Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι επιδόσεις σε αυτό το επίπεδο με 888 είναι δεδομένες, αλλά είναι τα θέματα

ποια είναι τα θέματα?

Δεδομένο δεν είναι τίποτα!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η κάμερα που λέγαμε προηγουμένως

Η ασύρματη φόρτιση κ.α.

Όλα με τον 888 πάνω κάτω ίδια απόδοση έχουν, κορυφαία δηλαδή, πέντε πάνω πέντε κάτω δεν αλλάζει κάτι

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Με την κάμερα δεν ξέρω ποιο είναι το θέμα...σε τι αναφέρεσαι?

Το 1iii έχει και ασύρματη και αντίστροφη φόρτιση, το πεντάρι όχι αλλά θα δικαιολογεί και την τιμή!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Στην όχι και τόσο καλή selfie και στην επίσης όχι τόσο δεινή ικανότητα στο point and shoot

800 ευρώ που κάνει το 5 II δεν είναι αρκετά χρήματα για να δικαιολογεί ασύρματη φόρτιση?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Στην όχι και τόσο καλή selfie και στην επίσης όχι τόσο δεινή ικανότητα στο point and shoot

800 ευρώ που κάνει το 5 II δεν είναι αρκετά χρήματα για να δικαιολογεί ασύρματη φόρτιση?

δεν ξέρω αδελφέ δενμε ενδιέφερε ποτέ η ασύρματη φορτιση!

όσο για την κάμερα στο point and shoot έχεις κάποιο απο το 1ii ή 5ii στην κατοχή σου και αναφέρεσαι απο εμπειρία?

Για την selfie συμφωνώ.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν τη θεωρώ απαραίτητη την ασύρματη φόρτιση αλλά σε κάποιες περιπτώσεις είναι χρήσιμη

Όχι δεν το έχω, από ότι λένε οι φήμες!

Μήπως το έχεις εσύ να μας πεις αν ισχύουν?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν τη θεωρώ απαραίτητη την ασύρματη φόρτιση αλλά σε κάποιες περιπτώσεις είναι χρήσιμη

Όχι δεν το έχω, από ότι λένε οι φήμες!

Μήπως το έχεις εσύ να μας πεις αν ισχύουν?

Ναι το έχω και έχουν γίνει και συγκριτικά και απο εμένα με Iphone 11 pro max αλλά και απο τον NikosMpi που έχει ανεβασει με note 20 ultra.

Μια χαρά είναι σε point and shoot απλά είναι κάποιοι που αναμασάνε την ίδια τσίχλα(αναφέρομαι σε αυτούς που βγάζουν τις φήμες)

Πάντως αρκετά παιδιά εδώ μέσα έχουν και το 1 αλλά και το πεντάρι που μπορούν να το επιβεβαιώσουν!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δε λέω ότι δε βγάζουν καλές φωτογραφίες, κάθε άλλο

Απλά από ότι έχω διαβάσει στις 10 φωτογραφίες στο auto σε ένα iphone όπως λες και εσύ οι πιθανότητες είναι περισσότερες να βγουν καλύτερες στο iphone παρά στο xperia 1-5 II, αποτέλεσμα το οποίο μπορεί να αλλάξει άμα μπεις στο pro

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

στο αυτόματο,είτε με το κανονικό app είτε με το Pro βγαίνουν ίδιες φωτογραφίες.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Οι κωδικοι για αδιαβροχοποιηαη/αντοχη στο νερο και σκονη,που τα κατατασουν; Εχω μπερδευτει λιγο με τα ip και ipx
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα ναι!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

εδώ αφήσανε την ίδια κάμερα για selfie μόνο το f αλλάξανε

 

καλησπέρα!ίδιο και απαράμιλλο το f στην σελφοκαμερα!

 

 

η άποψη μου έως τώρα παιδιά είναι ,ότι είναι μια υπέροχη συσκευή που μαγνητίζει όπως και το 1,το 1ιι και αυτή η διαφορετικότητα του συναρπαζει!!!:)

 

 

δεν είναι όμως αυτό που θα κάνει την καρδιά μου να σπαρταράει όπως το 1ιι!πια είμαι αποφασιμενος να περιμένω ακόμη καλύτερα πράγματα πρώτα Ο Θεός με το 1 iv ,το οποιο να δωσει αυτα και ακομη περισσοτερα θα αλλαξω για το 1 ιι μου!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μέχρι 30 λεπτά μέγιστο βάθος 1.5m

 

Θεωρητικά βάσει IP68 ναι. Στην παρουσίαση ωστόσο το περιέγραψαν ως spill proof με αντοχή σε κατά λάθος βρέξιμο ή σταγόνες βροχής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

όλες οι ναυαρχίδες της SONY έχουν ip65/68

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

όλες οι ναυαρχίδες της SONY έχουν ip65/68

Να ρωτήσω γιατί δίνει δύο διαφορετικές ΙΡ;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Η μία είναι για υγρασία η άλλη για σκόνη και τα σχετικα

Πώς πήρε τη πιστοποίηση αφού αναφέρεται ως spill proof?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Που αναφέρεται έτσι? Για βάλε link

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Η υποσημειωση 5 λέει να μην βάζουμε το κινητό μέσα σε νερό και 2 γραμμές πιο κάτω αναφέρει ότι η συσκευή έχει δοκιμαστεί σε περιβάλλον με νερό σε βάθος 1.5 μέτρο για 30 λεπτά

Σε όλες τις συσκευές τα ίδια αναφέρουν, μια χαρά αδιάβροχο θα είναι στο βαθμό που είναι και όλα τα υπόλοιπα της αγοράς δηλαδή

Με την σημείωση αυτή η sony και η κάθε sony προσπαθεί να προφυλάξει τον εαυτό της από ενδεχόμενη κακόβουλη χρήση των πελατών

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Στο επισημο της sony στη σειρα ii αναγραφεται ρητα το ip65/68.

Στη σειρα iii εχουμε τα IPX.

Τεσταριστηκαν βασει των ip65/68 αλλα τυπικα γραφονται οι ipx μονο; Αυτο δε καταλαβαινω

Link to comment
Share on other sites

Καλοβλεπω το Xperia 1 Mark III και αν καταλήξω τελικά θα είναι το πρώτο μου sony τηλεφωνο.Λέτε ομως να υπάρχει θέμα με την 4k οθόνη στα 120hz και την μπαταρία; Φοβάμαι ότι θα τελειώνει γρήγορα.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ip68 και ipx8 είναι το ίδιο πράγμα όσον αφορά την αντοχή στην υγρασία

Το δεύτερο ψηφίο αναφέρεται στη κλίμακα υγρασίας, το πρώτο ψηφίο στη κλίμακα σκόνης κτλ

Οπότε στη κλίμακα υγρασιας το ip68 και το ipx8 είναι το ίδιο

Το ψηφιο 6 αναφέρεται στο dust

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...