Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για διαφωτιστε με λίγο ρε παιδιά. Έχω what's up. Εδώ και 3 μήνες με στέλνουν μήνυμα ότι με απλά μια ανανέωση των 5 Ευρώ και πάνω θα έχω 200 λεπτά προς όλους και 600 προς what's up εντελώς δωρεάν για ένα μήνα. Βάζω 5 ευρώ το μήνα έχω αυτά τα λεπτά που είπα παραπάνω χωρίς να χρεώνομε και βάζω και με 5 ευρώ 500mb.Πως και με δίνουν συνέχεια αυτή την προσφορά? Να πω ότι κάρτα έβαζα κάθε 3-4 μήνες μιας και το χειμώνα δεν χρειάζομαι τα mb ενώ το καλοκαίρι έχω 20-30 Ευρώ για να βάζω mb που τα χρειάζομαι. Εννοείται πως είναι μια χαρά σαν προσφορά αλλά θέλω να ξέρω αν την κάνουν και σε άλλους μιας και στην υπόλοιπη οικογένεια δεν δίνουν τέτοια δώρα.

 

Αυτό είναι το μηνυμα

 

MHN ΞEXNAΣ! ANANEΩΣE MEXPI TO TEΛOΣ TOY MHNA KAI AΠO THN ΠPOΣΦOPA TOY WHAT'S UP ΘA EXEIΣ ΔΩPO 200' ΠPOΣ OΛA TA ΔIKTYA & 600' ΠPOΣ WHAT'S UP ΓIA 1 MHNA

 

 

Επίσης τι παίζει με αυτό το 1 ευρώ που χρεώνουν όταν τελειώσουν τα mb και κατά λάθος μπαίνεις στο Internet? Πάντα δηλαδή πρέπει να προσέχουμε να κλείνουμε τα data όταν τελειώσουν τα mb?

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Απλά προσέχουμε ώστε να μην τελειώνουν ποτέ τα ΜΒ .
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα αλλα ηδη cosmote & vodafone καταργησανε την χρεωση ανα δευτερολεπτο μετα τα 3' ελαχιστης χρεωσης κλησης... ηδη απο εκει ο χρονος ροκανιζεται τουλαχιστον 40% στα δωρεαν λεπτα γενικα.Και οι προσφορες αυτες δεν ξερουμε για ποσο θα κρατησουν.

 

Μονο αν δεν εχεις πακέτο. αν εχεις πακετο συνεχίζει ως έχει.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μεταφέρω τον αριθμό μου από Vodafone σε cosmote συμβόλαιο με μηδενικό πάγιο ή σε what s up σε πόσο καιρό θα μπορώ να ζητήσω μεταφορά σε άλλο πάροχο??2 μήμες ή άμεσα.
Link to comment
Share on other sites

Μονο αν δεν εχεις πακέτο. αν εχεις πακετο συνεχίζει ως έχει.

Επίσης,για τους συνδρομητές καρτοκινητής WHAT’S UP που έχουν ενεργοποιηθεί μετά την 22/11/2007 ή

έχουν μεταφερθεί στο νέο πρόγραμμα χρεώσεων WHAT’S UP που ισχύει από 22/11/2007, και τους συνδρομητές COSMOKAPTA

που δεν είναι εγγεγραμμένοι στην προσφορά ανανέωσης με την οποία λαμβάνουν, 400 λεπτά ομιλίας προς όλα τα κινητά και σταθερά τηλέφωνα στηνΕλλάδα για 1 μήνα για τις δυο πρώτες ανανεώσεις ανά μήνα από €10 και άνω, με αυτόματη χρέωση 3€ από το υπόλοιπο του συνδρομητή αμέσως μετά την ανανέωση χρόνου,αυξάνεται η χρέωση για video-κλήσεις προς εθνικά δίκτυα από 0,0067 €/δευτ σε 0,008334 €/δευτ., ενώ για τους συνδρομητές καρτοκινητής FROG αυξάνεται η χρέωση για video-κλήσεις προς εθνικά δίκτυα από 0,0042 €/δευτ σε 0,008334 €/δευτ.Τέλος,από την ίδια ημερομηνία για τους συνδρομητές καρτοκινητής WHAT’S UP και COSMOKAPTA της COSMOTE(συμπεριλαμβανομένων

και των κλήσεων τηςυπηρεσίας «0,01€/λεπτό προς 2 αριθμούς COSMOTE»)αυξάνεται το βήμα χρέωσης για κλήσειςομιλίαςκαιvideoκλήσεις προς εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής τηλεφωνίας από χρέωση ανά δευτερόλεπτο σε χρέωση ανά λεπτό ομιλίας ενώ η ελάχιστη χρέωση παραμένει ως έχει

 

http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Company/prepaid-pricing-change-for-08-03.pdf

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έκανα αίτηση την Πέμπτη να πάω στην Q. Δε με έχουν καλέσει ακόμα από την κοσμοτέ για τον λόγω της φορητότητας (να δω και αν μου προτείνουν τίποτα). Με αυτα που διαβάζω πιστεύω ότι καλά έκανα...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης,για τους συνδρομητές καρτοκινητής WHAT’S UP που έχουν ενεργοποιηθεί μετά την 22/11/2007 ή

έχουν μεταφερθεί στο νέο πρόγραμμα χρεώσεων WHAT’S UP που ισχύει από 22/11/2007, και τους συνδρομητές COSMOKAPTA

που δεν είναι εγγεγραμμένοι στην προσφορά ανανέωσης με την οποία λαμβάνουν, 400 λεπτά ομιλίας προς όλα τα κινητά και σταθερά τηλέφωνα στηνΕλλάδα για 1 μήνα για τις δυο πρώτες ανανεώσεις ανά μήνα από €10 και άνω, με αυτόματη χρέωση 3€ από το υπόλοιπο του συνδρομητή αμέσως μετά την ανανέωση χρόνου,αυξάνεται η χρέωση για video-κλήσεις προς εθνικά δίκτυα από 0,0067 €/δευτ σε 0,008334 €/δευτ., ενώ για τους συνδρομητές καρτοκινητής FROG αυξάνεται η χρέωση για video-κλήσεις προς εθνικά δίκτυα από 0,0042 €/δευτ σε 0,008334 €/δευτ.Τέλος,από την ίδια ημερομηνία για τους συνδρομητές καρτοκινητής WHAT’S UP και COSMOKAPTA της COSMOTE(συμπεριλαμβανομένων

και των κλήσεων τηςυπηρεσίας «0,01€/λεπτό προς 2 αριθμούς COSMOTE»)αυξάνεται το βήμα χρέωσης για κλήσειςομιλίαςκαιvideoκλήσεις προς εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής τηλεφωνίας από χρέωση ανά δευτερόλεπτο σε χρέωση ανά λεπτό ομιλίας ενώ η ελάχιστη χρέωση παραμένει ως έχει

 

http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Company/prepaid-pricing-change-for-08-03.pdf

Αυτό που γράφεις παραπάνω δηλώνει ότι η χρέωση ανά λεπτό είναι στις βασικές χρεώσεις και στην υπηρεσία 0,01λεπτό/λεπτό. Στα πακέτα ομιλία του whats up (πχ call them all, 200 προς όλους κ.α.) και cosmocarta (π.χ. 200 λεπτά προς όλους με 5Ε, 80 λεπτά προς όλους με 7 ευρώ κ.α.) ισχύει η ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά και μετά ανά δευτερόλεπτο.

Δες το και στο site: ''Ελάχιστος χρόνος χρέωσης 3 λεπτά για κλήσεις ομιλίας και Video Κλήσεις και στη συνέχεια η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο.''

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=CallThemAlL600

Link to comment
Share on other sites

οκ εγω καταλαβα οτι πχ στα πακετα πχ των 200 λεπτων οτι εφοσον περασει το 3λεπτο μετα χρεωνεσαι ανα λεπτο και οχι ανα δευτερολεπτο... παλι καλα...
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την εφαρμογη what's up σε android και ενω εχω την καρτα COSMOTE στην 1η θεση μου λεει οτι ειναι μονο για χρηστες whatsup και δεν με βαζει ενω εχω κανει εγγραφη mycosmote.... Edited by matsilas
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την εφαρμογη what's up σε android και ενω εχω την καρτα COSMOTE στην 1η θεση μου λεει οτι ειναι μονο για χρηστες whatsup και δεν με βαζει ενω εχω κανει εγγραφη mycosmote....

 

Το θεμα ειναι εχεις πακετο καρτοκινητης Whatsup η κοσμοκαρτα.Αν εχεις κοσμοκαρτα γιαυτο στο βγαζει

Link to comment
Share on other sites

12.90€ στο Γερμανό για να κρατήσω και την Micro sim αλλά και να μου δώσουν και Nano sim?

Really?!

Στην καρτοκινητή τουλάχιστον είναι 10€ για να σου δώσουν δύο καινούριες κάρτες. Αυτή που ήδη έχεις καταργείται υποχρεωτικά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, για να λειτουργήσει η εφαρμογή του Whatsup πρεπει η αντίστοιχη κάρτα να είναι στο 1ο slot
Link to comment
Share on other sites

Άλλο η εφαρμογή mycosmote άλλο η whatsup. Εγγραφή στην εφαρμογή του whatsup έχεις κάνει; Επίσης ποιες 2 κάρτες έχεις;
Link to comment
Share on other sites

Εχεις καθόλου λεφτά μέσα?

Το ίδιο έκανε και σε μενα,και οτι κι αν εκανα δεν λειτουργουσε,μου έβγαζε οτι η υπηρεσια δεν είναι διαθέσιμη(κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι ακριβως).

Τελικά δούλεψε μετα απο factory reset που εκανα στο κινητο(για άλλο λογο)!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενα προβλημα. Σε δικαρτο (cosmote-wind) στην καρτα της whatsup μου λεει καποιες φορες. " Η κληση δεν προωθηθκε υπερβαση οριου χρησης"...............και δεν κανει κληση..............στην εξυπηρετηση πελατων μου ειπαν οτι μπλοκαρει την sim ,το τηλεφωνο.............εχει τυχει σε κανενα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Υπάρχει κάποια προσφορά για το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος;Και αν ναι πώς ενεργοποιήται;Μιλάω για καρτοκινητό.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενα προβλημα. Σε δικαρτο (cosmote-wind) στην καρτα της whatsup μου λεει καποιες φορες. " Η κληση δεν προωθηθκε υπερβαση οριου χρησης"...............και δεν κανει κληση..............στην εξυπηρετηση πελατων μου ειπαν οτι μπλοκαρει την sim ,το τηλεφωνο.............εχει τυχει σε κανενα;

 

αν εχεις παλιά sim και σχετικά καινούργιο τηλέφωνο,τότε μπορεί να θέλει αλλαγή η sim. Κόστος 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενα προβλημα. Σε δικαρτο (cosmote-wind) στην καρτα της whatsup μου λεει καποιες φορες. " Η κληση δεν προωθηθκε υπερβαση οριου χρησης"...............και δεν κανει κληση..............στην εξυπηρετηση πελατων μου ειπαν οτι μπλοκαρει την sim ,το τηλεφωνο.............εχει τυχει σε κανενα;

 

 

παλιότερα είχα αυτό το θέμα και εγώ. αλλάζοντας κάρτα sim έστρωσε... η κάρτα sim όντως ήταν παλιά

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...