Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

^ η ημερομηνία ληξης ανανεωνεται;

Το λέω γιατί στη βοντα δεν ανανεωνεται πλεον με τη μεταφορά.

Επίσης, την μεταφορά την κανει το 1313; (αφού δεν λειτουργεί το my account)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όχι, δεν εκλαμβάνεται ως ανανέωση.

Κρίμα. Ούτε ανανέωση μέσω πιστωτικής/paypal βλέπω. :(

Link to comment
Share on other sites

^ η ημερομηνία ληξης ανανεωνεται;

Έχω πάνω από μήνα να το κάνω αλλά θυμάμαι πως ανανεωνόταν.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

^ η ημερομηνία ληξης ανανεωνεται;

Το λέω γιατί στη βοντα δεν ανανεωνεται πλεον με τη μεταφορά.

Επίσης, την μεταφορά την κανει το 1313; (αφού δεν λειτουργεί το my account)

Ναι σε ΌΛΑ&ας ισχυρίζονται το αντίθετο@1313 από ετών...

Link to comment
Share on other sites

^ η ημερομηνία ληξης ανανεωνεται;

Το λέω γιατί στη βοντα δεν ανανεωνεται πλεον με τη μεταφορά.

Επίσης, την μεταφορά την κανει το 1313; (αφού δεν λειτουργεί το my account)

 

ναι το 1313 κάνει την μεταφορά και θέλει και γίνεται και επιβεβαίωση στοιχείων, επίσης δεν γίνεται άμεσα αναλόγως με το φορτώ εργασιών του τμήματος εξυπηρέτησης πελατών. Τι κόστος έχει η μεταφορά;. Εκτός από την κλήση στο 1313. Στην βοντα για το sharing κοστίζει 30 λεπτά επιπλέον η μεταφορά χρημάτων.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

ναι το 1313 κάνει την μεταφορά και θέλει και γίνεται και επιβεβαίωση στοιχείων, επίσης δεν γίνεται άμεσα αναλόγως με το φορτώ εργασιών του τμήματος εξυπηρέτησης πελατών. Τι κόστος έχει η μεταφορά;. Εκτός από την κλήση στο 1313. Στην βοντα για το sharing κοστίζει 30 λεπτά επιπλέον η μεταφορά χρημάτων.

 

Δεν υπάρχει επιπλέον κόστος πέραν της κλήσης στο 1313.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει επιπλέον κόστος πέραν της κλήσης στο 1313.

 

οκ σε ευχαριστώ..

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Το My Account κανείς δεν γνωρίζει πότε θα ξαναλειτουργήσει για καρτοκινητά!! Μόλις μίλησα με το 1313.

 

Αναμενόμενη απάντηση για Cosmote!:rocket:

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Επειδη την Παρασκευη φευγω για Κυπρο διακοπες θα ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματακια.

1) Εχω whats up, φανταζομαι οτι η μεταφορα στο δυκτιο της Κυπρου θα γινει αυτοματα οταν παω εκει σωστα;

2) Με τα 1500 τι θα ισχυει; Πιο πολυ τα μυνηματα με ενδιαφερουν επειδη θα χρειαστει να στειλω αρκετες φορες στην Ελλαδα

3) Οταν με παιρνουν τηλεφωνο εχω ακουσει οτι χρεωνομαι και εγω και αυτος που με πηρε, εχουμε καποια λιστα με τις χρεωσεις αυτες;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη την Παρασκευη φευγω για Κυπρο διακοπες θα ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματακια.

1) Εχω whats up, φανταζομαι οτι η μεταφορα στο δυκτιο της Κυπρου θα γινει αυτοματα οταν παω εκει σωστα;

2) Με τα 1500 τι θα ισχυει; Πιο πολυ τα μυνηματα με ενδιαφερουν επειδη θα χρειαστει να στειλω αρκετες φορες στην Ελλαδα

3) Οταν με παιρνουν τηλεφωνο εχω ακουσει οτι χρεωνομαι και εγω και αυτος που με πηρε, εχουμε καποια λιστα με τις χρεωσεις αυτες;

καλησπέρα η υπηρεσία roaming είναι αυτόματα ενεργοποίημένη αλλά πρέπει να μάθεις από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών πιο δίκτυο θα πρέπει να επιλέξεις κάνοντας χειροκίνητη αναζήτηση δικτύου διότι δεν υποστηρίζουνε όλα τα δίκτυα τις εξερχόμενες κλήσεις και Sms. Θα χρεώνεται και αυτός που σε καλεί εκτός και αν έχει ενεργοποιήσει τα 1500 προς whats up που σε αυτην την περίπτωση δεν θα χρεώνεται διότι δεν παίζει ρόλο εάν είσαι στο εξωτερικό ή όχι άμα ο αριθμός είναι ελληνικός whats up δεν τον χρεώνει. Εσυ όπως και να έχει θα χρεώνεςαι. Περισσότερο συμφέρει να στέλνεις Sms από το να παίρνεις κλήσεις ή να σε παιρνουνε. Τα 1500 λεπτά ομιλίας και Sms προς whats up δεν ισχύουνε για το εξωτερικό αλλά μόνο στην ελλάδα και θα χρεώνεςαι κανονικά. Όσο για το κόστος όταν θα πάρεις τηλ το 1313 να μάθεις με ποιο δίκτυο θα κανείς σύνδεση στο εξωτερικό ρώτα και για τις χρεώσεις ή δες στο ίντερνετ εάν υπάρχει κάτι αλλά καλύτερα πάρε τηλ το 1313 να είσαι σίγουρος διότι συμβαίνει αλλάζουνε οι χρεώσεις κάποιες φορές και να μην ενημερώνουν το σίτε άμεσα.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Επειδη την Παρασκευη φευγω για Κυπρο διακοπες θα ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματακια.

1) Εχω whats up, φανταζομαι οτι η μεταφορα στο δυκτιο της Κυπρου θα γινει αυτοματα οταν παω εκει σωστα;

2) Με τα 1500 τι θα ισχυει; Πιο πολυ τα μυνηματα με ενδιαφερουν επειδη θα χρειαστει να στειλω αρκετες φορες στην Ελλαδα

3) Οταν με παιρνουν τηλεφωνο εχω ακουσει οτι χρεωνομαι και εγω και αυτος που με πηρε, εχουμε καποια λιστα με τις χρεωσεις αυτες;

 

Καλο θα ηταν να παρεις ενα κυπριακο καρτοκινητο. Θα σε συμφερει πολυ περισσοτερο να καλεις εσυ ελλαδα απο κυπριακξ νουμερο παρα να δεχεσε κλησεις σε καθεστώς ροουμινγκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση καθώς είμαι πρωτάρα σε αυτά.. :O

Μέχρι τώρα απλά συνδεόμουν στο internet μέσω wifi. Αν ενεργοποιήσω το πακέτο 60 (internet on the phone) και εφόσον η κάρτα sim μου δεν είναι 3g σε ποιο δίκτυο θα συνδέομαι (gprs, edge, hsdpa, κτλ); Και πώς θα είναι η ταχύτητα; Δλδ αξίζει τον κόπο να δώσω έστω και τα 3 ευρώ; :p

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση καθώς είμαι πρωτάρα σε αυτά.. :O

Μέχρι τώρα απλά συνδεόμουν στο internet μέσω wifi. Αν ενεργοποιήσω το πακέτο 60 (internet on the phone) και εφόσον η κάρτα sim μου δεν είναι 3g σε ποιο δίκτυο θα συνδέομαι (gprs, edge, hsdpa, κτλ); Και πώς θα είναι η ταχύτητα; Δλδ αξίζει τον κόπο να δώσω έστω και τα 3 ευρώ; :p

 

Στο τι δίκτυο θα συνδέεσαι δεν εξαρτάται από την κάρτα sim. Η ταχύτητα είναι καλή μόνο αν συνδέεσαι με 3g δίκτυο. Αν στην περιοχή σου έχεις 3g φαίνεται και τώρα αν δεις το κινητό σου σε τι δίκτυο συνδέεται.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση καθώς είμαι πρωτάρα σε αυτά.. :O

Μέχρι τώρα απλά συνδεόμουν στο internet μέσω wifi. Αν ενεργοποιήσω το πακέτο 60 (internet on the phone) και εφόσον η κάρτα sim μου δεν είναι 3g σε ποιο δίκτυο θα συνδέομαι (gprs, edge, hsdpa, κτλ); Και πώς θα είναι η ταχύτητα; Δλδ αξίζει τον κόπο να δώσω έστω και τα 3 ευρώ; :p

 

Όπου υπάρχει HSPA δίκτυο θα συνδέεσαι μ'αυτό. Όπου δεν υπάρχει(ή υπάρχει ασθενής κάλυψη HSPA) θα συνδέεσαι αυτόματα με GPRS.

Ο τύπος δικτύου δεν έχει να κάνει με την υπηρεσία. Την ίδια υπηρεσία θα πάρεις, αλλά με διαφορετικές ταχύτητες, ανάλογα τον τύπο δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση καθώς είμαι πρωτάρα σε αυτά.. :O

Μέχρι τώρα απλά συνδεόμουν στο internet μέσω wifi. Αν ενεργοποιήσω το πακέτο 60 (internet on the phone) και εφόσον η κάρτα sim μου δεν είναι 3g σε ποιο δίκτυο θα συνδέομαι (gprs, edge, hsdpa, κτλ); Και πώς θα είναι η ταχύτητα; Δλδ αξίζει τον κόπο να δώσω έστω και τα 3 ευρώ; :p

 

δεν παίζει ρόλο εάν η κάρτα σημ σου είναι 3G ή όχι, όλες οι κάρτες μπαίνουνε στο 3G δίκτυο. Παίζει ρόλο κατά πόσο εάν η περιοχή σου έχει σήμα 3G . Κατά την γνώμη μου το ίντερνετ στο κινητό είναι απλά τέλειο διότι άμα βρίσκεσε εκτός σπιτιού που έχεις τον υπολογιστή σου ενημερώνεσε άμεσα και ψάχνεις αυτό που θέλεις . Δοκίμασε τό. Εγώ μπαίνω πάντα με gprs και μίνι όπερα και πάει αρκετά γρήγορα. Δεν εχω παρατηρήσει διαφορά με 3G.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας τι χρειαζομαι για να μπορω να χρησιμοποιω το 0.facebook.com στο iPhone? Απο πλευρα ρυθμισεων εννοω. Επισης πρεπει να προσεξω κατι (καποια ρυθμιση) για να μην συνδεεται αυτοματα(π.χ. fetch)?
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας τι χρειαζομαι για να μπορω να χρησιμοποιω το 0.facebook.com στο iPhone? Απο πλευρα ρυθμισεων εννοω. Επισης πρεπει να προσεξω κατι (καποια ρυθμιση) για να μην συνδεεται αυτοματα(π.χ. fetch)?
δεν υποστηρίζεται το δωρεάν facebook zero από την κοσμοτε. Παρά μόνο από την βοντα και την γουίντ . Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

δεν υποστηρίζεται το δωρεάν facebook zero από την κοσμοτε. Παρά μόνο από την βοντα και την γουίντ .

 

ισχυει και στην κοσμοτε, εισαι λαθος!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

δεν υποστηρίζεται το δωρεάν facebook zero από την κοσμοτε. Παρά μόνο από την βοντα και την γουίντ .

Σταματησε? Απο ο,τι ειχα δει στο facebook, στην αρχη δεν υποστηριζοταν αλλα μετα μου εβγαζε και τις 3 εταιριες. Επισης χθες μπηκα απο κινητο Cosmote φιλου στο 0.facebook.com...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Πριν καμοιά βδομάδα συνηδητοποίησα οτι όποτε έβαζα κάρτα (των 5 ευρώ) είχα πολυ χαμηλότερο υπόλοιπο (δηλαδή 1,84 κλπ), αλλα εχω What's Up, και εχω ενεργοποιήσει τα 1500' και 1500 SMS, και πριν 4 μερες, αφου έστειλα αρκετά μηνύματα (γυρω στα 60-70, ολα σε What's Up αριθμούς) πήγα για υπνό και το πρωι δεν μπορούσα να στείλω μηνύματα. Τσέκαρα το υπόλοιπο μου και συνηδητοποίησα οτι ειχα -3.20 ευρω. Πήρα στο 1313 και μου είπαν οτι αυτο οφείλεται σε αναίτιες χρεώσεις απο μηνύματα. Ύστερα μυ ειπαν οτι θα το έστελναν στο τεχνικό τμήμα, και θα μου ξαναπιστώνονταν τα χρήματα που χάλασα ενω κανονικά δεν έπρεπε απο τη στιγμη που εχω τα 1500. Μου είχαν πει οτι θα με ενημέρωναν τηλεφωνικώς σε διαστημα 48 ωρών. Απο τοτε εχουν περάσει 3 μερες και ακομα εχω υπολοιπο -3.20 ευρώ, και δεν με πήραν τηλέφωνο. Τι κάνω τώρα? Να περιμένω η να πάρω τηλέφωνο για να μου πουν τι έγινε? Και αμα βάλω καρτα και στείλω μηνύματα θα χρεώνομαι ξανα οπως πριν? Ευχαριστώ πολυ για τη βοήθεια!
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας τι χρειαζομαι για να μπορω να χρησιμοποιω το 0.facebook.com στο iPhone? Απο πλευρα ρυθμισεων εννοω. Επισης πρεπει να προσεξω κατι (καποια ρυθμιση) για να μην συνδεεται αυτοματα(π.χ. fetch)?

 

Δεν μπορεί να γίνει χρήση απο iPhone καθώς αυτό δεν είναι συμβατό με την υπηρεσία wap, μέσω της οποίας ( απο το περιβάλλον του myview ) παρέχεται το facebook με μηδενική χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...