Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατάλαβα! Σωστή ακούγεται η προσέγγιση σου, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι αυτή η λύση μπορεί να "παίξει" στο δικό μου κινητό. :)

 

Δεν ξέρω ακριβώς ποιο κινητό έχεις αλλά σίγουρα θα υποστηρίζει java.

Ψάξε λίγο να βάλεις το opera για java...

Έτσι θα μπορείς να έχεις τον ενσωματωμένο στο wap και το java opera στο cosmote internet....;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν ξέρω ακριβώς ποιο κινητό έχεις αλλά σίγουρα θα υποστηρίζει java.

Ψάξε λίγο να βάλεις το opera για java...

Έτσι θα μπορείς να έχεις τον ενσωματωμένο στο wap και το java opera στο cosmote internet....;)

 

Τον έχω ήδη τον opera mini άλλοι είναι οι ενδοιασμοί μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Εννοουσα οτι μπορεις να στειλεις INFO στο 1313 και αμεσως παιρνεις SMS με το υπολοιπο σου σε Mb καθως και το ποτε ληγει το πακετο σου. Επισης αν στειλεις 60 στο 1313 σου ενεργοποιει νεο πακετο. Κι εγω τον default browser τον εχω πια για wap (μονο για το myview) και τον opera για internet. Αμην, επιτελους μπορω να χρησιμοποιησω opera! Ηταν ο μεγαλος μου καημος με την κοσμοκαρτα :)
Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω κατι για να σιγουρευτω. Σημερα αγορασα 2πακετακια internet on the phone. Λοιγουν στις 13 ιουλιου, αν μεχρι στις 12 Ιουλιου δεν εχω καταναλωση καποια ΜΒ ξανααγορασω καινουριο πακετο ανανεωνεται αυτοματα η ημερομηνια ληξης?
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω κατι για να σιγουρευτω. Σημερα αγορασα 2πακετακια internet on the phone. Λοιγουν στις 13 ιουλιου, αν μεχρι στις 12 Ιουλιου δεν εχω καταναλωση καποια ΜΒ ξανααγορασω καινουριο πακετο ανανεωνεται αυτοματα η ημερομηνια ληξης?

Έστω και στο τελευταίο λεπτό της 12ης Ιουλίου να αγοράσεις πακετάκι των 60ΜΒ, και δεν έχεις χρησιμοποιήσει καθόλου τα προηγούμενα, θα πάει στην ουσία 360ΜΒ(60MB*2 λόγω διπλασιασμού μέχρι 31 Αυγούστου *3 που είναι οι ενεργοποιήσεις που έκανες, σύνολο 360ΜΒ) με ημερομηνία λήξης 12 Αυγούστου;)

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Έστω και στο τελευταίο λεπτό της 12ης Ιουλίου να αγοράσεις πακετάκι των 60ΜΒ, και δεν έχεις χρησιμοποιήσει καθόλου τα προηγούμενα, θα πάει στην ουσία 360ΜΒ(60MB*2 λόγω διπλασιασμού μέχρι 31 Αυγούστου *3 που είναι οι ενεργοποιήσεις που έκανες, σύνολο 360ΜΒ) με ημερομηνία λήξης 12 Αυγούστου;)

 

ok!!! Βασικα πρεπει να αγορασουμε πολλα πακετα πριν τις 31 Αυγουστου για να εχουμε απο Σεπτεμβρη και μετα!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εννοουσα οτι μπορεις να στειλεις INFO στο 1313 και αμεσως παιρνεις SMS με το υπολοιπο σου σε Mb καθως και το ποτε ληγει το πακετο σου. Επισης αν στειλεις 60 στο 1313 σου ενεργοποιει νεο πακετο. Κι εγω τον default browser τον εχω πια για wap (μονο για το myview) και τον opera για internet. Αμην, επιτελους μπορω να χρησιμοποιησω opera! Ηταν ο μεγαλος μου καημος με την κοσμοκαρτα :)

Μπορείς να συνδέσεις το κινητό με το λαπτοπ (μεσω καλωδίου) και να μπαίνεις απο εκει?Αν ναι με τι apn και pass?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση...Αυτή η προσφορά ισχύει και για what's up έτσι;

 

Ισχύει για cosmoκαρτα, whatsup και καρτοσυμβόλαια.

 

ΔΕΝ ισχύει για frog και ciao.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να συνδέσεις το κινητό με το λαπτοπ (μεσω καλωδίου) και να μπαίνεις απο εκει?Αν ναι με τι apn και pass?

 

Ναι. apn internet, pass δεν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς αλλά για netbook και γενικότερα για υπολογιστή ή notebook τα 120ΜΒ είναι απειροελάχιστος όγκος για τις ανάγκες των.

Για περισσότερες πληροφορίες για το πώς θα συνδεθείς στο internet μέσω του κινητού σου, διάβασε το αντίστοιχο topic

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Wind

 

Θα με βοηθουσες παρα πολυ αν ελεγες τη συγκεκριμενη σελιδα που ειναι το θεμα αυτο.Ειναι μεγαλο το τοπικ ρε γμτ και ειναι δυσκολο να τπο ψαξεις ολο.

thanks :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μένω στους Αμπελοκήπους και έχω να δηλώσω 10 αριθμούς Cosmote. Έχει κάποιος να μου προτείνει συγκεκριμένο κατάστημα όπου να πάω και να μην ταλαιπωρηθώ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μένω στους Αμπελοκήπους και έχω να δηλώσω 10 αριθμούς Cosmote. Έχει κάποιος να μου προτείνει συγκεκριμένο κατάστημα όπου να πάω και να μην ταλαιπωρηθώ?

 

Κατάστημα Cosmote στην Στουρνάρη.

 

Εγγύηση.-

Link to comment
Share on other sites

Εννοουσα οτι μπορεις να στειλεις INFO στο 1313 και αμεσως παιρνεις SMS με το υπολοιπο σου σε Mb καθως και το ποτε ληγει το πακετο σου. Επισης αν στειλεις 60 στο 1313 σου ενεργοποιει νεο πακετο. Κι εγω τον default browser τον εχω πια για wap (μονο για το myview) και τον opera για internet. Αμην, επιτελους μπορω να χρησιμοποιησω opera! Ηταν ο μεγαλος μου καημος με την κοσμοκαρτα :)

 

Βασικά στο 1333 στέλνεις 60 για να ενεργοποιηθεί το πακέτο με τα δωρεάν ΜΒ και σου έρχονται καπάκι οι ρυθμίσεις για *WAP & INTERNET. Στο 1313 στέλνεις Info και βλέπεις τα ΜΒ που έχεις και πότε λήγει το πακέτο και το ίδιο μπορείς να το βλέπεις και στο My Account του Cosmote myview.

Μπορείς να ενεργοποιήσεις όσα πακέτα θες και πάντα παίρνει από οτι βλέπω την τελευταία ενεργοποίηαη για να υπολογίσει πότε θα λείξει το πακέτο...Φαίνεται καλό το πακετάκι-επιτέλους Internet στο κινητό!:) Από οτι γράφει στο site είναι για What's Up, Cosmokarta και Καρτοσυμβόλαιο

 

Με το νέο "πακέτο" Cosmote Internet On the Phone 60 σε COSMOKAPTA και χρησιμοποιώντας τις ρυθμίσεις COSMOTE-INTERNET (δηλαδή access point: internet) έχει καταφέρει κανείς να μπει στο Cosmote MYVIEW? Εγώ μπορώ μόνο εάν επιστρέψω στις ρυθμίσεις Cosmote Wap! :!:

 

Στο my view μπαίνεις μόνο από το WAP

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενω εχω ενεργοποιηση το internet on the phone 60 ξαφνικα πριν λιγο μου ηρθαν απανοτα μνματα ενεργοποιησης του internet on the phone starter!!! Τι γινεται???
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μένω στους Αμπελοκήπους και έχω να δηλώσω 10 αριθμούς Cosmote. Έχει κάποιος να μου προτείνει συγκεκριμένο κατάστημα όπου να πάω και να μην ταλαιπωρηθώ?

 

Εγώ δήλωσα 6 στον Γερμανό απέναντι από το καρφουρ στην Κηφησίας αρκετά γρήγορα, αν και ο υπάλληλος κάτι πήγε να πει αλλά τελικά το έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δήλωσα 6 στον Γερμανό απέναντι από το καρφουρ στην Κηφησίας αρκετά γρήγορα, αν και ο υπάλληλος κάτι πήγε να πει αλλά τελικά το έκανε.

 

Για καλή του τύχη δεν είπε, αλλιώς κάτι μου λέει ότι θα έτρωγε κράξιμο εδώ. Στον οτε στη Σινώπης πήγα μία φορά και είδε ο μπάρμπας στον υπολογιστή ότι είχα ταυτοποιήσει κι άλλα νούμερα πιο παλιά και κάτι ψέλλισε αλλά τον έκανα μία ωραιότατη σύνδεση απευθείας δορυφορική με Κάιρο :p

 

Επίσης για να πας τη σωστή μέρα πρέπει να έχεις και λίγο κληρονομικο χάρισμα γιατί δεν δέχονται όλες τις μέρες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης για να πας τη σωστή μέρα πρέπει να έχεις και λίγο κληρονομικο χάρισμα γιατί δεν δέχονται όλες τις μέρες

 

αυτο μεχρι και στα καταστηματα του οτε αρχισαν να το κανουνε. Την πρωτια βεβαια την εχουν τα καταστηματα γερμανος, οπου αν δεν μαλωσεις δουλεια δεν κανεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατάστημα Cosmote στην Στουρνάρη.

 

Εγγύηση.-

 

Σας ευχαριστώ alany, tseapis, hostis και pexths. Μάλλον θα ακολουθήσω την πρόταση του alany που φαίνεται η πλέον "ασφαλής" και μιας και δεν φημίζομαι για τις μαντικές μου ικανότητες όσον αφορά τις διαθέσεις του εκάστοτε υπαλλήλου...:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα,

Υπαρχει κανενας εδω με iPhone 3G / 3GS ή οποιο να ναι που να εχει wap στο iPhone του?

Και κατι αλλο...πως το κανω ενεργοποιηση το internet στο whats'up?Που στελνω μυνημα εννοω!

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα,

Υπαρχει κανενας εδω με iPhone 3G / 3GS ή οποιο να ναι που να εχει wap στο iPhone του?

Και κατι αλλο...πως το κανω ενεργοποιηση το internet στο whats'up?Που στελνω μυνημα εννοω!

Ευχαριστω πολυ!

 

Στειλε 60 στο 1313. Δες και εδω http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L107_service_fullstory&catID=0b0f42bb800e0649&rootid=0b0f42bb800d7dcf&path=/SCSDevRepository/content/el/sections/foryou/service/service_onthephone_prepaid.xml&breadcrumbTitle=COSMOTE+Internet+On+The+Phone&tabClicked=information&serviceCategory=

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω να τα δωσω τα 4 ευρω...δεν εχω πρβλημα.Το θεμα ειναι οτι δεν θα εχω internet και θα πανε τσαμπα :P

Εννοω οτι εφοσον μου λεει οτι η υπερσια ειναι ενεργοποιημενη και οτι δεν γινεται για την συσκευη μου τοτε και να βαλω αυτο με τα 120 mb δεν θα κανει τιποτα.Δοκιμαζω να μπω στο internet αλλα και παλι δεν γινεται τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω να τα δωσω τα 4 ευρω...δεν εχω πρβλημα.Το θεμα ειναι οτι δεν θα εχω internet και θα πανε τσαμπα :P

Εννοω οτι εφοσον μου λεει οτι η υπερσια ειναι ενεργοποιημενη και οτι δεν γινεται για την συσκευη μου τοτε και να βαλω αυτο με τα 120 mb δεν θα κανει τιποτα.Δοκιμαζω να μπω στο internet αλλα και παλι δεν γινεται τιποτα.

 

Aν έχεις iphone πήγαινε ρυθμίσεις->γενικά->επαναφορά->επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου για να πάρει τις ρυθμίσεις του internet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...