Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για πείτε ρε παιδιά μετά από ενάμισι χρόνο...ρολλάρει ακόμη; σκέφτομαι να το τιμήσω γιατί θέλω να παραμείνω στη σάμμυ και βρίσκονται πλέον καλές ευκαιρίες στο συγκεκριμένο, ήμουν στο s10 lite και λέω να δω και μια ναυαρχίδα ρε παιδί μου, ξέρω ότι θα υπάρχουν πράγματα που είναι μέρα με τη νύχτα αλλά κυρίως με νοιάζει μετά τα δεκάδες updates κλπ πώς πάει από θέμα μπαταρίας και τα συναφή που συνηθίζουν να βαράνε μπιέλες.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

6 ώρες πριν, Leon_CP3 said:

Για πείτε ρε παιδιά μετά από ενάμισι χρόνο...ρολλάρει ακόμη; σκέφτομαι να το τιμήσω γιατί θέλω να παραμείνω στη σάμμυ και βρίσκονται πλέον καλές ευκαιρίες στο συγκεκριμένο, ήμουν στο s10 lite και λέω να δω και μια ναυαρχίδα ρε παιδί μου, ξέρω ότι θα υπάρχουν πράγματα που είναι μέρα με τη νύχτα αλλά κυρίως με νοιάζει μετά τα δεκάδες updates κλπ πώς πάει από θέμα μπαταρίας και τα συναφή που συνηθίζουν να βαράνε μπιέλες.

Αν έχεις διαβάσει μέχρι τώρα η συσκευή είναι απίστευτη, από θέμα μπαταρίας πράγματι τέρας κ από lag πράγματι τίποτα. Η συσκευή είναι δύναμη κ θα την ευχαριστηθεις. Ότι update έχει πάρει απλά είναι για καλό. 

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις διαβάσει μέχρι τώρα η συσκευή είναι απίστευτη, από θέμα μπαταρίας πράγματι τέρας κ από lag πράγματι τίποτα. Η συσκευή είναι δύναμη κ θα την ευχαριστηθεις. Ότι update έχει πάρει απλά είναι για καλό. 
Συμφωνώ και επαυξάνω. Έχει πάρει πάρα πολλές αναβαθμίσεις και όλες έχουν βελτιώσει τη συσκευή σε πολλά πράγματα και την έχουν κάνει πολύ καλύτερη, προσθέτοντας πολλά χαρακτηριστικά τα οποία πολλές φορές προέρχονται από νεότερα μοντέλα.

Ενώ έχω το μικρόβιο της αλλαγής είναι η πρώτη φορά που έχω μία συσκευή εδώ και 16 μήνες και δεν σκέφτομαι να την αλλάξω...

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, challenge143 said:

Αν έχεις διαβάσει μέχρι τώρα η συσκευή είναι απίστευτη, από θέμα μπαταρίας πράγματι τέρας κ από lag πράγματι τίποτα. Η συσκευή είναι δύναμη κ θα την ευχαριστηθεις. Ότι update έχει πάρει απλά είναι για καλό. 

Ότι και να πεις για το τηλ είναι λίγο..  στη φάση που είναι τώρα είναι ναυαρχίδα με τα όλα της σε όλους τους τομείς..  πραγματικά το χαίρομαι κάθε μέρα.. 

Διαβάζοντας και το νήμα για το 22 που κατά περιόδους γίνεται ένας χαμούλης (Αν και από ότι βλέπω όλα πρέπει να έχουν διορθωθεί με τά updates και με μόνο μεμονωμένα άτομα γκρινιάζουν) το κινητό στέκεται κάτι παραπάνω από αξιοπρεπέστατα..

Τώρα δεν θέλω να φανταστώ πόσο γαμάτο θα είναι το 22 Όταν θα φτάσεις στο σημείο του 21 με τα updates..

1 hour ago, kobe1326 said:

Το security patch Ιουνίου σε Γερμανικό έχει ήδη βγει, μπράβο στη Samsung. 

Στα ελληνικά έχω παρατηρήσει κάποιες φορές πως έρχεται περίπου 10 μέρες μετά τα γερμανικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

εντόπισα ένα μικρό θεματάκι. Μόλις ζεσταθεί λίγο παραπάνω δεν ακούγεται το κάτω ηχείο για κάποιο λόγο. Για παράδειγμα είχα μία βιντεοκλήση ακουγόταν κανονικά και με το που έκλεισα και μπήκα στο youtube, δεν ακουγόταν ήχος από κάτω. Έκανα μια επανεκκίνηση και συνήλθε, ωστόσο μου έχει ξανά τύχει. Γνωρίζετε κάτι; Σας έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο; Να μιλήσω με την εγγύηση;

Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, thanostr said:

Καλησπέρα,

εντόπισα ένα μικρό θεματάκι. Μόλις ζεσταθεί λίγο παραπάνω δεν ακούγεται το κάτω ηχείο για κάποιο λόγο. Για παράδειγμα είχα μία βιντεοκλήση ακουγόταν κανονικά και με το που έκλεισα και μπήκα στο youtube, δεν ακουγόταν ήχος από κάτω. Έκανα μια επανεκκίνηση και συνήλθε, ωστόσο μου έχει ξανά τύχει. Γνωρίζετε κάτι; Σας έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο; Να μιλήσω με την εγγύηση;

Ευχαριστώ! 

Ίσως κάποια εφαρμογή στην κάνει. Δεν είναι θέμα κινητού. Μπορούν να σου κάνουν ένα απομακρυσμένο έλεγχο αν θέλεις να σου φύγει η περιέργεια.  Κανε πάλι βιντεοκληση Κ μετά YouTube μερικές φορές να δεις αν στο κάνει . Εγώ θα πρότεινα αν είναι τόσο ενοχλητικό ένα hard reset 

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι δεν ξετρελαινομαι με την μπαταρια??Για να ειστε ευχαριστημενοι με την μπαταρια μαλλον το δουλευετε με wifi γιατι αν ανοιξεις 4g την παει αμασητη...

 

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες δει ποιο παλιά sot που είχα ποσταρει  σε καιρό καραντίνα που ήμουν στο εξοχικό χωρίς wifi με καλή κάλυψη 4g είμαι από 6 ως 8ωρες  . Κάτι άλλα τρελά νούμερα πάνω από 8 όντως εγώ δεν μπορώ να τα δω. Αλλά πιστεύω ότι είσαι καλά εκεί μην είμαστε υπερβολικοί με τέτοια οθόνη κ ισχύ. Τώρα όμως στην εργασία μου με κακό σήμα κ στην Αθήνα που κινουμε είμαι από 5 μέχρι 6 . Έχουμε πει παίζουν πολλοί παράγοντες σε μία συσκευή πως είναι στημένη κ την χρήση που κάνει ο καθένας.  Αν διαβάσεις στο νήμα του a52s αυτό έχω πάρει στην γυναίκα μου, οι περισσότεροι βγάζουν Κάτι 7 ώρες 8 ώρες με τέτοια μπαταρία που φοράει κ στην γυναίκα μου δεν έχω δει ποτέ πάνω από 4ωρες.  

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερώτηση γιατι θα με τρελανει το κινητό. Οταν προσπαθώ να στείλω βίντεο ή φωτο μεσα απο εφαρμογές όπως viber, whatsapp κτλ ειναι θολα ολα. Και οταν προσπαθώ να βγάλω φωτο απο την εφαρμογή της καμερας και παω στο 2Χ παλι ειναι θολα. Τι φταιει; εχω κανει καποια ρύθμιση; 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, akaliptos_haris said:

Ρε παιδια μια ερώτηση γιατι θα με τρελανει το κινητό. Οταν προσπαθώ να στείλω βίντεο ή φωτο μεσα απο εφαρμογές όπως viber, whatsapp κτλ ειναι θολα ολα. Και οταν προσπαθώ να βγάλω φωτο απο την εφαρμογή της καμερας και παω στο 2Χ παλι ειναι θολα. Τι φταιει; εχω κανει καποια ρύθμιση; 

Θολά δεν έχω προσέξει αλλά.. Σου ρίχνουν την ανάλυση Κ στον αποστολέα το παίρνει το αρχείο σε kb. . Πχ αν η φωτογραφία σου είναι 4 mb θα πάει στον άλλον σε kb. Στο Viber αν θες βάλε την επιλογή σε πλήρη ανάλυση αλλά Κ εκεί θα κόψει mb

Link to comment
Share on other sites

Παίδες την προστασία συσκευής την έχετε ενεργοποιήσει; Αν ναι καθυστερεί καθόλου τη συσκευή;

 

Screenshot_20220602-170917_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Μετα απο 4 χρόνια αποχής απο το μικροβιο συχνης αλλαγης συσκευων, νομιζω πως δεν αντεχω αλλο. Το s21 ultra είναι η μονη συσκευη που μου κεντριζει το ενδιαφέρον με το μόνο αρνητικο το μεγαλο βαρος του αλλα οκ θα το χωνεψω πιστευω.
Θελω να σας ρωτησω αν θεωρείτε σωστη κινηση να δωσω 1100-1200 να το αγορασω τωρα , η μιας κ ηδη κυκλοφορει χρονο κοντευει η πτωση του? Εχοντας κυκλοφορησει ηδη το s22 λογικα θα επρεπε να πεσει αρκετα η τιμη,ετσι δεν παει η αλλαξανε τα πραγματα?

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, hrcivic said:

Γειά σας. Μετα απο 4 χρόνια αποχής απο το μικροβιο συχνης αλλαγης συσκευων, νομιζω πως δεν αντεχω αλλο. Το s21 ultra είναι η μονη συσκευη που μου κεντριζει το ενδιαφέρον με το μόνο αρνητικο το μεγαλο βαρος του αλλα οκ θα το χωνεψω πιστευω.
Θελω να σας ρωτησω αν θεωρείτε σωστη κινηση να δωσω 1100-1200 να το αγορασω τωρα , η μιας κ ηδη κυκλοφορει χρονο κοντευει η πτωση του? Εχοντας κυκλοφορησει ηδη το s22 λογικα θα επρεπε να πεσει αρκετα η τιμη,ετσι δεν παει η αλλαξανε τα πραγματα?

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πλέον τα κινητά της Samsung δεν πέφτουν εύκολα και σίγουρα Μην περιμένεις να πέσει αρκετά.

Εγώ στη θέση σου Αν και είμαι πλήρως ικανοποιημένος με το κινητό θα έπαιρνα το S 22 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πλέον τα κινητά της Samsung δεν πέφτουν εύκολα και σίγουρα Μην περιμένεις να πέσει αρκετά.
Εγώ στη θέση σου Αν και είμαι πλήρως ικανοποιημένος με το κινητό θα έπαιρνα το S 22 Ultra
Αρα μαλλον οσο θα περιμενω να κατεβει η τιμη αισθητα (και αν) το μονο που θα καταφερω ειναι να το παρω γέρικο και οχι φρεσκο ε?. Θα το σκεφτομουν το s22 ultra αν στην πραγματικοτητα ηταν ενα S και οχι note όπως ειναι τωρα.
Η αλλαγή στο διαχρονικο design της σειρας S με χαλασε πολυ

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, challenge143 said:

Θολά δεν έχω προσέξει αλλά.. Σου ρίχνουν την ανάλυση Κ στον αποστολέα το παίρνει το αρχείο σε kb. . Πχ αν η φωτογραφία σου είναι 4 mb θα πάει στον άλλον σε kb. Στο Viber αν θες βάλε την επιλογή σε πλήρη ανάλυση αλλά Κ εκεί θα κόψει mb

Όχι δεν καταλαβες. Πριν βγαλω τη φωτο. Την ωρα που βλεπω τι θα τραβήξω είναι θολό 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Μετα απο 4 χρόνια αποχής απο το μικροβιο συχνης αλλαγης συσκευων, νομιζω πως δεν αντεχω αλλο. Το s21 ultra είναι η μονη συσκευη που μου κεντριζει το ενδιαφέρον με το μόνο αρνητικο το μεγαλο βαρος του αλλα οκ θα το χωνεψω πιστευω.
Θελω να σας ρωτησω αν θεωρείτε σωστη κινηση να δωσω 1100-1200 να το αγορασω τωρα , η μιας κ ηδη κυκλοφορει χρονο κοντευει η πτωση του? Εχοντας κυκλοφορησει ηδη το s22 λογικα θα επρεπε να πεσει αρκετα η τιμη,ετσι δεν παει η αλλαξανε τα πραγματα?

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Καλημέρα.
Θεωρώ σωστή κίνηση να χτυπήσεις το S21U αλλά όχι σε αυτή την τιμή.
Αν ρίξεις μια ματιά σε πλατφόρμες αγγελιών, θα δεις ότι υπάρχουν S21U βιτρίνας και με μεγάλο υπόλοιπο εγγύησης με €700.
Αν είναι να δώσεις τα χρήματα που λες, θα μπορούσες να πας στο S22U.
Προσωπικά θεωρώ πολύ πιο όμορφο σχεδιαστικά και πιο εργονομικό το S21U κι έτσι δεν έκανα κίνηση.
Το βάρος μη σε απασχολει καθολου. Είναι τόσο σωστά κατανεμημένο που δε θα σε κουράσει.
Μαζί με θήκη και tempered φτάνει τα 255gr κι όμως είναι πολύ άνετο στην καθημερινή χρήση.

Sent from my Samsung S21 Ultra

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Μετα απο 4 χρόνια αποχής απο το μικροβιο συχνης αλλαγης συσκευων, νομιζω πως δεν αντεχω αλλο. Το s21 ultra είναι η μονη συσκευη που μου κεντριζει το ενδιαφέρον με το μόνο αρνητικο το μεγαλο βαρος του αλλα οκ θα το χωνεψω πιστευω.
Θελω να σας ρωτησω αν θεωρείτε σωστη κινηση να δωσω 1100-1200 να το αγορασω τωρα , η μιας κ ηδη κυκλοφορει χρονο κοντευει η πτωση του? Εχοντας κυκλοφορησει ηδη το s22 λογικα θα επρεπε να πεσει αρκετα η τιμη,ετσι δεν παει η αλλαξανε τα πραγματα?

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συμφωνώ με τον φίλο από πάνω. Πας σε μεταχειρισμένο με μεγάλη εγγύηση και γλιτώνεις πολλά λεφτά. Έτσι κάνω τα τελευταία τουλάχιστον 5-6 χρόνια. Έχει τύχει να πάρω 2 φορές σφραγισμένα τηλέφωνα από ανανέωση 500€ κάτω

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχα μετρητα θα ψαχνομουν ακομα κ για μεταχειρισμένο οπως παλιοτερα άλλωστε, ειπαμε μια γλυκια αρρωστια ειναι αυτη. Τωρα παω για δοσεις με πιστωτική. Οσο για το s22U δεν το σκεφτομαι καν και ας ειναι νεοτερο στα ιδια σχεδον λεφτα. Ετσι οπως το κανανε ας το κρατησουνε, πηραν ενα note και το βαφτισαν S..
Δεν ξερω ρε παιδια σε διλημμα είμαι μονο και μονο μη γινει κανα ντου μετα την αγορα που θα κανω και μετα πεσει η τιμη κατακορυφα και νοιωσω ασχημα, παλιοτερα την πατησα πολλες φορες

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ποια πιστεύετε ότι είναι η ιδανική θερμοκρασία για το κινητό;

Από χθες παρατηρώ πως το κινητό ανεβάζει θερμοκρασία σε απλές διεργασίες όπως facebook instagram σε εσωτερικό χώρο.. σίγουρα η θερμοκρασίες αυτές τις δύο ημέρες είναι αυξημένες αλλά το να χτυπάει 39 δεν είναι και τόσο φυσιολογικό. Το μπορώ που είμαι έχει σταθερή νορμάλ θερμοκρασία και δεν είμαι εκτός που βράζει ο τόπος

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου τώρα που σου γράφω σε εσωτερικό χώρο 36.1 δείχνει με θερμοκρασία δωματίου γύρω στους 27 βαθμούς και φωτεινότητα κάτω από την μέση. Γενικά χθες και ιδιαίτερα σήμερα ανεβάζει θερμοκρασίες κοντά στους 38+ μου έδειξε σε κλειστό χώρο. Η συσκευή μου s21 fe 5g (Snap888).

Πάντα με data 4g+ δίκτυο...

Θήκη σιλικόνης έχεις; ...νομίζω πως με την γνήσια Samsung δεν ζεσταίνεται το ίδιο ίσως διαχέεται καλύτερα η θερμοκρασία. 

https://www.skroutz.gr/s/33341340/Samsung-Silicone-Cover-Dark-Gray-Galaxy-S21-FE-5G.html?from=sku_color_variations

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...