Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, challenge143 said:

Ναι αν κ βλέπω έχεις φουλ σήμα 

Το τελευταίο καιρό τρώει διάφορα προβλήματα το κινητό με τους δύο SIM.. μία φορά το μήνα όταν με καλούν απορρίπτει μόνο του την κλήση και στις δύο κάρτες. Τελευταία φορά που το έκανε Μίλησα με τη Samsung μπήκαν στο κινητό μου και δεν είδαν τίποτα Πού να φταίει Οπότε μου είπε το παλικάρι ότι μπορεί να είναι κάποια εφαρμογή.. μου πρότεινε να το βάλω Safe Mode και δεν το έκανε Οπότε αυτό ήταν.. πήγα λοιπόν μία μία εφαρμογή και της έκανα εκκαθάριση και έφτιαξε Οπότε πιθανολογώ ότι κάποιες φορές με τις αναβαθμίσεις των εφαρμογών γίνεται το συγκεκριμένο.

Σήμερα ήταν εντελώς διαφορετικό και η λύση που βρήκα Ήταν να πάω στη Wind και από 2G να το κάνω 4G και να το ξαναγυρίσω. Τώρα λειτουργεί κανονικά και λογικά ήταν ένα κόλλημα του. Κάτι γίνεται με την αλλαγή του 2g με 4G και κάποιες φορές μου κολλάει τις κλήσεις.

Πλέον έχω καταλάβει τι περίπου γίνεται Οπότε το αντιμετωπίζω.

Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2022 at 5:48 ΜΜ, bromonano2 said:

Την έχω βάλει από εχτές με odin. Επιτέλους το κινητό γύριζε σε smooth εποχών 3.1, πολυ καλη δουλεια. Καλοδεχουμενα όλα τα εξτρα καλούδια ( ram plus, camera κτλ), αυτονομία στα ίδια επίπεδα . Το καλό είναι ότι μπορούμε να βάλουμε την προστασία μπαταρίας στο bixby routines. Επιτέλους μετά από 3 μήνες περίπου με one ui 4 ,το κινητό ήρθε στα συγκαλα του με διόρθωση όλων το bugs / lags κτλ. Το μόνο που δεν έχει σε σχέση με το s22 ultra είναι το εξρα brightness ( λογικό μιας και η οθόνη του δεν φτάνει τόσο ψηλά σε nits) . Επίσης στην κάμερα μου φαίνεται λιγότερος ο θόρυβος σε νυχτερινές και πολύ πιο crisp video γενικά.

Edit: Επίσης με τη νέα αναβάθμιση του expert raw ΦΥΣΑΕΙ

Edit 2: Επίσης το smart widget πολύ ωραία προσθήκη και λειτουργεί σωστα

Edit 3: η εναλλαγή στο adaptive motion smoothness (10-120 hz) πλέον είναι ακαριαία emoji7.png

Άργησε η samsung αλλά αν βγάλουμε από την εξισωση την camera ( που είναι κατά πολύ ανεβασμένη στο s22 ultra σε portrait και telephoto ) και το spen (καθαρά υποκειμενικό πόσο το χρειάζεται ο καθενας) καθίστε στα αυγά σας τουλάχιστον προς το παρόν emoji6.png

Sent from my SM-G998B using Tapatalk




μπαινει αλλο firmware με odin φιλε μου? ξερω οτι μονο με το samkey να πληρωσεις αλλαζει πλεον το firmware....







 

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα το WiFi calling και μπορώ να μιλήσω σαν άνθρωπος με την Cosmote.. τελικά το συγκεκριμένο λειτουργεί όταν έχεις πάρα πολύ καλό internet και καλή ταχύτητα.. για το δικό μου σπίτι που έχω την πιο απλή σύνδεση αν κάνεις και άλλα πράγματα παράλληλα κάνεις πολύ στην κλήση.. στη δουλειά όπου το ίντερνετ είναι πάρα πολύ καλό το wi-fi calling λειτουργεί σχετικά καλά..

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

@LELELO μάλλον θέμα αναβάθμισης δικτύων πολλοί παραπονιούνται σε διάφορα νήματα που βλέπω και απ'τους τρεις μάλιστα παρόχους...δες και στο νήμα του S20 Fe τελευταία σελίδα...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Λόγο αλλαγής από S21 ULTRA σε S22 ULTRA πουλάω την συλλογή με τις θήκες. 

Για να μην γεμίζουμε σελίδες με ερωτήσεις οποίος ενδιαφέρεται με pm.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 4.1 με odin. Πολύ πιο smooth το κινητό..

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Έχω να το κάνω καιρό να φλασαρω από εποχές s4 ,είναι αργό το download του firmware μέσω sammobile


Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πότε περιμένουμε την 4.1 επίσημα?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω να το κάνω καιρό να φλασαρω από εποχές s4 ,είναι αργό το download του firmware μέσω sammobile


Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Κατεβάζεις μέσω samfw χωρίς καθυστερήσεις, με φουλ ταχύτητα.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Πότε περιμένουμε την 4.1 επίσημα?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Στη Γερμανία έχει βγει μέρες τώρα.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πότε περιμένουμε την 4.1 επίσημα?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Λογικα μέχρι τέλος της εβδομάδας θα έχει δωθει παντού, αν όχι αυριο.


Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, DjTony said:

Κατεβάζεις μέσω samfw χωρίς καθυστερήσεις, με φουλ ταχύτητα.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Στη Γερμανία έχει βγει μέρες τώρα.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

αυτο ειναι ?

https://samfw.com/firmware/SM-G998B/DBT/G998BXXU4CVC4

 

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά !!Είδα ότι δεν έχω καλώδιο usb to usb c να το συνδέσω στο λάπτοπ οπότε αύριο θα πάρω ένα καλώδιο να περάσω την γερμανική

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτήσω βλακεία ,αλλά χωρίς ροοτ και pc μπορείς να φλασαρεις Ρομ ?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Εννοείται χωρίς root μπορείς, χωρίς pc όχι. Και βάζεις official rom όχι αυτό που φαντάζεσαι που κάναμε πιο παλιά...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας εχει τυχει ποτε με δεδομενα να στελνετε μηνυμα στο messenger και να αργει να παει; ενω εχετε ιντερνετ και φορτωνει σελιδες κανονικα....

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, DjTony said:

Άκυρο...

Μιλάς για επίσημο 4.1 στη Γερμανία ότι βγήκε; Ή το άκυρο που έγραψες σημαίνει ότι τελικά "άκυρο" δεν βγήκε; Εγώ πάντως που είμαι έξω δεν την έχω πάρει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για επίσημο 4.1 στη Γερμανία ότι βγήκε; Ή το άκυρο που έγραψες σημαίνει ότι τελικά "άκυρο" δεν βγήκε; Εγώ πάντως που είμαι έξω δεν την έχω πάρει ακόμα.
Έχει βγει επίσημα στη Γερμανία. Το άκυρο πήγαινε για κάτι για τη φόρτιση που ρώτησα αλλά το βρήκα.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2022 at 10:05 ΠΜ, bromonano2 said:

Και εγω 4.1  μολις ουγγαρια csc............
 

 

Edited by GIANNAKIS75
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...