Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαχα...οντως βγηκες καπως!...(αλλα απλα μου απαντησες!)...κατσε ...αν το παρω απο το αμαζον της αγγλιας...δεν θα εχω τετοιο προβλημα...μονο απο το αμερικανικο...
Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θα στεναχωρήσω λιγάκι αυτούς που περιμένουν με την επιδότηση ανά χείρας για να αγοράσουν το τηλέφωνο από την επίσημη ελληνική αγορά...Το τηλέφωνο παρά τις αρχικές εκτιμήσεις για μια καθυστέρηση 1 μήνα τώρα μετά από τελευταία ενημέρωση προ 10λεπτου της SE θα διατεθεί από τις ελληνικές εταιρείες τηλεφωνίας μετά τις 15 Ιουνίου με κάθε επιφύλαξη! Κατ΄ εκτίμηση του υπαλλήλου μπορεί να καθυστερήσει και άλλο...πλήγμα γιατί θα έχει βγει εν τω μεταξύ και ο γαλαξίας Edited by alkit
Link to comment
Share on other sites

Θα στεναχωρήσω λιγάκι αυτούς που περιμένουν με την επιδότηση ανά χείρας για να αγοράσουν το τηλέφωνο από την επίσημη ελληνική αγορά...Το τηλέφωνο παρά τις αρχικές εκτιμήσεις για μια καθυστέρηση 1 μήνα τώρα μετά από τελευταία ενημέρωση προ 10λεπτου της SE θα διατεθεί από τις ελληνικές εταιρείες τηλεφωνίας μετά τις 15 Ιουνίου με κάθε επιφύλαξη! Κατ΄ εκτίμηση του υπαλλήλου μπορεί να καθυστερήσει και άλλο...πλήγμα γιατί θα έχει βγει εν τω μεταξύ και ο γαλαξίας

Οταν βγει πλέον το arc θα πρέπει κατευθείαν να το πουλάνε 400 € γιατί αλλιώς θα πάει άπατο.......:lol::lol:...παρόντος GS2 εννοείται δεν τίθεται θέμα για 50 € διαφορά να πάρει κανείς το arc με μια πολθυδιαφημισμένη exmor κάμερα χωρίς zoom:wacko: και το μικρό προβληματάκι της αστάθειας του wifi.

Link to comment
Share on other sites

Οταν βγει πλέον το arc θα πρέπει κατευθείαν να το πουλάνε 400 € γιατί αλλιώς θα πάει άπατο.......:lol::lol:...παρόντος GS2 εννοείται δεν τίθεται θέμα για 50 € διαφορά να πάρει κανείς το arc με μια πολθυδιαφημισμένη exmor κάμερα χωρίς zoom:wacko: και το μικρό προβληματάκι της αστάθειας του wifi.

 

Συμφωνώ απόλυτα αν και δυνατότερο όπλο του κινητού είναι η κοινώς ομολογουμένη απίθανη εμφάνιση που <<ρίχνει>> σε όλα...

Link to comment
Share on other sites

το αναμένω πιθανότατα αύριο από το γνωστό ηλ. κατάστημα, δυστυχώς με άγνωστο περιεχόμενο συσκευασίας.
Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

το αναμένω πιθανότατα αύριο από το γνωστό ηλ. κατάστημα, δυστυχώς με άγνωστο περιεχόμενο συσκευασίας.

 

Αν είναι από το ebw θα το ευχαριστηθείς,πληρέστατο πακέτο και όλα καλά θά΄ναι,καλορίζικο....;):)

Link to comment
Share on other sites

Οταν βγει πλέον το arc θα πρέπει κατευθείαν να το πουλάνε 400 € γιατί αλλιώς θα πάει άπατο.......:lol::lol:...παρόντος GS2 εννοείται δεν τίθεται θέμα για 50 € διαφορά να πάρει κανείς το arc με μια πολθυδιαφημισμένη exmor κάμερα χωρίς zoom:wacko: και το μικρό προβληματάκι της αστάθειας του wifi.

 

Πιστευω στα 450 θα πουλησει , παραπανω λεφτα θα σημαινουν μικροτερη αποδοχη γιατι δεν χτυπαει με τιποτα τις επιδοσεις του 2ου γαλαξυ .

 

Το 550 που αναμενεται το θεωρω too much

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Με τις τελευταίες εξελίξεις περί κυκλοφορίας του ARC μου ήρθαν στο μυαλό οι καλές εποχές κυκλοφορίας του X1... Κρίμα που το καλύτερο XPERIA μετά το X1, δείχνει να έχει παρόμοια πορεία...
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αν και γράφονται από άλλα παιδιά διάφορα περί μικρότερων ή μεγαλύτερων προβλημάτων, μετά απλό 1 μήνα plus συμβίωση μαζί του, τολμώ να πω ότι δεν με έχει προβληματίσει ποτέ και πουθενά! Ναι, είναι θεματάκι η έλλειψη zoom, αλλά με το picsin studio το έλυσα, δεν είναι δα και τρομερό. Με το wifi δεν έχω αντιμετωπίσει μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα αποσύνδεσης, η μπαταρία - με χρήση σαν βασική συσκευή - δεν μασάει (πιστεύω ότι 1,5 plus για smartphone είναι ΟΚ) και βέβαια να μην πω για την πληρότητα του πακέτου. Αντικειμενικά πάντως, αν τελικά βγει με τα παρελκόμενα που ακούγονται (8άρα κάρτα, χωρίς pouch, χωρίς HDMI καλώδιο κλπ.) στην τιμή που ακούγεται (~530-550) δεν θα πουλήσει τα αναμενόμενα... Ίδωμεν και αναμένομεν... Edited by costasp

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Το κακό με το Χ1 είναι ήταν ότι καθυστέρησε λόγω λαθών της SE. Τώρα όμως οι λόγοι είναι εντελώς διαφορετικοί οπότε υπάρχουν ελαφρυντικά. Η SE έχει δείξει σημάδια ότι αφήνει το κακό παρελθόν πίσω και παρόλο που δεν κατάφερε να το αποδείξει αυτή τη φορά σίγουρα θα το κάνει στο επόμενο launch καινούριων συσκευών. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αν και γράφονται από άλλα παιδιά διάφορα περί μικρότερων ή μεγαλύτερων προβλημάτων, μετά απλό 1 μήνα plus συμβίωση μαζί του, τολμώ να πω ότι δεν με έχει προβληματίσει ποτέ και πουθενά! Ναι, είναι θεματάκι η έλλειψη zoom, αλλά με το picsin studio το έλυσα, δεν είναι δα και τρομερό. Με το wifi δεν έχω αντιμετωπίσει μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα αποσύνδεσης, η μπαταρία - με χρήση σαν βασική συσκευή - δεν μασάει (πιστεύω ότι 1,5 plus για smartphone είναι ΟΚ) και βέβαια να μην πω για την πληρότητα του πακέτου. Αντικειμενικά πάντως, αν τελικά βγει με τα παρελκόμενα που ακούγονται (8άρα κάρτα, χωρίς pouch, χωρίς HDMI καλώδιο κλπ.) στην τιμή που ακούγεται (~530-550) δεν θα πουλήσει τα αναμενόμενα... Ίδωμεν και αναμένομεν...

 

Συμφωνω και επαυξανω αν και το δινω......;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μην κολοσκατε....παρτε το απο το amazon και ειστε οκ...εγω τις επομενες ημερες θα το παραγγειλω...(απο το αγγλικο πιθανοτατα)...σιγα μην περιμενω τον καθε γερμανο(που ειδα οτ το φερε βεεβαια) ...αλλα σε τι τιμη?? 555??? που πατεε ρε...απο το αμαζον 450 και οτι μου παρει στα μεταφορικα....ελεοςς...αισχροκερδια...
Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια μην κολοσκατε....παρτε το απο το amazon και ειστε οκ...εγω τις επομενες ημερες θα το παραγγειλω...(απο το αγγλικο πιθανοτατα)...σιγα μην περιμενω τον καθε γερμανο(που ειδα οτ το φερε βεεβαια) ...αλλα σε τι τιμη?? 555??? που πατεε ρε...απο το αμαζον 450 και οτι μου παρει στα μεταφορικα....ελεοςς...αισχροκερδια...

 

OK αλλά εγώ που έχω επιδότηση 400 € τι να κάνω??θα μου πεις αγόρασε το και βάλε την έκπτωση στο πάγιο, έλα μου όμως που το ποσό πέφτει στο μισό...όλα υπολογισμένα είναι και σε γενικές γραμμές ψιλονιγηρία είμαστε!!! Λονδίνο δωρεάν η συσκευή με σύνδεση 15-20 λίρες το μήνα μην αναφέρω τιμές ιντερνετ κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

Παντως το site του γερμανου σημερα το εχει μεσα το ARC

 

Το ότι το έχει αναρτήσει στο site του δεν σημαίνει απαραίτητα και ότι είναι διαθέσιμο(εννοείται πως δεν το έχει αλλά θέλει να αναθερμάνει το ενδιαφέρον....;)).

Link to comment
Share on other sites

ε τοτε αν εχεις επιδοτηση παρτο απο γερμανο..αλλα αν δεν ειχες φυσικα και δεν συμφερει να δωσεις 70-80 ευρω πανω...!...
Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

ZXR έχεις δίκιο σ'αυτό που λες. Σαφώς και είναι διαφορετικές οι συνθήκες κάτω από τις οποίες καθυστερεί το ARC. Αλλά και αυτή η "καημένη" η Sony Ericsson εκεί που λίγα να ορθοποδήσει και να αποκαταστήσει την κακή εικόνα της της ήρθε... το τσουναμι!
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

ZXR έχεις δίκιο σ'αυτό που λες. Σαφώς και είναι διαφορετικές οι συνθήκες κάτω από τις οποίες καθυστερεί το ARC. Αλλά και αυτή η "καημένη" η Sony Ericsson εκεί που λίγα να ορθοποδήσει και να αποκαταστήσει την κακή εικόνα της της ήρθε... το τσουναμι!

 

αχ "καημένη" SE, ρε τι λέμε ρε...πέρα από κάθε θέμα που έχει προκύψει εγώ δεν καταλαβαίνω και αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί στο business plan βρισκόταν το μεγαλύτερο μέρος της Ευρώπης και όχι η Ελλάδα!!! οκ μπανανία η Ελλάς αλλά είναι θέμα καλού marketing η κάλυψη ευρύτερου αγοραστικού κοινού...!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εγώ αγόρασα το κινητό απο Γερμανία πριν κυκλοφορίσει στην Ελλάδα και έχω να πω πως είμαι πολύ ευχαριστημένος απο αυτό

 

Επειδή είδα ότι διαφέρουν τα πράγματα που έχει η κάθε εταιρία, ορίστε τι είχε το δικό μου

 

Το κινητό (Ασφαλώς ;D)

Τον φορτιστή

Δερμάτινη θήκη

HDMI καλώδιο

16GB SDHC κάρτα

Ακουστικά

2 προστατευτικά οθόνης, το ένα ήδη εγκατεστημένο κάτω απο την ζελατίνα του τηλεφώνου

 

Το κινητό είναι φοβερό. Απλά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι θεματάκι η έλλειψη zoom, αλλά με το picsin studio το έλυσα

 

Οταν λες οτι το ελυσες φανταζομαι δεν εννοεις οτι την ωρα που τραβας βιντεο η φωτο μπορεις να κανεις zoom; αλλα οτι με το προγγραμμα αυτο μπορεις να κανεις μετα καποια πραγματα. Αν μπορεις πες μας ακριβως τι γινεται. Παντως αναφερεται οτι η συσκευη εχει smart zoom και με τα λιγα αγγλικα μου εχω διαβασει σε διαφορα sites μπορεις να εχεις καποιο zoom αλλα ρυθμιζοντας την καμερα να τραβαει με λιγοτερα pixels, αν εχω καταλαβει καλα. Παντως το αποτελεσμα φαινεται να ειναι αρκετα καλο. Εχει δοκιμασει κανεις κατι τετοιο? Στα δυο sites που παραθετω, καθως και αλλα βρηκα σχετικα με το smart zoom. Καποιοι που γνωριζουν καλα αγγλικα ισως μας κατατοπισουν καλυτερα.

http://www.cameras.co.uk/html/smart-zoom.cfm http://www.digitalsecrets.net/Sony/AdvancedKnow5-SZ.html

Edited by dimitris33
Link to comment
Share on other sites

αχ "καημένη" SE, ρε τι λέμε ρε...πέρα από κάθε θέμα που έχει προκύψει εγώ δεν καταλαβαίνω και αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί στο business plan βρισκόταν το μεγαλύτερο μέρος της Ευρώπης και όχι η Ελλάδα!!! οκ μπανανία η Ελλάς αλλά είναι θέμα καλού marketing η κάλυψη ευρύτερου αγοραστικού κοινού...!!!

 

Το "καημένη" ήταν ειρωνικό προς αποφυγή παρεξηγήσεων...

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα παραγγελια απο amazon το ασημι που το ηθελα παρα πολυ 469 ευρω,γιατι εδω θα το φερουν απο Ιουνιο και 550.Ελεος! Ειμαι σε αναμονη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες οτι το ελυσες φανταζομαι δεν εννοεις οτι την ωρα που τραβας βιντεο η φωτο μπορεις να κανεις zoom; αλλα οτι με το προγγραμμα αυτο μπορεις να κανεις μετα καποια πραγματα. Αν μπορεις πες μας ακριβως τι γινεται. Παντως αναφερεται οτι η συσκευη εχει smart zoom και με τα λιγα αγγλικα μου εχω διαβασει σε διαφορα sites μπορεις να εχεις καποιο zoom αλλα ρυθμιζοντας την καμερα να τραβαει με λιγοτερα pixels, αν εχω καταλαβει καλα. Παντως το αποτελεσμα φαινεται να ειναι αρκετα καλο. Εχει δοκιμασει κανεις κατι τετοιο? Στα δυο sites που παραθετω, καθως και αλλα βρηκα σχετικα με το smart zoom. Καποιοι που γνωριζουν καλα αγγλικα ισως μας κατατοπισουν καλυτερα.

http://www.cameras.co.uk/html/smart-zoom.cfm http://www.digitalsecrets.net/Sony/AdvancedKnow5-SZ.html

Ουσιαστικά, το πρόγραμμα κάνει αυτό που θα έκανες με τη χρήση zoom, δλδ επικέντρωση του κάδρου λύψης στο αντικείμενο που θες. Και αυτό το κάνει είτε με crop (το οποίο προτιμώ) είναι με λήψη σε "λιγότερα pixels" σαν ψηφιακό zoom δλδ. Προσωπικά, όταν με ενδιαφέρει να τραβήξω ένα αντικείμενο που είναι στα 5 μέτρα και να πετάξω τον "άχρηστο περιβάλλοντα χώρο", χρησιμοποιώ το crop του picsin και μου κρατάει στο κάδρο μόνο το αντικείμενο. Για αποφυγή περερμηνειών: δεν είναι ό,τι καλύτερο, είναι όμως διευκόλυνση. Έχε υπόψη σου ότι από τη στιγμή που κανένα (νομίζω...) κινητό δεν έχει οπτικό zoom, ό,τι και να κάνεις με το ψηφιακό είναι ημίμετρο... Πάντως, πάντα προσωπικά μιλώντας, μην αφήσεις την έλλειψη zoom να σε αποτρέψει από την αγορά της συσκευής. Είναι πράγματι πολύ καλή...!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

φιλε...και εγω το ασημι σκεφτομαι να παρω και απο το αμαζον!..απο ποιο το βρηκες?? εγω απο το γερμανικο το βρηκα 447!
Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

φιλε...και εγω το ασημι σκεφτομαι να παρω και απο το αμαζον!..απο ποιο το βρηκες?? εγω απο το γερμανικο το βρηκα 447!

 

Και εγω απο το γερμανικο amazon 469 σημερα το πρωί,όντως βλέποντας πριν λίγο έπεσε στα 447! Αξίζει με τα χιλια.Ευκαιρία.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...