Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανακοινώθηκαν τα 1/10 V.

Αναμενόμενα κορυφαίο επεξεργαστή και αναβαθμισμένη ψυξη και νέος αισθητήρας κάμερας.

Το 10αρι με τον 695 σταθερά και ακόμη ελαφρύτερο νομίζω.

Σχεδιαστικά λίγες αλλαγες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Επίσης, η πλάτη στο 1V είναι πολύ ωραία σαν κατασκευή σύμφωνα με βίντεο που είδα. Και οι αυλακώσεις περιμετρικά στο σκελετό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ανακοινώθηκε το xperia 5 v και ήδη υπάρχει review στο gsmarena. Δυστυχώς είναι μία από τα ίδια και καταφέρνει να έχει μεγαλύτερη υπερθέρμανση από το xperia 5 iv που έχει τον snapdragon 8 gen1, να μην έχει πλέον led ειδοποιήσεων, ούτε το 2,5x οπτικό ζουμ, μία κάμερα λιγότερη και μικρότερη φωτεινότητα παρότι έχει την ίδια οθόνη με το 5 iv. Κατα τα άλλα ξεχωρίζω θετικά μόνο την φοβερή διάρκεια της μπαταρίας.

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Προφανως στο 5v, η αδιαβροχοποιηση,το συστημα ασυρματης φορτισης εντος και ειδικα το συστημα ψυξης το επιβαρυνουν πολυ. Δεν βρισκω αλλο λογο αφου βαλανε νεο τσιπακι πανω.

Εχω συσκευη με 8 gen 1 αλλα υπερθερμανση δεν εχω δει ποτε. Εχει ομως σχετικα μεγαλο συστημα ψυξης μεσα.

Βέβαια μετα απο updates μπορει να βελτιωθει η κατασταση του.

Το μικρότερο camera module με το ενσωματωμενο μικροφωνο, η υφη πισω και πλάγια φαινονται πολυ ομορφα. Τα bezel περιμετρικα πρέπει να μικραινουν επιτελους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος απόκτησής του.
Αλήθεια πού είναι τα 16gb ram πού έλεγαν οι φήμες;
Γιατί τα 8gb σε σχέση με το σχεδόν χιλιάρικο πού θα κοστίζει,δεν συμβαδίζουν,οπως και κάθε αλλη συσκευή πού πουλάει ακριβά χωρίς όμως τα μέγιστα πού δίνει ο ανταγωνισμός.
βέβαια θεωρώ πως όλα τα κινητά πλεον,είναι υπερτιμημένα και βασικά οι υποτιθέμενες ναυαρχιδες αλλα αυτή είναι αλλη κουβέντα.

Η sony καλό είναι να κάνει ένα reboot και να αλλάξουν και σχέδιο επιτέλους.


Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...