Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιπλέον για να πάρεις κωδικό BOX χρειάζεται ανανέωση των 12 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλησπερα, ειχα εναν αριθμο καρτοσυμβολαιο και τον εκανα cosmokarta και

μου ηρθε μηνυμα οτι εχω 200 λεπτα δωρο προς ολους αν κανω ανανεωση απο 10 ευρω,

ξερει κανεις αν ειναι για ενα μηνα;

 

αλλη μια ερωτηση: εβαλα καρτα και αμεσως ενεργοποιηθηκε το πακετο combo γιατι λεει ειχαν τελειωσει τα λεπτα :wacko:

εγω δεν ζητησα κατι τετοιο, δεν νομιζω να ειναι auto combo, μπορω να το ακυρωσω;

Link to comment
Share on other sites

@paanos

 

μου βγαζει δεν εισαι εγγεγραμμενος στην αυτοματη ενεργοποιηση πακετου :wacko:

 

παραξενο... τοτε γιατι και πως;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους.

Θέλω να πάρω ένα νούμερο για το βάλω σε παλιό κινητό για να βρίσκω τα παιδιά μου.

Αν πάρω ένα what's up ή ένα φοιτητικό θα μπορώ μέσα από το cosmote one να παίρνω 1000 προς τα άλλα κινητα της οικογένειας κ να βάζω κάρτα κάθε 3-4 μήνες?

Πόσα κινητά δέχεται το cosmote one?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους.

Θέλω να πάρω ένα νούμερο για το βάλω σε παλιό κινητό για να βρίσκω τα παιδιά μου.

Αν πάρω ένα what's up ή ένα φοιτητικό θα μπορώ μέσα από το cosmote one να παίρνω 1000 προς τα άλλα κινητα της οικογένειας κ να βάζω κάρτα κάθε 3-4 μήνες?

Πόσα κινητά δέχεται το cosmote one?

 

καλησπερα την ιδια απορια ειχα και εγω , και ρωτησα στο 13888 με 30΄λεπτα αναμονη και μου ειπανε οτι μπορω μεχρι 2 καρτοκινητα κινητα στο ιδιο ονομα και 1 συνδεση σταθερου double play ή σταθερο οτε που εχει προγραμμα ομιλιας χωρις να εχει ιντερνετ .

Ρωτησα για την γιαγια μου το σταθερο που δεν εχει double play μπορει μου ειπε αρκει να βαλει ενα προγραμμα ομιλιας επανω , ρωτησα αμα μπορει να καλει ενα καρτοκινητο κοσμοτε και μου ειπε ναι , αρκει να ισχυουνε 3 προυποθεσεις : η μια να ειναι στο ιδιο επωνυμο ( δεν ξερω αμ ατο καταλαβα καλα αυτο! ) ή αλλη να ειναι στο ιδιο αφμ και ή αλλη αμα δεν ειναι στο ιδιο ονομα αρκει να ερχονται στην ιδια διευθυνση.

Μου ειπανε οτι η ενεργοποιηση γινεται και μεσω του 13888 , πως μπορει να γινει η ενεργοποιηση του cosmote one σε καποιον που εχει double play και ενα καρτοκινητο κοσμοτε ,πως μπορει να τα συνδεσει ; για να παιρνουνε 1000 λεπτα ομιλιας προς κοσμοτε το κινητο και το σταθερο και να μιλανε μεταξυ τους δωρεαν ; θα πρεπει να γινει εγραφη στο my cosmote για το σταθερο; και στο καρτοκινητο θα πρπεει να γινει εγγραφη στο my cosmote αντιστοιχα; ειναι νουμερο κοσμοκαρτα.

Αμα δεν θελει καποιος να εχει ηλεκτρονικο λογαριασμο email στον λογαριασμο σταθερης δεν μπορει να το ενεργοποιησει;

Τελος θελω να πω οτι οσοι εχουνε whats up τους δινει επιπλεον 1gb ιντερνετ για 7 ημερες αλλα το ενεργοποιουνε οι ιδιοι απο την εφαρμογη.

ενω εδω εγραφε παλια whats up https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/pricelist.html?mtbid=7ce557a6-4579-5de4-e053-181f12ac3db5

τωρα γραφει καρτοκινητα , αραγε αφορα και κοσμοκαρτα; το εχει δοκιμασει καποιος;

 

βλεπω την υποσημειωση εδω

<< Το προνόμιο για Καρτοκινητά 1GB για 7 ημέρες ενεργοποιείται από τον πελάτη κατ’ ανώτατο όριο μία φορά/μήνα (30 ημέρες απο την τελευταια ενεργοποίηση του) από την εφαρμογή What’s Up, My COSMOTE App, My COSMOTE Web καθώς και μέσω του δικτύου καταστημάτων και κλήσης στο 13888. >>

Αρα αλλαξε και αφορα ολα τα καρτοκινητα κοσμοτε;

 

αν καποιος εχει ενεργοποιησει το κοσμοτε one σε καρτοκινητο κοσμοκαρτα και το γυρισει σε whats up τι γινεται; χανεται το κοσμοτε one ; ή δεν επηρεαζεται απο αυτην την αλλαγη; .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους.

 

Θέλω να πάρω ένα νούμερο για το βάλω σε παλιό κινητό για να βρίσκω τα παιδιά μου.

 

Αν πάρω ένα what's up ή ένα φοιτητικό θα μπορώ μέσα από το cosmote one να παίρνω 1000 προς τα άλλα κινητα της οικογένειας κ να βάζω κάρτα κάθε 3-4 μήνες?

 

Πόσα κινητά δέχεται το cosmote one?

5 whats up έχω και ένα σταθερό όλα στην ίδια διεύθυνση. Κάθε μήνα 1000λ και 1 γιγα τα κινητα
Link to comment
Share on other sites

Αψογη προσφορά... για να δώσει κίνητρο στην προσφορά της άλλης εταιρείας και να κάνει παράταση πέραν και της 22/2..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα την ιδια απορια ειχα και εγω , και ρωτησα στο 13888 με 30΄λεπτα αναμονη και μου ειπανε οτι μπορω μεχρι 2 καρτοκινητα κινητα στο ιδιο ονομα και 1 συνδεση σταθερου double play ή σταθερο οτε που εχει προγραμμα ομιλιας χωρις να εχει ιντερνετ .

 

Screenshot-50.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν έχει ειπωθεί ήδη

 

Screenshot-20210217-173239-2.png

 

Δεν βλέπω να αναφέρει κάπου αν τα GB της προσφοράς έχουν προτεραιότητα σε με τα άλλα GB, οπότε υποθέτω πως θα καταναλώνει από όποιο λήγει πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

5 whats up έχω και ένα σταθερό όλα στην ίδια διεύθυνση. Κάθε μήνα 1000λ και 1 γιγα τα κινητα

 

Στην ίδια διεύθυνση κ στο ίδιο όνομα;

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-50.png

σε ευχαριστω βασιλιε , αρα για να καταλαβω , αυτα τα 5 νουμερα κινητης κοσμοτε πες οτι ειναι καρτοκινητα αυτα μιλανε ο καθενα ξεχωριστα με το σταθερο τηλεφωνο δωρεαν 1000 λεπτα ;

δεν μπορουνε αυτα τα 5 καρτοκινητα να μιλανε μεταξυ τους δωρεαν; σωστα; .

Επισης πως γινεται η ενεργοποιηση του κοσμοτε one ; μεσω ιντερνετ; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα 20€ και βλέπω ότι το υπόλοιπο λήγει σε 2 μήνες.

3 μήνες δεν ήταν αν βάλεις πάνω από 12€?

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια διεύθυνση κ στο ίδιο όνομα;
Ίδια διεύθυνση φίλε. Δε χρειάζεται ίδιο όνομα. Το μόνο που πρέπει σαν όρος είναι το σταθερό με ένα κινητό να είναι στο ίδιο ονομα

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε ευχαριστω βασιλιε , αρα για να καταλαβω , αυτα τα 5 νουμερα κινητης κοσμοτε πες οτι ειναι καρτοκινητα αυτα μιλανε ο καθενα ξεχωριστα με το σταθερο τηλεφωνο δωρεαν 1000 λεπτα ;

 

δεν μπορουνε αυτα τα 5 καρτοκινητα να μιλανε μεταξυ τους δωρεαν; σωστα; .

 

Επισης πως γινεται η ενεργοποιηση του κοσμοτε one ; μεσω ιντερνετ; .

Έχουν 1000 λ το καθένα προς το άλλο νούμερο του one. Εγώ το είχα ενεργοποιήσει από Γερμανό. Εκεί είχα βάλει τα νούμερα στο κοσμοτε one
Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιήσουμε το auto giga month και το απενεργοποιήσουμε αμέσως, τα data γίνονται rollover; Υποθέτω πως όχι αλλά ρωτάω μήπως γνωρίζει κάποιος.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, βοήθεια....

Πήγα να κάνω μόλις τώρα την on line ανανέωση και για πρώτη φορά μετά την "πληρωμή" , μου ανοίγει μια καινούρια καρτέλα που με παραπέμπει να επιλέξω τη μέθοδο πιστοποίησης mobile internet banking στην οποία μου έχει σταλει ειδοποίηση για επιβαιβεωση. Δεν έχω ιδέα τι να κάνω.

Πρώτη φορά μου βγάζει αυτή την "παραπομπή".

Γιατί;

Το έχει κάνει και σε κανέναν άλλο;

Και αν ναι, πως πρέπει να προχωρήσω;

Ειλικρινά δεν έχω ιδέα τι να κάνω και φοβάμαι μήπως μπλοκάρω και την κάρτα.

Κάποιος να μου πει κάτι...;

Link to comment
Share on other sites

Είναι απόλυτα φυσιολογικό, είναι ένα επιπλέον βήμα ασφαλείας για να ταυτοποιει η τράπεζα ότι είσαι εσυ που θέλεις να κανεις τη πληρωμή.

Τώρα το πρόσθεσε και η Cosmote, γενικά από τον Σεπτέμβρη του 2019 έχει ενσωματωθεί στις τράπεζες αλλά είναι θέμα του εμπόρου αν θα το ενεργοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

δεκαπεντε GB κ 1500λεπτα δωρο για 15μερες επειδη ειμαστε σταθεροι πελατες
Link to comment
Share on other sites

what's up πακετο combo 300 προς ολους 300 wu 300 sms και 800 mb λογο αυτοματης ενεργ,ερωτηση αυτο το κανω καιρο τωρα και μεταφερονται συνεχεια και θελω να παω στο καινουριο DIY με 2 γιγα 100 λεπτα προς ολους 400 προς wu και 5 γιγα σοσιαλ αυτα που ειχα ρεστα μεταφορονται?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μεταφέρονται κανονικά.

 

ωωω σουπερ και το ειχα μεγαλο αγχος γιατι ειχα πολυ πραγμα ευχαριστω πολυ φιλε μου..

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...