Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εχεις πληρώσει εστω και ενα λογαριασμό απο την νεα σύμβαση σημαίνει οτι συμφωνείς με τις νεες σου δεσμεύσεις.
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα και σήμερα με τον ΟΤΕ αλλά και με την ΕΕΤΤ. Το αποτέλεσμα είναι ότι ο ΟΤΕ θεωρεί τον εαυτό του καλυμμένο αλλά από την ΕΕΤΤ μου είπανε ότι δεν έχω να χάσω τίποτα. Το θέμα είναι ότι ήταν υποχρεωμένοι να μου στείλουνε το συμβόλαιο με τους όρους και την αίτηση υπαναχώρησης. Τότε δεν θα μπορούσα να βγάλω κιχ!!!! Θα ζητήσω βέβαια να δω το αρχικό συμβόλαιο που έχω υπογράψει(στο οποίο συμφώνησα τον Ιανουάριο με τους ίδιους όρους) για περισσότερα συμπεράσματα! Υπάρχουν νομικά θέματα βέβαια με την τηλεφωνική σύμβαση και σε αυτά ΣΙΓΟΥΡΑ δεν είναι καλυμμένοι στον ΟΤΕ!!! Μήπως ξέρει κανείς κάποιο αντίστοιχο παράδειγμα ειδικά με τον ΟΤΕ η άλλο πάροχο?
Android rules...
Link to comment
Share on other sites

Και το αρχικό σου συμβόλαιο που είχες υπογράψει, να είσαι σίγουρος ότι αναφέρεται η ποινή διακοπής μέσα.

Τζάμπα θα μπεις στη διαδικασία κατ' εμέ!

 

Όσο για ηχογραφήσεις κλήσεων και άλλα λόγια να αγαπιόμαστε --> verba volent, scripta manent ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

έχει πάει 110 το τέλος διακοπής;;; οι άλλοι το έχουν στα 70....

Δεν ειναι ακριβως ετσι.

 

Σε περιπτωση διακοπης πριν την παροδο 12μηνου, χρεωνεται εφαπαξ τελος αποδεσμευσης:

85€ για το ΟΤΕ Double Play 2 Economy

95€ για τα ΟΤΕ Double Play 2 Απεριοριστα και ΟΤΕ Double Play 2 Απεριοριστα Plus

110€ για τα ΟΤΕ Double Play 24 Απεριοριστα και ΟΤΕ Double Play 24 Απεριοριστα Plus.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα το έχω στείλει ήδη στην ΕΕΤΤ και λογικά μέσα στην εβδομάδα θα έχω απάντηση.

Παραθέτω ακόμη μια φόρα που βασίζομαι...

 

Στην περίπτωση που η σύμβαση συνάπτεται μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας, θα πρέπει:

 

η επικοινωνία να πραγματοποιείται χωρίς να παραβιάζει την ιδιωτική ζωή σας

η εταιρεία να διευκρινίσει με σαφήνεια από την αρχή της συζήτησης την ταυτότητά της και τον εμπορικό σκοπό της

η εταιρεία να σας κοινοποιήσει σε εύθετο χρόνο τους όρους της σύμβασης που διέπει τη μεταξύ σας σχέση και το έντυπο της Δήλωσης Υπαναχώρησης.[/u][/u]

Η σύναψη σύμβασης μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας με την Προεπιλεγμένη Εταιρεία είναι άκυρη υπέρ σας, εάν:

 

η Προεπιλεγμένη Εταιρεία δεν σας κοινοποίησε σε εύθετο χρόνο τους ό[/u]ρους της σύμβασης και το έντυπο της Δήλωσης Υπαναχώρησης

 

Δεν στείλανε τίποτα οπότε το κυνηγάω και βλέπω.

Android rules...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ακριβως ετσι.

 

Σε περιπτωση διακοπης πριν την παροδο 12μηνου, χρεωνεται εφαπαξ τελος αποδεσμευσης:

85€ για το ΟΤΕ Double Play 2 Economy

95€ για τα ΟΤΕ Double Play 2 Απεριοριστα και ΟΤΕ Double Play 2 Απεριοριστα Plus

110€ για τα ΟΤΕ Double Play 24 Απεριοριστα και ΟΤΕ Double Play 24 Απεριοριστα Plus.

 

και πάλι, ο ΟΤΕ είναι ο πιο ακριβός σε όλα τα σημεία. (α ρε jumbo που θέλει :p)

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα δυσκόλεψαν και θα αρχίσω περικοπές, ποιο είναι το φθηνότερο conn-χ πορυ μπορώ να έχω (το σταθερό κάθεται εντελώς ούτε με παίρνουν ούτε κ έγω κάνω κλήσεις). Εάν παώ Forthnet adsl τι γίνεται με γραμμή-πάγιο σταθερού ΟΤΕ?
Link to comment
Share on other sites

Αν πας σε forthnet ADSL πληρώνεις μόνο 17.90 και δεν έχεις πάγιο ΟΤΕ. Μια χαρά είναι, το έχω προτείνει σε τουλάχιστον 3 άτομα από την εποχή που αυτή η τιμή δινόταν μόνο με προπληρωμή και όλοι χαρούμενοι είναι.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
να κανω μια ερωτηση: στις τιμες που αναφερει για το double play, συμπεριλαμβανεται μεσα και το παγιο της γραμμης; δηλαδη το 2mbps με απεριοριστα οντως βγαινει τελικη τιμε 32€ το μηνα και τιποτα αλλο;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση: στις τιμες που αναφερει για το double play, συμπεριλαμβανεται μεσα και το παγιο της γραμμης; δηλαδη το 2mbps με απεριοριστα οντως βγαινει τελικη τιμε 32€ το μηνα και τιποτα αλλο;

 

απο όσο θυμάμαι ναι.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Προστίθεται η χρέωση αναγνώρισης κλήσης (2,46 ευρώ το δίμηνο).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Προστίθεται η χρέωση αναγνώρισης κλήσης (2,46 ευρώ το δίμηνο).

με τον ΟΤΕ ποτέ δεν είναι τελική τιμή αυτό που σου λένε!

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

με τον ΟΤΕ ποτέ δεν είναι τελική τιμή αυτό που σου λένε!

 

Αν θέλεις βάζεις την αναγνώριση.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

με τον ΟΤΕ ποτέ δεν είναι τελική τιμή αυτό που σου λένε!

Πολλά χρόνια πελάτης δε διαπίστωσα κάτι τέτοιο.

Αν θέλεις βάζεις την αναγνώριση.

Σωστός.:)

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι απο την στιγμη που ηχογραφηθηκε η κληση σου και συμφωνεις...... λιγο δυσκολα τα πραγματα. Εαν εχεις ΟΡΕΞΗ και χρονο να το κυνηγήσεις (μαλλον δεν θα βγαλεις και τιποτα, τουλαχιστον συντομα) τοτε καντο...

 

Η προφορική συμφωνία δεν αναιρεί το γεγονός ότι δεν εστάλησαν εγγράφως οι όροι παραμονής στην υπηρεσία. Είναι ούτως ή άλλως υποχρεωμένοι να το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Είναι νόμος και είναι αναρτημένος στην ΕΕΤΤ, υποχρεούνται να στα στείλουνε ! Εγώ θα το φτάσω στα άκρα. Ο νόμος είναι υπέρ μου το θέμα είναι πότε θα εφαρμοστεί, 110 ευρώ δεν θα δούνε από εμένα!
Android rules...
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το πρόγραμμα με τα απεριόριστα σταθερά - υπεραστικά, 120' προς κινητά και 24 Mbps internet , υπάρχει κάποιος τρόπος για να ενημερώνομαι για το υπόλοιπο των λεπτών προς κινητά;

Μέσω internet τουλάχιστον ή μέσω κλήσης σε κάποιον αυτοματοποιημένο αριθμό που υπάρχει για αυτή τη δουλειά.

Μην μου πείτε να καλώ κάθε τρεις και λίγο στο 13888 και να τους ρωτάω...:wacko:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το πρόγραμμα με τα απεριόριστα σταθερά - υπεραστικά, 120' προς κινητά και 24 Mbps internet , υπάρχει κάποιος τρόπος για να ενημερώνομαι για το υπόλοιπο των λεπτών προς κινητά;

Μέσω internet τουλάχιστον ή μέσω κλήσης σε κάποιον αυτοματοποιημένο αριθμό που υπάρχει για αυτή τη δουλειά.

Μην μου πείτε να καλώ κάθε τρεις και λίγο στο 13888 και να τους ρωτάω...:wacko:

 

Sorry λαθος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω ένα θεματάκι... Θα μου μεταβιβάσουν 1/10 ένα conn-x σε σπίτι που θα νοικιάσω (το έχει ο προηγούμενος ενοικιαστής που θα φύγει στις 30/9). Πρόκειται για πακέτο ιντερνετ 2ρα και τηλέφωνο. Ζήτησα να μου το μεταβιβάσουν για να γλυτώσω το κόστος νέας ενεργοποίησης και τις κάποιες μέρες που θα έμενα χωρίς γραμμή αν ζητούσα από την αρχή νέα σύνδεση.

 

Πως μπορώ να εκμεταλλευτώ την προσφορά της forthnet μέσω εφημερίδας που με καλύπτει στο 100%;

Να κάνω πρώτα τη μεταβίβαση στο όνομά μου και αμέσως μετά να πάω σε κατάστημα forthnet;

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν πάιρνεις ένα τηλέφωνο είτε στην εφημερίδα είτε στη forthnet να σου πούνε τι μπορείς να κάνεις?
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν πάιρνεις ένα τηλέφωνο είτε στην εφημερίδα είτε στη forthnet να σου πούνε τι μπορείς να κάνεις?

 

η forthnet ζητάει να είμαστε και οι δύο παρόντες, πράγμα δύσκολο.

 

Ο ΟΤΕ με εξυπηρετεί μάλλον στο να πάει τώρα ο παλιός ιδιοκτήτης της γραμμής και να υπογράψει μεταβίβαση και όταν αργότερα πάω εγώ υπογράφω με τη σειρά μου...

Ετσι όμως θα βρεθώ με conn-x τελικά. Γι αυτό ψάχνω τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...