Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Arian1313 said:

Καλησπερα σε ολους. θελω να βαλω το whitestone και θελω να μου πει οποιος ξέρει αν υπάρχει μαγαζί στην Αθήνα που να κάνει και την τοποθέτηση. Δεν υπάρχει περίπτωση να το βάλω μόνος μου με βίντεο από το YouTube κτλ. Ευχαριστώ προκαταβολικά

Απο μαγαζί δε γνωρίζω να σου πω 

Αλλά φίλε είδα το βίντεο και το πέρασα εχτές το τζάμακι άψογα. Νομίζω ότι θα μπορέσεις να τα καταφέρεις.

Τωρα αν βρεις κάποιο  μαγαζί να στο περάσει πάω πάσο

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε σχέση με το 1+ 9pro είναι 1 σκαλί κάτω τουλάχιστον σε σήμα κινητής και εμβέλεια wifi

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Antonio27 said:

Σε σχέση με το 1+ 9pro είναι 1 σκαλί κάτω τουλάχιστον σε σήμα κινητής και εμβέλεια wifi

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Ισχύει ότι τα Samsung με exynos πάσχουν σε αυτό το κομμάτι. Όμως σε πόσα άλλα είναι όχι ένα αλλά δύο και τρία σκαλιά πάνω... ειδικά με αυτά που βλέπω και διαβάζω στο νήμα του 9 Pro, η εταιρεία τα έχει κάνει ψιλό μπαχαλο και λογικό είναι με τις συγχωνεύσεις και τις αλλαγές από την μαμά oppo

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, konakis said:

Ισχύει ότι τα Samsung με exynos πάσχουν σε αυτό το κομμάτι. Όμως σε πόσα άλλα είναι όχι ένα αλλά δύο και τρία σκαλιά πάνω... ειδικά με αυτά που βλέπω και διαβάζω στο νήμα του 9 Pro, η εταιρεία τα έχει κάνει ψιλό μπαχαλο και λογικό είναι με τις συγχωνεύσεις και τις αλλαγές από την μαμά oppo

Όχι φίλε τουλάχιστον στο s21u. Γενικά έχουν ακουστεί κ έχουν αναφερθεί και στο s22u τρομερά θέματα στο σήμα του που ελπίζουμε να είναι θέμα  software. Το έχω γράψει και ποιο πάνω οποίος έχει Vodafone σε s21 τα πράγματα είναι τραγικά με το σήμα της κ έχω ξεχάσει να σας αναφέρω για να καταλαβαιτε αν έχει καποιο θέμα η συσκευή σας ή όχι, Αν έχει πέσει κάτω κ έχει κάποιο θέμα ή κεραία σας ή όχι.  Γυρίστε την συσκευή σας στην επιλογή 2g ,θα δείτε ότι το σήμα σας θα γεμίσει κ τις 4 μπάρες κ θα είναι σταθερό και δεν θα πέφτει με τίποτα. Ενώ αν είχατε διακυμάνσεις στο σήμα του 2g τότε κάτι δεν πάει καλά.  Πάντως σε περιοχές που κινουμε κ με SD κ με exynos είναι ίδιες.  Στο s21u δεν είχαν αναφερθεί θέματα με σήμα.  

Link to comment
Share on other sites




Ισχύει ότι τα Samsung με exynos πάσχουν σε αυτό το κομμάτι. Όμως σε πόσα άλλα είναι όχι ένα αλλά δύο και τρία σκαλιά πάνω... ειδικά με αυτά που βλέπω και διαβάζω στο νήμα του 9 Pro, η εταιρεία τα έχει κάνει ψιλό μπαχαλο και λογικό είναι με τις συγχωνεύσεις και τις αλλαγές από την μαμά oppo


Καθαρά και μόνο για σήμα και WiFi αναφέρθηκα, δεν προχώρησα σε γενική σύγκριση των συσκευών




Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και μια μικρή ενημέρωση 275 mb
Με καθυστέρηση 1 μήνα όλοι περιμέναμε την 4.1 αντί αυτού μας ήρθε μια απλή ενημέρωση

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά το νέο update το κινητό είναι κάπως πιο αργό ή μου φαινεται;

Επίσης τι ακριβώς έκαναν με τον Samsung Internet και το dark skin?

Παλιότερα είχε το dark skin η εφαρμογή και οι ιστοσελίδες δεν άλλαζαν. Τώρα το dark theme πάει παντού...βρήκα μία λύση πάντως, στις ρυθμίσεις, εργαστήρια και βάζουμε την επιλογη χρήση σκούρου θέματος τοποθ. web.

Edited by kostasb13
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, DjTony said:

Όντως είναι πιο αργό το κινητό μετά το update...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Και εγώ αυτό πιστεύω. Το έλεγα πως όταν θα βγει το νέο μοντέλο Αυτό θα το υποβαθμίζουν.. σε όλα τα κινητά γίνεται δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Από που έχετε καταλάβει ότι είναι πιο αργό, εγώ δεν έχω νιώσει κάποια διαφορά με τη νέα αναβαθμιση.

Δε ξέρω μήπως έχει να κάνει κάτι με τη βελτιστοποίηση παιχνιδιών που αναφέρθηκε τις τελευταίες μέρες, εμένα είναι ρυθμισμενο στην απόδοση. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι πως το έχετε καταλάβει  ; για να το ψάξουμε και εμείς.   Εγώ ακόμα δεν την έχω κάνει αν μπορώ να σας βοηθήσω τι να κοιτάξω 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να δω και βλακείες με την ταχύτητα αλλά έχω την αίσθηση ότι υπάρχει ένα τσακ καθυστέρηση Όσον αφορά την απόκριση του κινητού. Μπορεί να είμαι και προκατειλημμένος καθώς Παλαιότερα Κάποια κινητά πού είχαν περάσει από τα χέρια μου όταν έβγαινε το επόμενο μοντέλο παρατηρούσα πώς η εταιρεία μείωνε την ταχύτητα του και κάποια άλλα χαρακτηριστικά όπως την κάμερα.. όποιος παρατηρήσει κάτι Ας το αναφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που βλέπετε τις καθυστερήσεις και τα σχετικά.... εγώ το βλέπω ακριβώς ίδιο με πριν. Με την ίδια ταχύτητα ανοίγει τις εφαρμογές, παιχνίδια, πλοήγηση.... όλα. Μόνο το δικό μου είναι;

 

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο Fe 5g μου κανένα θέμα ,το update το έχουμε πάρει νωρίτερα εμείς. Ίσα ίσα στο νήμα του s20 fe γράφω ότι έχει γίνει ακόμη πιο γρήγορο και ομαλό το κινητάκι με patches Φεβρουαρίου επαναλαμβάνω...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω ρε παιδιά με 4 χρόνια υποστήριξη να ξεκινήσουν τέτοια πράγματα ακόμα δεν έχει κλείσει καλά καλά χρόνο η συσκευή . Ίσως να είναι η ιδέα του παιδιού η κάποια εφαρμογή.  Μου είναι δύσκολο να το πιστέψω ότι επειδή βγήκε το 22 να σακατεψουν την περσινή ναυαρχίδα. 

Link to comment
Share on other sites

Εκατσα και το μετρησα για 3 ωρες σημερα ! Οντως για ΔΥΟ ολοκληρα ΜΙΚΡΟδευτερολεπτα μας εριξαν οι Κορεατες !!! ΦΤΟΥ ΣΑΣ ΑΓΥΡΤΕΣ ! 😅

Ρε τρολαρετε? Μια χαρα παει το εργαλειο !😅 Ιδεα σας θα ειναι !

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, challenge143 said:

Δεν πιστεύω ρε παιδιά με 4 χρόνια υποστήριξη να ξεκινήσουν τέτοια πράγματα ακόμα δεν έχει κλείσει καλά καλά χρόνο η συσκευή . Ίσως να είναι η ιδέα του παιδιού η κάποια εφαρμογή.  Μου είναι δύσκολο να το πιστέψω ότι επειδή βγήκε το 22 να σακατεψουν την περσινή ναυαρχίδα. 

Μα το είπα ότι παίζει και να λέω βλακείες και να ναι ιδέα μου.. 

2 minutes ago, kek said:

Εκατσα και το μετρησα για 3 ωρες σημερα ! Οντως για ΔΥΟ ολοκληρα ΜΙΚΡΟδευτερολεπτα μας εριξαν οι Κορεατες !!! ΦΤΟΥ ΣΑΣ ΑΓΥΡΤΕΣ ! 😅

Ρε τρολαρετε? Μια χαρα παει το εργαλειο !😅 Ιδεα σας θα ειναι !

Όλα καλά! 

Link to comment
Share on other sites

Κανένα σκρουτζομαγαζο για αγορά με εύκολη απαλλαγή ΦΠΑ?Δεν μ αρέσει ρε γμτ το s22..

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, hotcarver1 said:

Κανένα σκρουτζομαγαζο για αγορά με εύκολη απαλλαγή ΦΠΑ?Δεν μ αρέσει ρε γμτ το s22..

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καραβασιλης στην Νίκαια 

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια... σε ποια έκδοση έχουν παρατηρηθεί καθυστερήσεις;

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...