Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, challenge143 said:

Παιδιά επιβαιβαιωνω με σιγουριά στην 4.1 έκαναν πολύ καλή δουλειά με τρομερή αυτονομία στην μπαταρία. Μάλλον μένουμε εκεί κ δεν το ξανά αναβαθμίζουμε ποτέ 😂. .Θα ήθελα να πω για το σήμα απλά δεν ξέρω αν οφείλεται από τον πάροχο απλά ήταν ταυτόχρονα με την αναβάθμιση κ δεν είμαι σίγουρος. Στο σπίτι vodafon έχω 1 με 2 γραμμές για πρώτη φορά βλέπω σταθερά 3 γραμμές. Τυχαίο;;;; 

Η 4.1ειναι όντως πολύ καλή.. μακάρι να μπορούσαμε να μείνουμε σε αυτή αλλά υπάρχει και το δίλημμα με τα μηνιαία security και κατά πόσο πρέπει να τα κάνουμε.. 

Είμαι από αυτούς που πιστεύω ότι μετά από κάποιο διάστημα οι αναβαθμίσεις δεν έρχονται για καλό και από εδώ και πέρα αν γινόταν να παίρνω μόνο τα security δε θα τις έκανα  ..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, LAGGI said:

Περίεργα πράγματα...

Τι είχες πριν και τι έχεις τώρα από αυτονομία?

Έτσι για να καταλάβω δηλαδή.

Φυσικά δεν αποκλείεται αυτό που περιγράφεις περί αυτονομίας να οφείλεται στο καλύτερο σήμα...

Πάντως και εμενα επεσε η μπαταρια... Βλέπω να αδειαζει πιο εύκολα απο πριν 

Edited by akaliptos_haris
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, pchrono said:

Καλησπέρα,  σκέφτηκα να φύγω από coamote και να πάω σε Vodafone. Βάζοντας απλά την sim από τον νέο πάροχο (vodafone) θα γυρίσει και τις σχετικές ρυθμίσεις το τηλέφωνο;  π.χ. wifi calling,  volte κτλ; Ευχαριστώ πολύ 

Ότι θα γυρίσει θα γυρίσουν κανονικά οι ρυθμίσεις του παροχου.  Αλλά η συμβουλή μου είναι να μείνεις σε cosmote. Επειδή έχω περάσει από όλες τις συνδέσεις πίστεψε με η cosmote είναι μακράν η καλύτερη. Το είχα ξανά γράψει μερικά ποστ ποιο πίσω.  Όποιος κάνει ταξίδια είναι μονόδρομος cosmote. Για να καταλάβεις έτσι απλά αναγκαστικα να πάρω μια κοσμοκαρτα να έχω για ασφάλεια να έχω σήμα γιατί στην εταιρεία μου λόγο κόστους έχουν μείνει Vodafone κ δεν ξανά γυρίζουν σε cosmote. 🤭

8 ώρες πριν, pchrono said:

Καλησπέρα,  σκέφτηκα να φύγω από coamote και να πάω σε Vodafone. Βάζοντας απλά την sim από τον νέο πάροχο (vodafone) θα γυρίσει και τις σχετικές ρυθμίσεις το τηλέφωνο;  π.χ. wifi calling,  volte κτλ; Ευχαριστώ πολύ 

Ότι θα γυρίσει θα γυρίσουν κανονικά οι ρυθμίσεις του παροχου.  Αλλά η συμβουλή μου είναι να μείνεις σε cosmote. Επειδή έχω περάσει από όλες τις συνδέσεις πίστεψε με η cosmote είναι μακράν η καλύτερη. Το είχα ξανά γράψει μερικά ποστ ποιο πίσω.  Όποιος κάνει ταξίδια είναι μονόδρομος cosmote. Για να καταλάβεις έτσι απλά αναγκαστικα να πάρω μια κοσμοκαρτα να έχω για ασφάλεια να έχω σήμα γιατί στην εταιρεία μου λόγο κόστους έχουν μείνει Vodafone κ δεν ξανά γυρίζουν σε cosmote. 🤭

8 ώρες πριν, pchrono said:

Καλησπέρα,  σκέφτηκα να φύγω από coamote και να πάω σε Vodafone. Βάζοντας απλά την sim από τον νέο πάροχο (vodafone) θα γυρίσει και τις σχετικές ρυθμίσεις το τηλέφωνο;  π.χ. wifi calling,  volte κτλ; Ευχαριστώ πολύ 

Ότι θα γυρίσει θα γυρίσουν κανονικά οι ρυθμίσεις του παροχου.  Αλλά η συμβουλή μου είναι να μείνεις σε cosmote. Επειδή έχω περάσει από όλες τις συνδέσεις πίστεψε με η cosmote είναι μακράν η καλύτερη. Το είχα ξανά γράψει μερικά ποστ ποιο πίσω.  Όποιος κάνει ταξίδια είναι μονόδρομος cosmote. Για να καταλάβεις έτσι απλά αναγκαστικα να πάρω μια κοσμοκαρτα να έχω για ασφάλεια να έχω σήμα γιατί στην εταιρεία μου λόγο κόστους έχουν μείνει Vodafone κ δεν ξανά γυρίζουν σε cosmote. 🤭

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, challenge143 said:

Ότι θα γυρίσει θα γυρίσουν κανονικά οι ρυθμίσεις του παροχου.  Αλλά η συμβουλή μου είναι να μείνεις σε cosmote. Επειδή έχω περάσει από όλες τις συνδέσεις πίστεψε με η cosmote είναι μακράν η καλύτερη. Το είχα ξανά γράψει μερικά ποστ ποιο πίσω.  Όποιος κάνει ταξίδια είναι μονόδρομος cosmote. Για να καταλάβεις έτσι απλά αναγκαστικα να πάρω μια κοσμοκαρτα να έχω για ασφάλεια να έχω σήμα γιατί στην εταιρεία μου λόγο κόστους έχουν μείνει Vodafone κ δεν ξανά γυρίζουν σε cosmote. 🤭

Ότι θα γυρίσει θα γυρίσουν κανονικά οι ρυθμίσεις του παροχου.  Αλλά η συμβουλή μου είναι να μείνεις σε cosmote. Επειδή έχω περάσει από όλες τις συνδέσεις πίστεψε με η cosmote είναι μακράν η καλύτερη. Το είχα ξανά γράψει μερικά ποστ ποιο πίσω.  Όποιος κάνει ταξίδια είναι μονόδρομος cosmote. Για να καταλάβεις έτσι απλά αναγκαστικα να πάρω μια κοσμοκαρτα να έχω για ασφάλεια να έχω σήμα γιατί στην εταιρεία μου λόγο κόστους έχουν μείνει Vodafone κ δεν ξανά γυρίζουν σε cosmote. 🤭

Ότι θα γυρίσει θα γυρίσουν κανονικά οι ρυθμίσεις του παροχου.  Αλλά η συμβουλή μου είναι να μείνεις σε cosmote. Επειδή έχω περάσει από όλες τις συνδέσεις πίστεψε με η cosmote είναι μακράν η καλύτερη. Το είχα ξανά γράψει μερικά ποστ ποιο πίσω.  Όποιος κάνει ταξίδια είναι μονόδρομος cosmote. Για να καταλάβεις έτσι απλά αναγκαστικα να πάρω μια κοσμοκαρτα να έχω για ασφάλεια να έχω σήμα γιατί στην εταιρεία μου λόγο κόστους έχουν μείνει Vodafone κ δεν ξανά γυρίζουν σε cosmote. 🤭

Το φαντάζομαι. Δεν έχω παράπονο με το σήμα. Αλλά το κόστος είναι πολύ μεγάλο. Έχω οικογενειακό 2 κινητά και μου είπαν ότι επειδή έχω αφήσει να λήξει το συμβόλαιο καιρό, με "τιμωρούν"  με ελάχιστες παροχές (data, χρόνο ομιλίας κτλ) και πολύ ακριβό πάγιο. Είναι σαν να μου είπαν φύγε. Και εμφανίστηκε η vodafone με τα νέα πακέτα (και μας έκαναν και προσφορά στην δουλεία), και εχθές είδα με 60€ απεριόριστα στα πάντα, για 2 συνδέσεις. Εξωτερικό δεν πάω, το 5g της cosmote είναι πολύ καλό, δεν γνωρίζω πως τα πάει η vodafone και το wifi calling το οποίο με έχει βολέψει

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, pchrono said:

Το φαντάζομαι. Δεν έχω παράπονο με το σήμα. Αλλά το κόστος είναι πολύ μεγάλο. Έχω οικογενειακό 2 κινητά και μου είπαν ότι επειδή έχω αφήσει να λήξει το συμβόλαιο καιρό, με "τιμωρούν"  με ελάχιστες παροχές (data, χρόνο ομιλίας κτλ) και πολύ ακριβό πάγιο. Είναι σαν να μου είπαν φύγε. Και εμφανίστηκε η vodafone με τα νέα πακέτα (και μας έκαναν και προσφορά στην δουλεία), και εχθές είδα με 60€ απεριόριστα στα πάντα, για 2 συνδέσεις. Εξωτερικό δεν πάω, το 5g της cosmote είναι πολύ καλό, δεν γνωρίζω πως τα πάει η vodafone και το wifi calling το οποίο με έχει βολέψει

Μέσα στην Αττική δεν θα σε πολύ προδώσει αν κ αυτό είναι σχετικό.  αλλά ξεχνάς τις ταχύτητες που είχες με cosmote. 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ενημέρωση Απριλίου στα γερμανικά. Εχθές το γύρισα με samkey και σήμερα πήρα το update. Μακραν η πιο γρήγορη χώρα σε ενημερώσεις. CVCG είναι ο κωδικός..

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DjTony said:

Ήρθε ενημέρωση Απριλίου στα γερμανικά. Εχθές το γύρισα με samkey και σήμερα πήρα το update. Μακραν η πιο γρήγορη χώρα σε ενημερώσεις. CVCG είναι ο κωδικός..

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Πόσα mbs φίλε;

Link to comment
Share on other sites

Πόσα mbs φίλε;
Ναι 266 ήταν. Απλό ασφαλείας. Νομίζω ότι διορθώθηκε και η μπαταρία αρκετά...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DjTony said:

Ναι 266 ήταν. Απλό ασφαλείας. Νομίζω ότι διορθώθηκε και η μπαταρία αρκετά...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Νομίζω ότι είναι μόνο ασφαλείας. Είσαι σίγουρος ότι έχει κάποιο fix για καλύτερη διαχείριση μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, challenge143 said:

Μέσα στην Αττική δεν θα σε πολύ προδώσει αν κ αυτό είναι σχετικό.  αλλά ξεχνάς τις ταχύτητες που είχες με cosmote. 

Με το τηλέφωνο μας πιάνω 350mb σε 5g. Για πόσο (μέσο όρο) λιγότερο μιλάμε με vodafone; 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pchrono said:

Με το τηλέφωνο μας πιάνω 350mb σε 5g. Για πόσο (μέσο όρο) λιγότερο μιλάμε με vodafone; 

Εννοείται Κερατσίνι Δραπετσώνα Πειραιά Νέα Μάκρη Μαραθώνα ,βρυλισσια κ δεν ξέρω τι άλλο να θυμηθώ αν φτάσεις τα 50mb να λες κ ευχαριστώ

Just now, challenge143 said:

Εννοείται Κερατσίνι Δραπετσώνα Πειραιά Νέα Μάκρη Μαραθώνα ,βρυλισσια κ δεν ξέρω τι άλλο να θυμηθώ αν φτάσεις τα 50mb να λες κ ευχαριστώ

Γενικά το 5g ακόμα δεν έχει αναπτυχθεί σωστά , αλλά το θέμα δεν είναι σε μένα το 5g αλλά το 4g που αν το δεις η vodafon το στέλνει κατακερματισμενο με τρομερά σκαμπανεβάσματα , άρα δηλαδή μιλάμε ούτε σωστό 4g έχεις σε ΠΟΛΛΈΣ περιοχές της Αττικής. 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι μόνο ασφαλείας. Είσαι σίγουρος ότι έχει κάποιο fix για καλύτερη διαχείριση μπαταρίας;
Δεν έχω δει ποτέ να γράφουν fix battery αλλά πολλές φορές βλέπουμε καλύτερη διαχείριση μετά από security patches

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.πως μπορώ να κλειδώσω μια εφαρμογή να τρέχει συνέχεια στο παρασκήνιο;; πχ μια εφαρμογή για ρολόι για να δέχομαι κλήσεις και μηνύματα;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.πως μπορώ να κλειδώσω μια εφαρμογή να τρέχει συνέχεια στο παρασκήνιο;; πχ μια εφαρμογή για ρολόι για να δέχομαι κλήσεις και μηνύματα;;;
Θα την βάλεις να μη κοιμάται ποτέ.

Settings=>Battery and device care=>Battery=>Background usage limits =>Never sleeping apps

Εκεί μέσα βάζεις όσες εφαρμογές θέλεις να τρέχουν 24/7 στο παρασκήνιο και να δέχεσαι κανονικά ειδοποιήσεις κλπ κλπ

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το spam protection and caller id έχετε και την επιλογή κοινή χρήση ονόματος και αριθμού?SmartSelect_20220405-091813_Chrome.thumb.jpg.5cfc5e626c596f6611b972b68adefbb8.jpg
Εγώ δεν έχω αυτήν την επιλογή ,την DBT έχεις ?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, kpanos32 said:

Εγώ δεν έχω αυτήν την επιλογή ,την DBT έχεις ?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Εγώ σε note 10 plus που έχω περάσει DBT με αλλαγή csc δεν έχω αυτή την επιλογη

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα το έχει... Να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο.. Έχετε δει με το caller ID αναγνώριση από κάποια εταιρεία μαγαζί κλπ που σας έχει καλέσει; αν ναι ποιο είναι αυτό να το δοκιμάσω;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα το έχει... Να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο.. Έχετε δει με το caller ID αναγνώριση από κάποια εταιρεία μαγαζί κλπ που σας έχει καλέσει; αν ναι ποιο είναι αυτό να το δοκιμάσω;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Αυτό ήθελα να το ρωτήσω και γω ,παίδες όσοι έχετε την DBT σας δείχνει πχ όταν σας παίρνουν από κάποιο μαγαζί να σας εμφανίζει όνομα πχ όταν σας καλούν ,γιατί έχω το spam protection caller ID αλλά δεν εμφανίζει στοιχεία

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kpanos32 said:

Εγώ δεν έχω αυτήν την επιλογή ,την DBT έχεις ?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Ναι DBT και έχω δει σε πολλά βίντεο ότι υπάρχει αυτή η επιλογή. 

Edited by theopanatha13
Link to comment
Share on other sites

Και επίσης έχω δει οτι το samsung smart call ενημερώνετε από το Galaxy store το οποίο δεν υπάρχει στο galaxy. Εγώ νομίζω εν τέλει ότι δεν πρόκειται να δουλέψει. 

Link to comment
Share on other sites

Αν και τέτοιες αναρτήσεις δεν αντιπροσωπεύουν την πραγματικότητα Καθώς ο κάθε χρήστης χρησιμοποιεί με διαφορετικό τρόπο το κινητό του ανεβάζω και εγώ τους χρόνους από την μπαταρία μου.

Η χρήση είναι κυρίως WiFi δύο κάρτες εκ των οποίων η μία Cosmote έχει πολύ κακό σήμα.

7 λογαριασμός email όλα τα social media 10 σελίδες στο Business suite 120hz  οθόνη φουλ ανάλυση σκούρο φόντο κλπ

Screenshot_20220405-133210_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για όλα αυτά είσαι σε πολύ καλόυς χρόνους. Εγώ το μαύρο φόντο για κάποιο λόγο δεν το βάζω γιατί με ενοχλεί στα μάτια. Εγώ πλέον βγάζω μετά την 4.1 sot 7+  αλλά με μία κάρτα, Bluetooth on ,fhd+ 120hz κ το δίκτυο στο 4g όχι στο 5g ,παιχνίδια δεν παίζω μόνο ίντερνετ Netflix κ YouTube κ social κ κλήσεις. Αυτή είναι η χρήση που κάνω. 

Link to comment
Share on other sites

Να κι ένας "ομοιοπαθής" που δεν αγαπά το μαύρο φόντο...✌️😁

Μονάχα σε άλλους χρήστες μου αρέσει να το βλέπω ίσως επειδή εγώ χρησιμοποιώ κατά κόρον το λευκό.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...