Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Πλαίσιο και τα Multirama, αλλά όπως έγραψε και ένας φίλος παραπάνω, χλομό το βλέπω... Μόνο σε συγκεκριμένα καταστήματα και μάλλον σε περιορισμένες ποσότητες...
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ πάλι πιστεύω ότι αυτή που έχει μόνο του είναι πολύ λειτουργική. Δεν είναι τόσο χαλαρή και όταν την κρατάω ανάποδα δεν μου φεύγει το κινητό από μέσα, όχι όμως ότι θα κυκλοφορώ κρατώντας το ανάποδα... :p Αυτό που δεν κατάλαβα όμως είναι το γιατί ενώ η θήκη είναι αρκετά σφιχτή, έχουν βάλει την υποδοχή των ακουστικών στο πλάι ενώ θα μπορούσαν κάλιστα πχ να την είχαν στη θέση της hdmi και ανάποδα. Τότε θα ήταν απίστευτα βολικό με το κινητό στη θήκη όταν έχεις και τα handsfree συνδεδεμένα..
Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω ότι αυτή που έχει μόνο του είναι πολύ λειτουργική. Δεν είναι τόσο χαλαρή και όταν την κρατάω ανάποδα δεν μου φεύγει το κινητό από μέσα, όχι όμως ότι θα κυκλοφορώ κρατώντας το ανάποδα... :p Αυτό που δεν κατάλαβα όμως είναι το γιατί ενώ η θήκη είναι αρκετά σφιχτή, έχουν βάλει την υποδοχή των ακουστικών στο πλάι ενώ θα μπορούσαν κάλιστα πχ να την είχαν στη θέση της hdmi και ανάποδα. Τότε θα ήταν απίστευτα βολικό με το κινητό στη θήκη όταν έχεις και τα handsfree συνδεδεμένα..

 

Πολύ σωστή η παρατήρησή σου,θα μπορούσε κάλλιστα η υποδοχή των ακουστικών να βρίσκεται στη θέση της hdmi,και έτσι να είναι πιο λειτουργική η συσκευούλα μας,το είχα σκεφτεί και αναρωτιόμουν αν στους μηχανικούς της Sony Ericsson τους ξέφυγε ή υπάρχει κάποιο άλλο σκεπτικό...(?)Τέλος πάντων....

Θα σου έλεγα ωστόσο φίλε μου,πως η θήκη είναι καλή κυρίως για γυναίκες που συνήθως έχουν τσάντες και το βάζουν το κινητό στη θήκη και μετά στη τσάντα.Για εμάς τα αγοράκια,που το έχουμε ολίγον χύμα (στη τσέπη,στο χέρι...κλπ) η θήκη είναι λιγάκι επικύνδυνη.

Προσωπικά λυπήθηκα πολύ,στην πρώτη μου (ελπίζω και τελευταία) γρατσουνιά :angry: που του έκανα,διότι έπιασα τη θήκη από τη βιασύνη μου ανάποδα και εκείνο γλυστρησε.Αυτό μπορεί να συμβεί στον καθένα μας.Και επειδή έχουμε πολλά καθημερινά προβλήματα & άγχη, και συνεπώς δεν μπορούμε να έχουμε το μυαλό μας στο πως θα πιάσουμε τη συσκευή,θα σου συνηστούσα (και σε όλους τους φίλους) να την αντικαταστήσουν με μία άλλη που κουμπώνει.

Η συσκευή είναι αρκετά ακριβή,θα έλεγα, για να ρισκάρουμε την τύχη της (όπως έκανα δυστυχώς εγώ..).

Αφήστε που είναι ένα "έργο τέχνης" και δεν σηκώνει την παραμικρή γρατζουνιά... :bow:

Link to comment
Share on other sites

ενα εργο τεχνης που θελουμεεε πολλοι...αλλα προς το παρον λιγοι εχετεεε!
Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολο το forum ειμαι ενας απο τους τυχερους που εχει το arc οι πρωτες εντυπωσεις ειναι παναλαφρο αρκετα γρηγορο ειχα στα χερια μου και το samsung galaxy s ii πριν δεν ειδα και καποια τρομερη διαφορα σε ταχυτητα υπεροχη οθονη πολυ ρεαλιστικα χρωματα ωραια καμερα βιντεο χωρις σπασιματα απαιχτο gps κλειδωνει σε 5'' με ανοιχτο ουρανο αλλα και σε εσωτερικο χωρο μεσα σε 20 '' κλειδωνει (ndrive-sygic aura ).τωρα για την αυτονομια με αρκετο πειραγμα κρατα 2 μερες .περιμενω να απαντησω σε οποιες αποριες.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολο το forum ειμαι ενας απο τους τυχερους που εχει το arc οι πρωτες εντυπωσεις ειναι παναλαφρο αρκετα γρηγορο ειχα στα χερια μου και το samsung galaxy s ii πριν δεν ειδα και καποια τρομερη διαφορα σε ταχυτητα υπεροχη οθονη πολυ ρεαλιστικα χρωματα ωραια καμερα βιντεο χωρις σπασιματα απαιχτο gps κλειδωνει σε 5'' με ανοιχτο ουρανο αλλα και σε εσωτερικο χωρο μεσα σε 20 '' κλειδωνει (ndrive-sygic aura ).τωρα για την αυτονομια με αρκετο πειραγμα κρατα 2 μερες .περιμενω να απαντησω σε οποιες αποριες.

 

Καλημέρα και απο εμένα.Μεταξύ των δυο ποια είναι η άποψη σου για την ποιότητα κατασκευής?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου για το sgs 2 εχω να πω αρκετα καλη κατασκευη το ιδιο ελαφρυ οπως και το arc η οθονη του υπερβολικη οσο και κουραστικη με το τοσο εντονο χρωμα η γνωμη μου ειναι καθαρα υποκειμενικη στο gps κερδιζει το arc στο βιντεο το sgs 2 λογο 1920 x 1080 fd δηλαδη αν και πριν την αναβαθμιση τραβουσε λιγο θολα μακρια για την ταχυτητα εχω να πω πως δεν ειδα τρελες διαφορες απλα σε περιπτωση επανακινησης το arc αργει αρκετα γιατι φορτωνει τα δικα του.τωρα αν θες την γνωμη μου και τα δυο αυτη την στιγμη ειναι τα κορυφαια απλα αντικειμενικα θα διαλεγα το arc .τωρα για την κατασκευη το sgs 2 εχει ποιτικα πλαστικα αν και το καπακι θελει πολυ προσοχη στο ανοιξε κλεισε και το arc εχει πολυ καλα υλικα απλα αυτο το νικελ με τον χρονο δεν γνωριζω την αντοχη του. Edited by kosttheos
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου για το sgs 2 εχω να πω αρκετα καλη κατασκευη το ιδιο ελαφρυ οπως και το arc η οθονη του υπερβολικη οσο και κουραστικη με το τοσο εντονο χρωμα η γνωμη μου ειναι καθαρα υποκειμενικη στο gps κερδιζει το arc στο βιντεο το sgs 2 λογο 1920 x 1080 fd δηλαδη αν και πριν την αναβαθμιση τραβουσε λιγο θολα μακρια για την ταχυτητα εχω να πω πως δεν ειδα τρελες διαφορες απλα σε περιπτωση επανακινησης το arc αργει αρκετα γιατι φορτωνει τα δικα του.τωρα αν θες την γνωμη μου και τα δυο αυτη την στιγμη ειναι τα κορυφαια απλα αντικειμενικα θα διαλεγα το arc .τωρα για την κατασκευη το sgs 2 εχει ποιτικα πλαστικα αν και το καπακι θελει πολυ προσοχη στο ανοιξε κλεισε και το arc εχει πολυ καλα υλικα απλα αυτο το νικελ με τον χρονο δεν γνωριζω την αντοχη του.

 

Συμφωνώ και εγώ μαζί σου για το νικελ.(πλαστικό αν δεν κάνω λάθος).Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι,

προχθές που πήγα στο ΠΛΑΙΣΙΟ Μεταμόρφωσης για αναζήτηση θήκης για το κινητάκι (ARC) λόγω του ότι η θήκη που είχε μέσα η συσκευασία ναι μεν λειτουργική αλλά δεν κουμπώνει στο άνοιγμα με αποτέλεσμα το κινητό να γλυστράει με κίνδυνο να σπάσει..η κοπέλα που με εξυπηρέτησε και πιάσαμε κουβέντα,μου δήλωσε πως στο κατάστημα η συσκευή θα βρίσκεται το αργότερο μέχρι τέλους του μήνα με τιμή 550 ευρώ.

Χαρακτηριστικά μου είπε:

"Δεν ξέρω σε άλλα καταστήματα πότε θα πάει,αλλά σε εμάς θα υπάρχει το αργότερο μέχρι τέλος Μαίου στα 550.."

Τα συμπεράσματα δικά σας... :hypno: , διότι έτσι πως έχει εξελιχθεί σε σίριαλ,δεν μπορεί κάποιος να απαντήσει στο θέμα με βεβαιότητα...

 

Εγώ πήρα αυτήν και την περιμένω

 

http://cgi.ebay.com/Bugatti-Tasche-Handytasche-Bb-SL-Sony-Erics-Xperia-Arc-/170625816941?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D8470384217992965639

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω ξεκλειδώσει το bootloader, έκανα root me gingerbreak.

 

Δεν θέλω να το ξεκλειδώσω γιατί θα χάσω την εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Δεν το δίνω με τίποτα..Αν έφτιαχναν τις ρυθμίσεις της κάμερας με κάποιο update γιατί είτε έχει κάμερα είτε όχι δεν την ανοίγω,αλλά ξέμεινα από ψηφιακή και μου χρειάζεται...Α και να φέρουν και την 2.2 και γιατί όχι την 2.3 .... Θα ήταν πολύ ωραιά..Την σηκώνει το σύστημα του κινητού;;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω ξεκλειδώσει το bootloader, έκανα root me gingerbreak.

 

Δεν θέλω να το ξεκλειδώσω γιατί θα χάσω την εγγύηση

Και εγω το ιδιο εχω κανει.Απλα ρωταω αν ξεκλειδωνει η οχι ο bootloader στις συσκευες που ειχε φερει το ebw.

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου δεν εχει μπροστινη καμερα ειναι αισθητηρας .
Link to comment
Share on other sites

Καποιος εχει πει οτι εχει αλλα δεν το ξερουμε

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με cosmote και μου είπαν ότι το τηλέφωνο είναι άμεσα διαθέσιμο...

 

φιλε αυτο που λες δεν ΓΙΝΕΤΑΙ....αφου λενε απο ιουνιο...! και εγω εχω παρει! :wacko:

 

 

 

 

στο μεταξυ...ημουν ετοιμος να το παρω απο το play247.gr..αλλα επικοινονησα με την σονυ ερικσον ελλαδας..και μου ειπανε...οτι αν το παρεις απο οπουδηποτε πριν το φερουν οι ιδιοι δεν εχεις την δικια τους εγγυηση και σερβις...και ετσι...παρατησα την ιδεα..και παω για 15 ιουνιου και πλαισιο...:/

Edited by iwannis
Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Πριν λίγο επισκέφθηκα κατάστημα εδώ στις Σέρρες και μου είπε με σιγουριά (?) ότι θα το έχει την 1η εβδομάδα του Ιουνίου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Πριν λίγο επισκέφθηκα κατάστημα εδώ στις Σέρρες και μου είπε με σιγουριά (?) ότι θα το έχει την 1η εβδομάδα του Ιουνίου.

 

γερμανο? γιατι και εγω πηρα τηλεφωνο..και μου ειπαν...τον ιουνιο...απο την σονυ ερικσον ελλαδας λενε...μεχρι 15 ιουνιου....απο τους 1ους πελατε θα ειμαι!...δεν μπορω να περιμενω αλλο!

Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

οσο το περιμενουμε ας μας πουν οι κατοχοι εντυπωσεις απο το χρονο που το εχουν! γιατι αλλο να το δουλευεις 3 μερες, κι αλλο ενα μηνα:)

Ταχυτητα, touch, wi-fi, multitasking, πως το βλεπετε?

 

επισης θελω να ρωτησω τι γινεται με τη μνημη του γιατι εχω λιγο μπερδευτει. Στο phone εχω διαθεσιμα 32gb που μπορω να τα χρησιμοποιησω για τραγουδια, εφαρμογες, φωτο, ο,τι θελω. Εδω τι παιζει ακριβως??:rolleyes:

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφερθεί ήδη εντυπώσεις για όσα ρωτάς από αρκετούς κατόχους με θετικότατα σχόλια. Όσον αφορά τη μνήμη για τραγούδια, εφαρμογές θα ισχύσει ότι κάρτα μνήμης του περάσεις!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ arc ήδη πωλείται σε αρκετά online καταστήματα εδώ στην Γερμανία.Η τιμή για το Midnight Blue είναι κοντά στα 430€.

Μερικά μαγαζιά έχουν αρκετά αποθέματα ακόμα.Ας όψεται που κοντεύουν οι διακοπές σε μερικές βδομάδες αλλιώς....

1998 - 2020: Ericsson T18, Ericsson GA318, Panasonic GD30, Panasonic GD95, Siemens M35i, Siemens S35, Siemens S45i, Siemens S55, Siemens ST60, Siemens SX1, SE K700i, SE K750i, Nokia 6670, Nokia 6680, Qtek S200, SEK8000i, SE C905, SE Xperia Arc, Xperia Z1, Xperia Z2, Xperia XZ1 dual, XZ2, Xiaomi 10T Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφερθεί ήδη εντυπώσεις για όσα ρωτάς από αρκετούς κατόχους με θετικότατα σχόλια. Όσον αφορά τη μνήμη για τραγούδια, εφαρμογές θα ισχύσει ότι κάρτα μνήμης του περάσεις!

 

τα διαβαζα οταν τα γραφαν, το ξερω! απλα μετα απο τοσο καιρο μπορει καποιος να δε προβλημα που δε φαινοταν με μικρη χρηση, γι αυτο;)

 

αμα ειναι ετσι με τη μνημη, μια χαρα! Γιατι νομιζα οτι μπορεις να χρησιμοποιησεις μονο τη μνημη του τηλεφωνου, αν δε το κανεις root

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...