Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά ξέρετε αν δουλεύουν οι κάρτες ανανέωσης της Frog (3 ευρώ) στα What's up;

 

Γιατι να το κανεις αυτο?αφου εχει καρτα τω 3 ευρο...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γιατι να το κανεις αυτο?αφου εχει καρτα τω 3 ευρο...

:blink::blink:

Αλήθεια; :blink::blink:

Δε το ήξερα! Νόμιζα η πιο φτηνή κάρτα ανανέωσης ήταν των 9 ευρώ!!

Δηλαδή πάω σε περίπτερο και παίρνω των 3 κανονικά, ε;

Πολύ ωραία!! :cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως ο τελευταίος τα λέει καλύτερα έτσι και αλλιώς ;)

 

Aν και η vodafone μας έκανε την έκπληξη . :P

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν δουλεύουν!

 

Κορυφαίο το νέο πακέτό της Cosmote. Εγώ απλά τώρα θα ενεργοποιήσω το πακέτο στην Cosmote και καθότι έκανα την ενεργοποίηση σε wind και cu θα μιλάω με όλους (σχεδόν) δωρεάν. Απλά θα δίνω 9 ευρώ το μήνα (3€ σε κάθε εταιρία) τα όποια θα τα χρησιμοποιώ για άλλες υπηρεσίες, πέρα από κλήσεις, μηνύματα και internet.

 

k tha exis mazi su 3 kinita ana pasa stigmh?gia na milas ikonomika me olus?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

k tha exis mazi su 3 kinita ana pasa stigmh?gia na milas ikonomika me olus?

 

Ένα τηλέφωνο ή δυο το πολύ έχω μαζί μου πάντα! Πάντα όμως έχω μονάχα το ένα ανοιχτό! Αν θέλει να με καλέσει κάποιος από άλλο πακέτο μου κάνει αναπάντητη και ανοίγω και τον καλώ από το κατάλληλο κινητό όταν πάω στο αυτοκίνητο που τα έχω όλα ή στο σπίτι ή στην δουλεία που τα έχω όλα επίσης. Αν είναι επείγουσα η κλήση φυσικά δεν λογαριάζουμε το σε πιο κινητό καλούμε. Αλλά 19 στις 20 κλήσεις δεν είναι επείγουσες….

.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι επείγουσα η κλήση φυσικά δεν λογαριάζουμε το σε πιο κινητό καλούμε. Αλλά 19 στις 20 κλήσεις δεν είναι επείγουσες….

λογικότατος ! :up:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν καταργηθηκαν οι καρτες 3 ευρω πριν καιρο? ετσι ξερω..

Ξανακύλησαν στην αγορά οι κάρτες των 3ων ευρώ .Μπορείς να τις προμηθευτείς από οποιοδήποτε περίπτερο .

Link to comment
Share on other sites

Ένα τηλέφωνο ή δυο το πολύ έχω μαζί μου πάντα! Πάντα όμως έχω μονάχα το ένα ανοιχτό! Αν θέλει να με καλέσει κάποιος από άλλο πακέτο μου κάνει αναπάντητη και ανοίγω και τον καλώ από το κατάλληλο κινητό όταν πάω στο αυτοκίνητο που τα έχω όλα ή στο σπίτι ή στην δουλεία που τα έχω όλα επίσης. Αν είναι επείγουσα η κλήση φυσικά δεν λογαριάζουμε το σε πιο κινητό καλούμε. Αλλά 19 στις 20 κλήσεις δεν είναι επείγουσες….

 

+1

Κι εγώ με παρόμοιο τρόπο το χειρίζομαι το θέμα.

 

Αλλά απόρώ:

Μα όλοι τελικά έχουν 2-3 κινητά (ή εστώ κάρτες sim);

 

Ρωτάω γιατί πραγματικά έχω την απορία τι κάνουν οι χρήστες που έχουν αυτά τα πακέτα καρτοκινητής (What's up και CU) που παρέχουν σχεδόν δωρεάν άφθονο χρόνο ομιλίας και SMS μόνο προς το ίδιο πακέτο και σε όλα τα άλλα χρεώνουν πανάκριβα.

Όλοι χρήστες αυτών των πακέτων έχουν παρέα που όόόλοι έχουν το ίδιο πακέτο;

Με τους άλλους φίλους τους τι κάνουν;

Τους καλούν με χρέωση 0,354 ευρώ/λεπτό :wacko:

Έχουν πολλές κάρτες sim;

Ή μήπως δεν έχουν άλλους φίλους;

Τι γίνεται ρε παιδιά;

:confused:

Link to comment
Share on other sites

+1

Κι εγώ με παρόμοιο τρόπο το χειρίζομαι το θέμα.

 

Αλλά απόρώ:

Μα όλοι τελικά έχουν 2-3 κινητά (ή εστώ κάρτες sim);

 

Ρωτάω γιατί πραγματικά έχω την απορία τι κάνουν οι χρήστες που έχουν αυτά τα πακέτα καρτοκινητής (What's up και CU) που παρέχουν σχεδόν δωρεάν άφθονο χρόνο ομιλίας και SMS μόνο προς το ίδιο πακέτο και σε όλα τα άλλα χρεώνουν πανάκριβα.

Όλοι χρήστες αυτών των πακέτων έχουν παρέα που όόόλοι έχουν το ίδιο πακέτο;

Με τους άλλους φίλους τους τι κάνουν;

Τους καλούν με χρέωση 0,354 ευρώ/λεπτό :wacko:

Έχουν πολλές κάρτες sim;

Ή μήπως δεν έχουν άλλους φίλους;

Τι γίνεται ρε παιδιά;

:confused:

Από την στιγμή που παίρνεις τους περισσότερους φίλους σου στο πακέτο σου μετά από ψήσιμο ωρών δείχνοντας τους ότι όντως τους συμφέρει,μετά έρχονται και οι υπόλοιποι γιατί δεν έχουν με ποιον να μιλήσουν τσάμπα και χάνουν επεισόδια. ;) Αντε να δω πως θα τους πάω όλους στο voda τώρα ! :P

Πάντως ναι ,ένα 2ο κινητό το έχω σπίτι και στο αμάξι . Αν κάποιος πάρει εκεί θα τον καλέσω όταν το δω ή θα πάρει στο κυρίως αν επείγει. Το ίδιο και εγώ, αν πρέπει να μιλήσω όταν θέλω , καλώ από την κύρια συσκευή μου και ας χρεωθώ και κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να στελνει κανενα ενημερωτικο μηνυμα για ανανεωση οταν πλησιαζει ο καιρος να ληξει ο μηνας.Δεν μπορω να κραταω στο μυαλο μου ημερομηνιες και για αυτο.Εχει μπουκωσει.
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να στελνει κανενα ενημερωτικο μηνυμα για ανανεωση οταν πλησιαζει ο καιρος να ληξει ο μηνας.Δεν μπορω να κραταω στο μυαλο μου ημερομηνιες και για αυτο.Εχει μπουκωσει.

ε δεν είναι πολύ δύσκολο, απλά μέσα στον μήνα να κάνεις μια ανανέωση!

έχεις 30 μέρες για να το θυμηθείς! :p

Link to comment
Share on other sites

ε δεν είναι πολύ δύσκολο, απλά μέσα στον μήνα να κάνεις μια ανανέωση!

έχεις 30 μέρες για να το θυμηθείς! :p

 

Ειμαι απο αυτους που μισουν οι εταιριες!!Ανανεωνω καθε 5-6 μηνες και γι' αυτο μπορει ευκολα να το ξεχασω εφοσον εχω υπολοιπο:p

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που παίρνεις τους περισσότερους φίλους σου στο πακέτο σου μετά από ψήσιμο ωρών δείχνοντας τους ότι όντως τους συμφέρει,μετά έρχονται και οι υπόλοιποι γιατί δεν έχουν με ποιον να μιλήσουν τσάμπα και χάνουν επεισόδια. ;) Αντε να δω πως θα τους πάω όλους στο voda τώρα ! :P

 

Μμμμ, ώστε είναι και θέμα "ισχύος". Ο πιο μάγκας και περιζήτητος της παρέας "ψήνει" και τους άλλους.

Και καλά, εσείς έχετε μόνο μία παρέα;

Και επίσης, γονείς και τέτοια υποθέτω κάνετε αναπάντητη και παίρνουν εκείνοι, στάνταρ, έτσι; ;)

Εμένα πάντως κανένας φίλος μου δεν έχει ψηθεί ακόμα να αλλάξει το πρόγραμμα του μετά από τις συμβουλές και τις προτάσεις μου -τι να σημαίνει αυτό άραγε για μένα; :lol: (Καλά, δεν είναι και κανένας τους πιτσιρικάς και όλοι βαριούνται να ασχοληθούν για 10 ή 20 ευρώ φτηνότερα το μήνα.)

Όσο για τo CU που λες, εντάξει, έχει και το All Day για τα σταθερά και τα ΜΒ.

 

Το What's up τι άλλο παρέχει σε καλή τιμή που να μην είναι μόνο προς What's Up;

 

Στ' αλήθεια ρωτάω, γιατί έχω ένα ενεργοποιημένο πακετάκι από promotion στο συρτάρι εδώ και 6 μήνες και δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αφού δεν ξέρω κανέναν με What's Up. Περιμένω απλά να μαζέψει τα 12 ευρώ για να το κάνω Cosmokarta και να τα ξοδέψω στο 1 λεπτό το λεπτό.

Τι άλλο να το κάνω; ???

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ, ώστε είναι και θέμα "ισχύος". Ο πιο μάγκας και περιζήτητος της παρέας "ψήνει" και τους άλλους.

Και καλά, εσείς έχετε μόνο μία παρέα;

Και επίσης, γονείς και τέτοια υποθέτω κάνετε αναπάντητη και παίρνουν εκείνοι, στάνταρ, έτσι; ;)

Εμένα πάντως κανένας φίλος μου δεν έχει ψηθεί ακόμα να αλλάξει το πρόγραμμα του μετά από τις συμβουλές και τις προτάσεις μου -τι να σημαίνει αυτό άραγε για μένα; :lol: (Καλά, δεν είναι και κανένας τους πιτσιρικάς και όλοι βαριούνται να ασχοληθούν για 10 ή 20 ευρώ φτηνότερα το μήνα.)

Όσο για τo CU που λες, εντάξει, έχει και το All Day για τα σταθερά και τα ΜΒ.

 

Το What's up τι άλλο παρέχει σε καλή τιμή που να μην είναι μόνο προς What's Up;

 

Στ' αλήθεια ρωτάω, γιατί έχω ένα ενεργοποιημένο πακετάκι από promotion στο συρτάρι εδώ και 6 μήνες και δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αφού δεν ξέρω κανέναν με What's Up. Περιμένω απλά να μαζέψει τα 12 ευρώ για να το κάνω Cosmokarta και να τα ξοδέψω στο 1 λεπτό το λεπτό.

Τι άλλο να το κάνω; ???

 

Νομίζω πως τα 12 ευρώ τα μαζεύει μόνο αν κάθε μήνα κάνεις ανανέωση χρόνου, ή καταναλώνεις τουλάχιστον 1 ευρώ... αλλά μπορείς οποτε θες να το κάνεις cosmokarta, αφού η πρώτη μετατροπή δεν χρεώνεται... Και στην ουσία να το χρησιμοποιήσεις ευρώ ευρώ! κατα τ'άλλα, το what's up δεν προσφέρει κάποιο πακέτο ομιλίας πρός όλους, αλλά μόνο πακέτα sms προς όλους. εχει διάφορα πακέτα, 20,40,60,100,250 και 500 sms, με αυτά που κατά την γνώμη μου συμφέρουν να είναι το 30sms (1euro - 1μέρα) και τα 100sms (4euro - 1μήνα)

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

+1

Κι εγώ με παρόμοιο τρόπο το χειρίζομαι το θέμα.

 

Αλλά απόρώ:

Μα όλοι τελικά έχουν 2-3 κινητά (ή εστώ κάρτες sim);

 

Ρωτάω γιατί πραγματικά έχω την απορία τι κάνουν οι χρήστες που έχουν αυτά τα πακέτα καρτοκινητής (What's up και CU) που παρέχουν σχεδόν δωρεάν άφθονο χρόνο ομιλίας και SMS μόνο προς το ίδιο πακέτο και σε όλα τα άλλα χρεώνουν πανάκριβα.

Όλοι χρήστες αυτών των πακέτων έχουν παρέα που όόόλοι έχουν το ίδιο πακέτο;

Με τους άλλους φίλους τους τι κάνουν;

Τους καλούν με χρέωση 0,354 ευρώ/λεπτό :wacko:

Έχουν πολλές κάρτες sim;

Ή μήπως δεν έχουν άλλους φίλους;

Τι γίνεται ρε παιδιά;

:confused:

 

Προσωπικά έχω 2 κινητά (το ένα dual sim) και μια κάρτα κλώνο. 'Ετσι μπορώ να έχω μαζί μου πάνω από 10 κάρτες sim ταυτόχρονα. Χρησιμοποιώ γύρω στις 7-8 (κάθε μία σε ξεχωριστό πρόγραμμα, κυρίως κοσμοκάρτες όμως με 0,01/1λ) και το μήνα χαλάω περίπου 6 ευρώ για πάνω από 8 ώρες ομιλίας. Τα συμβόλαια έχουν πεθάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παιδιά.. Μία ερωτηση σαν σχετικα νεος χρηστης what's up, θα ηθελα να κάνω...

Για το υπόλοιπο του call them all 2009, δεν στελνουμε "ΥΠΟΛ" στο 1314?

Το εχω δοκιμασει τοσες φορες, και μου ερχεται απαντηση "ΛΑΘΟΣ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΗ"..

Ξερετε τι γινεται, γιατι και στο site της cosmote, δεν βλεπω κατι...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω 2 κινητά (το ένα dual sim) και μια κάρτα κλώνο. 'Ετσι μπορώ να έχω μαζί μου πάνω από 10 κάρτες sim ταυτόχρονα. Χρησιμοποιώ γύρω στις 7-8 (κάθε μία σε ξεχωριστό πρόγραμμα, κυρίως κοσμοκάρτες όμως με 0,01/1λ) και το μήνα χαλάω περίπου 6 ευρώ για πάνω από 8 ώρες ομιλίας. Τα συμβόλαια έχουν πεθάνει.

 

Για να καταλαβω, ακομη και με 2 κινητα, πρεπει συνεχεια να μπαινοβγαζεις τις sim. Κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παιδιά.. Μία ερωτηση σαν σχετικα νεος χρηστης what's up, θα ηθελα να κάνω...

Για το υπόλοιπο του call them all 2009, δεν στελνουμε "ΥΠΟΛ" στο 1314?

Το εχω δοκιμασει τοσες φορες, και μου ερχεται απαντηση "ΛΑΘΟΣ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΗ"..

Ξερετε τι γινεται, γιατι και στο site της cosmote, δεν βλεπω κατι...:blink:

 

Tο στελνεις στο 1313 και οχι στο 1314..

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

η προσφορά της vodafone που δίνει και ιντερνετ και mms και βιντεοκλησεις ειναι η καλυτερη...και μάλιστα πλέον με 1 ευρο! και τους επιστρεφει και τα λεφτα πισω(οταν την είχε 9 ευρο και ο 1 στους 3.)η cosmote κατι πήγε να κάνει αλλά....την φάγαν τα κυκλώματα! απαράδεκτο που δεν έβγαλε και για mms τιποτα...το καλύτερο που μπορεί καποιος να κάνει είναι να πάρει ενα dual sim κινέζικο τηλέφωνο,και να έχει 2 εταιρίες ταυτόχρονα...με 3+3 ευρό 6 δηλαδή θα μιλάει με σχεδόν όλο το κόσμο τζάμπα...η δίνετε 9 ευρό το μήνα αφού έχετε προμηθευτεί όλες τις μεγάλες εταιρίες και για ένα χρόνο μιλάτε τζάμπα...έλεος! αν είναι δυνατόν να μας πέζουν έτσι οι εταιρίες κινητής! θα μας αποτρελάνουν τελείως!:X
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

η προσφορά της vodafone που δίνει και ιντερνετ και mms και βιντεοκλησεις ειναι η καλυτερη...και μάλιστα πλέον με 1 ευρο! και τους επιστρεφει και τα λεφτα πισω(οταν την είχε 9 ευρο και ο 1 στους 3.)η cosmote κατι πήγε να κάνει αλλά....την φάγαν τα κυκλώματα! απαράδεκτο που δεν έβγαλε και για mms τιποτα...το καλύτερο που μπορεί καποιος να κάνει είναι να πάρει ενα dual sim κινέζικο τηλέφωνο,και να έχει 2 εταιρίες ταυτόχρονα...με 3+3 ευρό 6 δηλαδή θα μιλάει με σχεδόν όλο το κόσμο τζάμπα...η δίνετε 9 ευρό το μήνα αφού έχετε προμηθευτεί όλες τις μεγάλες εταιρίες και για ένα χρόνο μιλάτε τζάμπα...έλεος! αν είναι δυνατόν να μας πέζουν έτσι οι εταιρίες κινητής! θα μας αποτρελάνουν τελείως!:X

Ναι, πάρε ένα dual sim κινέζικο τηλέφωνο και σύναψε σύμβαση με τον φαρμακοποιό της γειτονιάς σου για να παίρνεις τα lonarid με το τσουβάλι από το κεφάλι που θα σε πονάει 24/24. :lol: Τα συγκεκριμένα τηλέφωνα εκπέμπουν αμφιβόλου έντασης ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία χωρίς κάποια έγκριση από τους διεθνείς κανόνες.

 

Το σκεπτικό σου είναι σωστό πάντως. Μπορείτε να έχετε μια 12άρα σιμ με κλωνοποιημένες κάρτες και ένα δεύτερο τηλέφωνο για την Βόνταφον (ως γνωστόν της συγκεκριμένης εταιρείας δεν κλωνοποιούνται οι σιμ της)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πάρε ένα dual sim κινέζικο τηλέφωνο και σύναψε σύμβαση με τον φαρμακοποιό της γειτονιάς σου για να παίρνεις τα lonarid με το τσουβάλι από το κεφάλι που θα σε πονάει 24/24. :lol: Τα συγκεκριμένα τηλέφωνα εκπέμπουν αμφιβόλου έντασης ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία χωρίς κάποια έγκριση από τους διεθνείς κανόνες.

Σε κάποιο θέμα έχουν αναφερθεί σε κινέζικα τιμές SAR μικρότερες από αυτές επώνυμων κινητών. Εξάλλου υπάρχει και η λύση του bluetooth που καλό είναι να χρησιμοποείται γενικότερα κατά τη γνώμη μου -για τους λόγους που αναφέρεις- και όχι μόνο για να έχουμε τα χέρια μας ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...