21:00 και θα ζητήσεις προσφορά. Θα σε καλέσουν πίσω και θα σου πουν τα παρακάτω:

 

1) 250' σταθερά & 30' κινητά & 24mbps για 2 χρόνια στα 20.90ε

2) Απεριόριστα σταθερά & 30' κινητά & 24mbps για 2 χρόνια στα 24.90ε

3) OTE TV Full Pack στα 15.90ε το μήνα για 1 χρόνο ή 19.90ε το μήνα για 2 χρόνια

 

Και τα "ψιλά" γράμματα, 50ε κόστος εγκατάστασης για κεραία ote tv και 31.23ε κόστος φορητότητας

 

;) Εγώ κάλεσα και σύντομα θα πάω στο 1

Σε εμάς που είμαστε πελάτες ΟΤΕ δεν δίνει κάτι?Έχω απεριόριστα σταθερά+150' κινητά+4 ιντερνετ στα 34.90+1.23 αναγνώριση κλήσης.Πιστεύω δίνω πολλά!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμάς που είμαστε πελάτες ΟΤΕ δεν δίνει κάτι?Έχω απεριόριστα σταθερά+150' κινητά+4 ιντερνετ στα 34.90+1.23 αναγνώριση κλήσης.Πιστεύω δίνω πολλά!

 

Αν έχει λήξει το συμβόλαιό σου πάρε τηλέφωνο και πες θέλω να ανανεώσω το συμβόλαιο τι προσφορά έχετε να μου κάνετε? Γιατί αν μείνεις με αορίστου λογικά δεν θα σ κάνουν προσφορά. Αν δεσμευτείς όμως με νέο συμβόλαιο για 1 ή 2 χρόνια λογικά θα σου κάνουν προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει λήξει το συμβόλαιό σου πάρε τηλέφωνο και πες θέλω να ανανεώσω το συμβόλαιο τι προσφορά έχετε να μου κάνετε? Γιατί αν μείνεις με αορίστου λογικά δεν θα σ κάνουν προσφορά. Αν δεσμευτείς όμως με νέο συμβόλαιο για 1 ή 2 χρόνια λογικά θα σου κάνουν προσφορά.

Να ρωτήσω:Όσοι έχετε αλλάξει τη γραμμή ΟΤΕ σε voip τηλεφωνία τι ρουτερ σας έδωσαν?Επίσης υπάρχει τρόπος να διατηρήσω την pstn?

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα δινω με βαση οσα εχουμε συμφωνησει

29.90 24mbps ινερνετ+ απεριοριστα αστικα υπεραστικα+360 λεπτα κινητα

19.90 ote tv δορυφορικο ολα τα καναλια cinema κ μπαλα

Κ 6.20 για εξωτερικο. Δεν κρατιεμαι αλλο θελω να φυγω απο forthnet μας γ@μησ@ν στις αποσυνδεσεις πεντε χρόνια και στο online gaming

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε οτε tv (με ή χωρίς δέσμευση) πάρτε το 13888 και ζητήστε διακοπή.Έτσι θα κερδίσετε την τιμή 19,90 για 2 χρόνια.Αυτό γίνεται διότι ο οτε σπάει το συμβόλαιο μαζί σας διότι κάνει αθ\υξήσεις από 20/08

 

Αυτό παίζει όντως? Έχω το vdsl 50αρι φοιτητικό και έβαλα μέσα στον Ιούλιο το full pack OTE TV στα 24,90.. Αν πάρω και ζητήσω διακοπή θα μου πουν για 19,90??

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Αυτό παίζει όντως? Έχω το vdsl 50αρι φοιτητικό και έβαλα μέσα στον Ιούλιο το full pack OTE TV στα 24,90.. Αν πάρω και ζητήσω διακοπή θα μου πουν για 19,90??

 

Δεσμεύτηκες για 1 χρόνο βάζοντας το ote tv σωστά? Αν ναι δεν μπορείς να το διακόψεις έχει πρόστιμο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...