Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε καλά το internet day pass είναι για γέλια ακόμα και τώρα με χρεώνει και καμιά εφαρμογή δεν κάνει χρήση ιντερνέτ έτσι στον αέρα πριν απο αυτό ειχα και τόσες εφαρμογές που ήθελαν καθε μέρα ανανέωση data και ηταν καμιά 30ΜΒ αλλα ποτε δεν με χρέωσε ουτε 1 λεπτο
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χθές ανανέωσα το χρόνο ομιλίας μου με κάρτα 20 ευρώ. Το υπόλοιπό μου πριν την ανανέωση ήταν -0,03 ευρώ και μετά την ανανέωση ήταν 17,77 ευρώ.. Εχει συμβεί και σε εσάς κάτι αντίστοιχο;
Link to comment
Share on other sites

Χθές ανανέωσα το χρόνο ομιλίας μου με κάρτα 20 ευρώ. Το υπόλοιπό μου πριν την ανανέωση ήταν -0,03 ευρώ και μετά την ανανέωση ήταν 17,77 ευρώ.. Εχει συμβεί και σε εσάς κάτι αντίστοιχο;

Ναι, γιατί κάθε κάρτα έχει ειδικό φόρο 12% που σημαίνει από τα 20 ευρώ που αγοράζεις σου αφαιρεί αυτόματα τα 2,4 ευρώ αν δε κάνω λάθος. Άρα βγαίνει 17,6 περίπου. Τώρα γιατί σου βγήκε εσένα 17,77 δε ξέρω. Ίσως δεν υπολόγισες καλά τις μονάδες σου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις μου ηρθε ενα μηνυμα οτι συνδεθηκα στο ιντερνετ με χρεωση 1Ε για 24 ωρες?τι ειναι παλι αυτο ?ουτε καν μπηκα στο ιντερνετ?τι παιζει?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Eπαιζα με τις προωθησεις στο κινητο μου και τωρα δεν παιρνω ειδοπιηση των χαμενων κλησεων. Πως μπορω να ελεγξω αν ειναι ενεργη η υπηρεσια? Θελω μονο ειδοποιηση, ουτε τηλεφωνητη ουτε να ξερει ο αλλος οτι θα ενημερωθω.
Link to comment
Share on other sites

Eπαιζα με τις προωθησεις στο κινητο μου και τωρα δεν παιρνω ειδοπιηση των χαμενων κλησεων. Πως μπορω να ελεγξω αν ειναι ενεργη η υπηρεσια? Θελω μονο ειδοποιηση, ουτε τηλεφωνητη ουτε να ξερει ο αλλος οτι θα ενημερωθω.

 

ακύρωσε όλες τις προωθήσεις καλώντας το ##002# μετά κλεισε το κινητό σου και δοκίμασε να το καλέσεις από έναν άλλον αριθμό και άκου το μύνημα που λέει, μετά άνοιξε το κινητό σου εάν σου έρθουνε οι χαμένες κλήσεις από την ειδοποίηση κλήσεων τότε είσαι οκ!. Εάν όχι τότε κάλεσε το 1313 ή το 13838 πατώντας το 9 ζητά τους να σου δώσουνε το αντίστοιχο κωδικό ενεργοποιήσεις που θα πρέπει να το καλέσεις για να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία είναι πολύπλοκος και δεν είναι στάνταρτ π.χ. Στο πρόθεμα 697 ή 698 αλλάζει η διαδικασία επίσης αλλάζει και σε αριθμούς που έχουνε έρθει με φορητοτητα στην κοσμοτε για αυτό.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

ακύρωσε όλες τις προωθήσεις καλώντας το ##002# μετά κλεισε το κινητό σου και δοκίμασε να το καλέσεις από έναν άλλον αριθμό και άκου το μύνημα που λέει, μετά άνοιξε το κινητό σου εάν σου έρθουνε οι χαμένες κλήσεις από την ειδοποίηση κλήσεων τότε είσαι οκ!. Εάν όχι τότε κάλεσε το 1313 ή το 13838 πατώντας το 9 ζητά τους να σου δώσουνε το αντίστοιχο κωδικό ενεργοποιήσεις που θα πρέπει να το καλέσεις για να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία είναι πολύπλοκος και δεν είναι στάνταρτ π.χ. Στο πρόθεμα 697 ή 698 αλλάζει η διαδικασία επίσης αλλάζει και σε αριθμούς που έχουνε έρθει με φορητοτητα στην κοσμοτε για αυτό.

 

Ευχαριστω φιλε. Ημουν ετοιμος να παρω την εξυπηρετηση και τελικα βρηκα αυτο http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Personal/eidopoihsh_kleisewn_instructions.pdf και ολα κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλος τρόπος για ανανέωση της σύνδεσης για 1 ακόμη χρόνο,εκτός από ανανέωση χρόνου ομιλίας με κάρτα;
Link to comment
Share on other sites

Με μεταφορά χρόνου ομιλίας από άλλο καρτοκινητό ή καρτοσυμβόλαιο
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω 2 αριθμούς συμβόλαιο vadofane και θέλω να τους κάνω whats up.

τι πρέπει να κάνω; να πάω σε ένα κατάστημα cosmote και θα μου το κάνουνε αυτοί η πρέπει να κάνω πρώτα το συμβόλαιο σε κάρτα και μετά να πάω να κάνω φορητοτητα αριθμού σε whats up;

Link to comment
Share on other sites

Πας σε ένα κατάστημα συνεργάτη cosmote και κάνεις την αλλαγή. Δεν χρειάζεται να το κάνεις πρώτα κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Πας σε ένα κατάστημα συνεργάτη cosmote και κάνεις την αλλαγή. Δεν χρειάζεται να το κάνεις πρώτα κάρτα.

 

thanks για την απάντηση..

μήπως ξέρουμε και πόσες μέρες παίρνει να κάνει την αλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

Είναι εκνευριστική η παράταση για 30 μέρες που έκαναν όλα τα καρτοκινητά στις προσφορές τους... Προφανώς ούτε και οι ίδιοι ξέρουν τι θα κάνουν μέχρι τότε. Έκοψαν τα 1500 λεπτά, άφησαν πίσω κάτι ψύχουλα και τώρα φαίνεται ότι θα τα πάρουν πίσω και αυτά. Υπάρχει περίπτωση να μην δίνουν καθόλου δωρεάν χρόνο με ανανέωση? Και π.χ. να γίνεται ό,τι γίνεται με τα sms. Να επιλέγουμε ένα πακέτο κλήσεων με το αντίστοιχο κόστος. Ακούγεται τραγικό αλλά φοβάμαι ότι αυτό θα γίνει. Μάλλον έχουν τεράστιο έλειμμα στα συμβόλαια και δεν ξέρουν πώς να τα αυξήσουν. Ας ελπίσουμε κάποια εταιρία να κρατήσει μια δελεαστική προσφορά, αν και χλωμό το κόβω ;)
Link to comment
Share on other sites

Με ρωτουσε γνωστος, για το ποια διαδικασια χρειαζεται για να γυρισει το συμβολαιο cosmote σε κοσμοκαρτα....

Τι χρειαζεται? (που να τηλεφωνησει, χαρτια, μερες κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Στο εξωτερικο ισχυει το ενα λεπτο το λεπτο? Ο αριθμος που θελω να καλεσω θα βρισκεται και αυτος εξωτερικο στο ιδιο μερος...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Στο εξωτερικο ισχυει το ενα λεπτο το λεπτο? Ο αριθμος που θελω να καλεσω θα βρισκεται και αυτος εξωτερικο στο ιδιο μερος...

 

Οχι δεν ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ισχυει.

 

Οποτε σε αυτην την περιπτωση τι μπορω να κανω? Θελω να σε περιπτωση που χρειαστει να μιλησω με το ατομο με το οποιο θα παω. Αν πχ χαθουμε σε καμμια αγορα με κοσμο...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ήθελα να ρωτήσω τι πρέπει να κάνει κάποιος για να ανανεώσει το χρόνο του σε ένα πρόγραμμα What's Up όταν βρίσκεται στο εξωτερικό (Λουξεμβούργο). Θεωρήστε δεδομένη την ύπαρξη του 16ψήφιου κωδικού για την ανανέωση - η ερώτησή μου είναι μετά τι γίνεται; Έψαξα αλλά δε βρήκα κάτι :O
Caminando...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δεις τα δωρεάν λεπτά που σου απομένουν εκτός το μήνυμα στο 1313? Ένας φίλος μου αγόρασε αριθμό whats up πριν μερικές μέρες αλλά στέλνοντας Υ στο 1313 (κι όλα τα παρεμφερή ΥΠΟΛ ypol) του λέει ότι η υπηρεσία δεν βρέθηκε. :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Οποτε σε αυτην την περιπτωση τι μπορω να κανω? Θελω να σε περιπτωση που χρειαστει να μιλησω με το ατομο με το οποιο θα παω. Αν πχ χαθουμε σε καμμια αγορα με κοσμο...

 

Αν επαρκεί το υπόλοιπο και των δυο σας θα μπορείς να τον καλέσεις, απλά θα χρεωθείτε και οι δυο (αν θυμάμαι καλά περίπου 0,50€/1' εσυ και 0,25€/1' ο άλλος).

Edited by mythos_bt
Link to comment
Share on other sites

ειχα 120+30(bonus) και σε 15-20 μερες μου εληξαν με μηδενικη χρηση..(fb,mail και ελαχιστο surfarisma)

και η αιτιολογια απο το customer service - cosmote ηταν:

οτι το iphone κατεβαζει ενημερωσεις για τις εφαρμογες...

δλδ τοσο καιρο που εχω ιντερνετ δεν τις κατεβαζε..τωρα που σφιξανε τα πραγματα αρχισε.. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Η εξερχόμενη κλήση από χώρα της ευρωπαικής ένωσης είναι πλέον 0,43 και η εισερχόμενη 0,13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...