Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε σεις τι έχετε πάθει?

Χαλαρώστε λες και σας κλέψανε κάνετε.

Διαβάζω εδώ και μέρες ένα κατεβατό από κατηγορίες εναντίον του wu.

Σας κράτησε κανένας με το ζόρι?

Αλλά μάλλον κοιτάτε και σεις την τσέπη σας που η επικοινωνία με τους περισσότερους είναι ποιό φθηνή αν έχεις wu και παραμένετε wuπήτες.

Κανείς δεν είναι τέλειος.

Εσύ είσαι και κρίνεις τους άλλους?

Για κοίτα λίγο στον καθρέπτη του σπιτιού σου.

Για παράδειγμα ήμουν συνδρομητής conn-x για πολλά χρόνια, όταν ήρθε κάτι άλλο που με συνέφερε την έκανα για αλλού χωρίς να κατηγορώ κανέναν.

Αν σε συμφέρει κάτι άλλο καν το και συ.

Τόσο απλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρε σεις τι έχετε πάθει?

Χαλαρώστε λες και σας κλέψανε κάνετε.

Διαβάζω εδώ και μέρες ένα κατεβατό από κατηγορίες εναντίον του wu.

Σας κράτησε κανένας με το ζόρι?

Αλλά μάλλον κοιτάτε και σεις την τσέπη σας που η επικοινωνία με τους περισσότερους είναι ποιό φθηνή αν έχεις wu και παραμένετε wuπήτες.

Κανείς δεν είναι τέλειος.

Εσύ είσαι και κρίνεις τους άλλους?

Για κοίτα λίγο στον καθρέπτη του σπιτιού σου.

Για παράδειγμα ήμουν συνδρομητής conn-x για πολλά χρόνια, όταν ήρθε κάτι άλλο που με συνέφερε την έκανα για αλλού χωρίς να κατηγορώ κανέναν.

Αν σε συμφέρει κάτι άλλο καν το και συ.

Τόσο απλά.

 

τοσο απλα για σενα φιλε μου.δεν εχουν ολοι οι ανθρωποι τις ιδιες αναγκες.ουτε τους ιδιους κυκλους με σενα.

το θεμα ειναι οτι με τα υπαρχοντα δεδομενα μας εχει "αναγκασει" η κοτε να μην μπορουμε να παμε σε κατι αλλο,για τους λογους που εχουμε γραψει παραπανω εκτενως.

και εγω εφυγα απο οτε πριν χρονια και πηγα netone και τωρα cyta και με συμφερει χιλιες φορες πιο πολυ.αλλα στο κινητο ειναι διαφορετικα τα πραγματα.γιατι παιζουν και αλλοι παραγοντες ρολο στο τι θα διαλεξεις και οχι μονο ενας!(η τιμη στην προκειμενη περιπτωση της σταθερης)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία την έχουμε κάνει αδερφε. Με μια ανανέωση των 5 ευρώ καθε χρόνο για να κρατάμε το νουμερο δεν νομίζω να θεωρούμαστε πελάτες του wu.

Απλά κρατάμε τους αριθμους για να μας βρίσκουν όσοι κάνουν ανανεώσεις. Αυτό ξέρεις λέγεται "η αρχή του τέλους".

Η θα συνεχίσει αυτός ο ρυθμός μείωσης ανανεώσεων ή θα βγάλει η Κοσμοτέ σοβαρές προσφορές.

 

Οπως και να έχει, εμείς κερδισμένοι θα είμαστε.

Edited by highpriest
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει τωρα τελευταια, μπορει να υπηρχε και απο πριν βεβαια, οτι αμα διαλεξεις mb απο το reload it σου τα προσθετει, δηλαδη δε λιγη το καθε δωρο ξεχωριστα, εχω κανει δυο ανανεωσεις των 5ευρω απο την αρχη του χρονου κ εχω μαζεψει 300mb χωρις να αγορασω κανενα πακετο ιντερνετ.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτο νομίζω οτι ισχύει εδώ και καιρό.

Είχα μαζέψει πέρσι απο το Πάσχα και μετά αρκετά ΜΒ που τα χρησιμοποίησα στις καλοκαιρινές διακοπές.

 

 

Υ.Γ Πλάκα πλάκα έχω πάνω απο 6 μήνες να βάλω κάρτα...

Link to comment
Share on other sites

λεω και γω ρε παιδια..νομιζα οτι κολλησε το δικο μου με τα mb γιατι περασε η εβδομαδα και συνεχιζε να μου τρωει του reload it.

μπραβο κοτε..δεν σου το χα! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν το whats up βγάλει ένα καλό πακέτο για ιντερνετ, ίσως ξαναρχίσω να το χρησιμοποιώ.

Το monthly pass 60 είναι απλά αστείο. 3 ευρώ για 60 ΜΒ! Ειπαμε , έχει καλό 3g (πολύ καλύτερο σε κάποιες περιοχές απο τις άλλες δύο) αλλά ρε παιδια...3 ευρω τα 60ΜΒ; :X

Link to comment
Share on other sites

Οτι κ να λεμε το w.u. μια χαρα πακετακι ειναι οσο υπαρχει το reload it, μαζευεις ειτε mb ειτε μνματα χωρις να χαλας ευρω.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις τι έχετε πάθει?

Χαλαρώστε λες και σας κλέψανε κάνετε.

Διαβάζω εδώ και μέρες ένα κατεβατό από κατηγορίες εναντίον του wu.

Σας κράτησε κανένας με το ζόρι?

Αλλά μάλλον κοιτάτε και σεις την τσέπη σας που η επικοινωνία με τους περισσότερους είναι ποιό φθηνή αν έχεις wu και παραμένετε wuπήτες.

Κανείς δεν είναι τέλειος.

Εσύ είσαι και κρίνεις τους άλλους?

Για κοίτα λίγο στον καθρέπτη του σπιτιού σου.

Για παράδειγμα ήμουν συνδρομητής conn-x για πολλά χρόνια, όταν ήρθε κάτι άλλο που με συνέφερε την έκανα για αλλού χωρίς να κατηγορώ κανέναν.

Αν σε συμφέρει κάτι άλλο καν το και συ.

Τόσο απλά.

νομιζω οτι δεν κατηγορουμε το wu. απλα επισημαινουμε τις οποιες αδυναμιες εχει και το συγκρινουμε με αλλα πακετα καρτοκινητης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις τι έχετε πάθει?

Χαλαρώστε λες και σας κλέψανε κάνετε.

Διαβάζω εδώ και μέρες ένα κατεβατό από κατηγορίες εναντίον του wu.

Σας κράτησε κανένας με το ζόρι?

Αλλά μάλλον κοιτάτε και σεις την τσέπη σας που η επικοινωνία με τους περισσότερους είναι ποιό φθηνή αν έχεις wu και παραμένετε wuπήτες.

Κανείς δεν είναι τέλειος.

Εσύ είσαι και κρίνεις τους άλλους?

Για κοίτα λίγο στον καθρέπτη του σπιτιού σου.

Για παράδειγμα ήμουν συνδρομητής conn-x για πολλά χρόνια, όταν ήρθε κάτι άλλο που με συνέφερε την έκανα για αλλού χωρίς να κατηγορώ κανέναν.

Αν σε συμφέρει κάτι άλλο καν το και συ.

Τόσο απλά.

Συμφωνω απολυτα μαζι σου !

Οταν κατι δεν μας συμφερει στην προσωπικη μας τσεπη απλα το αλλαζουμε και προσπαθουμε να προσαρμοστουμε , αλλα σαν Ελληνες που ειμαστε δεν μπορουμε να το κανουμε ετσι απλα σκετα αλλα με τζερτζελο και κραξιμο ! Ας παρουμε τον ευατο μας και την Cosmote σαν 2 συναργαζομενες εταιρειες , η καθε μια κοιταει το "προσωπικο πορτοφολι της " δεν μπορουμε να κραζουμε κατι επειδη δεν μας συμφερει , στο κατω κατω δεν ειναι ουτε κοινωφελες ιδρυμα να μας κανει δωρεες ουτε δημοσια επιχειρηση !

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι δεν κατηγορουμε το wu. απλα επισημαινουμε τις οποιες αδυναμιες εχει και το συγκρινουμε με αλλα πακετα καρτοκινητης

 

Καλά η αλήθεια είναι οτι το θάψιμο έχει πέσει σύννεφο. Το wu κατά τη γνώμη μου δεν θα γίνει στυλ cu ποτέ, γιατί αν αρχίσουν οι wu να έχουν και νορμάλ τιμές προς τους άλλους Κοτέ, το δίκτυο της Κοτέ θα γονατίσει. Όποιον συμφέρει αγοράζει, όποιον όχι δεν αγοράζει! Χαλαρωστε μερικοί μερικοί!

Link to comment
Share on other sites

αυτή η βλακεία με το reload it Με έχει ξενερώσει απίστευτα.

για τον χ,ψ λόγο δηλαδή αν δεν έχω νετ,δώρο δεν θα πάρω για την ανανέωση;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

αυτή η βλακεία με το reload it Με έχει ξενερώσει απίστευτα.

για τον χ,ψ λόγο δηλαδή αν δεν έχω νετ,δώρο δεν θα πάρω για την ανανέωση;

 

μπορείς να μπεις στο σίτε και να κανείς reload με δωρεάν πλοήγηση στο σίτε . Έτσι γράφει δηλαδή στο ίντερνετ. Δεν το εχω δοκιμάσει για να ξέρω.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας, θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με το call them all 600 και το plus. Πόσα τέτοια πακέτα μπορώ να αγοράσω μέσα σε έναν μήνα; Θυμάμαι ότι παλιά μπορούσα να αγοράσω μέχρι 4 πακέτα. Το κάνανε 1 πακέτο το μήνα; ξέρει κανείς τον λόγο;
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας, θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με το call them all 600 και το plus. Πόσα τέτοια πακέτα μπορώ να αγοράσω μέσα σε έναν μήνα; Θυμάμαι ότι παλιά μπορούσα να αγοράσω μέχρι 4 πακέτα. Το κάνανε 1 πακέτο το μήνα; ξέρει κανείς τον λόγο;

 

δεν το εχουνε κανει 1 πακετο τον μηνα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν το εχουνε κανει 1 πακετο τον μηνα

 

είσαι σίγουρος; στην σελίδα του What's up δεν αναφέρει κάτι για 4 πακέτα (θυμάμαι πολύ καλά ότι παλιά το έλεγε ξεκάθαρα ότι μπορούμε να ανεργοποιήσουμε μέχρι 4 πακέτα, τώρα δεν λέει κάτι) και η αδερφή μου πήγε να κάνει ενεργοποίηση 2ου πακέτου αλλά δεν την άφησε. Λες να παίκτηκε κάτι;

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος; στην σελίδα του What's up δεν αναφέρει κάτι για 4 πακέτα (θυμάμαι πολύ καλά ότι παλιά το έλεγε ξεκάθαρα ότι μπορούμε να ανεργοποιήσουμε μέχρι 4 πακέτα, τώρα δεν λέει κάτι) και η αδερφή μου πήγε να κάνει ενεργοποίηση 2ου πακέτου αλλά δεν την άφησε. Λες να παίκτηκε κάτι;

 

μην πως πρέπει να έχεις καταναλώσει και τα μυνήματα και τον χρόνο ομιλίας ;

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

μην πως πρέπει να έχεις καταναλώσει και τα μυνήματα και τον χρόνο ομιλίας ;

Μάλλον τον χρόνο ομιλίας σίγουρα, αν θυμάμαι καλά, αμυδρά μεν, από άτομο που παλιά είχε αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα. Έτσι νομίζω δηλαδή! Ας επιβεβαιώσει/διαψεύσει κάποιος! Τώρα και τα σμς πολύ χοντρό! Ποιος γράφει τόσα πολλά;

Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος; στην σελίδα του What's up δεν αναφέρει κάτι για 4 πακέτα (θυμάμαι πολύ καλά ότι παλιά το έλεγε ξεκάθαρα ότι μπορούμε να ανεργοποιήσουμε μέχρι 4 πακέτα, τώρα δεν λέει κάτι) και η αδερφή μου πήγε να κάνει ενεργοποίηση 2ου πακέτου αλλά δεν την άφησε. Λες να παίκτηκε κάτι;

 

Δες εδω

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=CallThemAll600PlusSMS

 

λεει Οι ενεργοποιήσεις πακέτων ανά ημερολογιακό μήνα δε μπορούν να υπερβούν συνολικά τις 4 συνδυαστικά για τα πακέτα Call Them All 600 και Call Them All Plus .

Link to comment
Share on other sites

Παιδία απορία....

 

Χθές που έβαλα κάρτα,μου ενεργοποιήθηκε το ίντερνετ για μια μέρα,με χρέωση 1 ευρώ...Σήμερα ξαναενεργοποιήθηκε,απο μόνο του,και με ξαναχρέωσε...Τι μπορώ να κάνω για να σταματήσει ολο αυτο;Είναι πολύ άδικο να με χρέωνουν με κάτι που ΔΕΝ χρησημοποιώ,εφ'όσον εχω δωρεάν ασύρματο ίντερνετ απο το μόντεμ του σπιτίου μου....

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.....!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Παιδία απορία....

 

Χθές που έβαλα κάρτα,μου ενεργοποιήθηκε το ίντερνετ για μια μέρα,με χρέωση 1 ευρώ...Σήμερα ξαναενεργοποιήθηκε,απο μόνο του,και με ξαναχρέωσε...Τι μπορώ να κάνω για να σταματήσει ολο αυτο;Είναι πολύ άδικο να με χρέωνουν με κάτι που ΔΕΝ χρησημοποιώ,εφ'όσον εχω δωρεάν ασύρματο ίντερνετ απο το μόντεμ του σπιτίου μου....

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.....!

 

στελνεις το μηνυμα END DAY στο 1333.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία απορία....

 

Χθές που έβαλα κάρτα,μου ενεργοποιήθηκε το ίντερνετ για μια μέρα,με χρέωση 1 ευρώ...Σήμερα ξαναενεργοποιήθηκε,απο μόνο του,και με ξαναχρέωσε...Τι μπορώ να κάνω για να σταματήσει ολο αυτο;Είναι πολύ άδικο να με χρέωνουν με κάτι που ΔΕΝ χρησημοποιώ,εφ'όσον εχω δωρεάν ασύρματο ίντερνετ απο το μόντεμ του σπιτίου μου....

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.....!

 

τι κινητό έχεις; μήπως για κάποιο λόγο προσπαθεί να συνδεθεί στο ίντερνετ αυτόματα από μόνο του χωρίς να το ξέρεις και σε χρεώνει; Δεν γίνεται να σε χρεώσουν χωρίς να συνδεθείς στο ίντερνετ, αφού σε χρέωσαν σημαίνει ότι συνδέθηκες, οπότε αν εσύ δεν έκανες κάποια κίνηση τότες μπορεί να έγινε αθελά σου.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

τι κινητό έχεις; μήπως για κάποιο λόγο προσπαθεί να συνδεθεί στο ίντερνετ αυτόματα από μόνο του χωρίς να το ξέρεις και σε χρεώνει; Δεν γίνεται να σε χρεώσουν χωρίς να συνδεθείς στο ίντερνετ, αφού σε χρέωσαν σημαίνει ότι συνδέθηκες, οπότε αν εσύ δεν έκανες κάποια κίνηση τότες μπορεί να έγινε αθελά σου.

 

΄Eχω το Nokia e71...Tο μόνο πρόγραμμα που υποψιάζομαι οτι κάνει τη δουλειά είναι το antivirus...Aλλά κοντεύει να με τρελάνει...Δέν μπορώ να περιορίσω άραγε τα σημεία πρόσβασης των εφαρμογών;;;

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σχεση το μοντελο του κινητου, ειμαι ζωντανη αποδειξη οτι και το dumbphone μου εκανε τα ιδια (μολις το ανοιγα, ερχοταν το sms οτι χρεωθηκα 1ε...). Το κερασακι στη τουρτα για μενα, και διαζυγιο με την εταιρια του 'σημα καμπανα' :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...