Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σε χρεώνει 1 ευρώ το ΜΒ μέχρι να παρέλθουν οι 30 ημέρες.

Ο Μηνάς ποιος είναι ;

lol :lol: ανάθεμα πρέπει να φτιάξω επιτελούς αυτο το πληκτρολόγιο

Ξαναγόρασε το πακέτο λίγο πριν τελειωσει ώστε να μην σου κάτσει η ληστρική χρέωση. Μπορείς βέβαια να αγοράσεις και κάποιο μικρότερο, ανάλογα τη χρήση που προτίθεσαι να κάνεις!

 

Αν δηλαδή να πάρω τα 120ΜΒ με 3€ και μετά θα με έχει με 1€ ήμερα η 1€ ΜΒ ..

Η χρήση είναι Βάρβαρη PC Gaming με βολεύει το internet day pass άλλα βάζω 10€ για τα 500ΜΒ ..

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μάλλον δεν με κατάλαβες καλά. Η ληστρική χρέωση ισχύει όταν τελειώσουν τα ΜΒ που έχει το εκάστοτε πακέτο που αγόρασες και δεν έχει περάσει η ημερομηνία λήξης του πακέτου. Είτε είναι των 3, 5 ευρώ δεν έχει σημασία....

 

Το 1 ευρώ την ημέρα ισχύει μόνο όταν δεν έχεις ήδη κάποιο πακέτο....

Link to comment
Share on other sites

Είπα κι εγώ, δε θα λειτουργούσε το καρτέλ κάποια στιγμή; ;)

Μ' αυτό το δεδομένο, αν δεν αλλάξει κάτι δραματικά στο What's up, βλέπω να το αλλάζω ξανά προς Κοσμοκάρτα το βασικό μου νούμερο. Χαλάλι τα 3€ που θα σκάσω για τη δεύτερη αλλαγή πακέτου. ;)

 

Εαν όμως πας κοσμοκάρτα, δε θα εχεις πακετα προς wu...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τι παίζει με την Κοσμοκάρτα ως προς το internet; Ισχύει το ίδιο πακετάκι των 3€/60ΜΒ που τώρα παίζει διπλασιασμένο (120ΜΒ), όπως και στο What's up; Αν γυρίσω από What's up σε Κοσμοκάρτα υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να μεταφέρω τα ΜΒ που έχω μαζέψει από το What's up;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τι παίζει με την Κοσμοκάρτα ως προς το internet; Ισχύει το ίδιο πακετάκι των 3€/60ΜΒ που τώρα παίζει διπλασιασμένο (120ΜΒ), όπως και στο What's up; Αν γυρίσω από What's up σε Κοσμοκάρτα υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να μεταφέρω τα ΜΒ που έχω μαζέψει από το What's up;

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_servise_IOTPCK60/section/Exclusive_CK (άμα θέλει και το παιδί παραπάνω να δει στο λινκ αυτό το πινακάκι για να καταλάβει τι του έλεγα πριν για τις χρεώσεις!)

 

Nαι ισχύει. Χλωμό εως πεθαμένο :cry: το κόβω να μεταφέρονται τα ΜΒ!

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει όμως και το 1 λεπτό το λεπτό προς 2 αριθμούς.

 

Εαν σε βολεύει αυτο, σημαίνει οτι μένεις στη κοσμοτε μόνο για 2 άτομα? Εγω νόμιζα οτι ολοι δε φεύγουν απο wu ''γιατι το 90% των επαφών μου ειναι wu'' ή ''αφου ολοι έχουν'' και ''πού να τρέχει όλη μου η παρέα να αλλάζει δίκτυο''

Link to comment
Share on other sites

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_servise_IOTPCK60/section/Exclusive_CK (άμα θέλει και το παιδί παραπάνω να δει στο λινκ αυτό το πινακάκι για να καταλάβει τι του έλεγα πριν για τις χρεώσεις!)

 

Nαι ισχύει. Χλωμό εως πεθαμένο :cry: το κόβω να μεταφέρονται τα ΜΒ!

Φαντάστηκα ότι δε μεταφέρονται. Θα το σιγουρέψω αύριο, θα πάρω ξανά την εξυπηρέτηση πελατών, μπας και... Έχω και πολλά μαζεμένα ρε γ@μωτο, πάνω από 2GB... :worry:

 

Εαν όμως πας κοσμοκάρτα, δε θα εχεις πακετα προς wu...

 

Με νοιάζει πιο πολύ ο χρόνος προς όλους, και κυρίως που μπορώ να αγοράσω επιπλέον πακέτα για άλλα δίκτυα και σταθερά. Όπως και να έχει, θα το σκεφτώ λίγο παραπάνω. Έχω χρόνο μέχρι τον Ιανουάριο. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εαν σε βολεύει αυτο, σημαίνει οτι μένεις στη κοσμοτε μόνο για 2 άτομα? Εγω νόμιζα οτι ολοι δε φεύγουν απο wu ''γιατι το 90% των επαφών μου ειναι wu'' ή ''αφου ολοι έχουν'' και ''πού να τρέχει όλη μου η παρέα να αλλάζει δίκτυο''

 

Ούτε κοσμοκάρτα έχω, ούτε wu, αλλά εντάξει και για κάποιον που έχει λύνεται το θέμα με μία σιμ 2ιν1 όπου η 2η θα είναι wu! Πέραν τούτου, επειδή έχω το αντίστοιχο καρτοκινητό της κοσμοκάρτας στην βόνταφον, κάνω περίπου 100 κλήσεις στους 2 αριθμούς με 1 λεπτό το λεπτό... Και είμαι πολύ moderate χρήστης του κινητού. Πράγμα το οποίο σε πακέτο ομιλίας θα μεταφραζόταν αμέσως αμέσως σε 300 λεπτά... Ε, εντάξει, αν το αμόρε έχει ίδια εταιρεία με σένα, είναι σχεδόν το λιγότερο που μπορείς να χαλάσεις σε κλήσεις... Άρα καταλαβαίνεις ότι είναι μια κουβέντα να φύγει κανείς μόνος του.... γιατί πρέπει να πείσεις και τον άλλον να φύγει και πάει τρενάκι... Σιγά μην φορτωθεί το έτερον ήμισυ ή οι κολλητοί σου ας πούμε μία καινούρια σιμ για να σε παίρνουν ή να κάνουν φορητότητα όποτε το κρίνεις εσύ συμφέρον!

Link to comment
Share on other sites

 

"Για την εγγραφή στην προσφορά κάλεσε δωρεάν το Μενού Υπηρεσιών COSMOΚΑΡΤΑ στο 1330, ακολούθησε τις ηχογραφημένες οδηγίες & μετά την ολοκλήρωση της εγγραφής σου ανανέωσε τον χρόνο σου."

 

Καλω στο 1330, αλλα δεν ακουω επιλογη για τα 300 λεπτα. Τι πρεπει να κανω για να ενεργοποιησω την προσφορα, ωστε οταν κανω ανανεωση(ως τελος γεναρη), να μπορεσω να παρω τα 300 λεπτα?

Link to comment
Share on other sites

@panos: εαν σε ενδιαφέρουν περισσότερο τα λεπτα προς ολους, το f2g ειναι το μοναδικό που, εκτός των 300, δινει πακετο 5ε/200 λεπτα προς ολους που μπορεις να αγοραζεις.
Link to comment
Share on other sites

"Για την εγγραφή στην προσφορά κάλεσε δωρεάν το Μενού Υπηρεσιών COSMOΚΑΡΤΑ στο 1330, ακολούθησε τις ηχογραφημένες οδηγίες & μετά την ολοκλήρωση της εγγραφής σου ανανέωσε τον χρόνο σου."

 

Καλω στο 1330, αλλα δεν ακουω επιλογη για τα 300 λεπτα. Τι πρεπει να κανω για να ενεργοποιησω την προσφορα, ωστε οταν κανω ανανεωση(ως τελος γεναρη), να μπορεσω να παρω τα 300 λεπτα?

 

Μήπως είχες γραφτεί από παλιά που έχει τα 100 και άρα θα τα πάρεις και τώρα; Ο δωρεάν χρόνος ομιλίας άλλαξε. Δεν αλλαξε κάτι δα τραγικό. Αλλά δεν έχω κοσμοτε. Ας απαντήσει και κανείς άλλος για πιο σιγουριά!:X

Link to comment
Share on other sites

δινει 100 λεπτα προς ολους με καθε ενεργοποιηση call them all

 

Ναι αλλα εγω δεν βαζω πακετο ομιλιας. Μονο μηνυματων και ιντερνετ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως ενώ αποδεδειγμένα οι εταιρείες λειτουργούν ως καρτέλ, δεν έχει γίνει τίποτε μέχρι τώρα. Ίδια συμβόλαια, ίδιες προσφορές...
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειχα γραφτει παλια. Ισχυει ομως η παλια εγγραφη, επ'αοριστον?

Ειναι τοσο παλια, ισως περυσι, που δεν θυμαμαι καν. Αν ισχυει απο τοτε, κανενα προβλημα. Απλα ειναι κριμα να ανανεωσω, να νομιζω οτι ειναι ενεργοποιημενο, και τελικα να μην ειναι.

Αλλα καλεσα, και σχετικη επιλογη, εγω τουλαχιστον δεν ακουσα.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να ανανεωσω το cosmote καρτοκινητο, οταν βρισκομαι στο εξωτερικο?

Με ποιους τροπους? Και ερωτημα που δεν θα βρισκεται σε κανενα πιθανο λινκ που θα παραθεσετε: απαιτειται συνδεση με συγκεκριμενο δικτυο εξωτερικου/περιαγωγης για την ανανεωση;

 

Αν ξερει κανεις...

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειχα γραφτει παλια. Ισχυει ομως η παλια εγγραφη, επ'αοριστον?

Ειναι τοσο παλια, ισως περυσι, που δεν θυμαμαι καν. Αν ισχυει απο τοτε, κανενα προβλημα. Απλα ειναι κριμα να ανανεωσω, να νομιζω οτι ειναι ενεργοποιημενο, και τελικα να μην ειναι.

Αλλα καλεσα, και σχετικη επιλογη, εγω τουλαχιστον δεν ακουσα.

 

τι να σου πω, περίμενε να απαντήσεις και κανείς που να έχει κοσμοκάρτα. αν όχι πάρε κάποια στιγμή την εξυπηρέτηση πελατών... ή ξαναρώτα εδώ πέρα καλού κακού, μιας που δεν ενδιαφέρεσαι για τόσο τόσο άμεσα από οσο κατάλαβα δηλαδή!

Link to comment
Share on other sites

Αν ξερει κανεις...

 

Ελα ελα ηρέμησε μαλλον το βρήκα!!! Πάτησα τη λέξη "ανανέωση" στην αναζήτηση στο σάιτ τους και ήταν η πρώτη ερωτηση!!

 

Πως μπορώ να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας στο εξωτερικό;

 

Μπορείς να ανανεώνεις το χρόνο ομιλίας σου με τρεις εναλλακτικούς τρόπους όταν βρίσκεσαι στο εξωτερικό:

 

καλώντας απ' ευθείας από το κινητό σου τηλέφωνο στο 1314 (όπως και στην Ελλάδα)

καλώντας στο +30 697 100 1314 από οποιοδήποτε άλλο κινητό ή σταθερό τηλέφωνο

 

Παράλληλα από Ελλάδα μπορεί να ανανεώσει τρίτο πρόσωπο τον χρόνο ομιλίας σου για λογαριασμό σου καλώντας στο 697 100 1314 και ακολουθώντας τις ηχογραφημένες οδηγίες.

 

Πάρε και το λινκ να το έχεις!

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=T31B&catName=UsefulNumbers&extra=useful_number

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κοσμοκάρτα έχω, ούτε wu, αλλά εντάξει και για κάποιον που έχει λύνεται το θέμα με μία σιμ 2ιν1 όπου η 2η θα είναι wu! Πέραν τούτου, επειδή έχω το αντίστοιχο καρτοκινητό της κοσμοκάρτας στην βόνταφον, κάνω περίπου 100 κλήσεις στους 2 αριθμούς με 1 λεπτό το λεπτό... Και είμαι πολύ moderate χρήστης του κινητού. Πράγμα το οποίο σε πακέτο ομιλίας θα μεταφραζόταν αμέσως αμέσως σε 300 λεπτά... Ε, εντάξει, αν το αμόρε έχει ίδια εταιρεία με σένα, είναι σχεδόν το λιγότερο που μπορείς να χαλάσεις σε κλήσεις... Άρα καταλαβαίνεις ότι είναι μια κουβέντα να φύγει κανείς μόνος του.... γιατί πρέπει να πείσεις και τον άλλον να φύγει και πάει τρενάκι... Σιγά μην φορτωθεί το έτερον ήμισυ ή οι κολλητοί σου ας πούμε μία καινούρια σιμ για να σε παίρνουν ή να κάνουν φορητότητα όποτε το κρίνεις εσύ συμφέρον!

Αν βάλεις κοσμοκάρτα σε 2in1 sim απενεργοποιείται αυτόματα η υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό πρός 2 αριθμούς κοσμοτέ.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις κοσμοκάρτα σε 2in1 sim απενεργοποιείται αυτόματα η υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό πρός 2 αριθμούς κοσμοτέ.

 

:ninja: ναι ε; Ακόμα και αν η κοσμοκάρτα είναι στην πρωταρχική σιμ και το wu στην δευτερεύουσα;

Link to comment
Share on other sites

:ninja: ναι ε; Ακόμα και αν η κοσμοκάρτα είναι στην πρωταρχική σιμ και το wu στην δευτερεύουσα;

Ναι, δεν έχει σχέση με το ποιά είναι πρωταρχική και ποιά όχι...

Link to comment
Share on other sites

@panos: εαν σε ενδιαφέρουν περισσότερο τα λεπτα προς ολους, το f2g ειναι το μοναδικό που, εκτός των 300, δινει πακετο 5ε/200 λεπτα προς ολους που μπορεις να αγοραζεις.

Ναι, αλλά αυτό προϋποθέτει να κάνω φορητότητα προς τη Wind για να συνεχίσουν να με βρίσκουν όσοι έχουν τον αριθμό μου, ή να πάρω μία ξεχωριστή κάρτα Wind που απαιτεί και την αγορά νέας συσκευής. Αν δεν υπήρχαν αυτές οι προσφορές του What's up, καθώς και η σημερινή της Cosmoκάρτας, ήταν σχεδόν βέβαιο ότι θα έμπαινα στα έξοδα και στη φασαρία. Αλλά μάλλον θα μείνω για όσο ισχύει αυτή η προσφορά. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ελα ελα ηρέμησε μαλλον το βρήκα!!! Πάτησα τη λέξη "ανανέωση" στην αναζήτηση στο σάιτ τους και ήταν η πρώτη ερωτηση!!

 

Πως μπορώ να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας στο εξωτερικό;

 

Μπορείς να ανανεώνεις το χρόνο ομιλίας σου με τρεις εναλλακτικούς τρόπους όταν βρίσκεσαι στο εξωτερικό:

 

καλώντας απ' ευθείας από το κινητό σου τηλέφωνο στο 1314 (όπως και στην Ελλάδα)

καλώντας στο +30 697 100 1314 από οποιοδήποτε άλλο κινητό ή σταθερό τηλέφωνο

 

Παράλληλα από Ελλάδα μπορεί να ανανεώσει τρίτο πρόσωπο τον χρόνο ομιλίας σου για λογαριασμό σου καλώντας στο 697 100 1314 και ακολουθώντας τις ηχογραφημένες οδηγίες.

 

Πάρε και το λινκ να το έχεις!

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=T31B&catName=UsefulNumbers&extra=useful_number

 

Τα σταχυολογησες απο αυτο το λινκ? Γιατι δεν τα βλεπω καπου ολα (ολους τους εναλλακτικους τροπους) μαζεμενα!

 

Επιπλεον, το αρχικο μου ερωτημα παραμενει: αυτες οι κλησεις ανανεωσης απο εξωτερικο, πχ στο 1314, μπορουν να γινουν απο οποιοδηποτε δικτυο του εξωτερικου ειμαι συνδεδεμενος με περιαγωγη εκεινη την ωρα?

Link to comment
Share on other sites

Έχω whatsup

Μου έκαναν δώρο 60΄λεπτά από το site της cosmote με τα δώρα.

Χθες ενεργοποίησα ένα πακέτο 600+600 και μου έκανε δώρα άλλα 100+100

Πως μπορώ να δω τι καταναλώνω; Στην εφαρμογή του smartphone δεν δείχνε τα 60 και 100 λεπτα προς όλους.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Τα σταχυολογησες απο αυτο το λινκ? Γιατι δεν τα βλεπω καπου ολα (ολους τους εναλλακτικους τροπους) μαζεμενα!

 

Επιπλεον, το αρχικο μου ερωτημα παραμενει: αυτες οι κλησεις ανανεωσης απο εξωτερικο, πχ στο 1314, μπορουν να γινουν απο οποιοδηποτε δικτυο του εξωτερικου ειμαι συνδεδεμενος με περιαγωγη εκεινη την ωρα?

 

οχι ναι για το λινκ εχεις δικιο. δεν το ειδα, γιατι που να φανταστω... :wacko: δεν αλλαζει το λινκ πανω, ενω εγω ημουν εκει που σου εχω γραψει. δεν φταίω εγώ δηλαδή!

τεσπα, πατα τη λεξη Ανανέωση στην ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ στο σάιτ τους και θα σου βγαλει μερικες faq με τη λεξη ανανέωση όπου η πρώτη πρώτη είναι η απορία σου(δηλαδή όσα σου έκανα επικόλληση εδώ, δεν αλλάζει κάτι). Συγγνώμη, τα άλλα δεν ξέρω κάτι παραπέρα, όσον αφορά αυτά που ρωτάς :( Αν και σαφείς φαίνονται οι οδηγίες. Μπορείς να δοκιμάσεις... Ειδάλλως, δώσε τον κωδικό σε κάποιον στην οικογενεια/φιλο σου να σου το ανανεωσει απο Ελλαδα! ;)

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...