Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Tι εγινε με τον αριθμο που περναμε στο 13888 μεσω του 210 και ηταν δωρεαν? Μολις περνω κλεινει αυτοματα. Ξερετε αν το αλλαξαν?

 

στη σελίδα ΧΡΗΣΙΜΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ της Cosmote αναφέρει σχετικά:

 

Για κλήσεις από το εξωτερικό καλέστε στο 0030 210 6513888 / 00306971013888, με χρέωση η οποία ορίζεται σύμφωνα με τον ισχύοντα τιμοκατάλογο του εκάστοτε παρόχου για κλήσεις εξωτερικού.

 

εγώ πάντως την wind (πάροχός μου για σταθερό και internet), που είχε από καιρό εφαρμόσει το συγκεκριμένο τέχνασμα, την καλώ πάντα μέσω callingcredit... από το εξωτερικό! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το: ' η γνώμη σου μετράει' που δίνει 500MB για 5 ημέρες, ξέρει κανείς μέχρι πότε ισχύει ?
Δεν ξέρω, αλλά η ενεργοποίηση μπορεί να γίνει εντός μίας ημέρας

 

Από Mi 9 Lite με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απάντησα τις ερωτήσεις του survey και πήρα τα 500mb.

Η έκπληξη είναι ότι ενώθηκαν με τα 15gb από την πληρωμή του λογαριασμού μου που έληγαν σημερα όποτε πήραν παράταση 5 μέρες και αυτά.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

Απεριόριστα gb από cosmote για 10 μερες

Εδώ λέει 15 αλλά είναι για 10. Επίσης είναι πραγματικά απεριόριστα και όχι 3tb όπως ήταν πέρσι.

 

Screenshot-20201215-165746-com-android-chrome.jpg

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ΤΩΡΑ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ GB για 10 ημέρες, εντελώς δωρεάν! Ισχύει για ενεργοποιήσεις έως και 03/01.

 

Έχεις και σταθερό COSMOTE;

ΤΩΡΑ έχεις στο σταθερό σου απεριόριστη ομιλία προς όλους για 10 ημέρες! Δες πώς θα το ενεργοποιήσεις στο My Cosmote App ή στο https://www.cosmote.gr.

 

- Τα απεριόριστα GB ισχύουν για 10 ημέρες από την ενεργοποίηση της προσφοράς.

- Προϋπόθεση ενεργοποίησης της προσφοράς να έχει γίνει ανανέωση χρηματικού υπολοίπου από 15/11/20 και μετά.

- Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί 1 μόνο φορά από 15/12/20 μέχρι 03/01/21 στις 23:59:59.

- Προτεραιότητα στην κατανάλωση έχουν τα Απεριόριστα GB της προσφοράς.

- Τα GB της προσφοράς δεν κάνουν roll over με τα data από άλλα πακέτα.

- Τα ενσωματωμένα GB της προσφοράς δεν είναι διαθέσιμα στην περιαγωγή εντός ΕΕ/ΕΟΧ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Απεριόριστα gb για δέκα ημέρες.μεσα από την εφαρμογή whats up. Καλοφαγωτα
Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσω ένα πακέτο DIY και πάρω τα 5GB απ' τα 2 δωράκια που δίνει, φαντάζομαι πως κάθε φορά που θα μπαίνω Facebook, Instagram, Messenger, Viber, Whatsapp κλπ θα καταναλώνει από αυτά τα ΜΒ και όχι από κάποια άλλα (του πακέτου ή του Reloadit ας πούμε), ακόμα κι αν είναι με μεταγενέστερη ημερομηνία λήξης (αυτά του δώρου του DIY), έτσι δεν είναι;
Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσω ένα πακέτο DIY και πάρω τα 5GB απ' τα 2 δωράκια που δίνει, φαντάζομαι πως κάθε φορά που θα μπαίνω Facebook, Instagram, Messenger, Viber, Whatsapp κλπ θα καταναλώνει από αυτά τα ΜΒ και όχι από κάποια άλλα (του πακέτου ή του Reloadit ας πούμε), ακόμα κι αν είναι με μεταγενέστερη ημερομηνία λήξης (αυτά του δώρου του DIY), έτσι δεν είναι;

 

Ναι ετσι ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν παντα ληγει πρωτο εκεινο που ληγει νωρίτερα (εκτός εαν γραφει σε μικρα γραμματα οτι εχει προτεραιότητα κατανάλωσης, οπως λεει το Χριστουγεννιάτικο δωρο των απεριόριστων για 10 μερες).
Link to comment
Share on other sites

Aπο combo 10αρι αν πάω σε diy χάνω υπόλοιπα; Τα data στο diy μεταφέρονται στον επόμενο μήνα; Φαίνεται πιο ενδιαφέρον.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Χάνεις μόνο ότι δεν επιλέξεις. Με το βασικό πακέτο θα μεταφέρεις ομιλία προς όλους και δεδομένα. Μετά με τα δώρα επιλέγεις τι θες και αν δεν επιλέξεις πχ sms ή λεπτά προς whatsup θα χάσεις τα αντίστοιχα υπόλοιπα του combo
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω πως η Κόκκινη καρτοκινητή αλλάζει τα πακέτα της και θα δίνει τα ίδια λεπτά ομιλίας που έδινε, μόνο που θα τα δίνει όλα προς όλους, χωρίς μάλιστα να αλλάζει τις χρεώσεις τους.

Αν ισχύει, είναι καλή είδηση, γιατί πιστεύω, αργά ή γρήγορα, θα ακολουθήσουν και οι άλλες δύο.

 

EDIT: Ισχύει, μόλις είδα και τη σχετική διαφήμιση.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Η wind σίγουρα θα πρεπει να το αλλάξει, η Cosmote έχει σχεδόν 50% των καρτοκινητων σε what's up οπότε δεν καίγεται κιόλας. Γνώμη μου.
Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνει στα 10€ τοτε αυτομάτως χάνουν την δουλειά τους οι προωθητές των καρτοσυμβολαιων μέχρι 15€

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνει στα 10€ τοτε αυτομάτως χάνουν την δουλειά τους οι προωθητές των καρτοσυμβολαιων μέχρι 15€

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα καρτοσυμβολαια έχουν πελάτες που θέλουν συμβόλαιο αλλά και σταθερό λογαριασμό. Επίσης δεν θέλουν να έχουν το άγχος της καρτας. Πιστεύω ότι δεν μπορεί να γίνει συγκριση, αφου ειναι εντελώς διαφορετικά προιοντα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...