Jump to content

Xiaomi Mi 11 / 11i


stoni90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

On 18/7/2023 at 1:27 ΜΜ, GATHADREEL1 said:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ MI 11 ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ MIUI 14;

ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΣΟΥ ΛΕΩ.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα. Κάτοχος 11i πλέον. Το A52s έκανε ευτυχισμένη την κόρη. Καμία καλή θήκη παίζει; Δεν βρίσκω ιδιαίτερα πολλές

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Νομίζω κάνουν και από f3

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 

Είδα στο MIUI Downloader ότι δόθηκε στα Mi 11i από 4-6-2023 η 14.0.3.0 TKKEUXM. 

Την έχει λάβει κανείς σας; 

Αν ναι, διορθώθηκαν προβλήματα όπως δεν ακούγεται ο ήχος ότι έκλεισε η κλήση σε bluetooth συσκευές, ή εαν ανέβηκε η διαθέσιμη μνήμη (η καλύτερη ήταν 13.0.9 με 300mb παραπάνω) 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 

Σήμερα Google Play system update Ιουλίου 2023 στο mi 11i.

Ακόμη να έρθει η 14.0.3.0, δεν έπιασε το κόλπο με αλλαγή σε Πολωνία του manoslar. 

Καμία αλλαγή προς το καλύτερο ή χειρότερο με την 14.0.3.0;

Link to comment
Share on other sites

On 17/7/2023 at 8:32 ΜΜ, tolisfar said:

Καλώς σας βρήκα. Κάτοχος 11i πλέον. Το A52s έκανε ευτυχισμένη την κόρη. Καμία καλή θήκη παίζει; Δεν βρίσκω ιδιαίτερα πολλές

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτό το σετάκι δεν ξέρω αν είναι καλό αλλά σίγουρα είναι vfm!!!

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/thikes-kiniton-tilefonon/231762-redshield-set-tpugl-xiaomi-mi11i-pocof3

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Νέος κάτοχος του mi 11 και εγώ.Εχουμε κάποιο τζαμακι να προτείνουμε λόγω curved οθόνης? ενδιαφέρομαι αποκλειστικά για tempered glass και ξέρουμε με ποια άλλα κινητά είναι interchangeable? δλδ του f3 πχ οι θήκες και τα τζαμακια κάνουν στο mi 11?

Η γενικά από οποιαδήποτε άλλο κινητό 

Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2023 at 9:24 ΠΜ, nikolasGG said:

Καλημέρα. 

Σήμερα Google Play system update Ιουλίου 2023 στο mi 11i.

Ακόμη να έρθει η 14.0.3.0, δεν έπιασε το κόλπο με αλλαγή σε Πολωνία του manoslar. 

Καμία αλλαγή προς το καλύτερο ή χειρότερο με την 14.0.3.0;

Σήμερα σε εμένα η 3.0 (VF variant) με ενημέρωση ασφάλειας Αυγούστου.

Τίποτα ιδιαίτερο από εκεί και πέρα, πέρα από τις προσπάθειες της VF να με φορτώσει με ότι σκουπίδι της βρίσκεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.

Αλλάξτε το region σε Γαλλία και θα λάβετε την 14.0.4.0 TKKEUXM (740MB) στο Mi 11i, με Security Patch  May 2023 και August 2023, μαζί με κάποιες νέες εφαρμογές.
μπορεί να πετύχει και σε εσάς.
Κυκλοφορούν εδώ και καιρό τα patch αυτά.

ΑΛΑΓΕΣ

Με την αναβάθμιση μου άλλαξε η επιλογή προτεινόμενος τύπος δικτύου από 4 επιλογές: 5g, 4g, 3g και 2g σε πλέον μόνο 2 επιλογές: 2g/3g/4g/5g και 2g/3g/4g.

Χαθηκε η επιλογή μόνο 2g που χρησιμοποιούσα στη μία sim για να έχω πάντα σήμα για voice. 

Επίσης δίπλα στο "έλεγχος για ενημερώσεις" εμφάνισε το "XIAOMI Community" , πως φεύγει αυτό; 

Εάν μπορείτε να τσεκάρετε εάν έχετε αυτές τις αλλαγές. 

Μετά από μια εβδομάδα περίπου, παρατήρησα λίγο καλύτερη μπαταρία, συσκευή σε 2 μήνες κλείνει 2 χρόνια, και κάπου 100 με 150 περισσότερη free ram. 

 

Edited by nikolasGG
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Έχει αντικατασταθεί σε όλους η εφαρμογή μηνυμάτων της Χ από τη google, με το έτσι θέλω, να υποθέσω?

Μου τα έχει κάνει μην πω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Hello!

Μπορεί κάποιος με Mi11i να δοκιμάσει αν του λειτουργεί το Here We Go (εφαρμογή πλοήγησης)?

Χτες μου έκανε κουλά στο αμάξι, μπλόκαρε, νόμιζε πως ήταν αλλού, έβγαζε λάθος τις αποθηκευμένες διευθύνσεις (ακόμα και το σπίτι μου το άλλαξε, από χ νούμερο έβγαζε χ+4 στην αποθήκευση).

Επαναφορά κλπ δεν έκαναν τίποτα, το έσβησα εντελώς, το κατέβασα πάλι και τώρα δεν ανοίγει καν...μένει σε γκριζαρισμένο το αρχικό λογότυπο μέχρι να πέσει μόνο του στο παρασκήνιο.

Η beta του ίδιου με τα χίλια ζόρια μπαίνει, ρυθμίζεται, αλλά από εκεί και πέρα δεν κάνει δουλειά, δεν παίρνει διευθύνσεις, δεν...

Τους την έχουν πέσει κι έχει κολλήσει το σύμπαν?

Link to comment
Share on other sites

Μμμμμάλιστα...

Μέχρι πριν μια ώρα, όλα όπως τα περιγράφω παραπάνω.

Τώρα που είπα να κάνω μια δοκιμή ξανά, όλα καλά, όλα άψογα, χωρίς να έχει αλλάξει κάτι ουσιαστικό στο ενδιάμεσο.

Δεν μπορώ να σχολιασω.

Link to comment
Share on other sites

On 21/12/2023 at 7:42 ΜΜ, Dekaohtoura said:

.0.5 για τη VF έκδοση του Μi11i, με ενημέρωση ασφάλειας Δεκέμβρη.

Καλησπέρα. 

Χρόνια Πολλά. 

Εγώ με το γνωστό κόλπο αλλαγή σε Γαλλία region, έλαβα την 14.0.7.

Αλλαγές που παρατήρησα είναι στην οθόνη κλειδώματος, με την ώρα να είναι πλέον BOLD, η ημερομηνία γράφει τον μήνα αντί για αριθμό και η ημέρα γράφεται σε συντόμευση. Δεν βρήκα τρόπο να τα αλλάξω. 

 

Καλά Χριστούγεννα, ευτυχισμένο το 2024.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, nikolasGG said:

Αλλαγές που παρατήρησα είναι στην οθόνη κλειδώματος, με την ώρα να είναι πλέον BOLD, η ημερομηνία γράφει τον μήνα αντί για αριθμό και η ημέρα γράφεται σε συντόμευση.

Ναι, ναι. Όλα αυτά.

Χρόνια Πολλά!

Link to comment
Share on other sites

On 17/12/2023 at 1:24 ΜΜ, Dekaohtoura said:

Hello!

Μπορεί κάποιος με Mi11i να δοκιμάσει αν του λειτουργεί το Here We Go (εφαρμογή πλοήγησης)?

Χτες μου έκανε κουλά στο αμάξι, μπλόκαρε, νόμιζε πως ήταν αλλού, έβγαζε λάθος τις αποθηκευμένες διευθύνσεις (ακόμα και το σπίτι μου το άλλαξε, από χ νούμερο έβγαζε χ+4 στην αποθήκευση).

Επαναφορά κλπ δεν έκαναν τίποτα, το έσβησα εντελώς, το κατέβασα πάλι και τώρα δεν ανοίγει καν...μένει σε γκριζαρισμένο το αρχικό λογότυπο μέχρι να πέσει μόνο του στο παρασκήνιο.

Η beta του ίδιου με τα χίλια ζόρια μπαίνει, ρυθμίζεται, αλλά από εκεί και πέρα δεν κάνει δουλειά, δεν παίρνει διευθύνσεις, δεν...

Τους την έχουν πέσει κι έχει κολλήσει το σύμπαν?

 

On 17/12/2023 at 10:26 ΜΜ, Dekaohtoura said:

Μμμμμάλιστα...

Μέχρι πριν μια ώρα, όλα όπως τα περιγράφω παραπάνω.

Τώρα που είπα να κάνω μια δοκιμή ξανά, όλα καλά, όλα άψογα, χωρίς να έχει αλλάξει κάτι ουσιαστικό στο ενδιάμεσο.

Δεν μπορώ να σχολιασω.

Πάλι τα ίδια. Πρακτικά δεν χρησιμοποιείται στο αυτοκίνητο. Μπλοκάρει, ανοίγουν άλλες εφαρμογές, λειτουργεί για μερικά δευτερόλεπτα και μετά κολλάει και τέλος.

Μετά, δεν λειτουργεί η εφαρμογή ούτε στο τηλέφωνο, μέχρι να επανεκκινήσω τη συσκευή.

Οι αστείοι "χάρτες" της μαμάς γούγλε λειτουργούν κανονικά στο αμάξι, αλλά είναι απλά τραγική η όλη πλοήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...