Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ερωτηση προς τους κατοχους.υπαρχει καποιο led που να αναβει σε αναπαντητες κλησεις η γενικοτερα ειδοποιησεις?

 

Ναι υπαρχει στα δεξια της συσκευης πανω απο το usb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το έχω κι εγώ εδώ και κανά μήνα και τελικά υπάρχει πρόβλημα με το wifi. Αρκετα σημαντικό. Υπάρχει περίπτωση στα μοντάλα που θα κυκλοφορίσουν στην Ελλάδα να το έχουν φτιάξει?
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κι εγώ εδώ και κανά μήνα και τελικά υπάρχει πρόβλημα με το wifi. Αρκετα σημαντικό. Υπάρχει περίπτωση στα μοντάλα που θα κυκλοφορίσουν στην Ελλάδα να το έχουν φτιάξει?

Τι πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει για κανά 3λεπτο και μετά δεν κατεβάζει... Λέει οτι δεν έχει Ιντερνετ. Οπότε χρειάζεται να κλείσω και να ξανανοίξω το wifi και λειτουργει κανονικά μετα... (για κανά 5λεπτο πάλι) Άλλες ώρες κρατάει και παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας! Εγώ περιμένω την Ελληνική έκδοση καθώς με βολέυουν οι ημερομηνίες. Θα ήθελα εσείς που έχετε το κινητό να μου πείτε αν σας είναι εύκολο μέχρι πόσα GB κάρτα μνήμης "σηκώνει" το τηλέφωνο ώστε να κάνω το ψώνια μου σιγά σιγά! :D
Nokia 3310 - Nokia 5210 - Nokia 7610 - Sony ericsson w880 - Sony ericsson w715 - Sony ericsson Aino - Iphone 4 - Ipad mini - Iphone 6 plus...
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει για κανά 3λεπτο και μετά δεν κατεβάζει... Λέει οτι δεν έχει Ιντερνετ. Οπότε χρειάζεται να κλείσω και να ξανανοίξω το wifi και λειτουργει κανονικά μετα... (για κανά 5λεπτο πάλι) Άλλες ώρες κρατάει και παραπάνω

Το κάνουν και άλλες συσκευές? Δεν σκέφτεσαι να το πας μια στο service?

 

Τα ίδια μου έκανε και έμενα το DHD στην αρχή και με αλλαγή καλωδιοταινίας από το service, όλα έγιναν όπως πρέπει... :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας! Εγώ περιμένω την Ελληνική έκδοση καθώς με βολέυουν οι ημερομηνίες. Θα ήθελα εσείς που έχετε το κινητό να μου πείτε αν σας είναι εύκολο μέχρι πόσα GB κάρτα μνήμης "σηκώνει" το τηλέφωνο ώστε να κάνω το ψώνια μου σιγά σιγά! :D

Και μέχρι 32GB δεν νομίζω να έχει πρόβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το κάνουν και άλλες συσκευές? Δεν σκέφτεσαι να το πας μια στο service?

 

Τα ίδια μου έκανε και έμενα το DHD στην αρχή και με αλλαγή καλωδιοταινίας από το service, όλα έγιναν όπως πρέπει... :)

 

Ευχαριστώ για την συμβουλή σου! Αλλά αφού δεν έχει έρθει επίσημα στην Ελλάδα, θα γνωρίζουν άραγε τίποτα αυτοί στο service?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κι εγώ εδώ και κανά μήνα και τελικά υπάρχει πρόβλημα με το wifi. Αρκετα σημαντικό. Υπάρχει περίπτωση στα μοντάλα που θα κυκλοφορίσουν στην Ελλάδα να το έχουν φτιάξει?

 

Μηπως εχεις Internet wind ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την συμβουλή σου! Αλλά αφού δεν έχει έρθει επίσημα στην Ελλάδα, θα γνωρίζουν άραγε τίποτα αυτοί στο service?

Μια χαρά ξέρουν... Για εμένα κάνε μια επίσκεψη...

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει για κανά 3λεπτο και μετά δεν κατεβάζει... Λέει οτι δεν έχει Ιντερνετ. Οπότε χρειάζεται να κλείσω και να ξανανοίξω το wifi και λειτουργει κανονικά μετα... (για κανά 5λεπτο πάλι) Άλλες ώρες κρατάει και παραπάνω

 

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με το wi-fi. Προχτές το είχα ανοιχτό όλη μέρα χωρίς κολλήματα.

Επίσης η μπαταρία είναι πολύ καλή, και κάθε μέρα βλέπω βελτίωση.

Δείτε uptime και πόση ώρα είναι χωρίς φορτιστή

 

http://dl.dropbox.com/u/13081376/ScreenShot%20%282%29.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως παντως για το arc δε βλεπω πολυ κινηση στους xda-developers παρολο που η SE φαινεται να βοηθαει αρκετα.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως παντως για το arc δε βλεπω πολυ κινηση στους xda-developers παρολο που η SE φαινεται να βοηθαει αρκετα.

 

Ναι, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τράβηξε τους developers πάνω στο κινητό γιατί και απο design, και απο γενικά στατιστικά το τηλέφωνο είναι κορυφή. Και χωρίς dual core, με 1GHz CPU πάλι τρέχει σαν άνεμος.

 

Πιστεύω πάντως μετά που θα τελειώσουν το CyanogenMod και το Clockworkmod θα ανοίξουν ορίζοντες και σε άλλα rom.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό από άποψη κόστους κτήσης είναι υψηλά οπότε είναι λογικό. Από την άλλη ίσως είναι ακόμα νωρίς για κάτι τέτοιο μιας και δεν έχει κυκλοφορήσει για τα καλά.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας το ARC πλεον αρκετες μερες και ψαχνοντας και την τελευταια λεπτομερεια θα ηθελα να αναφερω οτι τουλαχιστον στο δικο μου το wifi συμπεριφερεται αψογα και συγκρινοντας το και με τα τηλεφωνα που περασαν απο τα χερια θα ελεγα οτι ισως ειναι το κορυφαιο στον τομεα αυτο . Εκεινο που μου κανει εντυπωση ειναι η φορητοτητα του ιδιαιτερα σε σχεση με τα υπολοιπα με οθονες 4.2 και 4.3 ιντσων . Εξαιρετικη ειναι και η ζωντανια και η φωτεινοτητα της οθονης .
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω τους τυχερους κατοχους, η συσκευη επανερχεται απο sleep με τη χρηση καποιου πληκρου (οπως home) εκτος του power?

Ειμαι νεος Android χρηστης, και η συσκευη μου εχει μονο capacitive, γεγονος που με δυσκολευει αφανταστα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω τους τυχερους κατοχους, η συσκευη επανερχεται απο sleep με τη χρηση καποιου πληκρου (οπως home) εκτος του power?

Ειμαι νεος Android χρηστης, και η συσκευη μου εχει μονο capacitive, γεγονος που με δυσκολευει αφανταστα.

 

Ναι, δουλεύει με το home.

Link to comment
Share on other sites

Αμην. Δεν ξερω αν ειμαι ο μονος που αντιμετωπιζω προβλημα, αλλά στις 4+ ιντες ζοριζομαι ιδιαιτερα στη χρηση με ενα χερι (εκτος αν εχεις χερι μπασκετμπολιστα).
Link to comment
Share on other sites

Παιδια...ξερει κανεις τι γινεται με το arc? Ποτε θα ερθει? στην S.e μου ειπαν απο ιουνιο και αν! σε 3 Αγγλικες σελιδες(που τις βρηκα μεσω αμαζον) στην μια μου λεει απο 30 μαιου στην αλλη οτι ειναι out of stock και στην 3η το ιδιο!στον γερμανο απο τελη μαιου με αρχες ιουνιου ,στο γερμανικο αμαζον ενω το δειχνει διαθεσιμο αν πρωχωρησεις την παραγγελια λεεει οτι στα χερια σου θα ειναι απο 10 εως 15 ιουνιου...! και σε ελληνικα ιντερνετικα εξαντλημενο...τι εχει γινει ακριβως? εβγαλε καποια κομματια και μετα τιποτα η s.e? εντοπισανε καποιο προβλημα? τι γινετεε? ριξτεε φως στο τουνελ...:P
Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μετά το σεισμό στην Ιαπωνία υπήρξε πρόβλημα σε όλα τα μοντέλα που ετοίμαζε η SE να ρίξει στην αγορά. Το Arc είχε προλάβει να εμφανιστεί στην αγορά πρίν το σεισμό για αυτό και κυκλοφόρησαν μερικά κομμάτια. Όταν αυτά πουλήθηκαν έγινε αντιληπτή η έλλειψη. Οπότε μόνο υπομονή μπορεί να συστήσει κάποιος. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καποιες σελιδες παντως κανουν λογο για τις 30μαιου...!ευχαριστω παντως για την πληροφορια!
Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σε δύο πολύ γνώστες αλυσίδες καταστημάτων λένε διαθέσιμο από 16/5, θα δείξει...

 

Καλημέρα φίλοι,

προχθές που πήγα στο ΠΛΑΙΣΙΟ Μεταμόρφωσης για αναζήτηση θήκης για το κινητάκι (ARC) λόγω του ότι η θήκη που είχε μέσα η συσκευασία ναι μεν λειτουργική αλλά δεν κουμπώνει στο άνοιγμα με αποτέλεσμα το κινητό να γλυστράει με κίνδυνο να σπάσει..η κοπέλα που με εξυπηρέτησε και πιάσαμε κουβέντα,μου δήλωσε πως στο κατάστημα η συσκευή θα βρίσκεται το αργότερο μέχρι τέλους του μήνα με τιμή 550 ευρώ.

Χαρακτηριστικά μου είπε:

"Δεν ξέρω σε άλλα καταστήματα πότε θα πάει,αλλά σε εμάς θα υπάρχει το αργότερο μέχρι τέλος Μαίου στα 550.."

Τα συμπεράσματα δικά σας... :hypno: , διότι έτσι πως έχει εξελιχθεί σε σίριαλ,δεν μπορεί κάποιος να απαντήσει στο θέμα με βεβαιότητα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι,

προχθές που πήγα στο ΠΛΑΙΣΙΟ Μεταμόρφωσης για αναζήτηση θήκης για το κινητάκι (ARC) λόγω του ότι η θήκη που είχε μέσα η συσκευασία ναι μεν λειτουργική αλλά δεν κουμπώνει στο άνοιγμα με αποτέλεσμα το κινητό να γλυστράει με κίνδυνο να σπάσει.....

 

Η καλύτερη λύση για θήκες..... ebay.... έχω πάρει μία δερμάτινη και μία από καουτσούκ..... super....

 

:lol:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...