Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άν εννοείς το ''ΥΠ'' στο 1314 είναι ακόμα down for maintance.Ενώ μου έρχεται κανονικά αναφορά παράδοσης ότι παραδόθηκε δεν μου έρχεται απάντηση και το ηχογραφημένο μήνυμα που έχουν βάλει στο 1314 δεν τελειώνει με τίποτα!.Μ'αρέσει που μου λέει τις προσφορές της Cosmoκάρτας από τη στιγμή που χρησιμοποιώ το What's Up?!:p:)

 

Η λυση ειναι μια οπως ειπε ενα αλλο μελος εδω μεσα...6971314 και τερμα οι διαφημισεις:D

 

Οσο για το ''ΥΠ'' απορω τι κανουν τοσες μερες...3 μερες παει τωρα!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οσο για το ''ΥΠ'' απορω τι κανουν τοσες μερες...3 μερες παει τωρα!!

 

''Έχει προβλήματα το δίκτυο από τις γιορτές'' η δικαιολογία του 1314.:)

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι αχρηστη προσφορα?Το ενα λεπτο το λεπτο ή τα 45' δωρο??

Γιατι να κοπει το 0,01/λεπτο?Βολευει οσο δεν φανταζεσαι!

 

Τα 45 βεβαια.

Το 1 λεπτο το λεπτο μια χαρα ειναι. Αλλα επειδη το κανει μονο η κοσμοτε χωρις περιορισμο χρονου (εχω απο καποιες προσφορες 3 κοσμοκαρτες και 3-4 ευρο η καθε μια μεσα και ενα 2ο κινητο και οποτε θελω να μιλησω με ενα απο τα 6 νουμερα διαλεγω τη καρτουλα και τη βαζω) προβλεπω σε πρωτη φαση να το κανει και αυτη ανα μηνα αναγκαζοντας σε για να λειτουργει αυτη η υπηρεσια να ξοδευεις καθε μηνα λεφτα. Εγω το περιμενω οτι αυτο το ωραιο παραμυθι καποτε θα τελειωσει...

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι αχρηστη προσφορα?Το ενα λεπτο το λεπτο ή τα 45' δωρο??

Γιατι να κοπει το 0,01/λεπτο?Βολευει οσο δεν φανταζεσαι!

 

Πιστεύω ότι καλύτερο είναι το 0,01/λεπτό.Καλύτερα να κοπούν τα 45 λεπτά.Είναι πιο χρήσιμο -για μένα- το 0,01/λεπτό.:)

Link to comment
Share on other sites

 

Κατι ακομη: ποιον μπορει να συμφερει η καρτα των 30 σε σχεση με την προνομιακη των 20ε?

 

Αν έχεις ήδη βάλει την προνομιακή των 20 και την έχεις καταναλώσει πριν τις 30 μέρες μπορείς να βάλεις την 30 για να κερδίσεις 3 ευρώ.

Επίσης μπορεί να συμφέρει τους συνδρομητές Whats Up οι οποίοι δεν έχουν να κερδίσουν τα 45 λεπτά ομιλίας αλλά πέρνουν 100 μηνύματα .

Τέλος σίγουρα συμφέρει τους συνδρομητές καρτοσυμβολαίου.

 

ΤIP: βάζεις την κάρτα των 20 -30 ευρώ σε cosmokarta και κερδίζεις 45 λεπτά ομιλίας .

μετά μέσω 1313 ( και με τον κωδικό συνδρομητή μεταφέρεις τον χρόνο ομιλίας σε Whats Up ) Δεν κερδίζεις όμως τα 100 μηνύματα .... αλλά εμένα δεν με ενδιαφέρουν τα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote ακόμα δεν έχει φτιάξει πρόγραμμα για να μαζεύουμε πόντους με κάθε ανανέωση.Και αυτό που με νευριάζει περισσότερο είναι ότι έχω βάλω μέσα σε 10 μέρες γύρω στις 5-6 κάρτες και το μόνο bonus που είχα ήταν τα δωρεάν sms του What's Up? που ούτε πρόλαβα να τα καταναλώσω και τα έχασα.:(:mad:
Link to comment
Share on other sites

Μα και η vodafone που έχει το pointmania δεν έχει τα bonus sms με κάθε κάρτα που έχει το what's up...ούτε το bonus εισερχόμενων/εξερχόμενων κλήσεων που έχει η κοσμοκάρτα. Μάλιστα, αν εγγραφείς στο bonus για τα 45' με κάθε κάρτα ανανέωσης του a la carte δεν θα προστίθενται πλέον πόντοι στο pointmania.

Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα δικά μας! :)

Link to comment
Share on other sites

@nucleogenesis

Το ξέρω ότι δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα σε αυτή τη ζωή αλλά δεν είναι και τίποτα να βάλουν ένα club για να μαζέυουμε πόντους.:)

 

Άλλο θέμα:Άλλαξα το πακέτο μου από What's Up? σε Cosmoκάρτα και είδα στο site της Cosmote ότι δίνει bonus εξερχομένων κλήσεων.Τι είναι αυτό το bonus;:worry:

Link to comment
Share on other sites

οσο πιο πολυ μιλας σου επιστρεφεται ενα ποσο στο τελος του μηνος..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

οσο πιο πολυ μιλας σου επιστρεφεται ενα ποσο στο τελος του μηνος..

 

Ναι, αλλά πες οτι πρέπει να έχεις κάνει και μια ανανέωση χρόνου ομιλίας εκείνο το μήνα

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια sim whats up που εχει αρχικο χρονο ομιλιας 10ευρω. Επειδη δεν τη χρησιμοποιω και ληγει σε 2-3 μερες αμα κανω ανανεωση θα μπορεσω να μεταφερω ολο το υπολοιπο σε αλλο καρτοκινητο ή δεν θα με αφησει?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια sim whats up που εχει αρχικο χρονο ομιλιας 10ευρω. Επειδη δεν τη χρησιμοποιω και ληγει σε 2-3 μερες αμα κανω ανανεωση θα μπορεσω να μεταφερω ολο το υπολοιπο σε αλλο καρτοκινητο ή δεν θα με αφησει?

 

Φυσικά και θα μπορέσεις.Όταν θα ανανεώσεις το χρόνο ομιλίας θα καλέσεις 1313,θα ζητήσεις μεταφορά υπολοίπου σε άλλο αριθμό Cosmote και θα δώσεις τον αριθμό και το αριθμό χρήστη που είναι κολλημένος στη ζελατίνα που είχε την κάρτα sim.Άν δεν το βρείς ψάξε στα μηνύματα γιατί θα πρέπει να στο είχαν στείλει και με sms ειδάλλως χωρίς κωδικό χρήστη δεν μπορεί να γίνει η μεταφορα.:)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα μπορέσεις .

Δυστυχώς ο αρχικός χρόνος ομιλίας δεν μεταφέρεται .

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα μπορέσεις.Όταν θα ανανεώσεις το χρόνο ομιλίας θα καλέσεις 1313,θα ζητήσεις μεταφορά υπολοίπου σε άλλο αριθμό Cosmote και θα δώσεις τον αριθμό και το αριθμό χρήστη που είναι κολλημένος στη ζελατίνα που είχε την κάρτα sim.Άν δεν το βρείς ψάξε στα μηνύματα γιατί θα πρέπει να στο είχαν στείλει και με sms ειδάλλως χωρίς κωδικό χρήστη δεν μπορεί να γίνει η μεταφορα.:)

Ευχαριστω για την απαντηση.

Στο site της cosmote λεει οτι δεν μεταφερεται ο αρχικος χρονος ομιλιας ομως! Ισχυει αυτο? Τα 10ευρω που εχει τωρα τα εδινε πακετο με ενα καρτοκινητο που ειχα αγορασει περυσι.

 

--edit--

Με προλαβες vasileios..

 

ουτε το ποσο της ανανεωσης θα με αφησει να μεταφερω μετα αν θελω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μεταφέρετε ο αρχικός χρόνος.

Βάλε μια κάρτα 3 ευρώ για να ανανεωθεί για ένα χρόνο

Μετά μπορείς αν θες να το μετατρέψεις σε cosmokarta και σιγά σιγά να καταναλώσεις το χρόνο αυτό με την υπηρεσία 0.01 μιλώντας με 2 αριθμούς φίλων σου

Link to comment
Share on other sites

@nucleogenesis

Το ξέρω ότι δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα σε αυτή τη ζωή αλλά δεν είναι και τίποτα να βάλουν ένα club για να μαζέυουμε πόντους.:)

 

Άλλο θέμα:Άλλαξα το πακέτο μου από What's Up? σε Cosmoκάρτα και είδα στο site της Cosmote ότι δίνει bonus εξερχομένων κλήσεων.Τι είναι αυτό το bonus;:worry:

 

H Cosmokarta σου δίνει bonus και εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων. Αλλά πρέπει να στείλεις μήνυμα στο 1314 το "ΕΒ" . Αυτό το κάνεις για μια φορά.

Έπειτα πρέπει για να παίρνεις bonus να βάζεις μια κάρτα ξυστή ή άυλη μια φορά το μήνα (όχι μεταφορά χρόνου από άλλο καρτοκινητό).

Τώρα που έκανες και αλλαγή πακέτου από What's Up σε Cosmokarta να ξέρεις ότι κάθε επόμενη αλλαγή θα σου κοστίζει 3 ευρώ (Vodafone και Wind το έχουν καταργήσει το κόστος αλλαγής πακέτου)

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

''Έχει προβλήματα το δίκτυο από τις γιορτές'' η δικαιολογία του 1314.:)

Έτσι όπως το κανάνε μου μυρίζει απάτη. Τώρα που ανανεώσανε αρκετοί για τα 45 λεπτά, όσοι δεν κρατάνε log των κλήσεων μπορεί εύκολα να τα ξεπεράσουν και να χρεώνονται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

ουαου καινοτομια της cosmote!:w00t:

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα σήμερα να στείλω ''ΥΠ'' στο 1314 και μου ήρθε απάντηση!:shock:Η υπηρεσία δουλεύει ξανά κανονικά.:)

 

Nαι απο χθες. 4-5 μερες ηταν εκτος παντως!Πρωτη φορα συμβαινει και μου μυριζει κομπινα με τα 45' της κοσμοκαρτας.

Link to comment
Share on other sites

[[ ΑΠΟ 20/12 εως07/01 η cosmote σας δινει την δυνατοτητα να στελενετε ΜΜΣ ,ΦΩΤΟ,ΒΙΝΤΕΟ ,ΚΑΙ ΚΕΙΜΕΝΟ με χρεωση οσο ενα SMS,για να αποκτησουν οι γιορτες σας και οι ευχες σας χρωμα και μελωδια,]]

ηρθε το μηνυμα αυτο με μορφηΜΜΣ στο τηλ,μου δεν ξερω και ποσοι αλλοι το πηραν και αν αφορα κατοχους ΚΟΣΜΟΚΑΡΤΑΣ μονο[δεν νομιζω] οπως εμενα,,οπως και ναχει η προσφορα ειναι αρκετα καλη και κυριως γιορτινη.

επισης δεν ειδα καποιο δελτιο τυπου στην ιστοσελιδα που να λεει για την προσφορα ,ετσι για να δουμε λεπτομερειες γυρω απο αυτην.πχ οσοι εχουν πακετο με δωρεαν μηνυματα ,αν χρεωνονται κλπ

 

 

τελικα αυτο ηταν αληθινο;Σε λιγο κλεινω 2ψηφιο αριθμο χρονων στη κοσμοκαρτα, τετοιο μυνημα δε μου ηρθε εμενα ποτε... εγω ο βλακας φταιω που μενω και δε τη κανω για αλλου

 

Και κατι αλλο... bonus για το μηνα Δεκεμβριο θα δωθει ή μεσα στη γενικη κριση το κοψανε και αυτο;

Link to comment
Share on other sites

τελικα αυτο ηταν αληθινο;Σε λιγο κλεινω 2ψηφιο αριθμο χρονων στη κοσμοκαρτα, τετοιο μυνημα δε μου ηρθε εμενα ποτε... εγω ο βλακας φταιω που μενω και δε τη κανω για αλλου

 

Και κατι αλλο... bonus για το μηνα Δεκεμβριο θα δωθει ή μεσα στη γενικη κριση το κοψανε και αυτο;

 

Nαι αληθεια ηταν.Εγω απο το φορουμ εδω ενημερωθηκα.

Το bonus θα σου ερθει μονο αν εχεις ανανεωσει τον προηγουμενο μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Το "ΥΠ" στο 1314 το στέλνεις για να δεις πόσος χρόνος σου απομένει από τα 45' που κερδίζεις με κάθε ανανέωση χρόνου? :confused: (για Cosmoκάρτα μιλάω)
Link to comment
Share on other sites

Το "ΥΠ" στο 1314 το στέλνεις για να δεις πόσος χρόνος σου απομένει από τα 45' που κερδίζεις με κάθε ανανέωση χρόνου? :confused: (για Cosmoκάρτα μιλάω)

 

Και αυτό, αλλά μαθαίνεις και το υπόλοιπο της κάρτας σου..

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό, αλλά μαθαίνεις και το υπόλοιπο της κάρτας σου..

 

Thanks για την απάντηση, δεν το ήξερα οτί υπάρχει αυτή η δυνατότητα. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...