Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω καποτε αυτο πιστευα για μπαταρια και αφιερωνα και χρονο να βελτιστοποιησω τη συσκευη αλλα οχι πλεον. 

Αλλαξα συνηθεια απο τοτε που εχω λιγοτερο χρονο να φυγω το πρωι απο τη δουλεια. Παλια προλαβαινα να φορτισω ως 85 με 90 και εβγαζα τη μερα. Τωρα προλαβαινω μεχρι 60% το πολυ. Κανενα προβλημα. 10 λεπτα το βαζω στη δουλεια να φορτισει το μεσημερι και ολα καλα... Κανενα προβλημα. Το μονο κινητο που ξεφορτωθηκα την τελευταια 10 ετια λογω τραγικης μπαταριας ηταν πριν 8 χρονια το LG G Flex 2.

Γενικως αυτο που επαθα διαβαζωντας τις γελοιοτητες στο φορουμ του S22 U μεχρι να πανε στο επομενο μοντελο ειναι να αδιαφορησω πληρως για το κινητο ως τεχνολογια. Πλεον με ενδιαφερει μονο να μην με δυσκολευει σε αυτα που το χρησιμοποιω. Οσο τα τρεχει ανεκτα ολα καλα.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,μια ερώτηση με το wipe cache partition χάνεις φωτογραφίες,αρχεία κτλ. ή όχι;

Δεν μου έχει κάτσει κάτι στραβά, αλλά μετά από 2 χρόνια χρήσης της συσκευής ίσως χρειαστεί σε κάποια μεγάλη ενημέρωση να γίνει κ αυτό.

Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται είπαμε το wipe cache ;
Μέσα από recovery.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιεις το κινητο. Ανοιγεις με πατημενα μεχρι να σε παει στο μενου power+volume up και το βρισκεις εκει.

Edit: Ξεχασα να αναφερω οτι πρεπει να εχεις συνδεδεμενα η ακουστικα η σε θυρα usb pc.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Στο Google wallet λεει ότι στις ρυθμίσεις στις συνδεδεμένες συσκευές έχει επιλογή να μην μπορούν να γίνουν πληρωμές αν το τηλ είναι κλειδωμένο

Εγω παω να το βρω στο μενού και δεν υπάρχει... το έχει δει κανείς?

Το point είναι να υπάρχει μια τέτοια προστασία ώστε να έχω μόνιμα ανοιχτό το nfc

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το Google Wallet παραμένει παρά τις όποιες αναβαθμίσεις και όλα τα βήματα που ακολούθησα και με το Google Support. Αυτό που φταίει είναι πως μετά την αναβάθμιση η συγκεκριμένη συσκευή έχει χάσει το Google Play Protect Certificate (device is not play protect certified). Η Samsung μου είπε πως πρέπει να το δει τεχνικός (αφού έτρεξε πρώτα κάποια διαγνωστικά και είδε πως δεν υπάρχει γενικό θέμα).

Aπό τους κωδικούς του λογισμικού ποροχέα υπηρεσιών βλέπω πως έχω ένα Αργεντινέζικο version (κωδικός ΑRO) και πως το κινητό φτιάχτηκε για Ευρώπη (EUX κωδικός). Αλλά το αγόρασα από You και από όσο ξέρω δεν κάνουν παραεισαγωγές εκτός EU. Άρα κάτι δεν πήγε καλά στην αναβάθμιση και περάστηκε λάθος λογισμικό (;). Δοκίμασα να κάνω και manually certified τη συσκευή και το λογισμικό της αλλά δεν έγινε κάτι (τουλάχιστον μέχρι τώρα).

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να κάνουμε καταγραφή βίντεο και να αποθηκεύεται σε usb ή σε σκληρό δίσκο μέσω της θύρας usb c; Να γίνεται ταυτόχρονα δηλαδή να μην χρειάζεται να έχω κενό χώρο στο κινητό παράδειγμα. Είτε και μέσω κάποιας τρίτης εφαρμογής. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας.. υπάρχει τρόπος στο Viber Όταν μου έρχεται ένα μήνυμα εκτός από το σηματάκι πάνω στην κουρτίνα να βγαίνει ένα συννεφάκι για παράδειγμα έτσι ώστε να μη χρειάζεται να κατεβάσω την κουρτίνα για να δω το μήνυμα ή να ανοίξω το μήνυμα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung Galaxy S21 λαμβάνει σταθερή ενημέρωση Android 14 και One UI 6.0

https://www.techwar.gr/224532/to-samsung-galaxy-s21-lamvanei-statheri-enimerosi-android-14-kai-one-ui-6-0/

Link to comment
Share on other sites

Αντε για να δούμε.... είχαν κάτι θέματα με το πληκτρολόγιο για να δούμε θα έρθει σε μας διορθωμένο; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Αντε για να δούμε.... είχαν κάτι θέματα με το πληκτρολόγιο για να δούμε θα έρθει σε μας διορθωμένο; 

Εμένα με απασχολεί και αυτό που λένε ότι χαλάει την οθόνη(burn-in στο status bar)... Πάντως σε όσους το έβαλα Ναι στις 22 Ultra και 23 Ultra δεν έχει αναφερθεί τίποτα μέσα στο myPhone

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, LELELO said:

Εμένα με απασχολεί και αυτό που λένε ότι χαλάει την οθόνη(burn-in στο status bar)... Πάντως σε όσους το έβαλα Ναι στις 22 Ultra και 23 Ultra δεν έχει αναφερθεί τίποτα μέσα στο myPhone

Ναι πάνω σε αυτό το θέμα δεν έχει αναφερθεί.  Τις μεγάλες αναβαθμίσεις στα παλιά μοντέλα κ σε μας που θα ειναι κ το τελευταίο το φοβάμαι πολύ να σου πω την αλήθεια. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Ναι πάνω σε αυτό το θέμα δεν έχει αναφερθεί.  Τις μεγάλες αναβαθμίσεις στα παλιά μοντέλα κ σε μας που θα ειναι κ το τελευταίο το φοβάμαι πολύ να σου πω την αλήθεια. 

Δεν εχεις αδικο σε αυτό.. παλαιότερα θυμάμαι ήταν σύνηθες φαινόμενο σε παλιότερα μοντέλα μια αναβάθμιση να σου υποβαθμίζει τη συσκευή.. μακάρι να μη γινει κι εδω

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, LELELO said:

Δεν εχεις αδικο σε αυτό.. παλαιότερα θυμάμαι ήταν σύνηθες φαινόμενο σε παλιότερα μοντέλα μια αναβάθμιση να σου υποβαθμίζει τη συσκευή.. μακάρι να μη γινει κι εδω

Καλημέρα εγινε η αναβαθμιση android 14 μεχρι στιγμης φαινονται ολα καλα καποιες αλλαγες αρεσουν καποιες αλλες οχι μπαταρια μαλλον στα ιδια εχει περισσοτερο ομαλη κυλιση και ειναι πιο γρηγορο... ενοειτε οτι εγινε καθαρη εγκατασταση με odin.

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Παίδες οσοι βάλατε το Android 14 πως σας φαίνεται; γι αυτό που εχουν γράψει ότι χαλάει την οθόνη(burn-in στο status bar) εχετε διαβασει τίποτα;; Παίζει να ισχύει;;

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, LELELO said:

Παίδες οσοι βάλατε το Android 14 πως σας φαίνεται; γι αυτό που εχουν γράψει ότι χαλάει την οθόνη(burn-in στο status bar) εχετε διαβασει τίποτα;; Παίζει να ισχύει;;

Για την ωρα δεν βλεπω κατι η αληθεια ειναι οτι σε κατασταση αναμονης ειναι ακριβως το ιδιο οπως με android 13 οποτε πως θα εχουμε burn-in δεν το καταλαβαινω η διαφορα ειναι οταν κατεβαζεις την μπαρα αλλα αυτο ειναι για στιγμες οποτε μαλλον δεν ισχυει...περα απολα αυτα το κινητο ειναι σχεδον 3 χρονων ευκαιρια για αλλαγη...😂 

Εκεινο που εχω να πω ειναι οτι το κινητο ειναι πιο γρηγορο και η μπαταρια μαλλον καλυτερη.

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

εχω χασει το pen που ειχα παρει για το κινητο. Εχει να προτεινει καποιος καμια λυση απο που να το παρω? Εχω ψαξει στο internet αλλα το φοβαμαι λιγο. Υπαρχει ενδεχομενο να αγορασω και να μην ειναι ενεργες ολες οι δυνατοτητες?

Εναλλακτικα, μηπως πουλαει καποιος απο εσας το δικο του?

Link to comment
Share on other sites

Από Καλλιθέα αν περνάς το έχει ένα μαγαζί στο σκρουτζ στα 30 ευρώ. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gasgounis said:

Καλημερα,

εχω χασει το pen που ειχα παρει για το κινητο. Εχει να προτεινει καποιος καμια λυση απο που να το παρω? Εχω ψαξει στο internet αλλα το φοβαμαι λιγο. Υπαρχει ενδεχομενο να αγορασω και να μην ειναι ενεργες ολες οι δυνατοτητες?

Εναλλακτικα, μηπως πουλαει καποιος απο εσας το δικο του?

Γιατί δεν παίρνεις στην smartec  να ρωτήσεις??

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, challenge143 said:

Από Καλλιθέα αν περνάς το έχει ένα μαγαζί στο σκρουτζ στα 30 ευρώ. 

Το εχω δει. Αλλα ηλπιζα οτι θα εβρισκα οικονομικοτερη λυση.

Θα το ψαξω λιγο ακομα. Αν δεν βρω αλλη λυση ως αυριο μεθαυριο, θα το παρω απο εκει, το εχω δει το μαγαζι στο ιντερνετ

4 ώρες πριν, mips said:

Γιατί δεν παίρνεις στην smartec  να ρωτήσεις??

Εχω παρει τηλεφωνο. Δεν εχουν. Και πλεον δεν εχουν ουτε tempered glass που ηθελα. Ειχα καλεσει το καλοκαιρι και μου ειχαν πει οτι εχουν σταματησει να φερνουν αξεσουαρ για το S21 πλεον

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...