Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

55 minutes ago, Evagelos_ said:

Από σήμερα  είναι διαθέσιμη η εφαρμογή expert raw για την κάμερα από το galaxy store !!!

Είναι διαθέσιμη από τη Δευτέρα.. πολύ καλή προσθήκη.. λίγο που έπαιξα με το αυτόματο τα αποτελέσματα του σε σύγκριση με την κανονική κάμερα είναι ανώτερα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, SpeedRacer said:

Εγώ κάνω μετάβαση στο S22 Ultra 512 από S21 Ultra 512 

Μετά από μια επίσκεψη στην Smartec για ένα τσεκ ανακάλυψαν πως πρέπει να αλλαχτεί η κεντρική πλακέτα .

Η κεντρική πλακέτα δεν υπάρχει στην Samsung για το 512 έτσι με έστειλαν για αντικατάσταση συσκευής. 

Πήγα στον Κωτσόβολο και αφού βγήκε το S22 Ultra 512 το παράγγειλα με διαφορά 20 Ευρώ. 

 Wow 😲

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

https://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-samsung-galaxy-s21-ultra-silicone-cover-and-s-pen-mayro/prod12780899pp/ 

Την έχουν βάλει καλή τιμή. Την έχει αγοράσει κανείς; Καλό βλέπω όμως κ αυτή με το πορτακι την book case  που είναι ποιο ακριβή γιατί δεν έχω θήκη με s-pen . Έχω το πενάκι από το note 3  κ είναι πεταμένο από εδώ και εκεί και στο τέλος θα το χάσω. Καμία γνώμη για τις 2 θήκες; Μιας και δεν πάω στο 22 γιατί οι απόψεις διησταντε με διαφορα πρόβληματα που αναφέρονται αν κ μου άρεσει πολύ το 22 θα με θυμηθείτε ότι τελικά το 21 θα βγεί καλύτερο .

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, challenge143 said:

https://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-samsung-galaxy-s21-ultra-silicone-cover-and-s-pen-mayro/prod12780899pp/ 

Την έχουν βάλει καλή τιμή. Την έχει αγοράσει κανείς; Καλό βλέπω όμως κ αυτή με το πορτακι την book case  που είναι ποιο ακριβή γιατί δεν έχω θήκη με s-pen . Έχω το πενάκι από το note 3  κ είναι πεταμένο από εδώ και εκεί και στο τέλος θα το χάσω. Καμία γνώμη για τις 2 θήκες; Μιας και δεν πάω στο 22 γιατί οι απόψεις διησταντε με διαφορα πρόβληματα που αναφέρονται αν κ μου άρεσει πολύ το 22 θα με θυμηθείτε ότι τελικά το 21 θα βγεί καλύτερο .

Καλησπέρα εγώ την έχω δεν μου αρέσει καθόλου γιατί λερώνεται υπερβολικά και επειδή είναι σιλικόνης δεν καθαρίζει και εύκολα έχω κρατήσει το πενάκι και πήρα την αντίστοιχη τις spigen που είναι πολύ ανώτερη
https://www.skroutz.gr/s/27736451/Spigen-Liquid-Air-Pen-Edition-Back-Cover-Σιλικόνης-Μαύρο-Galaxy-S21-Ultra-5G.html?from=catspan

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, challenge143 said:

https://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-samsung-galaxy-s21-ultra-silicone-cover-and-s-pen-mayro/prod12780899pp/ 

Την έχουν βάλει καλή τιμή. Την έχει αγοράσει κανείς; Καλό βλέπω όμως κ αυτή με το πορτακι την book case  που είναι ποιο ακριβή γιατί δεν έχω θήκη με s-pen . Έχω το πενάκι από το note 3  κ είναι πεταμένο από εδώ και εκεί και στο τέλος θα το χάσω. Καμία γνώμη για τις 2 θήκες; Μιας και δεν πάω στο 22 γιατί οι απόψεις διησταντε με διαφορα πρόβληματα που αναφέρονται αν κ μου άρεσει πολύ το 22 θα με θυμηθείτε ότι τελικά το 21 θα βγεί καλύτερο .

Εγώ έχω με το πορτάκι και το πενάκι μαζί. Πολύ καλή, την έχω στο τον Ιούνιο και δεν έχει πάθει ακόμα τίποτα παρά μόνο μια μικρή σαν γρατζουνιά στο τζάκι σε μέγεθος μικρότετο της φακής. Επίσης έχω κι εγώ την spigen που αναφέρει από πάνω με την θέση για το πενάκι, λίγο που την έχω χρησιμοποιήσει και αυτή δείχνει πολύ καλή και επέλεξα την spigen για την τιμή και για τα κακά σχόλια που είχε η αυθεντική της Samsung ότι μαζεύει χνούδια κτλ. Τέλος αν προσέξεις δεν την πουλάει το public την θήκη αλλά άλλο κατάστημα μέσω του marketplace του public. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, _dimdim_ said:

Εγώ έχω με το πορτάκι και το πενάκι μαζί. Πολύ καλή, την έχω στο τον Ιούνιο και δεν έχει πάθει ακόμα τίποτα παρά μόνο μια μικρή σαν γρατζουνιά στο τζάκι σε μέγεθος μικρότετο της φακής. Επίσης έχω κι εγώ την spigen που αναφέρει από πάνω με την θέση για το πενάκι, λίγο που την έχω χρησιμοποιήσει και αυτή δείχνει πολύ καλή και επέλεξα την spigen για την τιμή και για τα κακά σχόλια που είχε η αυθεντική της Samsung ότι μαζεύει χνούδια κτλ. Τέλος αν προσέξεις δεν την πουλάει το public την θήκη αλλά άλλο κατάστημα μέσω του marketplace του public. 

Μάλλον με έπεισες και θα πάρω αυτήν με το πορτάκι την έχει το eshop 68 euro και θα πάρω και την spigen που λέτε.  Αυτή με το πορτάκι και τις ειδοποιήσεις απλά την κουμπώνεις και δουλεύει αυτόματα όλα μετά η πρέπει να κάνεις κάποια ρύθμιση; δεν σε προβληματίζει αυτά που είχαν αναφέρει ότι μπορεί να χαλάσει η οθόνη η κάψιμο pixel η μουφα είναι αυτά; 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, challenge143 said:

Μάλλον με έπεισες και θα πάρω αυτήν με το πορτάκι την έχει το eshop 68 euro και θα πάρω και την spigen που λέτε.  Αυτή με το πορτάκι και τις ειδοποιήσεις απλά την κουμπώνεις και δουλεύει αυτόματα όλα μετά η πρέπει να κάνεις κάποια ρύθμιση; δεν σε προβληματίζει αυτά που είχαν αναφέρει ότι μπορεί να χαλάσει η οθόνη η κάψιμο pixel η μουφα είναι αυτά; 

Νομίζω δεν χρειαζόταν κάτι αν και υπάρχουν κάποιες επιλογές στις ρυθμίσεις να κάνεις. Προσωπικά δεν την έχω να είναι συνέχεια αναμμένη παρά μόνο όταν έρχεται κάτι ανάβει ή όταν με καλούν και όταν φορτίζει. Αν είναι πάντα δεν ξέρω αν δημιουργούνται τα προβλήματα που αναφέρεις. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε βάλει μεμβράνη στη Smartec σας την έχουν τοποθετήσει καλά; Γιατί εμένα είχε τουλάχιστον 10 φουσκάλες και μπιμπίκια...Έτυχα στην περίπτωση ή έτσι τις βάζουν γενικά;;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gsa1967 said:

Πρέπει να δίνει πολύ όγκο δείχνει 

1 hour ago, kiriakos_tjet said:

Όσοι έχετε βάλει μεμβράνη στη Smartec σας την έχουν τοποθετήσει καλά; Γιατί εμένα είχε τουλάχιστον 10 φουσκάλες και μπιμπίκια...Έτυχα στην περίπτωση ή έτσι τις βάζουν γενικά;;

Εγώ προσωπικά έχω ακόμα την μαμά αλλά γενικά όσα παιδιά έχουν βάλει δεν έχουν αναφέρει κάτι τέτοιο που περιγράφεις 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, challenge143 said:

Πρέπει να δίνει πολύ όγκο δείχνει 

Εγώ προσωπικά έχω ακόμα την μαμά αλλά γενικά όσα παιδιά έχουν βάλει δεν έχουν αναφέρει κάτι τέτοιο που περιγράφεις 

https://www.amazon.de/SUPCASE-Outdoor-Samsung-Protective-Protector-black/dp/B0989N3WZC/ref=sr_1_1_sspa?crid=3ML3TTW8DE1CY&keywords=s21%2Bultra%2Bs%2Bpen%2Bhülle&qid=1646987305&sprefix=nillkin%2Bs21%2Bultra%2Bs%2Bpen%2Bcase%2Caps%2C336&sr=8-1-spons&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUEyUVU2VEdQTFZKRDJIJmVuY3J5cHRlZElkPUEwNjMxMjIwMjlKT1ZKSUMzMDlOUSZlbmNyeXB0ZWRBZElkPUEwMjQyMDc4RjJDM1c4MjIxMVNOJndpZGdldE5hbWU9c3BfYXRmJmFjdGlvbj1jbGlja1JlZGlyZWN0JmRvTm90TG9nQ2xpY2s9dHJ1ZQ&th=1

 

εδω φαινεται σε βιντεο που την εχει βαλει ενας Ελληνας αγοραστής. μου φαινεται χονδρικα ιδια με την μαμα σιλικονης την σαμσουνγκ.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kiriakos_tjet said:

Όσοι έχετε βάλει μεμβράνη στη Smartec σας την έχουν τοποθετήσει καλά; Γιατί εμένα είχε τουλάχιστον 10 φουσκάλες και μπιμπίκια...Έτυχα στην περίπτωση ή έτσι τις βάζουν γενικά;;

Ζήτα δωρεάν επανατοποθέτηση αν είναι όπως τα περιγράφεις. Λογικά θα σου περάσουν καινούργια δίχως χρέωση εφόσον υπάρχουν και δουν τις φουσκάλες που αναφέρεις.

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το s21 utra τελικά η οθόνη του παίζει από 1 έως 120 hz ή από 60?

Και κάτι ακόμα .Η κοσμοτε έχει Καλο σήμα με το s21 ultra ή γενικά η συσκευή δεν έχει καλό σήμα;Γιατί σκέφτομαι να πάω από βονταφον σε κοσμοτε.Ευχαριστω

Edited by deal703
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε βάλει μεμβράνη στη Smartec σας την έχουν τοποθετήσει καλά; Γιατί εμένα είχε τουλάχιστον 10 φουσκάλες και μπιμπίκια...Έτυχα στην περίπτωση ή έτσι τις βάζουν γενικά;;
Εμένα 2 φορές τέλεια και η δεύτερη πριν κάνα μήνα

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες γιατί πριν το παραδώσουν το ελέγχουν.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Είχα αναφερθεί πως έκανε καμιά φορά κόλλημα στην οθόνη,  ο ρυθμός ανανέωσης. 
Κι εμένα μου το κάνει καμιά φορά (256GB)
Κάνω επανεκκίνηση και στρώνει όμως

Θεωρούσα πως είναι θέμα software..

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το κάνει..Θέμα software είναι απ'ότι λένε..

https://r1.community.samsung.com/t5/galaxy-s/s21-ultra-5g-jan-2022-update-framerate-drops/td-p/14889380

Edited by kiriakos_tjet
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το συνεχόμενο screen shot σας δουλεύει σε pdf αρχείο (μόνο 2 στη σειρά) ??? Στο fb δουλεύει αλλά σε pdf δεεεεεν!!! 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το συνεχόμενο screen shot σας δουλεύει σε pdf αρχείο (μόνο 2 στη σειρά) ??? Στο fb δουλεύει αλλά σε pdf δεεεεεν!!! 
Πως ανοίγεις το pdf?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, geotrvs said:

Πως ανοίγεις το pdf?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Με το samsung notes

Link to comment
Share on other sites

Με το samsung notes
Όντως με samsung note δεν κάνει scroll στο στιγμιότυπο, αν το ανοίξεις με Google drive δουλεύει κανονικά. Οπότε έχει να κάνει με το Samsung note.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, deal703 said:

Το s21 utra τελικά η οθόνη του παίζει από 1 έως 120 hz ή από 60?

Και κάτι ακόμα .Η κοσμοτε έχει Καλο σήμα με το s21 ultra ή γενικά η συσκευή δεν έχει καλό σήμα;Γιατί σκέφτομαι να πάω από βονταφον σε κοσμοτε.Ευχαριστω

Με κλειστά μάτια cosmote.  Είχα γράψει ποιο παλιά για την Vodafone αλλά δεν θέλω να γίνω κουραστικός θα σου πω το εξής να καταλάβεις τις διαφορές ανάμεσα στις 2 κάρτες που έχω.  Πειραιά Μαραθώνα βόλος σουρπη. Vodafone 1 με 2 γραμμές Σουρπη καθόλου σήμα.  Cosmote full σήμα παντού σουρπη 2 γραμμές.  Να μην σου αναλύσω το ίντερνετ θα κλάψουμε.  Άρα καταλαβαίνεις η cosmote πόσο σου απογειώνει την συσκευή...Κ πραγματικά το s21 γίνεται όπλο.  Εγώ με την Vodafone κλαίω....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έχω παρατηρήσει κάτι που μπορεί να είναι και η ιδέα μου αλλά θέλω τις γνώμες σας. Δεν το έκανα πολλές φορές για να σας πω με σιγουριά 

Όταν φορτίζω τη συσκευή με τον 25 βατ φορτιστή νομίζω πως η μπαταρία μου κραταει λιγότερο. 

Ενω όταν φορτίζω με τα 15 βατ μου κρατάει πιο πολύ. 

Μπορει να συμβαίνει αυτό που λέω; ή είναι η ιδέα μου; 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, patrik said:

Καλημέρα

Έχω παρατηρήσει κάτι που μπορεί να είναι και η ιδέα μου αλλά θέλω τις γνώμες σας. Δεν το έκανα πολλές φορές για να σας πω με σιγουριά 

Όταν φορτίζω τη συσκευή με τον 25 βατ φορτιστή νομίζω πως η μπαταρία μου κραταει λιγότερο. 

Ενω όταν φορτίζω με τα 15 βατ μου κρατάει πιο πολύ. 

Μπορει να συμβαίνει αυτό που λέω; ή είναι η ιδέα μου; 

 

Το sot δες με την χρήση που κάνεις κ θα το καταλάβεις 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, patrik said:

Καλημέρα

Έχω παρατηρήσει κάτι που μπορεί να είναι και η ιδέα μου αλλά θέλω τις γνώμες σας. Δεν το έκανα πολλές φορές για να σας πω με σιγουριά 

Όταν φορτίζω τη συσκευή με τον 25 βατ φορτιστή νομίζω πως η μπαταρία μου κραταει λιγότερο. 

Ενω όταν φορτίζω με τα 15 βατ μου κρατάει πιο πολύ. 

Μπορει να συμβαίνει αυτό που λέω; ή είναι η ιδέα μου; 

 

Πού να το φορτίσεις με τους παλιούς των 0.85 και 1 Αμπέρ.... Αργά φορτίζει αργά πέφτει εγγυημένη συνταγή... έχω έναν παλιό 1.5Α Φορτιστή δεν μπορείς να φανταστείς τί απόδοση έχουν τα κινητά μου σε διαχείριση μπαταρίας απίστευτα καθημερινά SOT η maximum θερμοκρασία τώρα που έχει κρύο και τα σπίτια δεν είναι τόσο ζεστά παίζει στους 23 βαθμούς κατά την φόρτιση δίχως να σκαλίζει κάποιος το κινητό και ουσιαστικά η πλήρη φόρτιση διαρκεί πάνω κάτω στις 3 ώρες ανάλογα το ποσοστό που θα μπει η συσκευή στην πρίζα...το Mi 11i μου με σναπ 888 έχει φτάσει κοντά στο επίπεδο του Samsung Fe 5g (865 SD) ενώ το Fe 5g με την σειρά του κυνηγά ώρες ώρες τον βασιλιά της μπαταρίας σε flagship chipsets το Mi 10T με επίσης 865 SD .

Σαν συμβουλή εφόσον θες να κρατήσεις καιρό το κινητό σου, είναι να το Φορτίζεις με τον πιο αργό φορτιστή είτε δουλεύοντας την επιλογή 85% είτε όχι...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, patrik said:

Καλημέρα

Έχω παρατηρήσει κάτι που μπορεί να είναι και η ιδέα μου αλλά θέλω τις γνώμες σας. Δεν το έκανα πολλές φορές για να σας πω με σιγουριά 

Όταν φορτίζω τη συσκευή με τον 25 βατ φορτιστή νομίζω πως η μπαταρία μου κραταει λιγότερο. 

Ενω όταν φορτίζω με τα 15 βατ μου κρατάει πιο πολύ. 

Μπορει να συμβαίνει αυτό που λέω; ή είναι η ιδέα μου; 

 

Δεν είναι ιδέα σου, ισχύει και υπάρχει εξήγηση, το διάβασα τυχαία πριν λίγες μέρες και επιβεβαίωσα την αίσθηση που έχω και εγώ, καθώς φορτίζω 4 ώρες με πολύ αργό, 0.85 στα 5volt μόνο.  Κάποτε που δοκίμασα τους γρήγορους τότε, των 15 watt είδα μικρότερη αυτονομία και δεν ξανά έβαλα, εξάλλου φορτίζω στον ύπνο μου όποτε δεν είχα λογο για γρήγορες φορτισεις 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

με εναν BLACKBERRY των 850ma φορτιζω καθε βραδυ,ολα καλα και καλυτερη αυτονομια στην ημερα.

 

spacer.png

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...